Autor Wątek: Tani fotograf czy kamerzysta?  (Przeczytany 33615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Tani fotograf czy kamerzysta?
« dnia: 6 Sierpnia 2016, 11:15 »
Zastanawiam sie wlasnie nad wyborem kamerzysty i fotografa. Film jest dla mnie wazniejszy, narzeczonemu rowniez bardzo zalezy na dobrej jakosci nagrania. Niestety wszyscy, ktorzy spelniaja nasze oczekiwania zycza sobie minimum 4tys. zl...A przeciez jeszcze fotograf i to nie tylko na sama ceremonie i zabawe, ale rowniez plener, a to osobne wydatki. Wpadlam wiec na pomysl, ze o zdjecia z wesela poprosze kolezanke, studentke fotografii, a plener zamowie u doswiadczonego profesjonalisty. Jednak...czy to dobre wyjscie? Moze po prostu zrezygnowac z fotografii weselnej? Jakies zdjecia chcielibysmy jednak miec. Moze wiec wziac taniego profesjonaliste, ale wtedy tez tanszego profesjonalnego kamerzyste? Pomozcie.

Offline elemelka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 12356
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Sierpnia 2016, 11:31 »
Moim zdaniem lepiej wziąć dobrego kamerzystę który zrobi fajny film
Fotografa można znaleźć tańszego

Akurat wczoraj oglądaliśmy nasz film z wesela.Minęło 6 lat, wydaliśmy kupę kasy ale było warto ;)


Offline darek_k
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #2 dnia: 1 Września 2016, 07:17 »
Zastanawiam sie wlasnie nad wyborem kamerzysty i fotografa. Film jest dla mnie wazniejszy, narzeczonemu rowniez bardzo zalezy na dobrej jakosci nagrania. Niestety wszyscy, ktorzy spelniaja nasze oczekiwania zycza sobie minimum 4tys. zl...A przeciez jeszcze fotograf i to nie tylko na sama ceremonie i zabawe, ale rowniez plener, a to osobne wydatki. Wpadlam wiec na pomysl, ze o zdjecia z wesela poprosze kolezanke, studentke fotografii, a plener zamowie u doswiadczonego profesjonalisty. Jednak...czy to dobre wyjscie? Moze po prostu zrezygnowac z fotografii weselnej? Jakies zdjecia chcielibysmy jednak miec. Moze wiec wziac taniego profesjonaliste, ale wtedy tez tanszego profesjonalnego kamerzyste? Pomozcie.
nie szukają tylko w W-wa, przecież teraz droga jest dobra i szybko się jedzie, na śląsku za połowę tej kwoty znajdziesz i dojazd też nie będzie kosztowny

Offline Mania123
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • data ślubu: 2.09.2017
  • Skąd:: Szczecin
  • Ślub w: Przyłęsko
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Września 2016, 12:51 »
Jak się robi ślub to dobrze mieć na to pieniądze- zdjecia to podstawa- film dla potomnych równiez- tylko to pozostaje po imprezie... Smutne, że trzeba to jeszcze tłumaczyć......

Offline Anitta
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #4 dnia: 7 Października 2016, 08:17 »
Na swoim ślubie nie zamawiałam kamerzysty tylko fotografa. Przyznaje, że nie jest to prosta sprawa znaleźć dobrego fotografa, ale  na szczęście świadkowa znalazła idealnego. Z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni z profesjonalengo podejscia, wykonania piękny zdjęć oraz ceny, która nie była taka wysoka jak sie spodziewaliśmy. Moim zdaniem warto wziąć pod uwagę fotografa, raczej taką wyjątkową ceremonie masz tylko raz w życiu.
« Ostatnia zmiana: 6 Listopada 2018, 12:54 wysłana przez zibi »

Offline darek_k
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #5 dnia: 7 Października 2016, 14:03 »
Kamerzysta to teraz jak piąte koło u wozu, kiedyś dawno temu, w latach 90tych nie było tego co jest teraz, organizowali wesele to kamerzysta musi być, nawet nikt nie myślał że nie chcą kamerzysty, ma być i już, nikt nie pytał o oferty, nie było pytania na dzień dobry ile , była cena , Ok i już , a teraz , młodym poprzewracało się w głowach, niektóre przewracają oczami , grymaszą, szukają chorea wie czego, dzwonią, zamiast spytać się o termin , umówić spotkanie, to ile kosztuje, proszę o ofertę..itp aha , to się zastanowimy , i tak w kółko macieju

Offline focsalfa12
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 21.12.209
  • Skąd:: Kielce
  • Ślub w: Kielce
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Października 2016, 11:26 »
Bardzo dobre rozwiązanie :) Fotograf plenerowy naprawdę robi cuda jak chodzi o zdjęcia :) Sama korzystałam z usług LINK USUNIETY i naprawdę zachwycające zdjęcia w niewysokiej cenie. Na stronie jest całe portfolio, więc możesz sobie przejrzeć :)
« Ostatnia zmiana: 9 Października 2016, 22:06 wysłana przez zibi »

Offline joania26
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 06.05.2018
  • Skąd:: Lublin
  • Ślub w: Lublin
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Października 2016, 15:46 »
Radosna, według mnie rozwiązanie, o którym piszesz jest najlepsze :) Studentka fotografii na pewno doskonale poradzi sobie ze zdjęciami i nie obciąży Waszego budżetu, a Film będzie dla Was niesamowitą pamiątką. Nas film wyniesie nieco mniej, ale zdecydowaliśmy się na zakup w pakiecie ze zdjęciami . Myślę, że będziesz zadowolona ze zdjęć zrobionych przez koleżankę, a przecież jakieś musicie mieć :)
« Ostatnia zmiana: 22 Października 2021, 16:51 wysłana przez zibi »

Offline Martyna_i_Rafał

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Skąd:: Zachodniopomorskie-Pomorskie
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #8 dnia: 2 Listopada 2016, 12:18 »
Studentka / koleżanka robiąca zdjęcia na ślubie to ... dobry pomysł. Ja też zaczynałem u znajomych, którzy wiedzieli jakie zdjęcia na ogół robię i byli świadomi. Na pierwszy ślub szedłem z doświadczonym, znajomym kamerzystą, który mi podpowiadał kiedy i na co się szykować, gdzie stanąć, itp...

Znajomi w ramach prezentu dostali fotoreportaż, ja nabrałem praktyki w nowej branży..było to 7 lat temu. Dzisiaj musicie porozmawiać z księdzem czy pozwoli koleżance bez "uprawnień do fotografowania uroczystości liturgicznych" na robienie zdjęć, koleżanka przed mszą niech pogada z księdzem, przedstawi się, zapyta o uwagi i wytyczne, dacie radę :)

Pozdrawiamy,
Martyna i Rafał

Offline Michalina07
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • data ślubu: 25.07.2017
  • Skąd:: Rzeszów
  • Ślub w: Rzeszów
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #9 dnia: 1 Grudnia 2016, 12:39 »
Polecam fotografa z Rzeszowa. Ona studentka, ale robi fantastyczne zdjęcia!
Nazywa się Svitlana Kvit

Offline hezerka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.09.2006
  • Skąd:: Poznań
  • Ślub w: Poznań
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #10 dnia: 1 Grudnia 2016, 15:13 »
Ja zainwestowałabym w profesjonalistę. Jeśli masz zaufaną osobę, która może zrobić to taniej i całkiem fajnie to pewnie, że tak :)

Offline arctica
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Skąd:: Kraków
  • Ślub w: małopolskie
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #11 dnia: 4 Grudnia 2016, 19:09 »
ja bym nie ryzykowała tanim i pierwszym lepszym fotografem. Wspomnienia z wesela są niezapomniane i takie powinny pozostać, a byle jaki fotograf może wszystko zepsuć. Ja tak miałam...nie popełniłabym tego błędu jeszcze raz...wolałabym poszukac i zdecydować się na kogoś takiego jak np LINK USUNIĘTY zobaczcie to porfolio jest obłędne! naturalne bez nadęcia :) Według mnie właśnie tak powinny wyglądać zdjęcia z sesji ślubnej.
« Ostatnia zmiana: 22 Października 2021, 16:52 wysłana przez zibi »

Offline Eassy72
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Grudnia 2016, 13:45 »
Można zobaczyć jego prace ? LINK USUNIĘTY <- tutaj jest wiele sesji ślubnych, można obejrzeć i wybrać odpowieniego fotografa, jak tak zrobiłam :]
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2016, 17:47 wysłana przez zibi »

Offline gogunia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudnia 2016, 10:58 »
A moim zdaniem kamerzysta to w ogóle zbędny wydatek. Ludzie się przez niego stresują, sztywnieją, mało kto ma ochotę pojawić się na filmie. Zdjęcia to co innego - ja decyduję się tylko na fotografa ślubnego z Warszawy:
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2016, 13:31 wysłana przez zibi »

Offline Welon i Mucha

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Grudnia 2016, 16:22 »
A moim zdaniem kamerzysta to w ogóle zbędny wydatek. Ludzie się przez niego stresują, sztywnieją, mało kto ma ochotę pojawić się na filmie. Zdjęcia to co innego - ja decyduję się tylko na fotografa ślubnego z Warszawy:

To wszystko zależy tak na prawdę od operatora - jeśli nie zaczyna Wam dyrygować gdzie się ustawić i kiedy pomachać, wszystko będzie dobrze! W kościele nawet go nie zauważycie, a na sali to już z reguły każdy chce być w obiektywie z własnej woli :P (a Ci, co nie chcą na pewno nie będą do tego przymuszani).

Offline Miki44
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #15 dnia: 2 Stycznia 2017, 12:51 »
Kamerzysta to nie taka zła rzecz, wszystko zależy do tego kogo się weźmie. ja miałem kamerzystę z LINK USUNIĘTY i był taki w porządku, że nikt się przez niego nie stresował, bo też się trochę wygłupiał, aby ludzie się go nie bali. Wszystko zależy od ludzi. ;)
« Ostatnia zmiana: 2 Stycznia 2017, 14:07 wysłana przez zibi »

Offline wilkakora
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #16 dnia: 5 Stycznia 2017, 12:04 »
Skorzystaj z tej wyszukiwarki, to polecany katalog firm i stron, myślę ze znajdziesz tam tez informacje odnośnie takiego kamerzysty.
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2017, 16:50 wysłana przez zibi »

Offline hanah30
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #17 dnia: 6 Lutego 2017, 13:38 »
Moim zdaniem warto wziąć na ślub i wesele zarówno kamerzystę, jak i fotografa, ponieważ taki dzień zdarza się tylko raz w życiu. Mogę Wam polecić kamerzystę, który będzie na moim ślubie: Manufaktura Filmów. A znam go, ponieważ filmował ślub mojej starszej siostry. W efekcie dostała ślicznie zrobiony film z najważniejszymi chwilami i momentami, które na zdjęciach nie zawsze się uwieczni. Ten kamerzysta ma już spore doświadczenie w filmowaniu wesel i ślubów.
« Ostatnia zmiana: 7 Lutego 2017, 14:30 wysłana przez zibi »

Offline kiniawka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.09.2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #18 dnia: 6 Lutego 2017, 18:46 »
My zdecydowaliśmy się zarówno na dobrego kamerzystę, jak i fotografa... z tego względu, że ten dzień jest raz w życiu i jestem pewna, że gdybym z tego zrezygnowała, to po jakimś czasie pewnie bym żałowała ;)

Offline karolmaklow
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Skąd:: Warszawa
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Kwietnia 2017, 11:43 »
Z założenia ślub bierzesz raz w życiu, tak więc wydaje mi się, że jednak jak już robić przyjęcie, to mieć z nich fajne pamiątki. Wydaje mi się również, że w takim przypadku warto zdecydować się na kamerzystę, aby mieć jednak pamiątkę również na płytce, która uwzględnia dużo więcej z samego przyjęcia, niż tylko sesja zdjęciowa. Zapoznaj się z ofertą ........ i sama się przekonaj, czy warto posiadać taką pamiątkę :) Wydaje mi się, że odpowiedź jest jasna.

Kryptoreklama
« Ostatnia zmiana: 25 Kwietnia 2017, 12:19 wysłana przez ~Ania~ »

Offline Radwusk
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Sierpnia 2017, 13:33 »
Moim zdaniem wystarczy fotograf, tylko byle nie tani. Zanim wybierzecie fotografa najpierw musicie sprawdzić jego portfolio! Cena nie jest aż tak istotna jak umiejętność robienia dobrych zdjęć. U nas wesele i ślub fotografował Patryk Woliński i jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy właśnie jego. Zdjęcia są fantastyczne i na prawdę było warto zapłacić za jego usługi!

Offline Koniczynka_444
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sierpnia 2017, 11:59 »
Ja skorzystam z tych dwóch opcji. Gdybym jednak miała wybierać, to zdecydowanie nastawiam się na film. Zdjęcia nie oddadzą tych emocji, uśmiechu, głosu. Aż ciarki przechodzą po ciele... :) Luknijcie na filmy ekipy robimyfilm...nic dodać nic ująć. LINK USUNIĘTY!
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2017, 12:33 wysłana przez ~Ania~ »

Offline Pupir
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Września 2017, 12:44 »
Ostatnio byłem właśnie na jednym ślubie gdzie pan kamerzysta (LINK USUNIĘTY) okazał być się strzałem w dziesiątkę, uchwycił idealnie całą ceremonię oraz imprezę na sali, oczywiście razem z fotografem, więc polecam i fotografa i kamerzystę jeśli chodzi o kwestie ślubne.
« Ostatnia zmiana: 15 Września 2017, 16:48 wysłana przez ~Ania~ »

Offline Natalia Janicka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • data ślubu: 6.10.2017
  • Skąd:: Łódź
  • Ślub w: Łódź
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Grudnia 2017, 15:08 »
Mam ten sam problem   :-\ Jednak im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej dochodzę do przekonania, że chyba warto zainwestować w dobrego fotografa. W końcu to jedyna taka okazja w życiu i nie chciałabym później żałować, że nie mam fajnych i przede wszystkim ładnych zdjęć.

Offline Podwodna
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 24.05.2019
  • Skąd:: Kraków
  • Ślub w: Kraków
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #24 dnia: 5 Stycznia 2018, 11:36 »
A może zainwestować w droższego kamerzystę a jeśli chodzi o zdjęcia wynająć foto budkę, teraz to dosyć popularny pomysł i mnie osobiście też przekonuje bo jest dodatkową atrakcją na weselu również dla gości a pamiątka od ręki. Warto najpierw przestudiować ten artykuł prze wyborem firmy LINK USUNIĘTY  fotki w artykule wykonała firma z Krakowa, która też wynajmuje foto budki :)
« Ostatnia zmiana: 5 Stycznia 2018, 12:04 wysłana przez ~Ania~ »

Offline foto_entuzjasta

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 22.06.11
  • Skąd:: Tychy
  • Ślub w: Śląskie
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Stycznia 2018, 10:13 »
Dokładnie tak:) Koniec końców każdy chce obejrzeć jak najlepsze zdjęcia i albumy z tego dnia :)
Większość ludzi w pierwszej kolejności stawia na jak najlepszego fotografa a jeśli budżet pozwala to dodatki takie jak teledysk czy budka ;)


LINK USUNIĘTY

Mam ten sam problem   :-\ Jednak im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej dochodzę do przekonania, że chyba warto zainwestować w dobrego fotografa. W końcu to jedyna taka okazja w życiu i nie chciałabym później żałować, że nie mam fajnych i przede wszystkim ładnych zdjęć.
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2018, 10:48 wysłana przez ~Ania~ »

Offline Anitta
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Lutego 2018, 10:29 »
Moja koleżanka miała bardzo fajnego kamerzystę , mój kolega natomiast miał bardzo fajnego fotografa.
Gdybym miała wybrać to wolałabym jednak fotografa,
« Ostatnia zmiana: 2 Marca 2018, 18:16 wysłana przez zibi »

Offline elzunia90
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • data ślubu: 18.08.18
  • Skąd:: Oświęcim
  • Ślub w: Oświęcim
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Lutego 2018, 12:47 »
Na fotografie nie ma co oszczędzać, bo wszystko pozostanie jakimś tam mglistym wspomnieniem, nie będziecie pamiętać jak smakował kotlet i czekolada z fontanny, zostaną tylko te zdjęcia :) ja będę miała fotografa, do którego są takie kolejki, że cudem się wcisnęłam na termin.

Offline Karolina Mika
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • data ślubu: 29.09.2018
  • Skąd:: Poznań
  • Ślub w: Popznań
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marca 2018, 11:12 »
Ja postawiłam na fotografa. Wolę wydać więcej pieniędzy na dobrego fotografa niz na kamerzystę. W koncu ile razy obejrzę film ???
no właśnie.. a czy ktoś z Was ma już wybranego fotografa z Poznania?
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2018, 12:51 wysłana przez ~Ania~ »

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Tani fotograf czy kamerzysta?
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Marca 2018, 16:32 »
ale film oddaje bardziej atmosferę niż zdjęcia,
ruch, dźwięk...
często się nie ogląda, to prawda, ale jak po latach się jednak odtworzy to się o wiele więcej rzeczy przypomni niż z samych zdjęć