e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Gdy cias­to wychodzi... zos­tają tylko okruszki czyli e-weselne wypieki.  (Przeczytany 27652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiq Kobieta

Ja robie z wisniami lub truskawkami bo malin nie lubie ;)

Ja tez wole z truskawkami.
Musze sprobowac z wisniami

Offline anulla_p Kobieta

Kasia, ja mrożone wiśnie kupuję w ASDA. Nie żadna mieszanka tylko same wiśnie https://groceries.asda.com/product/fruit-smoothie-mixes/asda-frozen-for-freshness-cherries/76574375 Chyba, że kupujesz gdzie indziej to koniecznie daj mi namiar ;)

Moja mama ma ten przepis. Uwielbiamy tego murzynka. Jak chcesz to jutro pojadę i Ci go przepisze.
Martka nie pali się ale była bym bardzo wdzięczna :-* :)
Moja mam też miała ten przepis ale chyba gdzieś wyrzuciła bo zniknął cały zeszyt z przepisami.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Anulla_p jeszcze tu nie kupowalam wisni a do Asdy mam daleko.
Poszukam na miejscu moze znajde

Offline MARTKA Kobieta

Murzynek

Ciasto.                                      Polewa
2 szklanki cukru.                    1/4 kostki masla
1/2 szklanki wody
Kostka masła.                         1/2 szklanki cukru pudru
3 łyżki kakao.                            1/8 szklanki wody
2 szklanki mąki.                        Łyżka kakao
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3 żółtka
4 białka
Olejek rumowy

Do rondelka wkładamy masło i wlewamy wodę. Podgrzewamy na małym ogniu, gdy masło się rozpuści dodajemy cukier, kakao i gotujemy mieszając 3 min. Zdejmujemy z ognia i studzimy. Do zimnej masy dodajemy mąkę, wbijamy po jednym żółtku, dodajemy proszek i olejek. Białka ubijamy na sztywno. Łyżka delikatnie łączymy ciasto z piana.  Gotowe wylewamy do foremki. Pieczemy 40 min w 180-200 stopni. Wierzch smarujemy ciepła polewa czekoladowa. Wszystkie składniki polewy gotujemy 3 min na małym ogniu, cały czas mieszając- lekko studzimy.

Offline sylwiq Kobieta

Marta przepis podobny do jednego z moich wypieków. On jest pycha
Ja mam jeszcze latwiejszy chyba pozniej wrzuce..
Chyba jutro upieke murzynka haha
Tylko ja lubie takiego z powidlami śliwkowymi.. jest bardziej mokry ;)))

Offline MARTKA Kobieta

Tez go uwielbiam.
Ile dodajesz powidel i kiedy?

Offline sylwiq Kobieta

https://www.mojewypieki.com/przepis/murzynek-z-nuta-piernikowa
Robie ten tylko bez tej nuty piernikowej hah bez cynsmonu i przypraw do piernika

Offline MARTKA Kobieta

Offline anulla_p Kobieta

Martka dziękuję serdecznie a kostka masła to 200 czy 250 gram bo dawno, dawno temu kiedy ten przepis był popularny i robiony przez wszystkich to masło w sklepach ważyło jednak 250g. Tak, wiem to dość odległe czasy ale jednak ;D

I jeszcze przepis Darii
« Ostatnia zmiana: 31 stycznia 2018, 23:27 wysłana przez anulla_p »

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline MARTKA Kobieta

250 :) zawsze mama sie o to wkurza, bo musi pamietac, zeby 2 kostki kupic i zwazyc

Offline anulla_p Kobieta

Jakiś czas temu postanowiłam sobie, że nauczę się piec idealne brownie. W sumie piekłam już 2, wyszły bardzo ładnie ale za każdym razem bałam się, że coś nie wyjdzie. Ponieważ ostatnio miałam dużo mikołajów jeszcze poświątecznych postanowiłam je zutylizować. Miałam inną blachę i wyszło mi w przeliczniku, że powinnam zmniejszyć składniki o 1/4. Myślę sobie, ok nie zmniejszam tej ilości bo się spokojnie zmieści. Zmieściło się, tylko zapomniałam, że w takiej sytuacji trzeba wydłużyć czas pieczenia. Wyjęłam z piekarnika płynne ciasto ale było na górze ładnie ścięte więc zorientowałam się jak już wystygło ;D W piekarniku piekł się już obiad więc i tak musiałam poczekać z dopieczeniem. Tak więc po 2h włożyłam do piekarnika wystudzone już właściwie ciasto i piekłam na nowo. Mąż mówi żeby wywalić ale nie - to było by za proste ;D Brownie nie ma w składzie sody ani proszku więc myślę sobie "raz kozie śmierć" I wiecie co? WYSZŁO, udało się i było super smaczne!
I oczywiście podaję przepis na cudo które wychodzi nawet jak nie powinno ;D
https://www.mojewypieki.com/przepis/migdalowe-brownie-z-malinami

Znowu nie mogę dodać swojego zdjęcia na dowód że faktycznie wyszło, musicie mi więc uwierzyć na słowo ;)

Offline agu-s Kobieta

O nieeeee, ale mi smaka narobiłaś!  ::) ;D

Offline anulla_p Kobieta

Rolada kawowa z MW. Jak ktoś jest fanem smaków kawowych to robić nie pytać. Pyszna jest

Offline monijane Kobieta

Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline marta082008 Kobieta

Offline sylwiq Kobieta

Tez msm na cos ochote...
Chyba na kostke caril   :D
Ale to bomba kcl  :-\

Macie sprawdzony przepis na ciastka z m&ms? I ile ciasteczek wychodzi z przepisu? Muszę upiec do przedszkola

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline anka332 Kobieta

ooo nie wiedzialam ze taki watek istnieje. uwielbiam piec tylko nie ma kto u mnie tego jesc :) ale chetnie poczytam

Offline japcio Kobieta

U mnie dziś w piekarniku jabłecznik sypany. Jadłam go pierwszy raz podczas matur w gościnie u pewnej pani dyrektor. Coś pysznego. Dostałam przepis i dziś robię dla gości. Mam nadzieję, że będzie jadalny :) Znacie to ciasto?

Offline monijane Kobieta

Zapodaj przepis :-)

Ja dziś kolejną sobotę z rzędu piekłam chleb pszenno-żytni na zakwasie :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline japcio Kobieta

Kurcze, nie mogę dodać fotki. A pisać mi się nie chce :) wrzucę fotki na fejsie w grupie forum

Wyszło pyszne. A z lodami będzie jeszcze lepsze :)

Offline Justys851 Kobieta

Rolada kawowa z MW. Jak ktoś jest fanem smaków kawowych to robić nie pytać. Pyszna jest

Muszę spróbować wszystko co kawowe uwielbiam   :D

Offline vonka

dziewczyny macie jakiś fajny przepis na muffinki?

muszę upiec 100 szt ale nigdy nie piekłam i nie mam sprawdzonego przepisu  :Olaboga:

Offline anulla_p Kobieta

wrzucę fotki na fejsie w grupie forum
to forum ma grupę na fb?
ciekawe, chyba nie jestem w temacie ;D

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 19.09.09
wrzucę fotki na fejsie w grupie forum
to forum ma grupę na fb?
ciekawe, chyba nie jestem w temacie ;D
nie Ty jedna

Offline justyna85 Kobieta

a jakis przepis na ciasto z rabarbarem macie?

Offline Daruda Kobieta

Też jestem chętna na coś z rabarbarem

Offline monijane Kobieta

Mój hit na ciasto z truskawkami i/lub rabarbatem  ;D
http://majanaboxing.blox.pl/2012/06/Kruche-ciasto-z-truskawkami-rabarbarem-i-lekka.html

Tylko do kruchego ciasta nie daję cukru, olej używam rzepakowy ;-)
On 2011
Ona 2015
On 2017