e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wielkanoc tuż tuż...:)  (Przeczytany 103435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vonka

Odp: Wielkanoc tuż tuż...:)
22 marca 2018, 20:20
jakie pieczecie ciasta?
nie mam pomysłu, ciągle piekłam to samo bo były to świąteczne placki zarezerwowane tylko na ten dzień ale chyba pora na zmiany i chciałabym czegoś nowego

Offline monijane Kobieta

22 marca 2018, 21:01
U mojej mamy (bo ja chyba nic nie piękne w tym roku) będzie ananasowa kokosanka, krówka albo placek orzechowy (właściwie to oba mają orzechy, ale ten drugi jest też z miodem), sero-mak, jakaś babka i pewnie coś nowego  ;D
Nie przerażajcie się, u moich rodziców zawsze pełna chata, w końcu czworo dzieci z rodzinami się zjedzie, do tego przyjaciele, a i coś na wynos pewnie dostaniemy ;-)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline anulla_p Kobieta

22 marca 2018, 21:06
https://www.mojewypieki.com/przepis/mazurek-fistaszkowy-z-mleczna-czekolada
kochamy tego mazurka i piekę go co toku tak długo jak jest on na MW czyli 6 lat. Ale to trzeba lubić masło orzechowe i takie smaki. A tak poza tym to zawsze, (poza tym mazurkiem) piekę coś innego więc nie mam problemu, że coś mi się znudzi. Nigdy nie piekę też więcej jak 3 ciasta. W tym roku chyba poćwiczę jakąś babę drożdżową, nie wiem jeszcze którą a myślę nad tematem już tydzień :)

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
23 marca 2018, 05:50
Ja myślę nad tym:
trzecitalerz.blogspot.com/2015/10/morze-czarne-ciasto-czekoladowe-pod-beza.html?m=1
Jeszcze nie robiłam.

Zrobię chyba jeszcze szarlotkę i może coś jeszcze.

Offline agu-s Kobieta

23 marca 2018, 09:43
Anulla tego mazurka zrobiłam kiedyś chyba właśnie w Twojego polecenia i pyszny jest! Wszystkim bardzo smakował

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 05.09.09
23 marca 2018, 18:13
Ja tez go uwielbiam i dlatego nie zrobię w tym roku bo zwyczajnie nie mogę się powstrzymać i znów zjem więcej jak pół sama :)

Offline justyna85 Kobieta

28 marca 2018, 11:33
jeny ja się muszę dziś ogarnąć co robię do jedzenia ,bo od jutra sklepy zamknięte no w sobotę na chwilę otwierają a potem dopiero we wtorek a ja jakoś weny nie mam i generalnie jestem zła na męża i z chęcią bym strajkowała :P

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline agu-s Kobieta

28 marca 2018, 14:31
Anusiaaaa co będziesz robiła?

Offline Edzia Kobieta

28 marca 2018, 22:22
https://www.mojewypieki.com/przepis/mazurek-fistaszkowy-z-mleczna-czekolada
kochamy tego mazurka i piekę go co toku tak długo jak jest on na MW czyli 6 lat. Ale to trzeba lubić masło orzechowe i takie smaki. A tak poza tym to zawsze, (poza tym mazurkiem) piekę coś innego więc nie mam problemu, że coś mi się znudzi. Nigdy nie piekę też więcej jak 3 ciasta. W tym roku chyba poćwiczę jakąś babę drożdżową, nie wiem jeszcze którą a myślę nad tematem już tydzień :)
Wyglada ciekawie, chyba go zrobie. Moze nawet moje dziecko niejadek sprobuje ;)
Przerazaja mnie ilosci ciasta jakie pieczecie, my jedno ledwo zjemy

Offline Kasia* Kobieta

29 marca 2018, 07:48
Ja sie czaje na chalwowiec z mojeciacho.com
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

29 marca 2018, 08:27
Anusiaaaa co będziesz robiła?

A jakis taki sernik http://www.fitjestgit.pl/2015/07/dietetyczny-sernik-na-jogurtach.html

Byle szybko.
Oczywißcie cukier zameniam na ksylitol.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline agu-s Kobieta

29 marca 2018, 09:12
Dzięki, wygląda fajnie  ;D

Offline joannaM Kobieta

29 marca 2018, 22:10
Dorzuciłam jeszcze do listy ten mazurek fistaszkowy, zrobiłam już spody, Podzieliłam na dwa mniejsze placki w kształcie jaj
On 2011
Ona 2013

Offline anulla_p Kobieta

30 marca 2018, 09:45
Ale pusto na forum ;D Wszystkie takie zarobione jesteście? ;D
Zbieram się na zakupy i takie rozmyślania mnie naszły. Jak ma być babka to koniecznie z polewą, wiadomo. Drożdżowa zawsze z lukrem, piaskowa z czekoladą. W sumie nigdy nie widziałam w cukierni na odwrót ;D

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Vivka Kobieta

30 marca 2018, 10:02
Ja zarobiona.... ale w pracy ;)

Offline vonka

30 marca 2018, 10:33
Ogólnie mam wrażenie, że na forum jest dużo mniej osób niż wcześniej

dzisiaj sprzątam i jak się uda to popołudniu spody upiekę
i jajka trzeba z synem zrobić  8)

Offline Agnieszka_B Kobieta

• Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
30 marca 2018, 13:08
a ja z ciast robię https://www.mojewypieki.com/przepis/slonecznikowiec i babke z galaretek (rozne kolory warstwowo)

Offline Vivka Kobieta

30 marca 2018, 13:25
Ja mam zamiar zrobić jutro ten sernik

https://www.mojewypieki.com/przepis/sernik-cytrynowy-na-mleku-skondensowanym,-z-kremem-cytrynowym

mam nadzieję, że mi wyjdzie bo mam stary piekarnik i trudno w nim ustawić pożądaną temperaturę

Śniadanie jemy sami w domku, później do mojej mamy a w poniedziałek idziemy do teściów więc za dużo nie muszę przygotowywać

Mój mąż jutro będzie gotować żurek :D

Online andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 19.09.09
30 marca 2018, 13:32
U mnie w pracy szef się zlitował i puścił wszystkich do domu 3 godziny wczesnej. Dziecko w przedszkolu więc pora wziąć się za sprzątanie.
Jutro robię żurek z pulpetami z białej kiełbasy, babkę i makowca.Bigos zrobiony.
W pierwszy dzień świąt idziemy do teściowej a w drugi odpoczywamy ;D
« Ostatnia zmiana: 30 marca 2018, 20:57 wysłana przez ~Ania~ »
[/url]
[/url]

Offline sylwiq Kobieta

30 marca 2018, 14:36
A ja chyba robie bardzo skromne swieta  ::)
Metrowiec
Zurek
Jajka z pieczarkami i sosem tatarskim (ugotuje 6 jaj he he)
Upieke kawalek piersi z indyka, szynke i kaczke po pol kg kazdy kawalek )
I mam biala kielbase- jak cos upieke w poniedziałek w piwku

Offline MARTKA Kobieta

30 marca 2018, 15:34
Zbieram się na zakupy i takie rozmyślania mnie naszły. Jak ma być babka to koniecznie z polewą, wiadomo. Drożdżowa zawsze z lukrem, piaskowa z czekoladą. W sumie nigdy nie widziałam w cukierni na odwrót ;D

To ja nigdy nie widzialam baby piaskowej z czekoladą.  Zawsze z cukrem pudrem i my tez tak robiny.

Offline sylwiq Kobieta

30 marca 2018, 15:39

To ja nigdy nie widzialam baby piaskowej z czekoladą.  Zawsze z cukrem pudrem i my tez tak robiny.
Ja tez tak jak ty Marta

Offline anulla_p Kobieta

30 marca 2018, 20:31
A no widzicie dziewczyny bo ja nie lubię ciast posypanych cukrem pudrem. Pączków też - normalnie nie zjem ;D
Ale jak moja mama kupowała piaskową to zawsze w czekoladzie, nie wiem z której cukierni (bo ona ma 2 lewe do pieczenia) ale z czekoladą.

Sylwia widzę właśnie, że skromnie ;D przecież metrowiec to w "huk" roboty.
Ja to prawie nic nie robię, mąż w pracy wraca w poniedziałek po południu więc już prawie po świętach. Świąteczny obiad mu zrobię na przyjazd. Nawet na jutro rano dopiero zrobiłam zamówienie online bo stwierdziłam, że nic nie będę na plecach ze sklepu targać ;D
Odbiorę zamówienie i dopiero podjadę ze święconką.

Offline sylwiq Kobieta

30 marca 2018, 20:51
Ahh wspolczuje meza w pracy ;/
Metrowiec to moje ukochane ciasto  ;D swiateczme to pno niejest no ale wazne ze najpuszniejsze na swiecie  ;D

Offline .caril.

30 marca 2018, 22:53
A znacie babkę gotowaną?
Moja mama robi co roku wzorem swojej mamy. Zawsze z polewą czekoladową.

Offline MARTKA Kobieta

31 marca 2018, 07:29
Ciasta robie tylko 3: strucla serowa ( dwie, bo drożdżowa, a ciasto tak wyrasta, ze na 2 starcza), baba piaskowa i karpatka. Oczywiście pieke tez babeczki, zeby byly do koszyczka i kupuje mazurka w Sowie.

31 marca 2018, 08:31
A znacie babkę gotowaną?
Moja mama robi co roku wzorem swojej mamy. Zawsze z polewą czekoladową.

Moja mama tak samo... :) Ale za to z cukrem pudrem. Co roku musi być :)