e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wielkanoc tuż tuż...:)  (Przeczytany 102205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline japcio Kobieta

Odp: Wielkanoc tuż tuż...:)
13 marca 2016, 10:50
Posiałyśmy rzeżuchę w skorupkach od jajek - pomysł wpadł mi do głowy podczas robienia jajecznicy na śniadanie :)
I owies.

Nie wiem, czy nie za szybko. Ale ryzyk fizyk :)

13 marca 2016, 11:13
Rzeżuchę też zakupiłam ;D chyba jutro posiejemy

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

13 marca 2016, 12:13
Właśnie o owies miałam pytać ;) znaczy już siać czy jeszcze odczekać? A kiedy rzeżuche siać?

Offline japcio Kobieta

13 marca 2016, 12:58
Owies rośnie jakieś 2-3 tygodnie - przynajmniej tak napisano na opakowaniu :)
Posiałam do ziemi - na opakowaniu piszą, by sadzić jak rzeżuchę - na wacie.

Offline anulla_p Kobieta

13 marca 2016, 13:22
Nie wiem, czy nie za szybko. Ale ryzyk fizyk :)
Najwyżej zjesz i posiejesz nową :)

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline .caril.

13 marca 2016, 15:52
Te zestawy kinder z maskotkami (owce były i coś jeszcze) widziałam dziś w lidlu za 24.90

Offline selena Kobieta

13 marca 2016, 18:10
Jeśli rzeżucha ma byc na święta, to za wcześnie, po kilku dniach jest do jedzenia, sadzę regularnie i zjadam;-)

Offline Netula Kobieta

13 marca 2016, 22:00
u nas młody dostanie z Playmobila: wóz bojowy policyjny, karetkę pogotowia i przenośny komisariat. I pewnie coś jeszcze ale on ma w święta urodziny..

Offline lusi251 Kobieta

21 marca 2016, 23:15
Wielki Tydzien sie zaczal a tu cicho jak makiem zasial :P

zasialam dzis rzezuche, wypisalam kartki z zyczeniami i zaczelam robic liste zakupow swiatecznych ;)
waham sie jakie ciasta robic.. standardowo sernik.. i babka.. a myslaalm jeszcze nad snickersem lub tortem jakims.. tylko nie wiem czy jest sens... kto to zje jak bedziemy tylko my z tesciowa.. a jescze cora chciala ciasteczka jakies  ::)

co pieczecie?

Offline kurczaczek83 Kobieta

22 marca 2016, 05:57
Ja mam o tyle dobrze że śniadanie wielkanocne przygotuje u nas szwagierka, a obiad zrobię ja :p

Offline loona Kobieta

22 marca 2016, 07:38
My jedziemy do Berlina i zamiast siedzieć przy stole zamierzamy spacerować :) tak więc upiekę tylko krople rosy, kupię biała kiełbasę i tyle przygotowań  ;D
« Ostatnia zmiana: 22 marca 2016, 07:42 wysłana przez loona »

Offline anulla_p Kobieta

22 marca 2016, 09:23
Piekę
Babka pomarańczowa
Piekłaś ją już wcześniej? Warta grzechu? Bo zalega mi akurat mąką torowa i kilogram pomarańczy więc myślę co by tu zrobić :roll:

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

22 marca 2016, 09:49
Ja piekę sernik tradycyjny, babkę drożdżową, ale bez rodzynek, mazurek orzechowy z bezą i zastanawiam się właśnie czy tort jeszcze machnąć jakiś. Chciałam malinową chmurkę zrobić, ale jednak nie, to musi być coś co będę mogła upiec w piątek wieczorem.

Offline joannaM Kobieta

22 marca 2016, 09:54
piekłam ją, babka jak babka. Babki lubię bo dłużej poleza niż te ciasta klemowe, tylko na Wielkanoc piekę
On 2011
Ona 2013

Offline anulla_p Kobieta

22 marca 2016, 10:26
dziękuję :)

22 marca 2016, 11:15
Ja jak zwykle nic nie robie, ale na śniadanie machnę pasztet jajeczny :) http://smakuje.blox.pl/2016/03/Pasztet-jajeczny.html

Jezu, wy pieczecie i  jecie po 4 ciasta....masakra.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

22 marca 2016, 11:24
Ja na Święta wyjeżdżam, to jedyne rzeczy jakie robię na Wielkanoc. Przecież nie zjadamy tego we 2 osoby  ;) U nas Wielkanoc to 12 osób.

22 marca 2016, 11:36
Ja w niedziele nastawiłam zakwas na barszcz biały, zrobię jajka z tuńczykiem, upiekę mięsa i jedno ciasto- wuzetkę bo mąż chciał a synowi babeczki bo mu obiecałam. Na obiad niedzielny będą piersi kaczki bo akurat mam w zamrażarce a w poniedziałek jedziemy na obiad do babci :)
Nie zrobiłam jeszcze żadnej dekoracji i nie bardzo wiem co i nie bardzo mam kiedy :/ rzeżucha tylko posiana bo syn podlewa :)

Offline agu-s Kobieta

22 marca 2016, 12:35
mon_ka98 jak robisz jajka z tuńczykiem?

22 marca 2016, 13:05
Gotuję na twardo. Żółtka mieszam z majonezem, musztardą i rozdrobnionym tuńczykiem, doprawiam solą i pieprzem, mieszam i tym wypełniam przekrojone na "miejsce po żółtku" ;)

Offline selena Kobieta

22 marca 2016, 13:48
U mnie 4 ciasta i babeczki, ale ja tez tylko to robię, ciasta dla całej rodziny, także do rozdania do domu  8)

Offline lusi251 Kobieta

22 marca 2016, 14:59
Jezu, wy pieczecie i  jecie po 4 ciasta....masakra.

poki co rozwazam tylko ;) sernik mi sie tradycyjnie kojarzy a babke maz chcial.. (jeszcze nie wiem jaka)
tort lub snickers planuje tylko z uwagi na urodziny w swieta.. a ciastka stwierdzilam ze dam tesciowej do zrobienia :P niech sie z wnuczka pobawia

Offline Justys851 Kobieta

22 marca 2016, 19:48
ja tylko sernik z nutellą i truskawkami  ;D

Offline martusia-sc Kobieta

22 marca 2016, 20:31
U nas z ciast tylko sernik na zimno dla małża...
W sumie niewiele robię bo tu się pójdzie, tam się pójdzie, a potem będę wyrzucać jedzenie...lepiej mniej, ale żeby było zjedzone.

Offline Vivka Kobieta

22 marca 2016, 20:35
Ja też prawię nic nie robię bo śniadanie wielkanocne w trójkę spędzamy a na obiady idziemy w gości ;)

Upiekę pasztet i muffiny czekoladowe ( mało wielkanocne ale mam ochotę ;) ), mąż zrobi żurek, jakieś jajca ogarniemy, białą kiełbasę... i rzeżuchę :D

Offline marcella Kobieta

22 marca 2016, 22:40
Ja piekę sernik rosa i chatkę baby Jagi. Zrobię też faszerowane jajka z różnym farszem :)  i może żurek.. 

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 19.09.09
22 marca 2016, 22:58
Ja robię makowiec japoński,sałatkę z porem i białą kiełbasę pieczona w piekarniku.
[/url]
[/url]

Offline lusi251 Kobieta

22 marca 2016, 23:23
znalezione przypadkiem :) :) jakby ktos chcial niebanalnie przystroic mieszkanie na wielkanoc (albo dzieciowy pokoj): http://ohhappyday.com/2016/03/diy-giant-origami-bunnies/