e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wczasy  (Przeczytany 1743447 razy)

Offline Lirene Kobieta

Odp: Wczasy
14 września 2011, 12:56
Z chęcią wyjechałabym do jakiegoś ciepłego, przyjemnego miejsca, gdzie mogłaby się wygrzewać na słoneczku, pływać w cieplutkiej, czystej jak łza wodzie.  Mam trochę oszczędności, ale chciałabym je wydać z głową.  Co nie oznacza, że jestem gotowa mieszkać w obskurnych pensjonacie, by się cieszyć miłymi widoczkami nad wodą.  Allinclusive za rozsądną cenę to coś dla mnie :).

Offline loona Kobieta

20 września 2011, 09:08
A czy ktoś z Was był w Egipcie między listopadem a lutym? I mógłby mi powiedzieć jaka tam wtedy była pogoda?

20 września 2011, 09:11
Moja bratowa jezdzi do roku w ferie czyli styczen/luty - kąpią się w morzu, chłodne są wieczory. Trzeba przy wyborze hotelu zwrocic uwage czy jest podgrzewany basen.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline loona Kobieta

20 września 2011, 09:14
Czyli jest spora szansa na byczenie się na leżaczku na plaży i opaleniznę?

20 września 2011, 09:24
Mój kolega jeździ zimą... i raczej na opaleniznę nie ma co liczyć. Ponoć tam taka ładna polska wiosna jest jeśli chodzi o pogodę  ::)

Offline żonka Kobieta

20 września 2011, 09:28
Jeden mój wyjazd do Egiptu rozpoczął się 5 stycznia. W dzień było super, piękne słoneczko, wspaniałe warunki do byczenia się na plaży, bo nie było za gorąco, natomiast wieczorami robiło się chłodno i trzeba było się cieplej ubierać więc ciepłe bluzy i długie spodnie są w tym okresie niezbędne. W morzu pływałam w piance, bo woda, jak dla mnie, zimna, ale w przyhotelowym basenie z podgrzewaną wodą można pływać bez problemu.

Mój kolega jeździ zimą... i raczej na opaleniznę nie ma co liczyć.

Z tym się w ogóle nie zgodzę. My wróciliśmy opaleni na maksa. jak dla mnie to była najlepszy okres na leżenie na plaży, bo nie smażyłaś się po 5 minutach, tylko słoneczko przyjemnie grzało i opalanie nie było męczące.

20 września 2011, 09:33
Moj brat z żoną też zawsze wracają opaleni.

Offline loona Kobieta

20 września 2011, 09:44
Dziękuję za odpowiedzi. Nastroiłyście mnie optymistycznie.

Pytam bo plan jest taki, że MAMY BYĆ( ;) ) w Egipcie w walentynki i MAMY się opalić. Dlatego właśnie zbieram opinie, bo na nasz majowy wyjazd do Turcji prognozy nie były zbyt optymistyczne, a ku naszemu zadowoleniu, na miejscu zastaliśmy wspaniałą, upalną pogodę.

Stąd wiem, że prognozy prognozami, a rzeczywistość często okazuje się inna.

20 września 2011, 09:55
A ten kolega wraca biały  ;D Zresztą to tylko Jego relacja... i szczerze mówiąc zniechęcił mnie do Egiptu zimą, bo lubię wracać opalona z wakacji  ;)

Teraz tak sobie myślę... że lata tam nurkować to może dlatego nie wraca opalony? :)

23 września 2011, 01:23
Odezwałam się do tego kolegi, bo jakoś mi ta sprawa nie dawała spokoju tym bardziej, że poczułam się tak jakbym wprowadziła kogoś w błąd.

Więc podkreślam opinia nie jest moja, ale kolega podtrzymuje - w lutym (bo wtedy jeździ) pogoda na zwiedzanie jest idealna, na nurkowanie w piance jest super... na opalanie za zimno, kąpiele za zimno... basen koniecznie z podgrzewaną wodą, ale i tak wychodzi się z wody i jest średnio przyjemnie, bo podobno są tam silne wiatry wtedy i to one też powodują gęsią skórkę. Są tacy co się opalają... nie zaprzecza, "pewnie jak leżą plackiem to ich łapieeee co nieco" - cytat  ;) W porównaniu do Polski oczywiście "gorąco".

No i radzi na wieczory zabrać cieplejsze polary... I zwrócić uwagę na fakt, że dzień nie jest długi... szybko słońce zachodzi.

Offline żonka Kobieta

23 września 2011, 11:13
Mi się wydaje, że twój kolega nastawiony był na zupełnie inne rozrywki i dlatego ma taki odbiór panujących tam warunków.  ;)
Może opiszę jak to wygląda z mojej strony.
Jak już pisałam, pierwszy raz do Egiptu wyjechaliśmy 5 stycznia. W szczytowym okresie jesienno-zimowej depresji, okropnym zimnie i nieustającym deszczu. Na miejscu zastaliśmy piękne słonce i temperaturę 22-24 stopnie. Jak dla mnie ideał. Od razu mogłam wskoczyć w moje ulubione japonki i strój kąpielowy i trafić na leżaczek z ulubioną książką żeby chłonąć słońce. Owszem były dni gdy wiał dość mocno zimny wiatr, ale wtdy rozwiązywaliśmy problem obstawiając się dookoła materacami z sąsiednich leżaków i tworząc coś na kształt parawanu. Jednakże na ogół był on zbędny, bo wiatr ten był zbawieniem, bo inaczej było za gorąco żeby się opalać. spędziliśmy w Egipcie dwa tygodnie  i wróciliśmy na maksa opaleni. I nie jest tak, że leżeliśmy plackiem całe dnie, bo i nurkowaliśmy i snurkowaliśmy i byliśmy na quadach i zwiedzaliśmy, a jak już leżeliśmy na słońcu to na ogół nie dłużej niż 4 godz., bo po pierwsze jesteśmy śpiochami i wychodziliśmy z hotelu nie wcześniej niż o 11, a po drugie słonce szybko zachodzi i koło 16:00 trzeba się było zwijać z plaży. Wieczory rzeczywiście są chłodne i bez długich spodni i bluzy ani rusz.
Dla mnie okres zimowy jest najlepszy na wyjazd do Egiptu. Idealne miejsce na naładowanie baterii na pozostałe tygodnie brakujące do wiosny.  :)
Drugi raz byliśmy tam na przełomie lutego i marca. Było już trochę cieplej a zimne wiatry już prawie nie występowały.

Offline loona Kobieta

23 września 2011, 11:24
Aleś Ty dociekliwa Mysia  ;D

Dziękuję raz jeszcze za wyczerpujące informacje.

Offline Lirene Kobieta

23 września 2011, 12:40
Nawet najzimniejszy dzień w Egipcie nie jest bardziej nieprzyjemny niż przeciętny dzień w lutym w naszym kraju.  Niestety, jeśli mamy dzień w dzień niską temperaturę,  to zwykle bardziej nam przeszkadza taka pogoda.  Bardzo bym chciała wyjechać na wczasy w okresie zimowym, ale zwykle wtedy brakuje dni urlopowych.

Offline baska98 Kobieta

Odp: Wakacje
3 października 2011, 14:17
polećcie jakieś fajne miejsce w ciepłych krajach na wakacje dla rodzinki :D

Offline loona Kobieta

5 października 2011, 09:12

Offline Lirene Kobieta

16 października 2011, 15:14
Hmm, obecnie wybór jest ogromny, dla rodziny idealnym miejscem będzie Chorwacja, tak popularna w naszym kraju, na pewno trudno się na coś zdecydować, ofert jest to wyboru do koloru, dlatego ja najczęściej przeglądam sporą ilość różnych wycieczek na stronie takiej jak na przykład allinclusive, i tam w zależności od przedziału cenowego, decyduję się na jakąś fajną wycieczkę.

Offline kjp83

13 listopada 2011, 18:22
Wczasy kojarzą się z plażą i palmami ale żeby nie powielać... poszukuję miejsca na spędzenie świąt w górach. Warunkiem są fajne trasy zjazdowe ( mistrzami świata nie jesteśmy więc Szczyrk jest odpowiedni) i organizowana przez hotel/ pensjonat wigilia. Macie coś godnego polecenia?

♡ Szymon & Leon ♡

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
13 listopada 2011, 18:36
Na Wielkanoc byliśmy tu...

http://www.dworek.american.pl/pakiety.php?id=13

było bajecznie...teraz jest oferta na Boże Narodzenie

Jak ktoś chce przytyć, to tam jest miejsce idealne....  ;D ;D ;D ;D

Offline kjp83

13 listopada 2011, 18:59
Dzięki :) właśnie sprawdziłam że do wyciągu jest dosyć blisko...  duży plus.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Ola888

13 listopada 2011, 20:35
A w Polsce czy za granicą? Bo jak za granicą to mogę dać namiary
Dopiero doczytałam odnośnie organizacji wigilii, ja mogłabym dać namiary na biuro podróży które zagraniczne wyjazdy organizuje w alpy m.in z tym że nie wiem czy mają ofertę ściśle świąteczną z organizacją świąt itp

Offline kjp83

13 listopada 2011, 20:40
No właśnie początkowo były brane pod uwagę zagraniczne oferty. Tam jednak nie zorganizują Wigilii tak jak byśmy chcieli. Mimo wszystko to święta i kolacja musi być uroczysta.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline loona Kobieta

14 listopada 2011, 08:37
My zeszłe Boże Narodzenie spędziliśmy w Domu wczasowym Patryn w Karpaczu. Było wspaniale, każdemu to miejsce polecam, a jedzenie.... mistrzostwo świata!!!

Offline Lirene Kobieta

15 listopada 2011, 23:26
Też bym się z chęcią gdzieś wybrała, choćby na święta, co sądzicie o wyjeżdzie do egoztycznego kraju w okresie świątecznym? Warto spędzać ten wyjątkowy czas z dala od rodziny, a może jest to świetna wymówka, żeby w święta naprawdę odpocząć z dala od kuchni i obowiązków?

16 listopada 2011, 15:07
a ja poszukuje czegoś dla mojej wielodzietnej rodziny na wakacje
oczywiśćie kraj bo na zagramanice nas nie stac
3dorosłe os i trójka dzieci
4, 2 lata i 4 mies
sama nie wiem czego szukać
domku, apartamentu? czy samodzielnego mieszkania?

16 listopada 2011, 15:11
Ja tez zaczelam szukac....

Ty jestes pewna, ze nie chcesz zagranicy np. Bulgaria jest fajna i tania. Za najmniejsze nie bedziesz nic płacic, dadza ci lozeczko,bedzie plaza i piasek  ;)

Offline kjp83

16 listopada 2011, 15:49
Jagódka jak chcesz jak najtaniej ale fajnie to polecam eurocampy. Same campy wyglądają jak 4* hotele. My np jedziemy tutaj: http://www.camping-bellaitalia.it/index.aspx
za 2 tygodnie dla 3 osób płacimy mniej niż jak za tygodniowe wakacje dla jednej osoby. Bierzemy największy kamping i dzielimy się na pół ze znajomymi. W największym są 3 sypialnie.

Poza tym dzieci: moi rodzice byli na takim kampingu we wrześniu ale koło Wenecji. Moja mama była zachwycona ile tam atrakcji dla dzieciaków, animatorzy, zajęcia, itp.  Jak w rezerwacji napiszesz że masz dziecko/dzieci to na miejscu masz łóżeczko itp.

Same campy wyglądają jak 4* hotele
Chodziło mi o teren dookoła i atrakcje. Same domki- bardzo przyzwoite, czyste, dobrze wyposażone. No ale wiadomo jak ktoś lubi hotele i kafelki w łazience to się przejedzie. Ja lubię taki wypoczynek- 100% czasu na powietrzu :)

Najlepiej wpisz eurocamp w google- tam będą wszelkie info. Jedyny minus- trzeba jak najszybciej rezerwować bo o miejsca na najfajniejszych ccampach ciężko. Płacisz i tak 12 tyg przed wakacjami. Ja klepnęłam termin we wrześniu na czerwiec.

♡ Szymon & Leon ♡

16 listopada 2011, 16:08
Kasia, a wy lecicie czy jedziecie?

Offline kjp83

16 listopada 2011, 16:37
Jedziemy. Podróż- 1200km rozbijamy na 2 dni, nocleg w Austrii- też na Eurocampie. Po drodze chce też obczaić fajną trasę krajoznawczą. Rodzice mają znajomego który się w tym lubuje i akurat tamte tereny ma obcykane. Uśmiechnę się do niego :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Katrinka Kobieta

16 listopada 2011, 17:06
Kasiu wygląda to super.

anusiaaa gdzie oglądałaś Bułgarię? kurczę ja mam zaplanować już urlop  w pracy ale wybieram póki co koniec czerwca początek lipca ;) myślimy o polskim morzu, w tym roku naprawdę było super i chyba jeszcze raz tam pojedziemy ;)
Przyznam, że też szukam już czegoś fajnego na wakacje..

16 listopada 2011, 20:59
No własnie. MIelismy jechac ze znajomymi do Chorwacji ale moje dziecko jeszcze się nie nadaje na takie podróże ::)

Musimy więc jeszcze polatać.
Na razie tak wstępnie Katrinka patrzałam, TUI ma już ofertę letnią. Chce uniknąć euro ::) wiec mam mały wybór bo Egipt, Turcja odpada. Maroko i Tunezja - waham się, Chorwacja - kamieniste plaze i nie umiem znalezc odpowiedniego hotelu no i drogą eleiminacji zostaje BUłgaria, ale też średnio bo chcielismy w czerwcu, a tam jeszcze chyba nie ma tak cieplo ::)