e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wczasy  (Przeczytany 706799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline żonka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 20.09.2008
Odp: Wczasy
20 maja 2012, 19:57
Po powrocie na pewno podzielę się wrażeniami.  :D

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
20 maja 2012, 20:07
żonka - ale Wam zazdroszczę... Mogę jechac z Wami? ;) I podziwiam,że jedziecie tam z 2 dzieci i to w dodatku z takim maluchem  :o

A tak serio to z jakiego biura i jaki koszt tego mega lasta (jeśli możesz napisac) ?

P.S. popatrz gdzie się bedziesz wylegiwac za tydzień - http://www.myarenal.com/webcam.php

Offline żonka Kobieta

• maniak
20 maja 2012, 20:21
loona zapraszam. Do walizki się zmieścisz?  ;D
Jedziemy z dwójką dzieci i teściową w roli niańki więc damy radę wypocząć. Mieszkać będziemy w dwupokojowym apartamencie. Hotel 4-gwiazdkowy, opcja all inclusive. Jedziemy na 10 dni. Za trzy osoby dorosłe, jedno dziecko płatne (bo więcej niż 2 lata) i drugie bezpłatne (bo mniej niż 2 lata), płacimy 1919 euro.
Wycieczki zawsze wykupujemy w biurze m tour ze Szczecina, ale organizatorem jest alltours, niemieckie biuro podróży (takie preferuję).  :)

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
20 maja 2012, 20:45
płacimy 1919 euro.

Trochę drogo  :-\ Aaa i my też preferujemy wyjazdy z niemcowni  :ok:

No jeśli w tydzień uda mi się zrzucic ze 20 kg to dam radę. Dziękuję za zaproszenie.

Offline żonka Kobieta

• maniak
20 maja 2012, 20:52
Ja wiem czy drogo? Wychodzi coś około 550 euro za osobę dorosłą i 250 euro za dziecko (nie pamiętam dokładnie jak ta cena się rozkładała, bo nie mam rozpiski cen na poszczególne osoby). Wydaje mi się to normalną ceną, jak za takie warunki. Oczywiście zwykły pokój dwuosobowy byłby tańszy, no ale w takim byśmy się nie pomieścili.  ::) Zresztą dla mnie OGROMNYM plusem jest brak Rosjan i niewielka ilość Polaków, hotel jest nastawiony przede wszystkim na Niemców.  :)

No jeśli w tydzień uda mi się zrzucic ze 20 kg to dam radę. Dziękuję za zaproszenie.

No to dawaj, dawaj. Głodówka, ćwiczenia i może się uda.  ;)

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
20 maja 2012, 21:01
Właściwie może to i normalna cena biorąc pod uwagę termin, pokój no i ilośc dni.

A to biuro to na pewno m-tour? A nie czasem L'tur?

Offline żonka Kobieta

• maniak
20 maja 2012, 21:33
Na pewno m tour. O to: http://www.mtour.net.pl/ Wykupiliśmy u nich już 3 zagraniczną wycieczkę i mam nadzieję, że kolejny raz będziemy zadowoleni. Lubię to biuro, bo oni mają oferty chyba ze wszystkich polskich i niemieckich biur podróży więc zawsze można znaleźć fajną ofertę.

Offline agnieśka Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 19.08.2006
21 maja 2012, 00:15
Anjuszka, a Ty od 13 masz rezerwację, czy 13 wyjeżdżacie dopiero?
Napisz mi, czy jedziecie pierwszy raz, bo jak któryś z kolei, to pewne rady dotyczące trasy sobie odpuszczę  :) .
Jaką trasą będziecie jechać? Planujecie noclegi gdzieś po drodze?

Offline Anjuszka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.07.2011
21 maja 2012, 06:44
13. wyjeżdżamy, rezerwacja od 14.
My jedziemy po raz pierwszy, ale jedziemy z moim bratem, który był już kilka razy w Chorwacji (ale nigdy na Ciovo), więc on wszystko wie, jak dojechać. Szczerze mówiąc, to nie wiem, jaką trasą, bo on jedzie... a noclegów nie planujemy, wyjeżdżamy ok. 3.00 w nocy i jesteśmy w 4 kierowców, także damy radę, oni zawsze we 2 jechali bez noclegów, więc myślę, że będzie ok.

Offline agnieśka Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 19.08.2006
21 maja 2012, 09:33
Tak myślałam, że jedziecie na weekend. Skoro brat już był parę razy w Cro, to nie muszę pisać za wiele o drodze, bo pewnie wie, że na bramkach Zagrzeb-Lucko można płacić kartą i tę opcję najlepiej wybrać, żeby nie stać w kilometrowym korku. Trasa i przejazd na pewno są dobrze pomyślane, bo w tej kwestii ma doświadczenie i na korek świadomie pchał się nie będzie.
Sprawdziłam ten twój apartament i ja mieszkałam po drugiej stronie ulicy w tym budynku na rogu  ;D. Co do samego Ciovo, to niestety jej minusem jest most łączący ją z lądem. My na Ciovo byliśmy w sezonie, to była jakaś masakra. Niestety nie byliśmy sami i tak to się działo, jak jedzie się ze śpiochami. Byłam też poza sezonem przy okazji innego wyjazdu w samym Trogirze, ale chcieliśmy zaparkować po drugiej stronie mostu i to też był błąd.
W czasie naszego urlopu odkryliśmy taksówki wodne, ich postój jest w centrum miejscowości, gdzie ta duża plaża miejska jest. Nie były drogie i bardzo szybko dowoziły nas do Trogiru.
Co do zwiedzania Ciovo, to jak to mówią wyspa może nie zwala z nóg, ale pojeździć pooglądać można  :D. Jak będziecie chcieli na sąsiednie wyspy pływają fishpicniki i można się na taki rejs wybrać w ramach atrakcji, chociaż czy to atrakcja głosy są podzielone  :D.
Ciovo to dobra baza wypadowa do zwiedzania Trogiru i Szybenika (w moim prywatnym odczuciu piękne, bardzo klimatyczne miejsca), blisko stąd również  do Splitu i Salony oraz Twierdzy Klis (hm, ładnie że tak powiem, mówię o Splicie, ale pierwsze miejscowości bardziej mi się podobają, w Salonie i twierdzy nie byłam, ale widziałam na zdjęciach i widoki z twierdzy zwalają z nóg). Możecie jeszcze wyskoczyć do Parku Narodowego Krka. Jadranką możecie się wybrać do Omis i Makarskiej. Nie wiem na ile jedziecie i czy lubicie zwiedzać, ale warto zobaczyć też Dubrownik i Mostar w Bośni i Hercegowinie (tam jedliśmy najtańszy obiad w życiu hahhaha, 5 dań obiadowych, 3 piwa i kawa wyszło nas 100 zł, taka była mina mojego męża  :o ;D , z radości kelner dostał mega napiwek  :D).
Nie wiem, co Ci jeszcze mogę napisać. Na pewno Twój brat jest zorientowany w temacie. Jak masz jakieś pytania, to pisz śmiało. Jak coś mi się jeszcze przypomni, to napiszę  :).

Offline s_erduszko Kobieta

• Chuck Norris
21 maja 2012, 12:06
Jestem i ja :)
Z racji tego, że jestem na zaawansowanym odliczaniu do wakacji pokazuje Wam Nasz hotelik :

http://www.kahyahotels.com/en-kahyaresort

wylot 2 czerwca, niestety tylko na tydzień :(
otwarcie hotelu było 9.04, także zapewne będzie kilka niedociągnięc, ale kto by się nimi przejmował przy takiej pogodzie ? :)

Teraz pytanie do Was, jakie wycieczki fakultatywne polecacie? Zdecydowaliśmy się na Pamukkale, ale myślimy o czymś jeszcze :)

Z całą pewnością mogę poleci ten hotel w Egipcie - z resztą opinie mówią same za siebie. Mam nadzieje wrócic tam jeszcze :)

http://www.holidaycheck.pl/hotel-opinie_Jungle+Aqua+Park+Resort-ch_hb-hid_196998.html

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
21 maja 2012, 12:10
Wygląda fantastycznie, zazdroszczę strasznie. Pięknie jest w Turcji... na pewno wrócicie zadowoleni :)

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
21 maja 2012, 12:14
Serduszko - z całą odpowiedzialnością polecam Ci polskie biuro podróży w Alanii - http://www.wujekimariolka.com/wujeki/

Bylismy z nimi na wycieczce do Kursunlu, Aspendos i Side (którą szczerze polecam) i organizacja, kontakt oraz przebieg wycieczki - bez zarzutu.

Pani Mariola bardzo sympatyczna i konkretna.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
21 maja 2012, 12:28
s_erduszko - wszyscy, których spotkałam odradzali mi wycieczkę do Pamukkale wiec nie pojechalismy...oby wam się podobało  ;D

Ja w Turcji  byłam na boskim spływie kajakowym, rafting był extra.
Do tego jeep safari po krętych górkich dróżkach.

Ale jak widać, ja lubie "inne" zwiedzanie ;)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

• Chuck Norris
21 maja 2012, 12:40
Mysia, ja to wiem, że wrócimy zadowoleni, bo sam fakt urlopu,odpoczynku,pięknej pogody i smacznego jedzenia wydaje się wystarczające, więc mam nadzieje, że nic ani nikt mi tego nie popsuje :)

Loona - oooo dzięki za namiar, skoro byłaś z nimi i polecasz to chyba się skusimy, bo przecież wiadomo, że biuro z którego lecimy chce na nas dobrze zarobic :) a powiedz mi jeszcze jak się z nimi kontaktowaliście, poszliście do biura czy tak jak pisze wysłaliście sms-a i oni się skontakowali ???

Anusiaaa- Pamukkale ze względu na piękne zdjęcia, które można tam zrobic  :), przeraża mnie tylko 8 godzin podróży w jedną stronę  ;). Zobaczymy będąc na miejscu czy nam się nie odmieni  :D
Też mamy chęc na jeep safari bądź rafting, ale zdecydujemy na miejscu, może ktoś nas na coś namówi lub nam odradzi ;-)

Z resztą to TYLKO tydzień, a musze zdążyc poleżec do góry brzuszem  :D :D :D

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
21 maja 2012, 12:55
Ja byłam tydzien w Turcji. Na plazy spedziłam pół dnia, na basenie drugie pół....reszte przełazilismy, przejeżdziliśmy itp.

Nienawidze leżenia na plaży!

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
21 maja 2012, 13:26
polecam efez, piekne i robi wrazenie.
no i standardowo kapadocje :)
ja odliczam do wrzesnia :)

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
21 maja 2012, 13:33
No właśnie chciałam pytać jaki wypoczynek preferujecie bo jeśli leżenie na leżaku to 2 wycieczki na w sumie 6 dniowy (bo odliczam transfery na i z lotniska) pobyt nie zostawią Wam zbyt dużo czasu na byczenie się.

W kwestii biura to szczegóły wycieczki - tj. datę, rodzaj, miejsce zbiórki - załatwiłam poprzez maile tu z Polski, tuż przed wyjazdem. Po zameldowaniu się w hotelu wysłałam do Pani Mariolo smsa i Ona zadzwoniła do nas do pokoju, ale to bardziej w celu potwierdzenia, że szczęśliwie dolecieliśmy. O Turcji rozmawiałyśmy. A do tego obie okazałyśmy się gadułami, w dodatku o blond włosach więc miałyśmy tematy ;)

Bardzo polecam ich usługi! I oczywiste jest, że nie opłaca się korzystać z fakultatywów oferowanych przez rezydenta bo mają niezłą przebitkę cenową.

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
21 maja 2012, 14:03
biur jest parę wiec można porownac sobie program i wybrac które najbardziej nam odpowiada

• Chuck Norris
21 maja 2012, 14:39

Nienawidze leżenia na plaży!

Anusia, nie pojechalabym z Tobą na wczasy :P

Loona, No dzięki, ze mi o tym napisalam, ze wszystko ustaliliście z Polski, chyba tez tak zrobię, przegadam to i owo z mężem dziś i jutro napisze jakiegoś pięknego maila co i jak :) a Wy na Pamukkale sie nie zdecydowaliscie ?
My preferujemy wypoczynek pól na pól, lubimy sie byczyc na plazyy, basenie, opalacc, ale znowu żal będąc tam nic nie zobaczyć, więc wydaje nam sie, ze dwie wycieczki bedą w sam raz, bo Pamukkale zajmie nam cały dzień i może na wieczór turecki sie zdecydujemy :)
No, a po za tym to ja tez blondynka :D

Paoolka, dzięki za propozycje, wszystkiego nie damy rady, ale będzie pretekst, żeby tam wrócić ;), żeby tylko kasa była ;)

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
21 maja 2012, 15:01

To będziecie miały wiele wspólnych tematów z Panią Mariolą :)

Na Pamukale nie zdecydowaliśmy się z tego względu, że podczas naszego pobytu, do wyboru był tylko dwudniowy wyjazd, a mnie było szkoda pobytu na 2 dniowy wyjazd ponieważ ja KOCHAM leżeć plackiem na plaży więc im więcej takich dni tym lepiej. (leżenie przy basenie to wg mnie strata czasu bo basen mogę mieć wszędzie).

I u nas było tak, że zaproponowałam mężowi bodaj 3 jednodniowe wypady i On wybrał właśnie KAS. I to był dobry wybór :ok:

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
21 maja 2012, 15:09
Jak ja byłam na jeep safari to w czasie jazdy zahaczylismy o: meczet, "pradziwy"  ;) turecki dom, gdzie mozna zbaczyc jak mieszkają tubylcy w górach, oglądalismy OGROMNĄ tame, więc to nie była sama jazda autem.
Najlepsze jest polewanie się woda.
Kiedy kupujesz wycieczkę babka mowi "proszę wziąć dużżżżżżżo wody" i puszcza oczko, potem dopiero się okazuje, ze woda słuzy do oblewania się nawzajem z innymi wycieczkowiczami, którzy jadą w innych autach. Zabawa niezla.

• Chuck Norris
21 maja 2012, 15:25

To będziecie miały wiele wspólnych tematów z Panią Mariolą :)

;D
Dzięki za wszystkie rady i porady, jak będę miała jeszcze jakieś wątpliwości to pozwolę sobie śmiało pytać ;). No i pochwałę sie po powrocie co i jak :D

Jak ja byłam na jeep safari to w czasie jazdy zahaczylismy o: meczet, "pradziwy"  ;) turecki dom, gdzie mozna zbaczyc jak mieszkają tubylcy w górach, oglądalismy OGROMNĄ tame, więc to nie była sama jazda autem.
Najlepsze jest polewanie się woda.
Kiedy kupujesz wycieczkę babka mowi "proszę wziąć dużżżżżżżo wody" i puszcza oczko, potem dopiero się okazuje, ze woda słuzy do oblewania się nawzajem z innymi wycieczkowiczami, którzy jadą w innych autach. Zabawa niezla.

O jak fajnie :D
Lubię to ;)

Offline tete Kobieta

• "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2.06.2007
30 maja 2012, 15:43
Moze to nie temat wczasów a..wekendu ;) ale zapytam tutaj:czy któras korzystala z oferty SPA BAGIŃSCY w Pobierowie?wybieramy sie w ten wekend-ale slysze tak sprzeczne opinie..poczawszy od zaplecza gastron.skonczywszy na zabiegach... ::) ::) ::)
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
31 maja 2012, 06:58
Tetku ja nie pomogę, nie byłam.

A czy któraś z Was była nad morzem we Władysławowie?

I czy wiecie jaka miejscowość nadmorska jest ładna, czysta, zadbana i nie ma dzikich tłumów jak np. w Pobierowie? (wiem, wiem, marzeeeenia :P).

• Chuck Norris
31 maja 2012, 07:03
Cytat: ~anulka~ link=topic=18854.msg1721573#msg1721573 date=

A czy któraś z Was była nad morzem we Władysławowie?

[/quote
Byłam, dla mnie rewelacja, ale dzikich tłumów nie brakuje, więc cisza spokój tam pewnie tylko poza sezonem ;)

Coś słyszałam o małej mieścinie w miarę spokojnej i z ładna, duża plaża Niechorze, ale sama nie byłam, więc nie wiem ile w tym prawdy, może ktoś coś dopowie :)

Offline Ola888

• Chuck Norris
31 maja 2012, 07:07
Ania jak byliśmy 3 lata temu w Jastrzębiej Górze, blisko Władysławowa to bardzo nam się podobało, dzikich tłumów wtedy nie było, sporo rodzin z dziecmi, naprawdę przyjemne miejsce. jedynym minusem były schody- zejście na plażę dośc wysokie, ale za to sama plaża bardzo ładna i bez tłumów

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
31 maja 2012, 07:40
Dziękuję dziewczyny! Wstępnie zarezerwowałam apartament we Władysławowie, mam czas do 7 lipca zaby potwierdzić :)

Offline tete Kobieta

• "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2.06.2007
31 maja 2012, 07:52
no nic Anula,i tak kulamy sie w sobote do Pobierowa do tego spa.
w sierpniu jedziemy do Pustkowa,do"Perły Bałtyku" o tu
http://www.perla-baltyku.com.pl/galeria.html
czy moze ktoras z Was byla tam?lub chocby w samym Pustkowie?
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
31 maja 2012, 08:02
Nie byłam ale podoba mi sie!!!