e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wczasy  (Przeczytany 1747593 razy)

kasia22 i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline żonka Kobieta

Odp: Wczasy
28 lipca 2011, 14:26
Jeżeli chodzi o Egipt to polecam hotel Siva Grand Beach w Hurghadzie (http://www.expresstravelinternational.de/6-6/hotel-ueberblick/hurghada/siva-grand-beach.aspx?submenu=htlhrg) Byłam w tym hotelu dwa razy i na pewno jeszcze tam pojadę. Czysto, ładnie, pyszne jedzenie w ogromnych ilościach, bardzo sympatyczna obsługa, ale nie przesadnie nachalna, hotel znajduje się w zadbanej dzielnicy, w której nie uświadczysz brudu i smrodu.
Z tymże hotel ten dostępny jest (przynajmniej do niedawna był) tylko przez niemieckie biura podróży. 99% gości to Niemcy, mi osobiście to w ogóle nie przeszkadzało.

Offline loona Kobieta

28 lipca 2011, 14:43
Dzięki żonka. Właśnie chciałam dopisać, że najlepszy hotel to taki, w którym nie ma Polaków  ;D

Teraz w Turcji jedyni rdzenni Polacy na cały hotel to my i było nam z tym cuuudnie  ;D Poza nami było polskie małżeństwo, które od 25 lat mieszka w Niemczech i z nimi "balowaliśmy". ;) 

Offline loona Kobieta

28 lipca 2011, 14:50
P.S. żonka? z jakim biurem lecieliście?

Offline żonka Kobieta

28 lipca 2011, 14:56
http://www.expresstravelinternational.de
Ale za drugim razem wykupiliśmy tą wycieczkę w biurze mtour, które ma swoją siedzibę w Sterze na Ku Słoncu w Szcz. http://www.mtour.net.pl/ Cena taka sama jak w ETI ale jednak płacisz Polakowi więc łatwiej się dogadać.  ;)

Offline kjp83

28 lipca 2011, 20:20
Też nie lubię Arabów, a mój mąż który miał często z nimi styczność to ma wręcz alergie na ten naród. Ale kraje arabskie są ciekawe. Jak dla mnie raz- zobaczyć, poznać dla samej przyjemności wiedzy. Do Egiptu wcale a wcale mnie nie ciągnie, w Tunezji byłam raz- styka jak dla mnie. Chciałabym jeszcze Turcję. Podejrzewam że też jednorazowo. Zdecydowanie wolę włosko- francuskie klimaty  ::) Więc jakbym miała wybierać wycieczkę w tych kategoriach cenowych to zawsze padnie na Francje :)

znam ludzi arabskiego pochodzenia z pracy więc doskonale wiem jacy są, oczywiscie nie mozna uogolniac ale jak na 10 - 9 to "buraki" to sama wylicz procent buraka.
Świetna jesteś  ;D

Tak samo jest z ludźmi, którzy nigdy nie byli w Wenecji, ale doskonale wiedzą,że tam śmierdzi bo to przecież mnóstwo wody
Ale tam jest straszny syf i brud. Ja np nie czaje tego zachwytu Wenecją. Dużo ładniejsza jest Padwa, Werona.

W tym roku mogę już zapomnieć o grubszych wakacjach, ale już się rozmarzyłam na przyszłoroczne siedzenie z drinasiem we włoskiej knajpce, przy delikatnym wieczornym słoneczku  ::) ehhh moje klimaty :)

♡ Szymon & Leon ♡

29 lipca 2011, 07:58
A ja np. nie wiedziałam, że w Wenecji jest syf, tylko zawsze mnie zastanawialo jak oni tam mieszkają przy tym kanale :)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline loona Kobieta

29 lipca 2011, 08:45
Generalnie każdy podróżuje tam gdzie najbardziej lubi :) Mój tata np. marzy aby pojechać na Białoruś  ::)  ;) Dla każdego coś miłego, tylko nie krytykujmy czegoś czego nie znamy ;)

Chciałam dopisać, że najlepszy hotel to taki, w którym nie ma Polaków  ;D
Chciałabym tylko wyjaśnić, że ta opinia wynika z moich obserwacji, a nie z burżujstwa.

Bo jak słyszę paniusię, która stojąc przy uginającym się pod ciężarem przeróżnego jedzenia stole, głośno wdycha przebierając oczami, że : "tutaj nie ma co jeść  ::)" to od razu cisną mi się na usta słowa aby następnym razem zamiast gaci do walizki zapakowała słoiki z bigosem i gołąbkami to będzie najedzona  >:(

A, że ja języka za zębami nie umiem utrzymać, a na urlop nie jadę aby się kłócić to wolę jechać np. z Niemcami czy Rosjanami, którzy jeśli nawet narzekają to nie robią tego tak ostentacyjnie i ja tego nie rozumiem ;)

P.S. Mnie Wenecja urzekła. Byłam dwukrotnie, syfu nie widziałam i chciałabym jeszcze kiedyś pojechać. Tyle, że ja obiektywna nie jestem bo kocham Włochy i zawsze marzyło mi się aby tam osiąść na stałe.

Offline kjp83

29 lipca 2011, 09:04

Ja mam takie samo zdanie.

Ja też uwielbiam Włoskie klimaty, ale jak dla mnie tam jest za dużo wszystkiego- wody, brudu i przede wszystkim ludzi ( bo o ile jak trafi się na dzień po porządkach ulicznych to jest czysto, tak ludzi tam jest cały czas mnóstwo)

Ja nie mogłam tego klimatu weneckiego poczuć dlatego Wenecja nie zrobiła na mnie wrażenia.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
29 lipca 2011, 09:25
Jeździłam do Włoch kilka razy bo teściowa tam mieszkała (pod Neapolem, w nadmorskiej miejscowości).

Być może wyjazd we własnym zakresie, a nie wycieczka i pobyt hotelowy inaczej weryfikują poglądy ale jedno jest pewne - Włosi są głośni, bezczelni i nachalni; kraj brudny, zaśmiecony; jedzenie pyszne, różnorodne; klimat dogodny (sierpień nieco zbyt gorący) i wiele ciekawych miejsc do zwiedzania.
Mnie Włochy nie zachwyciły, podobało mi się ale nie padłam z wrażenia 

Offline kjp83

29 lipca 2011, 09:33
Ja też uwielbiam Włoskie klimaty, ale jak dla mnie tam jest za dużo wszystkiego- wody, brudu i przede wszystkim ludzi
chodzi o Wenecje oczywiście  :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline żonka Kobieta

29 lipca 2011, 09:51
wolę jechać np. z Niemcami czy Rosjanami, którzy jeśli nawet narzekają to nie robią tego tak ostentacyjnie i ja tego nie rozumiem ;)

Ja z Niemcami też lubię jeździć, bo wbrew obiegowej opinii wcale nie chleją na potęgę i nie są hałaśliwi. Przynajmniej do tej pory miałam same miłe z nimi doświadczenia. Natomiast już nigdy więcej nie pojadę do hotelu, do którego jeżdżą Rosjanie. Ostatnio w Turcji miałam wątpliwą przyjemność trafić do hotelu, do którego jeździli też Rosjanie. Non stop pili i awanturowali się i w zwyczaju mieli śpiewać i drzeć się w środku nocy na korytarzu, budząc pół hotelu.  ::)

29 lipca 2011, 09:54
U mnie w hotelu (też Turcja) było dużo Rosjan i zachowywali się super, byli mili, wcale nie pili na potęgę... pełna kultura.

Offline loona Kobieta

29 lipca 2011, 10:10
Ja uwielbiam Włochy za wszystko!

Za klimat, za krajobrazy, za kuchnię, za ich temperament, za gwar na ulicach, za przeciskające się pomiędzy autami skutery ... Ale szczególnie kocham ich język!!! To najlepsza "muzyka" dla moich uszu. Będąc we Włoszech siadaliśmy w knajpce pełnej Włochów i ja wsłuchiwałam się w ich rozmowy. Nie ma chyba bardziej dźwięcznie brzmiącego języka na świecie.

Kiedyś nawet non stop oglądałam włoską telewizję RaiUno, RaiDue, RaiTre tylko po to aby słuchać języka.

29 lipca 2011, 11:12
Mały rosjanin był pierwszą miłościa mojej Zuzi   ;D Ja tam do rusków nic nie mam  ;) i mozna się z nimi nawet dogadac.

29 lipca 2011, 11:26
oo tak tu się zgodzę - język włoski to melodia cudnie brzmiąca....kiedyś się namiętnie uczyłam tego języka i nadal sporo pamiętam - tak wpada w ucho.

jak już tak o podróżach to naj najwspanialej wspominam zeszłoroczny wyjazd do Chin i Hong Kongu.....
I jakbyście chciały zobaczyć syf, niechlujstwo (tak to się pisze) - to sporo widać właśnie tam. W restauracji - nawet mega drogiej jeśli się kelnerce rozleje herbata na pół stolu to nikt nie wymienia obrusu. Chińczycy mają specyficzny sposób jedzenia (moje dziecko je ładniej ;) ), nie mówiąc już tym, że szef sporej firmy na spotkanie z partnerami z Europy potrafi przyjść w lekko pobrudzonym Tshircie i laczkach ;)

Offline loona Kobieta

29 lipca 2011, 11:47
Oj Ela! Tu już pojechałaś po bandzie ;)  Chiny, Tajlandia, Australia, Malediwy, Dominikana... bajka ;) ale chyba raczej do wpisania na listę tych marzeń, które się nie spełnią :) 

29 lipca 2011, 11:53
to się tylko tak wydaje...ja co prawda byłam na business trip ;) ale moja kolezanka z mężem sama zwiedzala Chiny i wydali po 7 tys.zł
z przelotami oczywiście.
moim zdaniem  suma całkiem do przyjęcia

Offline loona Kobieta

29 lipca 2011, 12:13
no... 14 tys. to jeszcze zbyt wysoki próg dla mnie  ;D

29 lipca 2011, 12:20
loona a jak jedziesz z mężem to ile wydajecie tak średnio na zagraniczne wyjazdy?
pewnie 14 tys. nie ale te 6000zł wydasz...czyli raz nie jedziesz nigdzie, odkładasz kasę i za rok exotic trip ;)

Offline loona Kobieta

29 lipca 2011, 12:52
Tegoroczny urlop wyniósł nas mniej niż 4 tysiące zł. (niech żyje mega last minute :) ) więc musiałabym 3 lata nigdzie nie jechać ;) To ja już wolę Turcję i Egipt, ale co rok ;)

I coraz częściej myślę nad tym aby spędzić najbliższy Sylwester w Egipcie  :drapanie:

29 lipca 2011, 13:00
Do listy brudasow dołaczam jeszcze Indie  ;)

Offline loona Kobieta

29 lipca 2011, 13:06
Do listy brudasow dołaczam jeszcze Indie  ;)

Oj tak. W Gangesie np. pływa wszystko łącznie z rozłożonymi ciałami ludzkimi, a oni się tam kąpią w celu namaszczenia czy innych modłów  ::)

29 lipca 2011, 13:11
Często przyjezdzają do nas nasi pracownicy z oddziału w Indiach...mówie wam...masakra....ostatnio w mieszkaniu pozdzieralni nawet tapety...dlaczego, pojęcia nie mam. Nie wspominam już gdzie robili kupke, ale na pewno nie do kibla....tak to jest jak się zatrudnia ludzi ze slumsów i wysyła w swiat bez uprzedniego przeszkolenia z kultury danego kraju. ::)

29 lipca 2011, 13:33
Oj Ela! Tu już pojechałaś po bandzie ;)  Chiny, Tajlandia, Australia, Malediwy, Dominikana... bajka ;) ale chyba raczej do wpisania na listę tych marzeń, które się nie spełnią :) 

loona ...a tak a propos.... nie ma marzeń które nie mogą się spełnić, to zależy tylko od Ciebie i twojego nastawienia  ;)

Offline kjp83

29 lipca 2011, 15:43
Jak tak marzycielsko sie zrobiło to moim życiowym celem jest Jamajka ;D I na pewno nie z biura podróży. Biorę namiary od brata który był tam ( mieszkał w miejscu gdzie turyści nawet się nie zapuszczają a po zmroku lepiej nie wychodzić, Pani u których byli piekła im ciasteczka ;D cud miód), namawiam koleżankę Jamajkę coby zgrać urlopy żeby była moją przewodniczką :) tylko fundusze jeszcze zebrać  ::) Ale zbiorę na 100% co jak co ale tego nie odpuszczę :)

♡ Szymon & Leon ♡

29 lipca 2011, 15:54
Też mi się marzy Sylwester pod palmą, ale jednak ceny takich wycieczek są wyższe niż wyjazd np. tydzień później w styczniu... chyba jednak szkoda kasy. W tym roku popatrzę jak się pojawią takie wyjazdy... różnicę powiedzmy 500zł można przeżyć, ale 1000 lub więcej to chyba już nie za bardzo...

Offline loona Kobieta

2 sierpnia 2011, 15:02

Offline madziulka1021 Kobieta

3 sierpnia 2011, 11:50
Dziewczyny mam pytanie czy znacie może jakieś fajne noclegi w Krynicy Morskiej albo w bliskiej okolicy  ??? poszukuję czegoś ale nic ciekawego nie mogę znaleźć,nie ukrywam że wolałabym cos sprawdzonego,bo to wyjazd z dzieckiem....a jakos mam złe wspomnienia z tamtego roku...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
5 sierpnia 2011, 13:57
Nie, ten jest jakiś nowy. My byliśmy w 2004 roku ;) lecieliśmy z Warszawy

5 sierpnia 2011, 23:53
Dziewczyny mam pytanie czy znacie może jakieś fajne noclegi w Krynicy Morskiej albo w bliskiej okolicy  ??? poszukuję czegoś ale nic ciekawego nie mogę znaleźć,nie ukrywam że wolałabym cos sprawdzonego,bo to wyjazd z dzieckiem....a jakos mam złe wspomnienia z tamtego roku...

Ja zawsze jadę w ślepo. Często warunki się zmieniają, właściciele także. Jak jade i wybieram coś na miejscu, to przynajmniej moge to obejrzeć, a nie oglądać wyretuszowane zdjęcia na stronach www.