Autor Wątek: Wczasy  (Przeczytany 2483523 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #330 dnia: 7 Maja 2012, 23:50 »
Zmienię delikatnie temat.

Czy przed wyjazdem do Tunezji szczepiłyście się na coś? I czy dopadła Was "zemsta faraona?" W Turcji nic nam nie było, ale hotel był 5*. Później zdecydowaliśmy się nawet na drinki z lodem i też było okej. W Tunezji wybrałam hotel 4* i chyba trochę się będę cykać jakby co. Opinie ma świetne, no, ale wiadomo... różnie bywa. Jeden się pochoruje, inni nie. Jak było u Was? I co z tymi szczepieniami?

W końcu to Afryka jakby nie patrzeć... ale malarii tam nie ma z tego co wyczytałam  ;) Uff.

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #331 dnia: 7 Maja 2012, 23:59 »
Ją się na nic nie szczepilam. Też się nie pilnowalam jakoś specjalnie i nic mi nie było. A gdzie dokładnie jedziesz?

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #332 dnia: 8 Maja 2012, 00:08 »
Póki co rozmyślamy nad jednym hotelem na Djerbie, ale cena nas mocno zniechęca i tu i tu. Może będziemy czekać na last minute? Sama nie wiem... możemy się nie doczekać.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #333 dnia: 8 Maja 2012, 00:09 »
....jadąc w te rejony szczepić się na nic nie musisz...
jedyne co mi przychodzi do głowy to może wzw A... ale dobrowolnie...
a biegunka podróżnych, no cóż...mojego męża dopadło...ja jadłam na suku i nic mi nie było...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #334 dnia: 8 Maja 2012, 07:14 »
Przed wyjazdem do Tunezji nie szczepiliśmy się na nic, ba nawet konsultowałam z pediatrą czy Liwię na coś szczepic i nie było takiej potrzeby. Zemsta faraona nas czyli mnie i męża bo młodej nic nie było, dopadła w postaci "mulenia" żołądka przez dzień właśnie po drinkach z tamtejszymi kostkami lodu.

Zastanawia mnie tylko Mysiek ten 4 gwiazdkowy hotel, bo widziałam tam, a przynajmniej w tej części gdzie my byliśmy te 4 * i naprawdę nie wyglądały

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #335 dnia: 8 Maja 2012, 09:10 »
Ten hotel opinie ma świetne... (no i cenę 5*, mam nadzieję, że z czegoś to wynika)  ;) Także nie obawiam się tego jakoś szczególnie, tym bardziej, że jest to hotel z CLUB MAGIC HOTELs więc powinno być dobrze.

Spojrzę dziś jeszcze na te 5*, chociaż tutaj bardzo podoba mi się oferta all inclusive (dotyczy nawet sportów wodnych) i fakt, że bar jest otwarty 24/7 - niezaprzeczalny plus  8)

Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #336 dnia: 8 Maja 2012, 09:14 »
Paula, jesli ma dobre opinie i podoba Ci sie to warto! mi sie tez podoba  ;) :D
pewnie sprawdzałas w pary źródłach, popatrz jeszcze na forum gazety
nie raz mi sie zdarzyło że hotel 4* był w wyższym standardzie niż 5* - myśle że w tych krajach na te * trzena troche inaczej patrzec


a ja mam pytanko dot. paszportów - czy jesteśmy "przypisani" do biura paszportowego czy możemy wyrobic w innym miejscu niż zamieszkania?
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #337 dnia: 8 Maja 2012, 09:16 »
Mam szczerą nadzieję że ten hotel sprawdzisz polecisz i ja z czystym sumieniem będę mogła się tam wybrac bo następna wycieczka to mam nadzieję u nas będzie też Tunezja  ;) słowem zabiorę moje blond dzieci do "arabowa"  ;D

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #338 dnia: 8 Maja 2012, 09:31 »
O nie, nie mogę Cię narażać na złowrogie spojrzenia   :los:
A tak serio, też mam nadzieję, że sprawdzę  ;D

Paula, paszporty to tylko w miejscu zameldowania i niestety wszystko osobiście, odbiór też - żaden kurier nie wchodzi w grę  :-\

Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #339 dnia: 8 Maja 2012, 10:25 »
Mam info z punktu paszportowego - w całym województwie :)
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #340 dnia: 8 Maja 2012, 10:42 »
No tak... ja akurat pytałam o inne województwo  :)
Tak czy siak, dobrze wiedzieć.

Offline suprynka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #341 dnia: 8 Maja 2012, 11:21 »
Ja z hoteli w Tunezji czy w Egipcie, polecam sieciówki. Np. Sol, itd. Czasami te "ichnie" 5 gwiazdek to tak naprawde europejskie 3 gwiazdki.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #342 dnia: 8 Maja 2012, 11:34 »
No to jest taka właśnie sieciówka  :) Dlatego tak bardzo się nie obawiam. Zresztą z tego co widzę to TUI na Djerbie ma maksymalnie 4,5*, także i tak nie mam szans na wybór 5*   ;)

Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #343 dnia: 8 Maja 2012, 11:39 »
wiecie dziewczyny troszke za bardzo przeżywacie to co napisałam
jeśli piszę "arabowo" to chodzi mi bardziej o ich mentalność o kulturę która jest MEGA odmienna od naszej
nie pisze gorsza ale inna
sama miałam do czynienia z przedstawicielem tamtejszych terenów w rodzinie i nie mam o nich dobrego zdania
ale to nie zmienia faktu że państwo mają ciekawe i warte odwiedzenia
ale z mojej perspektywy napewno nie z małymi dziećmi

aha i nie jestem rasistką (naprawde to śmieszne )
w każdym państwie trafi się na debili

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #344 dnia: 8 Maja 2012, 11:48 »
Dziewczyny. NIGDY nie porównujcie ilości polskich gwiazdek do ich ilosci w hotelach w poza krajem. To jest zupełnie inny standard i każdy touroperator wam to powie.

Natomiast do Tunezji raczej na nic nie należy się szczepic. My byliśmy dwukrotnie i nigdy zemsta F. z nami w jednym pokoju nie mieszkała ;)

Myślę, że cowieczorne spożycie drinka pozwala odkazic żołądki. Nikt nie mówi tu o pijaństwie. Dwa czy trzy drinki i jest git - bo pamiętajmy, że % alkoholi tam, też jest inna :)

Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #345 dnia: 8 Maja 2012, 12:01 »
Złowrogie spojrzenia  ;D ja podobnie ja wszystkie inne blondynki ( miłośnicy słowiańskiej urody) byłam traktowana z wielkim szacunkiem i ogromnym uśmiechem przez mężczyzn oczywiście, a złowrogie spojrzenia to byc może ze strony "arabskich dam" leciały ;D

I zgadzam się z Lilą że w każdym państwie znajdzie się ktoś kto nie grzeszy kulturą, wystarczy wyjśc na polski bazar nie trzeba leciec do turcji

Maroko mi się marzy, gdyby nie ciąży to już bym pewnie klapki szykowała  ;) Lila jak wspominasz ?

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #346 dnia: 8 Maja 2012, 14:42 »
z rozrzewnieniem...
generalnie nie lubię wracać do miejsc gdzie byłam (wyjątkiem są chyba Pieniny)...bo życie za krótkie, a tyle do zobaczenia...
ale tam wrócę, ale w inne rejony...tyle, że na pewno nie w najbliższych kilku latach...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #347 dnia: 8 Maja 2012, 14:51 »
Tak informacyjnie, w Alfa Star fajna promocja, Baby Boom, nie tylko na pierwsze dziecko ale tez na dwojke ;)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline suprynka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #348 dnia: 8 Maja 2012, 16:07 »
Tak informacyjnie, w Alfa Star fajna promocja, Baby Boom, nie tylko na pierwsze dziecko ale tez na dwojke ;)
Ja Alfa Star omijam szeeeeerokim lukiem...

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #349 dnia: 9 Maja 2012, 09:42 »
A ja nie czytam opinii o żadnych biurach podrózy bo jeszcze nie spotkałam takiego na którym by ludzie nie wieszali psów ;)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #350 dnia: 9 Maja 2012, 09:50 »
Z Alfa Star byliśmy w Egipcie i byliśmy zadowoleni. Chociaż wolę biura niemieckie  ;D gdyby nie aktualny kurs euro  ;)


Offline suprynka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #351 dnia: 9 Maja 2012, 16:19 »
My z Alfa Star mielismy leciec do egiptu, ale zrezygnowalismy. Caly czas przesylali nam zla umowe, z bledami i niekorzystna dla nas. W koncu podziekowalismy. Rok temu przyjacie wykupili wycieczke w lutym do egiptu, ale zaczely sie te zamieszki i odwolalo biuro wyjazd. Nie zgodzili sie na oddanie kasy, jak tui czy neckermann, a zaproponowali w zamian Turcje... A wiecie jaka fajna pogoda jest w lutym w Turcji... Kompletny brak profesjonalizmu   

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #352 dnia: 9 Maja 2012, 16:46 »
Dlatego ja nie kombinuje... latamy tylko z TUI... nawet na Neckermanna kręcę nosem, należą do Thomasa Cooka, który ostatnio coś robi bokami... Z TUI wiem, że mam pewne wakacje, bez problemów. Wszystkie reklamacje są rozpatrywane jeszcze podczas wakacji, załatwiane od ręki. Nie zawiodłam się jeszcze.

Offline suprynka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #353 dnia: 9 Maja 2012, 16:48 »
Dlatego ja nie kombinuje... latamy tylko z TUI... nawet na Neckermanna kręcę nosem, należą do Thomasa Cooka, który ostatnio coś robi bokami... Z TUI wiem, że mam pewne wakacje, bez problemów. Wszystkie reklamacje są rozpatrywane jeszcze podczas wakacji, załatwiane od ręki. Nie zawiodłam się jeszcze.
Ja mam tak z Neckermannem i Interhome :)

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #354 dnia: 9 Maja 2012, 16:56 »
No moja bratowa z Necermanem leciala do Egiptu z 3 międzylądowaniami, w tym jedno w oczekiwaniu na nowy samolot 6h na lotnisku, podroz zajela im raptem 13 h ;)

Ja bylam z TUI, GTI, Triadą i nie narzekam. No moze GTI na początku tyci zawaliło, ale pozniej sie zrehabilitowali.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #355 dnia: 9 Maja 2012, 18:38 »
itaka, tui,rainbow :)
ale nie raz lecialam z trida, alfa itp zalezy gdzie, na ile i za ile  :D
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

Offline anetka71

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1864
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #356 dnia: 9 Maja 2012, 20:31 »
A ja nie czytam opinii o żadnych biurach podrózy bo jeszcze nie spotkałam takiego na którym by ludzie nie wieszali psów ;)

Szczera prawda. Ja wprawdzie na zagranicznych wczasach byłam tylko raz i właśnie z Alfa Star i do niczego nie mogę się przyczepić. Organizacja, hotel, opieka rezydenta- jak dla mnie była na bardzo dobrym poziomie. Na plaży zaczepiła nas za to Pani z TUI i narzekała, że nie dają im ręczników na plażę i basen, na słabe jedzenie itd. Nie wiem, czy mówiła prawdę, czy po prostu lubiła narzekać,ale była niezadowolona. Jeszcze zanim wyjechaliśmy, to  naczytałam się tyle negatywnych opinii, że miałam trochę stracha, ale weszłam na opinie innych biur podróży i co? większość komentarzy ta sama- same narzekania.
Nie chcę, aby ktokolwiek  odniósł  moją wypowiedź do siebie, ale ogólnie Polacy strasznie lubią narzekać, szukać niedociągnięć itd. Nie zapomnę, jak wracaliśmy już z Egiptu i na lotnisku trafiliśmy przy odprawie na inną grupkę wracająca z wczasów. Z rozmowy wynikało, że więcej niż połowę czasu spędzili...na basenie  :P Jezuu ile oni narzekali...a to drinki za słabe i słaby wybór, jedzenia mało ( ja tam jadłam dosłownie jak ptaszek, na 5 posiłków szliśmy zazwyczaj na dwa; jedzenie było naprawdę dobre, ale w taki upał kto się obżera?), a to woda w basenie za gorąca itd...po 2 minutach uszy mi odpadły i odeszłam, bo normalnie skręcało mnie ze złości  :-\ Młodzi ludzie, zamiast pozwiedzać, nad morze pójść, statkiem się przepłynąć, to pojechali nachlać gęby i wymoczyć tyłek w basenie... :-\ Pamiętam też jak byłam kiedyś na wycieczce z liceum we Włoszech, to takie małżeństwo, które było ulokowane akurat z moją wycieczka w tym samym hotelu cały pobyt nagrywali wszystko i robili zdjęcia - kamerowali jedzenie, butelki z wodą mineralną ( niby woda była podmieniana na kranówkę), wiecznie o wszystko robili awantury i ...robili miliony zdjęć; szkoda tylko, że zamiast upamiętniać i fotografować atrakcje turystyczne woleli robić zdjęcia pękniętemu klozetowi w pokoju  ::)

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #357 dnia: 10 Maja 2012, 08:35 »
aneta - usmiałam się z tych opisów ale szczera prawda....znam parę osób, które choćby nie wiem co, z podrózy zagranicznej zawsze wracają z reklamacją ::)

Racja, szykam miejsca gdzie nie bedzie grzyba i karaluchów, ale jak ktoś kupuje w Egipcie hotel 3 gwiazdkowy i oczekuje, ze wszyscy będą mu się rzucać pod kolana to mnnie skręca.

Nie zapomne pani, która się skarzyła, że nikt nie przyszedl na parkin zeby jej walizki wnieść na recepcję....no jak tam mozna!
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #358 dnia: 10 Maja 2012, 08:40 »
Opis świetny i taki prawdziwy  ;) W naszej ostatniej podróży też co chwilę słyszeliśmy że hotel beznadziejny bo balkon nie z tej strony, restauracja do dupy bo kelner za późno łyżeczkę przyniósł itp itd, a jak powiedzieliśmy że nam się podoba i że jest zaj...iście to wywołaliśmy  :o :o :o  ;D Naprawdę z takim podejściem zastanawiam się jak ludzie odpoczywają

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #359 dnia: 10 Maja 2012, 09:02 »
Polacy na wczasach... Temat rzeka... Dlatego najlepiej jest z nimi w ogóle nie jeździć. Wtedy jest błogo  ;D
 
Ja nie wiem jak w ogóle można być takim prostakiem i oczekiwać, że ktoś nam będzie usługiwał... A najsmutniejszy jest fakt, że na sługusów liczą najczęściej ci, którzy sami na co dzień w pracy są sługusami...