e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wczasy  (Przeczytany 1626966 razy)

Offline Katrinka Kobieta

Odp: Wczasy
9 lipca 2019, 19:11
MARTKA super! a jak tam hotel w którym jesteście?
ja właśnie wpłaciłam całość za wakacje i za miesiąc lecimy  ;D

Offline MARTKA Kobieta

9 lipca 2019, 19:21
Ogólnie super.  W porównaniu z Andalusia ma parę plusów  ale i kilka minusów.  Na plus standard, pokoj sporo większy i widok na morze, strefa SPA  w cenie, dystrybutory z wodą na korytarzu, transfer z lotniska to pol godziny.  Minusy - zjeżdżalnie czynne tylko 2 razy po 2 godziny dziennie ,  basen kryty dostępny krócej niz zewnętrzne baseny czyli do 19:30, mniejsza oferta wycieczek fakultatywnych.
Tak więc ogolnie jest świetnie.  Zawsze można sie czegoś czepic ;)

Zazdroszczę,  ze wczasy jeszcze przed Wami, bo nasze juz trwają  ;)

Offline japcio Kobieta

9 lipca 2019, 19:36
Warszawianki, co zobaczyć z dziećmi w najbliższą niedzielę? Planujemy Kopernika i wjazd na szczyt Pałacu Kultury.
I pytanie za 100 punktów - jak się jeździ autem po stolicy w niedzielę? Niehandlową chyba :)

10 lipca 2019, 06:42
Nie chcę nikogo umoralniac ale delfinarium ja mówię stanowcze NIE

http://wkaloszach.blogspot.com/2014/04/przeklety-usmiech-delfina.html?m=1
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
10 lipca 2019, 08:02
Anusiaaa miałam to samo napisać. Ja tez zdecydowanie na NIE!

Offline agu-s Kobieta

10 lipca 2019, 10:02
Też miałam pisać o tym delfinarium  ::)
Nie mogę pojąć, że w czasach kiedy jest taki łatwy dostęp do informacji i tak często się mówi o tym jak wygląda tresura zwierząt w takich przybytkach, w dalszym ciągu jest tyle osób, które uważają, że to jest fajne  :( ::)

Offline dmonik44 Kobieta

10 lipca 2019, 10:20
Japcio, a manufaktura cukierków lub inne warsztaty?Łazienki? Zoo?
Natalka 4.11.2012

Offline MARTKA Kobieta

10 lipca 2019, 10:30
Bez przesady.
Do zoo tez nie chodzicie? Tam w klatkach nie mają lepiej.

Offline japcio Kobieta

10 lipca 2019, 10:30
Mamy w Bydgoszczy takie warsztaty. Dziewczyny już były.
Do zoo warto iść? Mąż kręci nosem.
Myślałam o Powązkach. Ale z dziećmi to chyba kiepski pomysł chodzić po cmentarzu. Zwłaszcza w urodziny Karoliny :)
Ale spacer po Łazienkach to już brzmi lepiej :)

10 lipca 2019, 10:44
Bez przesady.

Nie, nie chodzimy.

A zoo mimo wszystko ma często charakter odbudowywania gatunków zwierząt, delfinarium tylko zarabia i w niczym nie pomaga delfinom.

Offline agu-s Kobieta

10 lipca 2019, 10:48
Bez przesady.

Nie, nie chodzimy.

A zoo mimo wszystko ma często charakter odbudowywania gatunków zwierząt, delfinarium tylko zarabia i w niczym nie pomaga delfinom.

Dokładnie tak jak pisze Ania.

Offline dmonik44 Kobieta

10 lipca 2019, 15:19
Dziewczyny jakieś miejsca godne polecenia Karwia, Rowy, Dębki?
Natalka 4.11.2012

10 lipca 2019, 15:51
My bylismy w karwi https://www.booking.com/hotel/pl/pensjonat-nautilus.pl.html rewelacyjne miejsce.
« Ostatnia zmiana: 10 lipca 2019, 15:53 wysłana przez bubulina »

Offline MARTKA Kobieta

10 lipca 2019, 15:55
Zoo bardzo pomaga rekinowi pływajacemu w parametrowym akwarium  i innym zwierzętom zmuszonym do zycia na malutkich wybiegach .

Offline agu-s Kobieta

11 lipca 2019, 08:32
Martka, czyli masz świadomość, że to nie jest dobre, a mimo to chodzisz i płacisz za to? Super podejście, nie ma co. Czyli jeśli polecisz kiedyś do Tajlandii to rozumiem, że obowiązkowym punktem imprezy będzie przejażdżka na słoniu?  ::) Przeczytałaś chociaż ten artykuł, który wrzuciła Ania?
Poza tym, tak jak Ania napisała, w zoo są przedłużane gatunki, często są tam zwierzęta, które już nie występują na wolności bo ludzie je wybili. Np. ostatnio w którymś zoo urodziły się lwiątka z podgatunku, który już od dłuższego czasu nie występuje na wolności.
Nie chodzę do zoo, ale w dalszym ciągu uważam, że lepsze to niż takie delfinaria.

11 lipca 2019, 10:08
Martka, czyli masz świadomość, że to nie jest dobre, a mimo to chodzisz i płacisz za to? Super podejście, nie ma co. Czyli jeśli polecisz kiedyś do Tajlandii to rozumiem, że obowiązkowym punktem imprezy będzie przejażdżka na słoniu?  ::) Przeczytałaś chociaż ten artykuł, który wrzuciła Ania?
Poza tym, tak jak Ania napisała, w zoo są przedłużane gatunki, często są tam zwierzęta, które już nie występują na wolności bo ludzie je wybili. Np. ostatnio w którymś zoo urodziły się lwiątka z podgatunku, który już od dłuższego czasu nie występuje na wolności.
Nie chodzę do zoo, ale w dalszym ciągu uważam, że lepsze to niż takie delfinaria.

Przejażdżka na sloniu, zdjęcie z tygrysem, zabawa z małpkami, pokaż węży itp. itd.
To turyści napędzają ten cały biznes.

W przypadku delfina dodatkowo dobija fakt, że to jedne z najinteligentniejszych zwierząt na świecie....to nie głupie papugi, które mają mózg wielkości orzeszka....

Może kiedyś Marta i inni zrozumieją, my możemy tylko o tym głośno mówić.

Offline MARTKA Kobieta

11 lipca 2019, 14:24
W takim razie mam nadzieję,  ze mięsa nie jecie. I nie rylko ssaków, ale i ryb, owoców morza.

Offline agu-s Kobieta

11 lipca 2019, 15:12
Martka, jeśli Cię to uspokoi to ograniczyłam jedzenie mięsa i ryb do minimum i dążę do tego żeby w ogóle nie jeść, owoców morza nie jem w ogóle.
Ale co to ma do rzeczy do tego o czym my tu rozmawiamy? Następne pytanie będzie o skórzane buty, paski i torebki?
Przedstawiamy Ci tu logiczne argumenty, a Ty tylko atakujesz.

11 lipca 2019, 17:08
Marta, szczerze polecam Ci ksiazke "Chrobot" zwłaszcza fragmenty no Imire w Zimbabwe.
A jeśli nie lubisz czytać to nie dawno w kinàch leciał film familijny "Mia i biały lew" zresztą na podstawie książki o tym samym tytule. Niestety, cześć historii w nim opowiedziana jest prawdziwa.

I to czy jemy mięso czy go nie jemy, nie ma z tym nic wspólnego.

Offline dmonik44 Kobieta

12 lipca 2019, 18:14
Dziewczyny znaleźć miejsce na tydzień nad morzem na lipiec/sierpień graniczy z cudem!!! Chyba w 100 miejsc dzwonilismy zeznajomymi... W końcu udało się w Rowach znaleźć apartament.
Macie sprawdzone miejsca do zjedzenia smacznego obiadu?
Natalka 4.11.2012

Offline Katrinka Kobieta

12 lipca 2019, 20:44
W Rowach polecam Restaurację Blankę, moje córki lubiły tam chodzić i wszystko jadły.

Nie rozumiem najazdu na MARTKE każdy chodzi i jeździ gdzie uważa i lubi... no bez przesady

13 lipca 2019, 21:02
Katrinka, chyba nie przeczytałaś dokładnie konwersacji. Zrób to raz jeszcze i zobaczysz, że nikt na Martę nie najeżdżał. To raczej Marta zaczęła się "boksować".

Offline MARTKA Kobieta

14 lipca 2019, 13:09
Na temat farm krokodyli w Tunezji co myślisz  Anusia?
Nie mysl, ze złośliwie zaczepiam. Szczerze pytam i mam nadzieję na szczerą odpowiedź. 
Planujemy Djerbe i sa wycieczki do Explore Park Djerba  . Na necie polecają,  szczególnie dla dzieci.

Nie bede sie boksowac ;)

Offline Justys851 Kobieta

14 lipca 2019, 17:40
Ostatni tydzień w pracy i w sobotę ruszamy.... Chorwacja.
Jak na się cieszę że nie muszę pakować tych kurtek, kaloszy jak nad polskie morze  ;D

Offline kurczaczek83 Kobieta

14 lipca 2019, 19:10
Justyna tylko jak dla mnie nasze polskie morze ma urok.... Mi tego zapachu i szumu brakowało na wegrzech

Offline dmonik44 Kobieta

14 lipca 2019, 21:41
Ja też lubię nasze morze  :) mimo wszystko ma swój urok :) mam nadzieję,  że nie będzie tak źle z pogoda   ;)
Natalka 4.11.2012

Offline MARTKA Kobieta

14 lipca 2019, 21:57
Ja tez nie wyobrażam sobie wakacji bez naszego morza. Teraz wróciliśmy z Bułgarii,  a w sierpniu Świnoujście.
Zreszta zima tez jeździmy nad morze, kocham morze zima. Śnieg na plazy to dopiero boski widok.

14 lipca 2019, 22:12
Na temat farm krokodyli w Tunezji co myślisz  Anusia?
Nie mysl, ze złośliwie zaczepiam. Szczerze pytam i mam nadzieję na szczerą odpowiedź. 
Planujemy Djerbe i sa wycieczki do Explore Park Djerba  . Na necie polecają,  szczególnie dla dzieci.

Nie bede sie boksowac ;)

Marta, nie wiem, nie słyszałam o tym miejscu więc trudno mi się wypowiedzieć.
Mimo, wszystko mnie się zapala zawsze czerwona lampka jak widzę atrakcje ze zwięrzętami.

Ja polskie morze lubie wiosną :) Jak nie ma tam ludzi, nie pizga wiatrem i świeci słońce, że siedząc w bluzie i dzinsach jest mi ciepło ;)
Poza tym, nie lubię bo mi zimno ;) albo chmary ludzi są i chiński szit na deptaku ;)

Offline Justys851 Kobieta

15 lipca 2019, 23:22
Ja tam wolę się pomoczyć w ciepłym morzu. Jestem zmarzlak i dla mnie jest za zimno na 2 tygodniowy urlop.
W sierpniu jedziemy na dłuższy weekend - to mi wystarczy  ;)

Offline dmonik44 Kobieta

16 lipca 2019, 08:35
Ale oczywiście Justynko, że 2 tyg w Chorwacji są super  ;) i zazdroszczę! dlatego my byłyśmy w Maju w Grecji, a teraz tydzień u nas nad morzem  :) żeby się nie denerwować brakiem pogody   ;) wtedy inaczej się podchodzi do urlopu ;)
A we wrześniu lecimy do Anglii  ;D spełniam marzenia mojego dziecka, bo chce Londyn zobaczyć  ;D
Natalka 4.11.2012