e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Gdy cias­to wychodzi... zos­tają tylko okruszki czyli e-weselne wypieki.  (Przeczytany 27553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edzia Kobieta

Dzieki :)
No i moje dziecko poznalo nowe slowo "tort" ;D

jaki wysoki ..:)
4 biszkopty, ale o malej srednicy 8".

Dziewczyny proszę wrzućcie przepis na szybkie pierniki.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline anulla_p Kobieta

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline anulla_p Kobieta

Dziewczyny! Które ciasto czekoladowe najlepiej z MW jest najbardziej mokre i puszyste?
Będę robić tort ale jak czytam w przepisie, że mam coś nasączać to mnie :klnie: więc już z założenia odrzucam biszkopt. W sumie każde ciacho można upiec w tortownicy bo czemu by nie ;)

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Ale chcesz to ciasto potem przełożyć kremem czy jak?

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline anulla_p Kobieta

Tak, później czymś będę przekładać. Na razie potrzebuję alternatywy dla biszkopta.

Dla mnie osobiście bardziej mokre ciasto przełożone kremem to nie będzie tort, no ale to moje zdanie. Kiedyś robiłam red velvet cake i tam właśnie ciasto jest bardziej zwarte i się go nie nasącza ale mnie brakowało lekkości biszkoptu

Offline anulla_p Kobieta

Monka, nie musi być super mokre ale nie chciałam robić biszkoptu, tyle. A czym będzie się to różniło od tortu jak będę miała 3 warstwy ciasta czekoladowego przełożone dwoma warstwami kremu? ;D Ale dziękuję bo Twoje drążenie tematu pchnęło mnie w nowym kierunku :)

Dla mnie do tortu musi być biszkopt i tyle ;)

Offline anulla_p Kobieta

Tak myślałam, że o to właśnie chodzi ;D
Ja nie jestem aż tak konserwatywna w tym temacie ;)

Offline sylwiq Kobieta

Anulla ja robie czesto czekoladowe z piernikowa nuta czy murzynek z piernikowa nuta jakos tak

Offline anulla_p Kobieta

Sylwia upiec murzynka i użyć jako blaty do tortu to jest całkiem fajny pomysł.
Przypomniałam też sobie, że często wilgotne ciasta mają w sobie dodatek zmielonych migdałów lub część mąki wymienia się na migdały i one świetnie trzymają wilgoć. Pójdę pewnie tym tropem bo piec na próbę 5 ciast żeby je sprawdzać jakoś mi się nie uśmiecha ;D

Offline justyna85 Kobieta

ale jaka przyjemność z degustacji :P
(chociaż dla mnie nie było by przyjemności bo nie lubie czekoladowych ciast ) :P

Offline Caipirania

ja tez nie. Ale pewnie jestesmy w mniejszosci ;)

Offline Kasia* Kobieta

I ja nie lubie ciasta czekoladowego ani lodow czekoladowych.
Dziewczyny macie przepis na Plenisnika? Tak chyba nazywa sie ciasto z powidłami. Obiecalam tacie, ze mu upieke jak bede w Pl
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline anulla_p Kobieta

https://www.mojewypieki.com/przepis/plesniak
Przepis taki sam jak mój.
Kasia moje zmiany!
Piekę w tortownicy 23 cm i wówczas te warstwy wychodzą mi grubsze, bardziej mięsiste. Uważam, że blacha w tym przepisie jest za duża.
Przed końcem ubijania białek jak już dodam ten cukier i piana jest właściwie gotowa dodaję jedną łyżkę mąki (skrobi) ziemniaczanej. Piana wówczas nie znika i nie wsiąka w ciasto jak na zdjęciach w przepisie. Po dodaniu mąki będziesz miała ładną warstwę puszystej pianki.

Offline Kasia* Kobieta

Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline anulla_p Kobieta

Kasia zrobiłaś tego pleśniaka?

A ja, ponieważ siedzimy w domu i mi się trochę nudzi machnę chyba to: https://www.mojewypieki.com/przepis/zytnie-ciasto-z-jablkami/1
ktoś robił?
« Ostatnia zmiana: 29 stycznia 2018, 13:02 wysłana przez anulla_p »

Offline Kasia* Kobieta

Niestety nie. Zabrakło czasu

a ja polecam takie ciasto z malinami :) , lekkie nie słodkie i dość szybko się robi no i smaczne :) taka ala malinowa chmurka

Potwierdzam że bardzo dobre :)
Ja natomiast polecam to ciasto czekoladowe https://www.kwestiasmaku.com/przepis/ciasto-czekoladowe robiłam już dwa razy i dosłownie znikał w godzinę i właśnie siedzi w piekarniku na jutrzejszą imprezę w przedszkolu :)

Offline monijane Kobieta

Zrobiłam korę orzechową - choć gościom smakowało, bo do smaku się przyczepić nie można, to dla mnie takie jakieś suche. Drugi raz raczej się nie pokuszę  8)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline Daruda Kobieta

U mnie podobnie. ...jakieś takie. ...

Offline anulla_p Kobieta

Dziewczyny a ma któraś przepis na takiego starego podstawowego murzynka. Bez powideł, bez czekolady. Robionego tak jak kiedyś czyli roztopić masło cukier i kakao. Pamiętam, że kiedyś w domu nie dodawało się żadnych powideł. A może się mylę ???

Offline MARTKA Kobieta

Moja mama ma ten przepis. Uwielbiamy tego murzynka. Jak chcesz to jutro pojadę i Ci go przepisze.

Offline vonka

aa zapomniałam linka wrzucić  a już sie wysłało . to te malinowe ciasto https://www.przepisy.pl/przepis/kruche-ciasto-z-budyniowa-pianka-i-owocami-12057

u mnie jest na okrągło, malin zostało mi już niewiele i chyba muszę się wstrzymać z jego pieczeniem żeby mi ich wystarczyło na malinową chmurkę na święta  :D