e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wczasy  (Przeczytany 1626846 razy)

Offline loona Kobieta

Odp: Wczasy
16 stycznia 2013, 14:57
Serduszko :) Link działa :)

Offline s_erduszko Kobieta

16 stycznia 2013, 15:09
działa :D
kamera numer 2 na plaże Kleopatry, ależ cudnieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  ;D
Pomachasz Nam jak będziesz?  ;D

Offline loona Kobieta

16 stycznia 2013, 15:13
Mnie najbardziej kamera nr 3 kręci ;)

Jak nie jak tak  ;D

16 stycznia 2013, 15:14
3 ? jak ludzie łażą po ulicy ?

Jak nie jak tak  ;D

licze na to  ;D

Offline loona Kobieta

17 stycznia 2013, 12:44
Coś czułam,że za wcześnie się cieszę na tę Turcję... Mąż dostał nowy kontrakt i nie ma mowy o urlopie, aż do sierpnia... :(

Super, że jest praca i nie ma co marudzić, ale z drugiej strony już mocno się napaliliśmy, że w marcu lecimy... :(

Nic to. Może w sierpniu - przy 45 stopniowym upale, z pchającymi się po wszystko innymi gośćmi hotelowymi i upchanej po brzegi plaży - uda się pojechać i sobie odbijemy ;)  ;D

17 stycznia 2013, 14:44
O kurde  :-X przykro mi, bo wiem jak to jest jak już jest tak blisko, taka perspektywa  ::) ::) te podniecenie  :D :D :D
Pewnie, że sobie odbijecie, a póki co - zawsze mozemy sobie kuknąc przez kamerke co tam słychac  ;)

Offline loona Kobieta

17 stycznia 2013, 15:05
Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy w tej sytuacji w ogóle gdzieś pojedziemy bo mamy już rozplanowane działania na ten rok i urlop miał być w marcu  :-\ Poza tym nie uśmiecha mi się jechać w szczycie sezonu ...

Nic to  ;D Praca jest najważniejsza.  Jeśli się nie uda polecieć to rzeczywiście pozostaną: kamera, zdjęcia, wspomnienia i marzenia, że kiedyś jeszcze pojedziemy :)

17 stycznia 2013, 15:09
Może sytuacja się tak wyklaruje, że będziecie sobie mogli pozwolic na czerwiec albo wrzesień :)
Pewnie, najwazniejsze, że jest praca i jest z czego odkładac na te wakacyjne podroże :-)

Offline kjp83

29 stycznia 2013, 13:17
Siedzę i kombinuje nad wakacjami. Tak czy inaczej konkrety co najwyżej  w maju/ czerwcu będzie można ale tak kombinując... Czy któraś z Was organizowała wyjazd samemu? Tzn szukamy tani lot, a później hotel w danym miejscu. Nie wysilając się za bardzo znalazłam do Barcelony ten sam hotel biorąc w pakiecie wychodzi 6500 za naszą trójkę, kupując sam pobyt plus lot z promocji wychodzi 2500 taniej. Sporo.

Szukając oszczędności dalej... rodzice w zeszłym roku byli na Sycylii ze znajomymi z niemieckiego biura ( tylko tak jeżdżą, załatwia wszystko ich znajomy, oni tylko w samolot i na miejsce). Cena ich pobytu porównując do cen polskich była co najmniej śmieszna. Teraz raz na jakiś czas ojciec dostaje maile z takimi ofertami że strach pomyśleć że to poważne oferty... no ale sprawdzone wszystko więc wiarygodność jakby nie było jakaś jest. Tylko my w PL jesteśmy nauczeni innych cen, tak że widząc te niemieckie lekka euforia człowieka ogarnia  ;D Wiem że są tu dziewczyny które jeżdżą z niemieckich biur. Czy znajomość niemieckiego jest niezbędna? Obydwoje z Michałem znamy bardzo dobrze angielski i w tym języku bez problemu... no ale niemiecki nic a nic. Czy to może być duży problem?

♡ Szymon & Leon ♡

Offline loona Kobieta

29 stycznia 2013, 13:47
To ja się wypowiem w kwestii wyjazdów z niemieckich BP :)

KJP
na etapie wyboru oferty, ustalania szczegółów, opłat i innych formalności język niemiecki w ogóle nie jest Wam potrzebny bo te sprawy załatwiasz w polskim biurze. Są takie, które sprzedają oferty biur podróży z całej Europy. Nie ma tu mowy o jakiejś przebitce cenowej czy coś innego. Płacisz tyle ile wyświetla Ci się na stronie np. Gti de.  Więc tu masz spokój.

Na etapie wylotu i transferu do hotelu, niemiecki też średnio się  przydaje bo tam na miejscu, na lotnisku ustawiony jest box z logo Twojego biura podróży, podchodzisz, dajesz dokumenty i osoba kieruje Cię do właściwego autobusu. W naszym przypadku było tak ,że nr autobusu facet podawał nam po niemiecku więc poprosiłam, aby mi napisał ten numer na  kartce i nie było wątpliwości, w który mamy wsiąść. Jeszcze przy wsiadaniu do autobusu mój P. sprawdził u kierowcy czy aby na pewno jesteśmy na liście.

W drodze do hotelu pilot opowiadał o Turcji po niemiecku,ale nie przeszkadzało nam to, że nie rozumiemy.

W hotelu bez problemu porozumiewaliśmy się po angielsku. Myślę, że nawet w przypadku konieczności skorzystania z pomocy lekarza, po angielsku bez problemu wszystko byś załatwiła.

No i brutalna prawda... Jeśli w hotelu widzą, że przyleciałaś np. z Berlina to z gruntu dają Ci lepszy pokój bo są pewni,że jesteś niemiecką turystką :) :)

Uważam, że skoro mieszkamy tak blisko Berlina to powinniśmy z tego korzystać, bo ceny lastów z Niemiec w porównaniu z tymi samymi z Polski są rzeczywiście śmiesznie niskie! Poza tym z Berlina możesz lecieć o każdej porze roku, a czartery np. z Goleniowa latają tylko do bodaj 4 krajów (bo teraz mają podobno Grecję dołożyć) wyłącznie w sezonie letnim.

Offline kjp83

29 stycznia 2013, 13:54
Dzięki loona :) Szczerze to miałam nadzieję że się odezwiesz :) A czy mogłabyś mi podać namiar na biuro z którego Wy korzystacie, bo z tego co kojarzę to jesteście zadowoleni :)
Ja nie muszę mieć pilota po polsku, nie muszę mieć rezydenta, byle na miejsce się dostać, także fajnie że bez niemieckiego da się wszystko załatwic. Oferty last minute pewnie są? tzn załatwiam ok miesiąc wcześniej, bo wcześniej póki Michała rejsy się nie wyjaśnią to całe wakacje stoją pod wielkim znakiem zapytania. Jednak nie byłabym sobą gdybym nie planowała ;)

♡ Szymon & Leon ♡

29 stycznia 2013, 14:07
Jezeli chodzi o loty to najlepiej polowac na super promo - zapisać się do newsletterów i czekać co Bozia da ;) Ale wtedy decydujesz się nie ma opcji zmiany wiec hotelu muissz szukac pod date lotu.

Hoteli szukam w HRS, booking.com - często mają również promocje.

Są również portale Polonii na których mozesz sie dowiedzieć o tanich miejscach nockegowych i przede wszystkim sprawdzonych.

Nie powiem, zorganizowac sobie TANIE wakacje nie jest łatwo, trza sie nagimnastykowac.

Bo jak się ma duzo kasy to samemu sobie wszystko zrobisz bez problemu.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline loona Kobieta

29 stycznia 2013, 14:09
My w ogóle nie znamy niemieckiego i spokojnie daliśmy radę. Angielski w zupełności wystarcza i to na każdym etapie podróży.

Druga brutalna prawda jest taka,że w ofertach niemieckich biur przeważają hotele, do których tak hurtowo nie latają Polacy więc nie słyszysz narzekania na wszystko i każdej porze. Nawet jeśli gość po niemiecku na coś narzeka to tego nie rozumiesz i Cię nie drażni.

Lasty dostępne z Berlina przez cały rok. Weź tylko pod uwagę, że w szczycie sezonu niemalże w minutach mogą się sprzedać wszystkie miejsca w samolocie. I wtedy trzeba liczyć się z tym,że wylot może być dzień wcześniej albo dzień później. To cenna informacja dla tych, którzy planują urlopy i muszą sztywno trzymać się wcześniej ustalonych terminów.

Dane biura podam na priv bo tu chyba nie wolno.

Nic się nie bój. Korzystaj z dobrodziejstw geograficznych ;)

Offline kjp83

29 stycznia 2013, 14:14
No własnie lekko nie jest ale dla takich oszczędności można się nagimnastykować. Dziecko mamy duże i nawet gdyby coś to nie jest niemowlę któremu mleko muszę na czas podać. Brat męża właśnie tak Europę zwiedza- szuka lot a później resztę. Tylko z nim nie miałam okazji jeszcze pogadać , no i jest chyba różnica między stolicami na weekend a 10-dniowymi wakacjami z basenami i wyżywieniem.
Póki co chyba skłaniam się ku opcji loony. Taniej ale wcale nie trudniej... ba nawet lepiej niż z pl  :)

My jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji że żadne sztywne terminy urlopu nas nie trzymają ( a za Polakami dookoła też nie przepadam  ;) )

♡ Szymon & Leon ♡

Offline loona Kobieta

29 stycznia 2013, 14:25
Polacy na wczasach ... Żenujący temat rzeka :)  ;D

Przykład sprzed 2 tygodni. Samolot "relacji" Berlin - Hurghada. Cały samolot Niemców + 2 Polskie małżeństwa z 2 dzieci... Tak się spili,że zaczęli się awanturować, stewardesy interweniowały, ledwo dały sobie z hołotą radę. Istniało ryzyko,że będą zmuszeni wylądować aby "turystów" karnie z pokładu wywalić... Pozostali pasażerowie długo komentowali ten incydent. Nawet po przyjeździe do hotelu słyszało się rozmowy o tym... Wstyd!

A potem się dziwią, skąd się biorą tak niepochlebne opinie na nasz temat w "świecie"  ::)

Offline Anjuszka Kobieta

29 stycznia 2013, 17:29
loona podaj mi to biuro na prv, proszę ;)

Offline suprynka Kobieta

29 stycznia 2013, 18:12
Kjp a jakie cto biuro? Ja tez siedze i kombinuje. Ale poki co decyzje w zawieszeniu. Zobaczymy moze ladt minute.

Offline kjp83

29 stycznia 2013, 19:19
Suprynka wyślę Ci na priv to co dostałam od loony.
Dla mnie polskie lasty to żadna promocja.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline agu-s Kobieta

30 stycznia 2013, 18:13
Loona ja też poproszę o namiary na biuro 8)

Offline pyh Kobieta

30 stycznia 2013, 21:37
ja tez poprosze

Offline paooolka Kobieta

31 stycznia 2013, 10:57
i ja :)

Offline Katrinka Kobieta

31 stycznia 2013, 20:17
Ja nareszcie się zdecydowałam, 20 czerwca lecimy do Grecji, na Kefalonię ;D Zaliczka zapłacona, także czekamy na czerwiec ;)

Offline b@by Kobieta

1 lutego 2013, 15:14
Katrinka wrzuc linka ;) My w tym roku myslimy Hiszpania moze Grecja ewentualnie Blugaria
Chcemy jechac w 3 moze 4 pary wiec decyzja pewnie nie bedzie nalezala do najlatwiejszych
a zapomnialam zapytac z jakim biurem jedziecie?

Offline Katrinka Kobieta

1 lutego 2013, 20:49
Jedziemy z Grecos http://www.grecos.pl/Wakacje/Grecja/Hotel-Ionian-Sea-Aquapark.html
Dokładnie ten hotel, z Katowic ;)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
2 lutego 2013, 08:51
A możecie polecić jakieś fajne miejsca w Szklarskiej Porębie? Jakiś hotel, pensjonat z wyższym standardem.

Offline suprynka Kobieta

2 lutego 2013, 23:51
Ja znam ale w Karpaczu.

My chyba jednak w te wakacje odpuszczamy wyjazd. Mamy za to opcje super na przyszle wakacje - Miami :).

Offline .:Anka:. Kobieta

2 lutego 2013, 23:55
Loona, mozesz pisac na forum info o biurze podrózy.

Anulka, w szklarskiej  byłam 4 lata temu w hotelu Duch Gór - blisko wyciągu.

Offline loona Kobieta

3 lutego 2013, 00:04
Skoro jest zgoda, to podaję namiar:)

Lotos Travel - Klub Podróżnika

Kaszubska 71

70-403 Szczecin

tel.: 91 434 3734
tel.: 91 489 3723

Ja sprawy załatwiam zawsze z Panem Rafałem.

Offline b@by Kobieta

4 lutego 2013, 15:47
fajnie sie zapowiada Katrinka :)
a my dalej dumamy :-\

15 lutego 2013, 12:30
polecam hotel Vivaldi w Karpaczu...
super miła obsługa, świetne jedzenie i lokalizacja przy samym wyciągu  8)

a tak przy okazji - z jakiej strony najlepiej kupić bilety lotnicze do Wawy?