e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wczasy  (Przeczytany 1610816 razy)

Odp: Wczasy
16 listopada 2011, 21:51
wiesz co kjp ale ja sobie nie wybrażam z moimi dziećmi jechać samochodem tyle km
z jago owszem a małym pewno też bo mały będzie ale kurde majka sie nie nadaje
a na samolot nas nie stać
wiecie ja naprawde szukam czegos tańszego a wy raczej wybieracie droższe oferty

Offline kjp83

16 listopada 2011, 23:17
Jagoda my jedziemy na dwa dni. Każdego dnia pokonujemy 6h drogi. Chyba nie najgorzej... Wydaje mi się że większość dzieci to zniesie.

Ja samolotem uwielbiam latać ( dla samej przyjemności latania nawet  :P ), ale podróżowanie samochodem ma swoje ogromne plusy. Np. do Francji na Lazurowe miałam okazje tak i tak. Wole auto. Tyle ciekawych rzeczy po drodze. No i widok Alp o świcie... bezcenne  ::)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Ola888

17 listopada 2011, 08:42
My w zeszłym roku jechaliśmy z Liwią 1400 km do Francji bez przerwy z małymi postojami, wyjechaliśmy wieczorem nockę przespała a od tej 7 rano bodajże do 13 jakoś ją zabawiliśmy i było ok, w tym roku w styczniu też się wybieramy na narty do Francji i tym samym systemem, też mam nadzieję będzie ok

Zgadzam się że widok Alp o poranku bezcenny  ;)

A kierunek wyjazdu jagodka tobie obojętny? Byłam kiedyś w takiej miejscowości ok 30 km od Krakowa Lanckorona, przepiękne miejsce, cisza spokój i fajna baza wypadowa do Krakowa właśnie, do Wadowic czy nawet trochę dalej do Zakopanego, nocowaliśmy w schronisku młodzieżowym albo szkolnym tylko nie mogę go teraz w necie znaleźć, ale warunki były tam bardzo dobre

Mogę też spokojnie polecić http://www.schronisko-wojtek.pl/ fajne miejsce na obrzeżach Szklarskiej, jak ja tam byłam były właściwie same rodziny z dziećmi, no i na pewno niedrogo

17 listopada 2011, 16:03
kjp no ale trzeba spać gdzies po drodze!!!!!!
dziewczyny to chyba nie ma sensu ta rozmowa bo jesteśmy z zupełnie innych przedziałów cenowych
ja myślę żeby zmieścić się ze spaniem w ok 2500 a na 10 dni to licze maks kolejne 1000 na jedzenie
i to jest maks

ola wiesz generalnie bardziej chodzi mi o morze jednak bo klimat fajniejszy
zresztą nie wiem co bym robiła z dzieciakami w górach a takto to piasek i finito

Offline kjp83

17 listopada 2011, 16:40
Jagoda my śpimy też na campie w Austrii: http://www.eurocamp.pl/camping,Natterer-See.xml - jak mamy 14 noclegów to dwa z tych 14 są na "dojazdowe" i wliczają się w całościową cenę.
Co do cen: za wakacje we wrześniu zapłacisz ok 30 euro za dobe za CAŁĄ rodzinę. To chyba nieźle... Dodatkowo wykupując 10 dni masz 4 gratis, wykupując 7 masz 3 gratis. Najgorszy dojazd.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Katrinka Kobieta

17 listopada 2011, 17:53
anusia tak ja też tylko biorę pod uwagę Bułgarię samolotem, tymbardziej ze koło lotniska mieszkam ;) na początku czerwca była moja koleżanka z pracy i była cudna pogoda :)

jagodka my byliśmy w tamtym roku tu http://www.wczasy-paulina.pl/, polecam naprawdę. Niedrogo a warunki naprawdę super. My płaciliśmy w czerwcu 80 zł za dobę za pokój ;) a na jedzonko chodziliśmy... tylko nie wiem czy wam starczy przy cenach takich 1000 zł na jedzenie, bo my wydaliśmy troszkę wiecej - 2 os. dorosłe plus dziecko.

17 listopada 2011, 21:34
katrinka wiesz co my bierzemy ze sobą zawsze jakies zupki np
a na obiady to chodzimy do jakis jadłodajni

no wlasnie kjp droga najgorsza bo niestety za granica routexem nie zapłacimy  ;D
zresztą taką ferajną to musimy jechac naszym autobusem
no cóż alpy o wschodzie słońca już widziałam, oceany też
rodzinka może poczekać kilka lat na takie widoki

Offline Lirene Kobieta

8 stycznia 2012, 09:54
Fajne są takie indywidualne wyprawy, kiedy wszystko zależy od naszych decyzji, jednak na dłuższą metę byłoby dla mnie stresujące. Wolę czasem zapłacić zaufanemu biurowi podróży, aby potem cieszy się idealnym komfortem i pewnością, że nic mnie nie zaskoczy. Lubię czasem odrobinę luksusu, a wycieczki z biurem podróży mi to zapewniają :). Poza tym czasem wychodzi taniej niż organizacja samodzielnego wyjazdu, szczególnie za transport.

Offline paooolka Kobieta

12 stycznia 2012, 12:56
dziewczyny, czy któras z Was była w Kusadasi lub Cesme w Turcji? to czesc egejska :)

Offline Lirene Kobieta

15 stycznia 2012, 12:13
Egipt w zimie to świetny pomysł, bo nie ma zbyt wielkiego tłoku, w dodatku jak miło jest wybrać się do kraju, gdzie panuje zupełnie inna pogoda niż u nas, ja zawsze marzyłam o wyjeździe do ciepłego kraju w zimie. Nie wiem, czy tej zimy uda mi się jeszcze gdzieś pojechać, ale na pewno będę próbować w następnym.

Offline paooolka Kobieta

15 stycznia 2012, 12:15
a ja do Egiptu zima nie wyjade - wydaje mi sie ze temp nie jest na tyle wysoka zeby swobodnie korzystac z morskich uroków.

Offline Justys851 Kobieta

Odp: Wakacje
6 lutego 2012, 22:00
Ada prześlij mi namiary :)

Dziewczyny mam prośbę - możecie polecić jakieś ośrodki w Zakopanym albo okolicach na wyjazd z dzieckiem?

Jakby ktoś mial coś sprawdzonego nad morzem to też poproszę.
Co prawda w zeszłym roku byliśmy w super miejscu w Rewalu - wejście do pokoju od razu z podwórka i świetnie się to sprawdziło, ale jednak wolimy jeździć za każdym razem w inne miejsce.

czy ja mogłabym prosić namiar na ten Rewal ??  :D

Offline ricardo Kobieta

6 lutego 2012, 22:13
Proszę bardzo:

http://www.cieplyzakatek.rewal.pl/kontakt.htm

Pokoje są duże, zmieściło się spokojnie łóżeczko turystyczne. Polecam pokoje na parterze :)

6 lutego 2012, 22:37
Dzięki  ;)

A czy jest tam miejsce np żeby grilla sobie zrobic lub coś dla dzieci??
Narazie jest plan że pojedziemy w 3 lub 4 rodziny , będzie 4 lub 5 dzieci - dwoje niespełna roczne, dwoje 3 latków i jedna 5 latka.
I chodzi mi czy jest tam jakieś miejsce gdzie będziemy mogli posiedzieć wieczorami całą ferajną  ??
Jeżeli ktoś by miał sprawdzone miejsce i można tam jechać taką ekipą to bardzo chętnie pozbieram namiary, narazie interesują mnie góry i morze, bo jeszcze tak naprawdę nie zdecydowaliśmy się  ;D

s.aga jak wrażenia po pobycie - http://www.larysa.wisla.pl/pl_willa-agro,3.html ??

6 lutego 2012, 23:37
Mam takie miejsce w Grzybowie (zaraz przy Kołobrzegu). Do plaży jakieś... 150-200m przez park. Na terenie pensjonatu jest taki mini plac zabaw i miejsce gdzie można zrobić grilla. Właściciele bardzo sympatyczni :) Tyle, że my tam byliśmy z ... ja wiem? 6-7 lat temu?  :)

Jeśli będziesz zainteresowana to na PW Ci wyślę www.

Offline aadaa Kobieta

7 lutego 2012, 08:40
http://www.willafeniks.pl/index.htm

My byliśmy tu - polecam serdecznie pokoje na parterze. Zobacz zdjęcia to naprawdę fajne miejsce. Przyjeżdża tam dużo rodzin z dziećmi.
B .: 02/06-2010    K.: 20/06-2012

Offline ricardo Kobieta

7 lutego 2012, 10:26
Jest tam miejsce zadaszone, jakieś 20-30 m od budynku z pokojami gdzie jest właśnie taki wielki grill i można sobie siedzieć i balować. My bylismy w 2 rodziny z Natką i dziewczynka w jej wieku to my siedzieliśmy przed pokojami (każdy pokój ma stolik i krzesła) a grilla swojego kładliśmy kilka metrów dalej co by nikomu nie przeszkadzał i było ok. Jest kuchnia wyposażona w kuchenkę, mikrofalę, lodówki, czajniki są w pokojach.
Nie wiem jak tam jest w sezonie - my bylismy tam pod koniec sierpnia i było super - niewiele ludzi. Pewnie jak sezon to wiadomo - bardziej tłoczno ale miejsce super i przemili właściciele :)

Offline anka332 Kobieta

7 lutego 2012, 17:14
ja moge polecic super miejsce na mazurach

7 lutego 2012, 18:19
za Mazury dziękujemy, szwagier jest z Mazur więc powiedział że to miejsce odpada  ;)

Offline Ola888

12 lutego 2012, 10:49
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone namiary na noclegi w czeskich górach?

Offline tete Kobieta

• "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 2.06.2007
9 marca 2012, 11:03
Dziewczyny,mam pytanie czy ktoras wypoczywala(albo ktos kogo znacie)na Kubie?Moze podpowiecie cos nt pogody w kwietniu i ogolnie z czym sie te Kube je ;)?
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline kjp83

9 marca 2012, 11:24
Moja klientka była :) Jedyne co wiem że rewelacyjnie tam jest i że to w zasadzie ostatni moment żeby zobaczyć prawdziwą Kubę- komunistyczną i lekko zacofaną :) Kojarzę właśnie że była jakoś na święta. Jak chcesz to mogę podpytać.

♡ Szymon & Leon ♡

9 marca 2012, 12:11
Moja kumpela była i mowila, ze bylo bosko.

Sezon jest tam od stycznia do maja i jest podobno fajnie ciepło, a od czerwaca jest sezon "wiatrów" i moze Cie zasatac tajfun.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

13 marca 2012, 13:39
Dziękuję za wszelkie namiary, w końcu jedziemy do Olczy - dzielnicy Zakopanego w dwie pary  na 10 dni pod koniec maja  ;)

Offline loona Kobieta

13 marca 2012, 13:45
Dobry wybór! :) My byliśmy na Olczy jakieś 11 lat temu. Pięknie tam jest!

13 marca 2012, 14:16
ooo super  :D :D :D

Offline loona Kobieta

26 marca 2012, 11:15
Powiedzcie jak to jest bo słyszałam już milion wersji...

Czy aby wyjechać do Chorwacji trzeba mieć paszport  ???

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
26 marca 2012, 11:18
Chorwacja nie jest członkiem UE, trzeba mięć paszport.
My byliśmy w 2009 z paszportami, jest przejście graniczne  ;)

Offline loona Kobieta

26 marca 2012, 11:25
No to już zupełnie nic nie rozumiem... Znajoma mojej siostry jeździ od lat i zawsze BEZ paszportu...  :-\ Mój P. ma ważny paszport tylko do czerwca, jedziemy za miesiąc i teraz nie wiem. Wyrabiać mu czy nie?

26 marca 2012, 11:37
Wjazd do Chorwacji może być na podstawie dowodu osobistego lub paszportu, natomiast brak paszportu może spowodować problemy jeśli chcielibyście skorzystać z pomocy medycznej. Jeśli lecicie samolotem to próbowałabym dowiedzieć się czy ta linia wymaga paszportów, bo czasem i tak się zdarza w przypadku lotów do Chorwacji.

Skoro wyjeżdżacie za miesiąc to tak czy siak jak najszybciej złożyłabym wniosek o paszport, no bo co Wam szkodzi? Dobrze mieć wyrobiony paszport, a i może uda się odebrać go przed wyjazdem? :)