Autor Wątek: KOLOR obrączek  (Przeczytany 8105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline topolkaa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • data ślubu: 03.09.2022
  • Skąd:: warszawa
  • Ślub w: warszawwa
KOLOR obrączek
« dnia: 31 Października 2019, 09:49 »
Heja dziewuchy!
Jestem taka podekscytowna, że juz nad niczym nie panuję - teraz zastanawiam się nad kolorem obrączek na ślub. Generalnie wcześniej myślałam, że robi się je wszystkie prawie identyczne, błyszczące, żółte, złociutkie i cześć. Ale widziałam, ze wybór jest znacznie szerszy i nie wiem, na co się zdecydować ::) ???
Może warto dopasować obrączki pod jakiś inny element?!?

Offline agulka3092
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • data ślubu: 16.08.2019
  • Skąd:: Włoszakowice
  • Ślub w: Włoszakowice
Odp: KOLOR obrączek
« Odpowiedź #1 dnia: 1 Listopada 2019, 10:07 »
Wybierając obrączki na swój ślub najpierw spodobały mi sie pół okrągłe matowe na 3mm a po 1 mm z każdej strony  z białego złota polerka. Ale udało mi się znaleźć identyczne jak chciałam tyle że już całe z żółtego złota. No więc obrączki mamy robione przez złotnika w Poznaniu i są po 1 mm polerowane i 3mm piaskowane. To już zależy jakie chcecie. W necie jest pełno rożnych obrączek na stronach słynnych sklepów jubilerskich tj. : YES, KRUK itp. Popatrz sobie może coś Ci się spodoba. Moja przyjaciółka natomiast ma z białego złota, bo żółtego wogóle nie nosi. Inna zaś ma połączenie białego i żółtego złota, są damskie z diamencikiem obrączki (gdzie według mnie obrączki muszą być jednakowe dla niej i dla niego)
« Ostatnia zmiana: 1 Listopada 2019, 10:10 wysłana przez agulka3092 »

Offline agulka3092
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • data ślubu: 16.08.2019
  • Skąd:: Włoszakowice
  • Ślub w: Włoszakowice
Odp: KOLOR obrączek
« Odpowiedź #2 dnia: 4 Listopada 2019, 11:02 »
Topolkaa to zależy też czy chcecie gotowe obrączki kupić u jubilera czy też robić u złotnika. Gotowe u jubilera też zawsze inaczej wyglądają tzn możesz już zobaczyć jakie mają i z tego sobie coś wybrać. Jeżeli chcecie natomiast robione u złotnika to napewno wam też doradzi co i jak. Co do szerokości obrączek to też zależy czy chcecie całe w jednym kolorze, czy też część polerki część matowe, czy część z białym zlotem i żółtym. Z mężem akurat robiliśmy u złotnika z własnego złota przetopienie na nowe i pani złotnik nam doradziła troche (zamawialiśmy w lutym obrączki, odbiór był z poślizgiem przed wielkanocą w kwietniu) a ślub był w sierpniu tego roku. Więc ze spokojem. Polecam popatrzeć co jubilerzy w sklepach mają w ofercie czy złotnik może z tamtych coś się wam spodoba. Czasami w internecie tego aż za dużo jest i czasami nie wiesz na co się zdecydować.

Offline mizuki

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.06.2020
  • Skąd:: Łomża
  • Ślub w: Łomża
Odp: KOLOR obrączek
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwca 2020, 15:21 »
mam srebrne wybrane, ale jeszcze zobaczymy... wszystko się obsuneło przez pandemię. miałam mieć w tym roku ślub a na razie przesuwamy

Offline Anita z Cardano
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Skąd:: Toruń
Odp: KOLOR obrączek
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Października 2020, 17:46 »
Przy wyborze koloru obrączek warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:
1) W jakim kolorze złota jest nam korzystniej - ciepłe typy kolorystyczne preferują złoto żółte, chłodne - białe złoto. Złoto czerwone jest raczej uniwersalne.
2) Czy na co dzień nosi się biżuterię z żółtego złota czy z białego złota lub srebrną - dobrać wtedy kolor obrączek tak by współgrał z posiadaną już biżuterią lub postawić na obrączki dwu- lub trzy-kolorowe
3) Jeśli białe złoto to jaki rodzaj? Na rynku większość białego złota to białe złoto niklowe pokrywane rodem, taka obrączka może uczulać i żółknąć w trakcie noszenia. W niewielu miejscach jest też dostępne białe złoto palladowe, które jest zdecydowanie lepszą opcją.
4) Jaki kolor złota nam się zwyczajnie najbardziej podoba - każdy będzie nosił swoją obrączkę sam i to czy mama, babcia ciocia, brat, ojciec czy koleżanka mówią na ten temat powinno mieć dla nas mimo wszystko mniejsze znaczenie niż to co mówi nam nasz własny gust ;)
Pozdrawiam serdecznie!
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2020, 01:04 wysłana przez zibi »