e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wielkanoc tuż tuż...:)  (Przeczytany 101046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: WIELKANOC tuż, tuż...... ;-)
9 kwietnia 2014, 13:58
My też będziemy robić razem pisanki :D

Kasia, jajka robię każde takie samo, czyli wydłubuję żółtka i wrzucam do miski, do tego szczypiorek, rzodkiewka itd, mieszam i wykładam taki farsz do każdego białka.

9 kwietnia 2014, 14:56
Dzieki Hania  :)

Offline imaginacja2

10 kwietnia 2014, 10:49
ja lubię jeszcze  jajo nadziane łososiem i koperkiem 

ale w sumie  do  nadzienia można dodać wszystko co się lubi
wydrążyć  żółtko i kombinować  co do niego wrzucić    ;)

wypróbowałam serniczki w papilotkach z MW  od razu mówię ,że ser z wiaderka  nie za bardzo najlepiej mielić samemu zupełnie inna konsystencja i są 100 razy lepsze

10 kwietnia 2014, 11:19
Dzieki Hania  :)
Proszę :) Chociaż imaginacja ma rację, że można wsadzić w jajca wszystko co się chce ;)

Owies zaczyna mi rosnąć :) Posadziłam równo 2 tygodnie przed świętami (na opakowaniu było napisane żeby tak zasiać) i ma już jakieś yyy 2-3 cm 8)

Offline japcio Kobieta

10 kwietnia 2014, 11:32
To mój busz :)

Offline Adiana Kobieta

10 kwietnia 2014, 12:12
Niezły już jest !

Nasz dopiero zaczyna nabierać kształtów  :D

Offline japcio Kobieta

10 kwietnia 2014, 12:20
Jakie miłe gęby :)

12 kwietnia 2014, 20:22
Nie wiedziałam, że to to będzie tak rosnąć ::) Dwa dni temu pisałam że ma 2-3 cm, a dzisiaj ma jakieś 12-13 :o
Adiana super mordki :D
Japcio, niezłe trzciny 8)

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 05.09.09
13 kwietnia 2014, 11:20
czy mozecie podzielic sie przepisem na dobra salatke z kurczaka wedzonego?

Offline doksik86

13 kwietnia 2014, 11:22
Jadłam kiedyś taką w kompozycji z ryżem, kukurydzą i w sumie z czymkolwiek dusza zapragnie. Por chyba czy cebula... była smaczna, a nie przepadam za wędzonym kurczakiem.

13 kwietnia 2014, 11:29
kurczak wędzony
por
kukurydza
ananas
+trochę majonezu do sklejenia ;)

pychota :ok:

Offline Asiq Kobieta

13 kwietnia 2014, 11:34
kurczak, kukurydza, czerwona fasola, ogórek kiszony, paapryka, ryż, ser żółty, majonez, pieprz, sól.

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
13 kwietnia 2014, 12:06
ze wzgledu na to ze bede robila tez saltke z pora , ananasa i sera to nie chce powielac wiekszosci skladnikow.

znalazlam takie cos i troche zmodyfikowalam:
kurczak, kukurydza, seler z zalewy, winogron, ryz, majonez

co myslicie??

13 kwietnia 2014, 12:08
Bożena, nie wiem co myśleć bo nie znam tej sałatki, ale tą co malina wkleiła znam i jest mega :D

Offline sylwiq Kobieta

13 kwietnia 2014, 12:09
Bozena tego typu sałatkę tylko zamiast seler z zalewy to seler naciowy robi sie w mojej rodzinie i wszystkim smakuje

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
13 kwietnia 2014, 12:16
o to fajnie  :)
no to juz menu ladnie mi sie klaruje  :) teraz tylko trzeba to wszystko wykonac  ;D

Offline imaginacja2

13 kwietnia 2014, 14:07
Sałatka     co wkleiła malinowa__mamba     jest  boska

ja tam jeszcze  dorzucam czerwoną fasolę  ;)

ja bym do selera   już  ryżu nie dawała   wolałabym  dorzucić   tam do  tego  orzechy   nawet jak seler naciowy   i nawet  sałatę  czy rukolę  i polać sosem   z oliwy   musztardy i miodu  choć majonez  jest ok ;)  ale  wiadomo co kto lubi

ale macie piękne  "busze" i "porosty " na  jajcach  ;)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
13 kwietnia 2014, 15:08
ten owies chyba rośnie skokowo- u mnie przez 4 dni się się czaił, a jak wyskoczył w ciagu dwóch dni to tez mam już busz :) inspiracje skorupkowe wykorzystam do rzeżuchy ;D
jesli jeszcze ktoś nie dotarł do super przepisu, to wklejam mega pyszne ciacho (caril - jeszcze raz dzieki), na wiekanoc zrobie z brzoskwiniami i żótłą galaretka plus zielone napisy :)

1 warstwa - spód
- mały słoik nutelli
- płatki kukurydziane (sypie na oko, ale myślę, że z najmniejszej torebki jeszcze zostanie)
Płatki mielimy w blenderze i mieszamy z nutellą. Masą wyklejamy prostokątną blaszkę i odstawiamy do lodówki.

2 warstwa - środkowa
- śmietana kremówka (400-500ml w zależności od wielkości blachy)
- serek mascarpone (500g)
- cukier puder (2-3 łyżki)
- żelatyna (3 łyżeczki)
Do ubitej na sztywno kremówki dosypujemy cukier puder, a żelatynę zalewamy odrobiną zimnej wody żeby napęczniała. Do śmietany dodajemy mascarpone, a żelatynę zalewamy kilkoma łyżkami gorącej wody. Po rozpuszczeniu wlewamy do masy, którą nakładamy na twardy spód

3 warstwa - wierzch
- dowolne owoce - maliny, truskawki, wiśnie, (500g) lub coś z puszki (duża)
- dwie galaretki dopasowane do smaku owoców
Galaretki przygotowujemy wg przepisu zmniejszając ilość wody. Owoce blendujemy, mieszamy z wystudzoną galaretką i odstawiamy. W odpowiednim momencie delikatnie wylewamy na masę śmietanową.

Ciasto najlepiej przygotować wieczór wcześniej Smiley Nie warto zmniejszać proporcji żeby zmieściło się w tortownicy - będzie niedosyt Cool
a ktoś na dzis pokusił się o zrobienie samodzielnej palmy? moje pociechy miały małe gotowce, ale i tak były dumne ;)
przypomniał mi się jeszcze przepis na rożki obfitości, niby banalne wykonanie, ale fajny efekt wizualny fajny, jak ktos bedize chciał, to wstawię, tak mniej wiecej wyglądają

mkarolinka coś podobnego miał ostatnio mój syn na kreatywne śniadanie, tylko imitowało białasa z angry birds :)

13 kwietnia 2014, 18:14
Miska28 ja poprosze przepis na rozki obfitosci

Offline japcio Kobieta

13 kwietnia 2014, 19:37
Miśka, przepis na ciacho genialny :) Tylko po co druga i trzecia warstwa przy tak wspaniałym spodzie. Na nim ciasto mogłoby się kończyć ;)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
13 kwietnia 2014, 19:50
kasia _1979 ten przepis był kiedys na wielkim żarciu (swoja droga polecam, bo też sa tam fajne inspiracje, jak te jajka z galaretki), ale swego czasu poginęły posty autorki, dobrze, że miałam wydrukowane :)
Składniki:
1 serek śmietankowy gęsty (np. kanapkowy Jogo albo Ostrovia)
1-1,5 łyżeczki chrzanu
7 plastrów szynki konserwowej w kształcie kwadratu
1/2 l wody
3-4 łyżeczki zelatyny
ok 1 łyżeczka vegety
do dekoracji kukurydza, ugotowana marchewka, cytryna, papryka konserwowa czerwona, gałazki piertuszki

Do wody dodać vegetę - ustalić ilość wg własnego smaku, wykonać galaretkę wg przepisu na opakowaniu żelatyny- jako modyfikację ja używam domowego rosołku, wtedy rozpuszczam żelatynę w niewielkiej ilości gorącej wody i dodaje do rosołu, zostawiam do wystudzenia
Serek wymieszać z chrzanem, smarować plastry szynki, zwijać w rożki, wkładając jako "języczek" kawałki papryki pokrojonej w słupki, układać w salaterce wg uznania, z ugotowanej marchewki  uformować różyczki, rozłożyć pomiędzy rożkami kukurydze, pokrojoną w półplasterki cytrynę oraz gałązki pietruszki, zalać tężejąca galaretką - smacznego :)
japcio przepis jedynie zapożyczony, ale faktycznie spód genialny (choć biała pulchna warstwa tez mi bardzo smakuje)

Offline Adiana Kobieta

13 kwietnia 2014, 20:15
Podobają mi się te rożki - zrobię jako roladki :D Ale ciasto jak dla mnie odpychające - wolę mięso - zdecydowanie mięso i warzywa niż słodycze :) Co nie znaczy że jest niedobre - pewnie wielu osobom smakuje, no ale to rzecz gustu a o gustach....sami dobrze wiecie :)

Offline japcio Kobieta

13 kwietnia 2014, 20:21
Adiana, zapytam jeszcze raz tutaj - a tobie się modelki w konkursie nie pomyliły?

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
13 kwietnia 2014, 20:45
rożki polecam bo to przystawka typu sama sie robi, a efekt wizualny i smakowy wow - zresztą to jest tylko baza, można do serka domieszac jakies swoje dodatki, inną dekorację, choc dla mnie ta wersja jest taka akurat i nie przekombinowana :) ciasto faktycznie rzecz gustu, ale Twoje dzieci na pewno zwłaszcza w spodzie by się zakochały ;)

Offline Adiana Kobieta

13 kwietnia 2014, 20:49
A pytałaś mnie o coś gdzieś wcześniej ? Bo nie zauważyłam.

Tak Monika, wiem. I wolę tego uniknąć. Zwłaszcza, że nutella nam się skończyła  ;D

Offline japcio Kobieta

13 kwietnia 2014, 20:52
Adiana, pytałam u mnie w wątku. Możesz odpowiedzieć tutaj. Lub u mnie.  8)

Offline Adiana Kobieta

13 kwietnia 2014, 20:54
Sorry, nie bywam u ciebie. Co tam ?

Offline japcio Kobieta

13 kwietnia 2014, 20:55
Adiana, a tobie się modelki w konkursie nie pomyliły?