Autor Wątek: Wczasy  (Przeczytany 2474732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agnieśka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Płeć: Kobieta
  • Twoje łzy miażdżą mi serce
  • data ślubu: 19.08.2006
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #270 dnia: 26 Marca 2012, 11:41 »
Dziewczyny do Chorwacji na 100 % można wjechać na dowodzie osobistym, byłam już 4 razy i nasi znajomi zawsze wjeżdżali na dowód. Ja z kolei mam paszport i zawsze go zabieram. Co więcej mój kuzyn wjechał dwukrotnie na terytorium Bośni i Hercegowiny na dowodzie.
Chorwacja nie jest w Unii, ale ma podpisane z Polską umowę wzajemną.
Paszport często jest konieczny, jak korzysta się z bezpłatnej pomocy medycznej. Bez paszportu możemy mieć też problem z dostępem do niektórych operacji finansowych.

Tu link do chorwackiego MSZ
http://www.mvep.hr/MVP.asp?pcpid=1615&dmid=151#pocdrz

tu informacja o podróży samolotem do Chorwacji bez paszportu
http://grandtourblog.pl/2009/08/odwiedzisz-chorwacje-bez-paszportu-nawet-samolotem/

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #271 dnia: 26 Marca 2012, 11:47 »
No i super :) Dzięki za info.

My jedziemy camperem.

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #272 dnia: 30 Marca 2012, 12:55 »
a ja do Egiptu zima nie wyjade - wydaje mi sie ze temp nie jest na tyle wysoka zeby swobodnie korzystac z morskich uroków.
I to błąd. Byłam w Egipcie w styczniu i w lutym (czyli w samym środku egipskiej zimy). Temperatura dochodziła do 30st.C. Woda cudowna, ciepła - około 26st.C. Tak więc nie ma się czego obawiać. Lepiej wybrać Hurghadę, jest położona bardziej na południe, więc jest cieplej. Dodatkowy plus, to szybkie połączenie - 4,5h lotu i jest się na miejscu. No i ceny przyzwoite, a to też nie jest bez znaczenia.


Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #273 dnia: 30 Marca 2012, 13:17 »
Bylas w tym sezonie czy wczesniej?
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

Offline tete

  • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2007
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #274 dnia: 19 Kwietnia 2012, 22:57 »
dziewczyny,potrzbuje rady:
czy oferty groupona są zawsze"bezpieczne"(mam na mysli wyjazdy,znajoma twierdzi ze byl bląd w danych i za kazde dziecko-ma 3ke musiala doplacic 50zl w Koscielisku-czego nie bylo w ofercie)-ja juz durna jestem-nigdy NIC nie kupowalam prze groupona-na co powinnam uwage zwrócic?co mnie powinno zaniepokoic??zapytam jak blondi(bez urazy ;D ;D) ale na czym dokladnie to polega?-nidy nie miałam przyjenosci korzystac-zwłaszcza z wycieczek,wyjazdów...
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #275 dnia: 20 Kwietnia 2012, 08:18 »
tete - wyjazdy do Polski myslę, że spokojnie można kupować ale trzeba dokladnie PRZECZYTAC REGULAMIN jak kupujesz kupon.
Za granice z dzieckiem byz za kupon nie pojechala ::) Nie wiem, jakies mam obawy.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #276 dnia: 20 Kwietnia 2012, 09:11 »
Ja do innego kraju to nawet i bez dziecka bym z grouponu/grupera i innych nie pojechała. Nie mam zaufania do tych serwisów, niestety jest bardzo dużo przekrętów i oszustw na zwykłych zakupach, a co dopiero wybrać się z nimi gdzieś do Egiptu np. O nie nie, dziękuję, postoję. Jak zwykle w Polsce, nasi przedsiębiorcy nie zrozumieli założeń takich ofert i zamiast się promować, to kombinują jak wycackać klienta do cna.

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #277 dnia: 20 Kwietnia 2012, 15:08 »
Sezon urlopowy 2012 uważam za otwarty :) :) :)

W niedzielę rano pakujemy w 4 ;) nasze 4 litery w campera i ruszamy w drogę :) :) :)

W planach były co prawda różne kierunki i rozmaite terminy, ale w rezultacie stanęło na Chorwacji z czego nie mniej się cieszę :)

Odezwę się po urlopie. PAAAAA


Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #278 dnia: 20 Kwietnia 2012, 15:58 »
loona ale super, miłego urlopu :)


Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #279 dnia: 25 Kwietnia 2012, 17:20 »
Bylas w tym sezonie czy wczesniej?
W latach 2008, 2009.

Offline agu-s

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7420
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #280 dnia: 25 Kwietnia 2012, 19:34 »
Ja też byłam w Egipcie jakoś od 8 stycznia, 2 tygodnie i pogoda jak dla mnie była rewelacyjna! :)
Temperatura w ciągu dnia 28-30 stopni, temperatura wody ok. 26 stopni.
Tylko jeden dzień trafił się pochmurny i duszny, ale wtedy wieczorem i w nocy była ulewa (pierwsza od niepamiętnych czasów ;))
Wieczory rzeczywiście są chłodniejsze i trzeba założyć coś na długi rękaw (niektórzy Egipcjanie nosili kurtki puchowe, takie jak my nosimy zimą w mrozy ;D)

Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #281 dnia: 25 Kwietnia 2012, 20:09 »
Ja marzłam...marzłam w lutym, kwietniu i maju. ostatni sezon (maj) - nie dalo sie wysiedziec na plazy w stroju,
w tym roku zima tez temp nie rozpiesczały
moze poprostu tak trafilam
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

Offline agu-s

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7420
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #282 dnia: 25 Kwietnia 2012, 20:21 »
Paula faktem jest, że ktoś wtedy powiedział, że to była wyjątkowo ciepła zima.. ale to ktoś tak rzucił i nie wiem ile to ma wspólnego z rzeczywistością  ;)
No i ja generalnie nie lubię upałów.. a dla mnie bywało upalnie.

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #283 dnia: 2 Maja 2012, 22:32 »
Chciałam napisac, że w mojej ocenie Chorwacja jest strasznie przereklamowana...  :-\

Urlop udany, było gorąco, ładne widoki, piękna architektura miasteczka (Rovinj), ale żebym się dała pokroic za ponowną wyprawę tam, to nie...

Zbyt cywilizowanie, a do tego strasznie drogo. Dziwi nas ta moda na Chorwację...

P.S. Z rzeczy, które będziemy dłuuuuuugo wspominac to mandat 1000kun - ok. 500 zł - za jazdę skuterem bez kasków  ;D  :-\

A jechaliśmy plażę nudystów zobaczyc... Droga to była wyprawa :)

Offline tete

  • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2007
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #284 dnia: 2 Maja 2012, 23:37 »
Ilona zaciekawilas mnie bardzo-bo chlop moj chyba ze go uspie -poleci gdzies samolotem ::) ::) ::) ::)wiec jako rodzinne wakacje zostaje nam wszystko gdzue mozna w miare 'szybko' dojechac samochodem..wiec juz durna jestem :-[
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #285 dnia: 3 Maja 2012, 10:18 »
Loona tylko potwierdzila moje wczesniejsze przemyslenia i dobrze....jakos mnie ta Chorwacja nie kręci..ale ja wole znowu samolotem niz samochodem.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #286 dnia: 3 Maja 2012, 10:27 »
Kochane szukam fajnej miejscówki w Karpaczu lub okolicach przystosowanej dla rodzin z dziećmi. MOże któras ma coś ciekawego do polecenia :)

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #287 dnia: 3 Maja 2012, 11:34 »
Wiesz TETE - do Chorwacji nie jedzie się 3 godziny więc tam w miarę szybko to się nie da. A poza tym - nie ma po co  :-\  ;)

My to odbieramy jako owczy pęd, na zasadzie - "Kowalska była, to i ja będę..." Taka ślepa, głupia moda jak kiedyś na Bułgarię (chociaż akurat o tej drugiej słyszałam wiele pochlebnych opinii).  My pojechaliśmy bo moi rodzice mieli tam "Rajd caravaningowy" więc skorzystaliśmy.

Ponadto tak jak Anusiaaa pisze - dla nas lotnisko i samolot stanowią dodatkowe atrakcje, bo takich na co dzień jednak nie mamy, a poza tym lubimy takie nieokrzesanie, trochę dziczy, inną architekturę, jazdę taksówkami wbrew jakimkolwiek przepisom ruchu drogowego. Wtedy wiemy, że wyjechaliśmy na urlop.

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #288 dnia: 3 Maja 2012, 20:15 »
Dla mnie samolot to przede wszystkim wygoda, bo z moją Zuzą jeździć się nie da....ja nie wiem, jak my w te wakacje nad to morze zajedziemy.
Przyklad z tego weekendu majowego. W poniedziałek wyjeżdzalismy w gory (zreszta do teraz tam jestesmy) po 15 min było zrzędzenie, że juz nie wytrzyma, że jej tyłek odpadnie itp, itd.
Mowie sobie, no dobra, wyciągamy tablet i puszczamy bajkę, wszyscy mówią, że to dziala....po 5 minutach bajka była zła, swicilo slonce, trzęsło jej ekranem i wszystko inne żeby pozrzędzić....potem puściła pawia ::) (nie wiedzieć dlaczego) i poszla spac. Obudzila się po godzinie z zapytaniem "Kiedy wychodzimy z samochodu bo jej już nogi od jazdy odpadaja"....no istna masakra..cala podroz trwala raptem 3 h >:(
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline suprynka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #289 dnia: 6 Maja 2012, 23:09 »
Kochane szukam fajnej miejscówki w Karpaczu lub okolicach przystosowanej dla rodzin z dziećmi. MOże któras ma coś ciekawego do polecenia :)
Ja polecam Arnike w Karpaczu :)

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #290 dnia: 6 Maja 2012, 23:20 »
Widać każdy szuka czegoś innego. Mi się Chorwacja SZALENIE podobała, a byłam tam przed "owczym pędem" więc na pewno nie ma to nic wspólnego z modą na dany kierunek. Pamiętam, że byłam wręcz nieco obrażona na rodziców, że jedziemy do "jakiejś" Chorwacji (oj durne dziecko)  ;D

A moi rodzice marzą, że kiedyś sprzedadzą wszystko i na emeryturę kupią domek w Chorwacji ;)
Także na pewno można się zakochać, mi się podobało i polecam.

Offline suprynka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #291 dnia: 6 Maja 2012, 23:33 »
My w tym roku jedziemy 4 raz do Chorwacji...ja myślę, że jak już sie raz tam pojedzie, to na pewno chce się wracać :)).

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #292 dnia: 7 Maja 2012, 00:57 »
Nawet nie wiedziałam, że jest jakiś owczy pęd na Chorwację...
Nigdy tego kraju nie rozpatrywałam nawet, ale jak mówicie, że warto...
A  tak ogólnie to kraj "drogi" czy "tani".
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Zaneta_81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5667
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.07.2007
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #293 dnia: 7 Maja 2012, 09:17 »

Mowie sobie, no dobra, wyciągamy tablet i puszczamy bajkę, wszyscy mówią, że to dziala....po 5 minutach bajka była zła, swicilo slonce, trzęsło jej ekranem i wszystko inne żeby pozrzędzić....potem puściła pawia ::) (nie wiedzieć dlaczego) i

pewnie przez oglądanie bajki, głowę miała spuszczoną przez kilka minut i to wystarczyło...
ja też jadąc w aucie nie moge czytać ksiązki czy gazety bo jest za chwilkę karuzela  ::)
dodam, ze nigdy nie miałam choroby lokomocyjnej  ;)


 

                         Dzieci się nie wychowuje, dzieciom daje się przykład...

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #294 dnia: 7 Maja 2012, 09:51 »
ja myślę, że jak już sie raz tam pojedzie, to na pewno chce się wracać :)).

W naszym przypadku, wręcz przeciwnie. Suprynka? Byłaś kiedyś gdzieś poza Europą?

Lila. Chorwacja w porównaniu np. z Turcją czy Tunezją jest bardzo droga, a ceny w sklepach wyższe nawet niż w Polsce... No i mandaty horendalne   ::) ;)

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #295 dnia: 7 Maja 2012, 10:04 »
Każdy lubi co innego a nie powiedziałabym że jest owczy pęd na Chorwację. Znam niewiele osób które tam były ( i wszystkie są zachwycone), co innego Egipt  ::) Jeśli mówimy o owczym pędzie to raczej tam on się kieruje.
Chorwacja była popularna jakiś czas temu bo była tania. Teraz nie wiem jak jest ale myśle że ci którzy już tam byli chcą wracać. Mnie tam niespecjalnie ciągnie- wolę włoskie i francuskie klimaty. Choć zakładam że kiedyś chce tam pojechać :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline agnieśka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Płeć: Kobieta
  • Twoje łzy miażdżą mi serce
  • data ślubu: 19.08.2006
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #296 dnia: 7 Maja 2012, 10:07 »
O Chorwacja - mój ulubiony temat  ;D. To ja znowu dorzucę parę groszy...  :D
Chorwacja to bardzo rozległy kraj, dużo z niej już widziałam i mogę powiedzieć, ze najpiękniejszym obszarem Chorwacji jest Dalmacja (o wyspach się nie powiem bo nie byłam). Stanowi o tym przepiękny mariaż morza i gór. Do tego ten kolor wody, ciepełko, a jak się znudzi leżenie na plaży, którego nigdy nie byłam fanką można jeździć i zwiedzać i wierzcie mi na słowo zawsze coś ciekawego można zobaczyć.

Ja nikogo nie namawiam na siłę, żeby jechał do Chorwacji. Ja lubię tam jeździć, bo urlop w Cro spełnia wszystkie moje wymagania dotyczące udanego urlopu. Uwielbiam te klimaty  :D. W tym roku pojechałabym piąty raz, ale niestety w związku z budową domu mam przymusową przerwę od wyjazdu na kilka najbliższych lat, ale żyję tym, że po zakończeniu budowy w nagrodę jadę na urlop do Chorwacji  ;D.

Liliann, a co do tego, czy Chorwacja to kraj tani, czy drogi, to wszystko zależy od osoby, która to ocenia i miejsca noclegu oraz sposobu spędzania urlopu. Inne ceny są też w sezonie i poza sezonem. Są miejscowości drogie, bo nastawiają się na turystów z zagranicy, np. Niemców.
Jeżeli chodzi o ceny, to napiszę Ci z własnego doświadczenia. W ubiegłym roku byliśmy w Chorwacji na przełomie sierpnia i września, czyli poza sezonem częściowo i koszt dwutygodniowego urlopu (paliwo, opłaty drogowe, noclegi, wycieczki do Dubrownika, Mostaru i Splitu,  Parku Narodowego Plitvickich Jezior + zwiedzanie okolicy, trochę zapasów z Polski, reszta jedzenia kupowana na miejscu i sporo obiadów w restauracji, obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne) oscylował koło 4,5 tys. 2 lata temu byliśmy w sezonie i za te same pieniądze spędziliśmy 10 dni, ale prawie nigdzie nie jeździliśmy, ale byliśmy w Breli, którą można porówna do polskich Międzyzdrojów, czy Łeby. 3 lata temu byliśmy 7 dni poza sezonem i  całkowity koszt naszego urlopu zamknął się kwotą 2.600 zł.

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #297 dnia: 7 Maja 2012, 10:19 »
Akurat w moim otoczeniu 3/4 wyjazdów to Chorwacja stąd moje odczucie, że to owczy pęd - (nomen omen - TVN24 całą sobotę pokazywała Rovinj :) )

Tak jak pisałam - w naszej opinii - Chorwacja jest przereklamowana. Każdy lubi co innego. Nas Chorwacja rozczarowała. Jest zbyt cywilizowana, poza tym droga, więc my tam nie planujemy powrotu.

I tak jak większośc mówi, że jak się już raz pojedzie do Chorwacji to chce się tam wracac to ja mogę powiedziec o Turcji. TAM my zawsze i o każdej porze moglibyśmy jechac.

A jeśli w naszym posranym kraju byłyby takie możliwości jak np. w Niemczech to my na starośc kupujemy apartament w Turcji i od jesieni do później wiosny mieszkamy tam  ;D

 

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #298 dnia: 7 Maja 2012, 10:38 »
A ja z innej beczki - nie szkoda Wam wracać w te same miejsca, do tych samych krajów? Ja mimo, że bardzo bym chciała, bo gdzieś mi się bardzo podobało, to jakoś czuję, że lepiej jechać gdzieś indziej, zobaczyć coś nowego, kolejne miejsce na świecie. I tak wiem, że w Turcji czy Chorwacji czy gdziekolwiek indziej nie zobaczę wszystkiego na jednych wakacjach, ale chodzi mi też o poznawanie kompletnie innych kultur, tradycji i jednak mimo wszystko wybierając inny kraj przecież więcej się dowiemy, zobaczymy...

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Wczasy
« Odpowiedź #299 dnia: 7 Maja 2012, 10:48 »
Teraz ja wracam bo chce rodzinę zaciągnąć w te miejsca w których byłam sama i uznałam za piękne :)
Ale jakby sie tak zastanowić poza tegorocznymi wakacjami to tylko NY zaliczyłam dwa razy. Ale tam mogłabym milion razy jechać i sie nie znudzi :)

♡ Szymon & Leon ♡