e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Gdy cias­to wychodzi... zos­tają tylko okruszki czyli e-weselne wypieki.  (Przeczytany 27653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anulla_p Kobieta

17 października mamy w szkole u młodej "piknik międzynarodowy"
zdeklarowałam się, że coś upiekę i tak mnie naszło, że wypiek mógł by się kojarzyć z Polską
mam jeden warunek, musi się dać łatwo przewieźć autobusem więc serniki raczej odpadają ;)

Jakie ciasto uważacie za takie, że wszyscy znają i wszyscy lubią?

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07

Offline anulla_p Kobieta

pomyślałam o nim ale nie wiem czy jest poprawny politycznie ;D ;D ;D

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Tez pomyslalam o szarlotce(ktorej nielubie:), makowiec, sernik(spokojnie dowieziesz busem), ciastka maslane.

Offline Vivka Kobieta

Murzynek to mi się akurat w ogóle z PL nie kojarzy. Najbardziej chyba sernik, szarlotka, makowiec...

Offline Edzia Kobieta

W Stanach za najbardziej polskie ciasto uznawana jest babka drozdzowa. Wszyscy wiedza, co to jest "cheese babka" ;)
Na drugim miejscu sa chrusty czyli "angel wings".
Makowiec tez jest popularny.
Karpatka by zrobila furore, ale mozesz miec klopot jak bedzie za cieplo.

Offline monijane Kobieta

Typowo polski wydaje mi się mazurek i makowiec, ewentualnie mako-sernik albo drożdżowe z owocami i kruszonką ;D
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Tez pomyslalam o szarlotce(ktorej nielubie:), makowiec, sernik(spokojnie dowieziesz busem), ciastka maslane.
Tez nie lubie  ;)

Offline japcio Kobieta

Drożdżówka :)

Angel wings  - jaka ładna nazwa na chrust :)

Offline Justys851 Kobieta

Zawsze robiąc torta  obiecuję sobie ze to ostatni raz, moja cierpliwość całkowicie wykorzystała Łucja i na inne rzeczy mi jej brakuje....
A dripy mnie nie lubią
Znów nie wyszedł, ryczalam jak bobr

Offline monijane Kobieta

A mnie się tort podoba  :D Nigdy bym nie powiedziała, że coś z nim nie tak. A i jubilat wygląda na zadowolonego  ;D
Głowa do góry, z Agatą też nie dawałam rady psychicznie. Ma charakterek, jak Twoja Łucja. Pociesza mnie to, że takim ludziom jest potem w życiu lepiej  ;)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline anulla_p Kobieta

Poważne pytanie za 100 punktów. Czy MIGDAŁY to orzechy czy nie?
Zasadniczo chodziło by mi o punkt widzenia alergika. Z reguły jeżeli ktoś jest uczulony to najczęściej na orzechy arachidowe. O uczuleniu na migdały nie słyszałam co nie znaczy, że owe nie istnieje i tak się zastanawiam z rana.

Ale co Ci nie wyszło Justyna....piękny tort.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline monijane Kobieta

Anulla, migdały to z biologicznego punktu widzenia pestki  :D
Dzisiaj mnie już nic nie zdziwi i jak ktoś powie, że ma uczulenie na migdały, to jestem skłonna w to uwierzyć ;D
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline Asiq Kobieta

a mnie się jeszcze z Polską kojarzy metrowiec :P Chociaż nie lubię.

Online sylwiq Kobieta

Dopisuje sie  ; ;D
Moje ukochane ciasto to metrowiec wlasnie ;)

Offline .caril.

Metrowiec piekłam z mamą w sobotę.
Był szał na imprezie, bo większość gości nie jadła 100lat.

Offline ciriness

Ja też się dopisuję, jak ja kocham piec :D mam nadzieje, ze w koncu będzie dla kogo bo na razie mąż nie przepada za słodkim a Kuba niewiele je :D

Offline agu-s Kobieta

Melduję się  ;D
Metrowca nie jadłam chyba kilkanaście lat! Smaka mi narobiłyście  ::) ;D

A ja metrowca nigdy niejadlam:)

Offline Caipirania

ja tez nie, a juz na pewno nie swiadomie.

Ale jesli ciasto zawiera krem, to ja uwielbiam polaczenie z ciastem kruchym, dlatego nigdy nie bylam fanka tortow, biszkoptow z kremem czy jakichs rolad.

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 06.08.2010
Ja tez nie przepadam za metrowcem  :P za tortami czy biszkoptami z kremem tez nie  :P

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07

A ja metrowca nigdy niejadlam:)
A ja ostatni raz po obiedzie na swojej komunii św. Jakies 28 lat temu.

Musze zrobic tort na ojca urodziny....hmmm jakis sprawdzony przepis na biszkopt?? Z czym tort??jaki??cos prostego