e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pogaduchy ciężarówek  (Przeczytany 1480078 razy)

Offline ~monika~ Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2006
Odp: Pogaduchy ciężarówek
17 kwietnia 2007, 15:09
Dziewczyny, chyba mnie trafi zaraz .... od paru dni net mi szwankuje i nie wyświetlają mi się wszystkie strony i wszystkie posty  :boks_4:
Przez to nie przeczytałam połowy postów od was ..... wrrrrr

Jeszcze raz dziękuję wszystkim grupowo (przepraszam że nie z osobna ale muszę zmykać na korepetycje zaraz) ....
DZIĘKUJĘ ZA CIEPŁE SŁOWA, ZA TO ZE CZEKAŁYŚCIE RAZEM ZE MNĄ I TZRYMAŁYŚCIE KCIUKI!!!!!!!

Anusia, serduszka nie słyszałam bo nie miałam robionego usg, lekarz powiedział, ze  zazwyczaj usg robi około 12 tygodnia i zebym się nie denerwowała bo wszystko wskazuje an ciążę (baaaardzo mnie dokładnie zbadał i zrobił baaardzo szczegółowy wywiad) .... śmiać mi sie chciało jak tam weszłam bo ten lekarz to ... staruszek ;) ale tak sympatyczny, ze hej ;)

Mmo wszystko nie ędę do neigo chodzić ... zapisałam się dziś do mojej pani gin dopeiro na 23 maja .... ale doktorek i tak kazał przyjść za jakie.ś 3-4 tygodnie więc to będzie ok .

Aha .... wpisał mi na akrcie termin porodu (oczywiście taki wstępny) na 8 grudnia .... więc jak wszystko będzie ok to będzie być może mikołajkowy dzidziuś ...

Kazał mi nadal brać folik i prenatal lub cetrum Materne .....  

s.aga, trzymam mocno kciuki za Ciebie i powodzenie w staraniach ..... będzie dobrze:)

Offline Antalis

• Chuck Norris
17 kwietnia 2007, 15:26
:skacza:  :brawo_2:

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
17 kwietnia 2007, 15:33
Cytat: "~monika~"
Aha .... wpisał mi na akrcie termin porodu (oczywiście taki wstępny) na 8 grudnia .... więc jak wszystko będzie ok to będzie być może mikołajkowy dzidziuś ...

ja też jestem mikołajkowy dzidziuś ;-)
i mój termin wg OM to też 6 grudnia - jak powiedziałam to rodzicom to się śmiali jak niewiem
ale wg bety i ostatniego usg termin będzie ok. 20 grudnia

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
17 kwietnia 2007, 15:42
Cytat: "Anusia-szczecin"
mój termin wg OM to też 6 grudnia

mój wg wczorajszego usg też :) hehehe..a wg OM 7 :)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
17 kwietnia 2007, 15:56
:skacza: Wspaniałe wieści :skacza: ~monika~ strasznie się cieszę  :skacza: Więc dziewczyny na co czekacie??? Zakładajcie swoje wątki w Bebikowie :taktak: W przyszłym miesiącu masa miejsca się zwolni :skacza:  Super że za nas wskakujecie :) Ja się już nie mogę doczekać mojego Bobasa :tupot:  :skacza: tak niewiele zostało :)

s.aga trzymam kciukasy!!!!

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
17 kwietnia 2007, 21:52
Cytat: "anulka33"
Więc dziewczyny na co czekacie??? Zakładajcie swoje wątki w Bebikowie :taktak:
To samo miałam napisać. Ja lubię porządek  :los: a teraz to ja już nie wiem komu gratulowałam a komu nie.

Eva*

• Gość
18 kwietnia 2007, 20:22
Dziewczyny jeszcze raz gratuluje wszystkim nowo zafasolkowanym!!!

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
18 kwietnia 2007, 20:31
Cytat: "s.aga"
~monika~, Gratuluję  :brawo_2:

czyli teraz niech szybko kończy się ten cykl i zaczyna następny :) a w czerwcu do dzieła

więc trzymajcie dla mnie miejsce :)

życzę powodzenia, oby się  szybciutko udało...
i trochę zazdroszczę entuzjazmu..

ja się "chwilowo" za bardzo boję przeżyc to wszystko jeszcze raz...

Offline Monka_79

• nowicjusz
18 kwietnia 2007, 20:36
ja się "chwilowo" za bardzo boję przeżyc to wszystko jeszcze raz...

elisabeth81, ja mam podobne odczucia

Offline s.aga Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 16.10.2004
18 kwietnia 2007, 20:38
elisabeth81, a co mi pozostaje poza entuzjazmen. nie mówie ze nie pamiętam tego co się wydażyło, bo nigdy nie zapomnę. a bać to się juz będe wiecznie

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
18 kwietnia 2007, 20:41
s.aga, wiem wiem.... eh
będę ci kibicowac..informuj nas co i jak  :brewki:

Offline PumoRi Kobieta

• maniak
18 kwietnia 2007, 23:15
~monika~, widzisz :) wszystko będzie super :)

ja dziś zaliczyłam pierwsze... yyy... kolega zawoził nas po pracy do domu i niestety.... w połowie był postój na małe "co nieco" do worka  :drapanie: hehehe, kolega swoją jazdą osiągnął to, czego nawet samolot nie dał rady osiągnąć :hahahaha:
masakra  :drapanie: tak jak dziewczyny piszą, mdłości przychodzą z głodu, a głód atakuje średnio co 2 godziny  :mdleje:
a w przyszły poniedziałek idę na USG, zobaczyć serduszko naszej dzidzi  :grin:
pozdrawiam serdecznie!

• Global Moderator
  • Chuck Norris
19 kwietnia 2007, 08:18
Cytat: "PumoRi"
tak jak dziewczyny piszą, mdłości przychodzą z głodu, a głód atakuje średnio co 2 godziny

no właśnie  :mdleje:  jak będę jadła w tym tempie to kiecka ślubna będzie na mnie za mała i to nie ze względu nabrzuszek tylko na moją otyłość!
aż się ze mnie w pracy śmieją że cały czas coś wsuwam ... :mdleje:

Offline Antalis

• Chuck Norris
19 kwietnia 2007, 08:22
Dziewczynki pamietajcie że kobieta w ciąży jest sexi :D

Offline AndziaK Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
19 kwietnia 2007, 09:00
Dziewczynki przepraszam, że tutaj, ale wątek starajacych się umarł :( po tym jak wszyscy przenieśli sie tutaj. Mam pytanko dotyczące kwasu foliowego, a napewno wszystkie go wcinacie :)

Większość z Was pewnie "Folik" i ja tez go brałam, ale mama kupiła mi teraz kwas foliowy 250 tabletek firmy PURITAN'S PRIDE. Opakowanie kosztuje 13 zł i cos mi to nie gra... Czy jest jakaś różnica między tym a folikiem, bo folik wychodzi dużo drożej !!! Może to jakiś "gorszy" kwas foliowy  :drapanie:  :drapanie:  :drapanie:
Pomóżcie :)

• Global Moderator
  • Chuck Norris
19 kwietnia 2007, 09:08
AndziaK, wiesz mi lekarz kazał brać witaminy dla kobiet w ciąży - tam oczywiście jest też kwas foliowy - i wiesz na ulotce jest napisane, że takie witaminy powinny przyjmowac również kobiety jeszcze przed ciążą a w tych tabletach jest większa dawka kwasu foliowego niż w foliku. ja bym polecała tobie własnie takie witaminy
a co do tej różnicy w cenie - szczerze to pojęcia nie mam czy moze być gorszy kwas foliowy? może folik jest bardziej znany to i cenę mają wyższą?? nie wiem...

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
19 kwietnia 2007, 09:22
Cytat: "AndziaK"
250 tabletek firmy PURITAN'S PRIDE.

ja włanie wcinam ten
i wcale nie jest gorszy
kwas foliowy to kwas foliowy
a cena zalezy tez od producenta:)

Offline AndziaK Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
19 kwietnia 2007, 09:24
Cytat: "agulkaaa"
ja włanie wcinam ten
i wcale nie jest gorszy
kwas foliowy to kwas foliowy
a cena zalezy tez od producenta:)

Agulkaaaa dzięki uspokoiłas mnie  :przytul:
lekarz kazał brać witaminy dla kobiet w ciąży - tam oczywiście jest też kwas foliowy - i wiesz na ulotce jest napisane, że takie witaminy powinny przyjmowac również kobiety jeszcze przed ciążą a w tych tabletach jest większa dawka kwasu foliowego niż w foliku. ja bym polecała tobie własnie takie witaminy

Myślę, że na takie witaminy przyjdzie czas, narazie lekarz kazał wcinać sam kwas foliowy :)

a.katarzyna

• Gość
19 kwietnia 2007, 11:06
~monika~ gratuluję z całego :serce: i trzymam kciuki :ok:
Cytat: "AndziaK"
kwas foliowy 250 tabletek firmy PURITAN'S PRIDE
tez przyjmuję ten specyfik i nie sądzę by był gorszy, lekarz nawet pochwalił, że ten wybrałam. dziewczyny go w staraczkach też zachwalały.

Offline s.aga Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 16.10.2004
19 kwietnia 2007, 14:21
AndziaK, dobrze że napisałaś o tym kwasie foliowym. ja dotychczas kupowam folik, juz 7 opakowanie kończe, a w żadnej aptece mi nie powiedzieli że kwas foliowy moge też innej firmy kupić.

Offline ~monika~ Kobieta

• Chuck Norris
20 kwietnia 2007, 09:16
Ja też kupuję folik cały czas ..... no ale zapytam lekarza na najbliższej wizycie o coś innego ....

aha .... udało mi się zapisać na wizytę do bardzo dobrego ginekologa:) Jestem zadowolona bo on prowadził ciążę mojej cioci (ciąża zagrożona) i bardzo go sobie chwaliła. Ledwo uprosiłam apnią w rejestracji na możliwie najbliższy termin (najpierw mi powiedziała, ze najwcześniej na koniec sierpnia!!!!!!!) ..... gdy jednak powioedziałam o ciąży, jakimś cudem znalazł się wolny termin 7 maja:)
Fajnie, bo ten lekarz przyjmuje w szpitalu, dosłownie dwa kroki od mojego domu:)

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
20 kwietnia 2007, 09:20
gdy jednak powioedziałam o ciąży, jakimś cudem znalazł się wolny termin 7 maja:)

no to fakt - ciężarówki są "lepiej" traktowane :)

ten lekarz przyjmuje w szpitalu, dosłownie dwa kroki od mojego domu:)

super Moniczko :) a jak samopoczucie?? :drapanie:  :tupot:

Offline A-gulka

• nowicjusz
20 kwietnia 2007, 19:21
A ja z moją fasolką i w asyście męża zaliczyliśmy pierwszą wizytę u lekarza! czekałam na to z niecierpliwością by mieć pewność ze siedzi tam mały pęcherzyk i jest taki maleńki  :skacza:
mąż przypatrywał się zdjęciu uważnie a gdy spytałam czego szuka odpowiedział - "bliźniaka"  :mdleje:  wyśniło się ślubnemu ze "machniemy za jednym zamachem" - ciekawe kto potem w nocy by machał z piersiami mleka!!  :los:

Dostałam wykaz badań i za 4 tygodnie kolejna wizyta! no to będę mamcia!!  :tupot:

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
20 kwietnia 2007, 22:32
A-gulka, serdecznie Ci gratuluję i życzę spokojnej ciąży :)

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
21 kwietnia 2007, 09:24
A-gulka, gratulacje  :uscisk:  :skacza:

• Global Moderator
  • Chuck Norris
21 kwietnia 2007, 10:36
byłam wczoraj na wizycie u gina
i widziałam bijące serce!!!
niesamowita sprawa
następna wizyta za 4tyg - już się nie mogę doczekać  :taktak:

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
21 kwietnia 2007, 11:41
A-gulka, bardzo serdecznie gratuluję :skacza: To na kiedy termin?

widziałam bijące serce!!!

Cudowne prawda? Potem fajnie wygląda jak serduszko jest coraz większe :) Ostatnio jak byłam na usg w 34 tyg to już było tak wielkie że prawie na cały ekran :taktak:

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
21 kwietnia 2007, 12:18
Dziewczyny jestem aktualnie na zwolnieniu , tylko ,ze  mam 1 czyli lezec a ja w domu chyba zwariuje  :mdleje:

polozna mowila ,zebym tylko za wiele sie nie pokazywala na miescie ale jak czlowie tu prawie wszystkich zna  :drapanie:  a pozatym jak zanioslam zwolnienie do pracy to kadrowa wpadla chyba w szal , stwierdzila ,ze jak sie przyjmowalam do pracy juz bylam w ciazy i ,ze to nie feer ,ze oszukalam dziewczyny z pracy  :mdleje:  tak mi cisnienie podniosla ,ze myslalam o malo ze jej nie pobije z nerwow i teraz wiem ,ze po zlosci moze uprzejmie donosic do zusu aby mnie czesciej kontrolowali . Teraz juz nic nie zmienie z tym zwolnieniem ale na nastepnej wizycie poprosze o wpisanie 2 cxzyli ,ze moge chodzic bo ja w lato w domu zwariuje  :mdleje:

Co Wy o tym kochane foremki myslicie  :drapanie:

Offline ~monika~ Kobieta

• Chuck Norris
21 kwietnia 2007, 15:15
Cytat: "Vall"
super Moniczko  a jak samopoczucie??  

A w porządku, dziękuję ..... tzn. mdłości mnie męczą ale nie będę narzekać z tego powodu .... w końcu to podobno "zdrowy" objaw ;) Mdli mnie rano i wieczorem ale szukam uparcie sposobów, jeśli się nie uda to jakoś przetrzymam, dal mojego wymarzonego maleństwa wszystko:)

Cytat: "A-gulka"
Dostałam wykaz badań i za 4 tygodnie kolejna wizyta! no to będę mamcia!!

Serdecznie gratuluję!!!!!!!!!

byłam wczoraj na wizycie u gina
i widziałam bijące serce!!!

Anusia ależ fajnie:) To musi być niesamowite przeżyce.
Mam andzieję, ze 7 maja i ja zobaczę "moje drugie serduszko":)

Cytat: "Jagna77"
kadrowa wpadla chyba w szal , stwierdzila ,ze jak sie przyjmowalam do pracy juz bylam w ciazy i ,ze to nie feer ,ze oszukalam dziewczyny z pracy

Ręce i cycki opadają ......
I to się nazywa prorodzinne państwo .... świetna motywacja dla młodych kobiet do zachodzenia w ciążę ... zabiłabym takie osoby ...
Nawet nie potrafię napisać nic sensownego ..... TYLKO SIĘ NIE DENERWUJ!!!!!

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
21 kwietnia 2007, 15:42
TYLKO SIĘ NIE DENERWUJ!!!!!

Kadrowa mam juz gleboko w duszy  :brewki:  To stara panna ktora zabrala 3 dzieciom ojca i taka wredota jest  :brewki:

Najgorzej denerwuje mnie to zwolnienie a raczej jego oznaczenie 1 czyli mam lezec a ja nie mam zamiaru umierac w domu  :drapanie:  a ,ze w pracy sa zli i beda mnie widzieli na miescie to znajda sie zyczliwi i poinformuja ZUS a mi przedadnie platne L4  :mdleje:  Co mam zrobic ?? Na nastepnej wizycie bede blagala aby wypisala mi 2 czyli mozliwosc chodzenia ............... :drapanie: