Autor Wątek: Zabawy na wesele, oczepiny  (Przeczytany 55576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcix
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 sierpień 2007
Zabawy na wesele, oczepiny
« dnia: 29 Listopada 2006, 17:25 »
Tytułem wstępu, mam propozycję do administratorki, żeby wszystkie propozycje zabaw wklejac tutaj, jeśli uzna, że jest to dobry pomysł. Unikniemy rozdrobnienia i wszystko będzie pod ręką jakby ktoś był w potrzebie.

Jednym z dylematów, z którymi muszę się zmierzyc przygotowując nasze wesle jest właśnie temat zabaw na oczepiny, ale nie tylko. Byłoby ciekawie, gdyby co jakiś czas angażowac gości do różnego typu konkursów i zabaw. Warunkiem niezbędnym jest oczywiście ich poziom.
Będąc uczestniczką niejednego wesela kiedy zbliżał się moment oczepin po prostu zawsze miałam stresa, co też idiotycznego i żenującego wymyśli orkiestra, żeby się z kogoś pośmiac. Za najbardziej żenujące uważam wszelkie zabawy z podtekstem seksualnym. Wprawdzie nie jestem pruderyjna, ale takie zabawy są mało eleganckie i nie wszystkim się podobają.
Bardzo chciałabym aby moi goście czuli się swobodnie na naszym weselu a nie uciekali w najdalszy kąt z obawą, że będą musiały wykonywac ruchy frykcyjne lub kłaśc się na podłodze w krótkich sukienkach.

Dodam z przykrością, że na polskich stronach nie znalazłam zbyt wiele ciekawych pomysłów. W większości zabawy się powtarzają a częśc z nich kompletnie nie odpowiada moim gustom.

Dlatego też poszperałam tu i ówdzie i znalazłam parę moim zdaniem ciekawych i nieżenujących zabaw.


ZABAWA -     DAMSKA TOREBKA

Jak wiadomo w damskiej torebce można znaleźc różne rzeczy, od bardzo typowych jak pomadka czy puder aż do bardzo nietypowych np. prezerwatywa. Zabawa polega na tym, że należy zrobic listę rzeczy, które kobieta ma w torebce i przypisac im punkty. Za te bardzo typowe najmniej punktów, za nietypowe- więcej, np. pomadka - 1pkt, prezerwatywa - 10 pkt. Listę można zrobic wcześniej lub podczas zabawy razem z goścmi. Ochotniczki przynoszą ze sobą na parkiet swoje torebki, Panowie oczywiście im dopingują i pomagają. Prowadzący zabawę odczytuje głośno listę a Panie jeśli mają coś z listy wyciągają ze swojej torebki i za to dostają określoną liczbę punktów. Panowie mogą liczyc punkty. Która z Pań zbierze największą liczbę punktów wygrywa.


Zabawa - Sukienka dla panny młodej

Przed zabawą należy zakupic kilka, kilkanaście rolek białego papieru toaletowego. Podczas wesela chętnych do tej zabawy podzielic na 2 lub więcej grup po 3-5 osób. Jedna z osób pełni rolę modelki. Zabawa polega na zaprojektowaniu i wykonaniu ubioru dla panny młodej właśnie z papieru toaletowego. Elementy obowiązkowe to oczywiście sukienka, welon lub cokolwiek innego na głowę, bukiet, obrączka. Mogą też by kolczyki i ozdoba na szyję. Inni goście dopingują, bo konkurs jest na czas, np 5 minut. Wygrywa zespół który ma najciekawszy i zawierający najwięcej elementów strój dla panny młodej. Na koniec zabawy koniecznie należy zrobic zdjęcia.

Zabawa - Przygotowania do nocy poślubnej

Wyobraźmy sobie, że jest już po weselu, para młoda pojechała w podróż poślubną. Tuż przed nocą poślubną w hotelu (lub innym miejscu gdzie spędzają noc poślubną) zabrakło prądu i panują egipskie ciemności. Następnie zawiązuje się oczy pannie młodej i panu młodemu, prowadzący przynosi walizkę, w której znajdują się różne części garderoby, im śmieszniejsze tym lepiej, np duży biustonosz, slipy męskie, jakieś bluzeczki, sukienka, koszula męska, spodnie itd. Zabawa polega na tym, że Państwo Młodzi mają za zadanie ubrac się na romantyczną kolację w to co znajduje się w walizce. Inna wersja może byc taka, że zamiast pary młodej może byc to para, która złapała welon i muszkę lub po prostu para z wesela.


To na razie tyle.
Ciąg dalszy nastąpi i zapraszam innych do podzielenia się swoimi pomysłami na zabawy.  :D

Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopada 2006, 19:09 »
ZABAWA - DAMSKA TOREBKA bardzo sympatyczna...dopisuje do mojej listy zabaw weselnych :D

ja dopisuje:

ZABAWA PŁETWY

2 drużyny, każda dostaje 1 pare płetw. Z jednej strony sali ustawiamy stoliczek, na którym jest szampan i literatka alebo wódka i kieliszek, a po drugiej stronie staja dróżyny. konkurencja polega na przebiegnięciu w płetwach przez sale, wypiciu zawartości literatki bądź kieliszka, napełnieniu literatki i powrotu do drużyny. Kolejna osoba ubiera płetwy i powtarza zadanie.

ZABAWA CZOŁG

6 lub 8 par które stoja w kółeczku. panie za plecami panów. na sygnał NA CZOŁG panie wskakuja panom na plecy, po sygnale Z CZOŁGU panie zeskakują z pleców panów przechodzą pod ich nogami, obiegaja całe koło i wskakuja spowrotem na plecy partnerów. Ta para która ostatnia wykona zadanie odpada. Zwycięska para CZOŁGISTÓW otrzymuje 2 nagrody od Pary Młodej i od orkiestry - flaszkę wódki od młodych, a od orkiestry możliwość "defilady" czołgu i czołgisty(oczywiście pani na plecach partnera) dookoła sali.  :lol:

Offline paulina*
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lutego 2007, 18:31 »
wracam do tematu zabaw poniewaz przypomniala mi sie zabawa z wesela na ktorym bylam w zeszlym roku-otoz orkiestra wybral 7 pań i 7panów ,kazali im stanac na przeciw siebie po czym panie mialy sie obracac w rytm muzyczki a panowie mieli sie przygladac,w pewnym momencie orkiestra przestala grac i poprosila kazdego z panow o to by wyrazil co najbardziej podoba mu sie w pani stojacej na przeciw-odpowiedzi byly rozne : oczy,stopy,nogi,wlosy,biust itd ,a orkiestra na to: " wiec drodzy panowie macie wlasnie swoje 5min,kazdy caluje pania w to miejsce, ktore tak bardzo mu sie spodobalo. ubaw byl dosc duzy

Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lutego 2007, 15:50 »
paulina*, dobre, wpisuje tą zabawe na nasza listę :skacza:

Offline kristoferson32
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #4 dnia: 2 Września 2008, 03:10 »
Wszystko fajne ale z doświadczenia pisze wam że na 100 osób (przykład są wesela i jest więcej gości ) w zabawie bierze udział przykładowo 15 a reszta albo tańczy w palarni albo dlubie w nosie a to wszystko trwa 20-minut  a później sa relacje że kapela czy wodzirej nic nie pokazali a ja się nie wybawiłem pisząc o zabawie tanecznej  a godzinkji i minutki lercą

Offline megi82
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05-06-2010
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #5 dnia: 3 Marca 2009, 23:37 »
Panowie łykają kieliszek bułki tartej - kto pierwszy gwizdnie, ten wygrywa :) Spróbujcie w domu, heheh...

Offline bozena84

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: ......
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipca 2009, 16:11 »
List od kolegów
Bongiorno Kamillo frajera (Dzień dobry drogi Kamilu)
Kontato schizofrenio (bardzo nas cieszy)
Liberta kaput (że się ożeniłeś)
Akademio kabaretto (w tym uroczystym dla Ciebie dniu)

La dyscyplina dyktatore (życzymy Ci wiele radości i szczęścia)
Paloma maszkarone (pojąłeś piękną żonę )
Katorga, galera, patoga (po weselu rozpoczniesz normalne życie)

Finito amore. . .  (wasz związek będzie pełen miłości)
Cinquecento bambini (potem może przyjdą dzieci)
Padre Virgilius (zostaniesz ojcem)

Silencio mortale (będziesz się cieszyć tą perspektywą)
Arszenikos cyjankare (dbaj o teściową)
Piwencjo kuflozo (i o teścia)
Vizitato prokuratore (a zostaniesz doceniony)
Gratulacjone (życzymy Ci)
Non kolaboracjone (miłej współpracy)
Forsa finito (dużo pieniędzy)
Apartamento sutereno (ładnego mieszkania)
Karocze sireno (dobrego samochodu)
Prego ciao Italia Bongiorno ogródek, sekator, działka (udanych wakacji co roku)
Cavalieros Sicilianos Italianos (tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii)

Kumplos smutatos (podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów)

P. S.  Bongiorno stonka inwazione (Pozdrowienia dla gości weselnych)



Gorące krzesła
Na parkiecie pojawia się 12 krzeseł.  Do zabawy zapraszane jest pierwsze 12 chętnych osób.  Wodzirej prosi uczestników o zajęcie miejsc na krzesłach.  Pozostali goście proszeni są o gorący doping.  Wodzirej prosi każdego z uczestników zabawy o znalezienie odpowiedniego rekwizytu, który powinien znajdować się w lokalu np.  widelec.  W trakcie gdy uczestnicy zabawy wybierają się w poszukiwaniu podanego rekwizytu, z parkietu znika jedno krzesło.  W ten sposób osoba, która powróci najpóźniej nie ma już gdzie usiąść.  Tym sposobem zostaje ona wyeliminowana z zabawy, a za karę, w pierwszym miesiącu po ślubie, ma wykonywać daną czynność dla Nowożeńców, wymyśloną przez Wodzireja np.  wyprowadzać psa.  Taki sposób eliminacji uczestników powtarzany jest jeszcze analogicznie 10 razy.  Osoba, która pozostanie w zabawie najdłużej dostanie do wykonania najprzyjemniejszą czynność.  W ten sposób przez kolejne 12 miesięcy przyjaciele Pary Młodej będą wykonywać dla nich wskazane czynności.


Dzień z życia rodziny

Wybiera się dwie takie same grupy.  Jedną wybiera Panna Młoda ze swojej rodziny, drugą Pan Młody ze swojej rodziny.  Następnie czytane jest opowiadanie a wyczytane osoby lub grupy osób mają za zadanie szybko obiec swoją rodzinkę i usiąść na swoim krześle.  Państwo Młodzi oceniają która rodzina wygrywa w konkurencji.

Rodzina I        Rodzina II
mama        mama
tata        tata
Wacek        Wacek
Witek        Witek
Gosia        Gosia
Pikuś        Pikuś
słoń        słoń

mama + tata = rodzice
Wacek + Witek + Gosia = dzieci
mama + tata + dzieci = rodzina
mama+ tata + dzieci + Pikuś + słoń = wszyscy

OPOWIADANIE

Pewnego razu TATA powiedział: do naszego miasta przyjechał cyrk.  WSZYSCY bardzo się ucieszyli, ponieważ TATA obiecał, że jutro CAŁĄ RODZINĄ pójdziemy na przedstawienie.  Świetnie! Zawołał WITUŚ.  Bardzo chciałbym zobaczyć SŁONIA.  E tam SŁOŃ, małpy są o wiele ciekawsze powiedział WACUŚ.  Ja tam najbardziej lubię naszego PIKUSIA, powiedziała GOSIA, ale to tylko kundel.  Pójdziemy WSZYSCY powiedział TATA, a MAMA go poparła.  Następnego dnia MAMA kupiła bilety i WSZYSCY poszli do cyrku.  Przedstawienie się zaczęło.  Występowały małpy, tygrysy, potem konie, a na końcu śmieszny klaun.  Lecz DZIECI zaczęły się bardzo niepokoić bo wciąż nie było SŁONIA.  Ja chcę SŁONIA! - zaczął wołać WITUŚ, a ja chcę lody zmienił temat TATA i kupił lody.  RODZICE spojrzeli na siebie, a DZIECI nadal czekały na SŁONIA , a SŁONIA wciąż nie było.  Po paru innych występach wreszcie na arenie pojawił się SŁOŃ.  DZIECI bardzo się ucieszyły.  Czas szybko mijał, przedstawienie dobiegało końca.  Cała RODZINA dobrze się bawiła, a najbardziej DZIECI . WSZYSCY zadowoleni wrócili do domu.  Nawet PIKUŚ szczekał z radości.  Przy kolacji TATA obiecał DZIECIOM ,a MAMA potwierdziła, że jutro z PIKUSIEM , jak będą grzeczne, to znowu WSZYSCY pójdą do cyrku, aby zobaczyć jeszcze raz SŁONIA i inne zwierzęta.  I tak zakończył się dzień.


Sznurek
Zabawa wymagająca dużo odwagi.  Na jednym końcu sali stawia się butelkę alkoholu, na drugim końcu ustawiają się zawodnicy.  Na znak orkiestry zawodnicy zaczynają układać na podłodze sznurek z ubrań które mają na sobie.  Wygrywa osoba która pierwsza ułoży sznurek tak długi żeby sięgnął do postawionej po drugiej stronie butelki.
Nie ma co ukrywać, dobrze jest mieć wtedy na sobie dużo ubrań.


Świstak
W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania.  Uczestnicy dostają do wypicia kieliszek 100 gram, po którego uprzednim opróżnieniu muszą zagwizdać.  Zawartością kieliszka powinna być drobno zmielona bułka tarta.  Pierwszy, któremu ta sztuka się uda dostaje nagrodę.


Jezioro łabędzie

Prowadzący zaprasza na środek sali panny i kawalerów.  Panowie muszą zdjąć marynarki i podwinąć do kolan spodnie a następnie po kolei odtańczyć „Jezioro łabędzi” oczywiście przy odpowiednim akompaniamencie.  Wygrywał ten który otrzymał największe owacje od panien.



Długopis i butelka

Panu młodemu zawiązuje się oczy, a na sznureczku (długim do ziemi) uwiązuje się długopis i stawia się przed nim butelkę. .  Panna młoda ma za zadanie tak pokierować młodym aby trafił do butelki długopisem. . .


Balony 2
Młoda Para wybiera kilka par (dobrze takich z poczuciem humoru).  Wręcza im niezbędne "akcesoria" - balon oraz pompkę do pompowania materacy.  Zabawa polega na tym, że panowie trzymają wężyk do pompek, na który natknięte są balony.  Pompki leżą na krzesłach.  Zadanie Pań - jak najszybciej napompować balony poprzez siadanie na krześle (a ściślej mówiąc pompce) do momentu ich pęknięcia.



Offline ananasek11

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25-12-2008
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #7 dnia: 6 Listopada 2009, 12:50 »
A u nas na była jeszcze zabawa Śpiewające słonie w zabawie biorą udział panowie. Zakładają maski przeciwgazowe i śpiewają piosenkę "Przyjedź mamo na przysięgę" albo "godzina piąta"

Offline pamela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10971
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopada 2009, 12:37 »
u nas bylo malo zabaw bo nie ma sensu robic duzo.
1 zabawa z marynarkami - biora udzial pary, panowie w marynarkach, tancza, jak muzyka przestaje grac panowie sciagaja marynarke i panie zakladaja na lewa strone, ostatnia para odpada i nastepnie panie tancza w marynarkach a jak muzyka stop to panowie zakladaja znowu marynarke i tak do zwyciezcy.

2 konkurs tanca - udzial bierze pare par, mlodzi sa sedziami stoja na scenie, obserwy=uja, a pary tancza najpierw tango, potem walca, folkstrota, jakie tance chcecie a ma byc 4, potem mlodzi wybieraja pare zwyciezka, my zeby przdluzyc troche bo bylo bardzo zabawnie, zarzadzilismy dogrywke a wlasciwie 2 sambe i cos co sami wymysla, bardzo fajnie wypadlo, bo nikt nie umial tanczyc tak jak powinno sie tanczyc tylko kazdy sie wyglupial.
3. na poczatek oczepin, orkiestra kazala mlodemu policzyc ile zona ma wsuwek na glowie, wczesniej sie umowili, ze powie mniej wiecej kolo 20, mlody liczy, mowi,np. 15 i orkietra mowi, ze ma teraz tyle razy pocalowac zone w roznych pozycjach przy wykorzystaniu roznych akcesoriow. mieli smnieszne maski, smieszne okulary kapelusze. jak juz maz wyczerpal swoje pomysly z pozycjami to calowal w rozne miejsca, np kolanko. swietnie to wyglada z roznymi akcesoriami i jak jest ich duzo jak mozna laczyc.

krotko smiesznie i bez macanek ;D


Offline Katrinam

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lutego 2010, 20:15 »
hej wszystkim ( 1 post :) )
myslalam by na weselu zrobic zabawe w formie pytan do mlodej pary, ktore ukladaja swiadkowie lub ich znajomi, w stylu
1.  kto bedzie zmywal po slubie?
i para siedzi tak ze nie widza odpowiedzi 2 osoby, na kartkach maja napisane ON ONA, lub imiona lepiej
i inne smieszne pytania
2.  kto pierwszy pocalowal?
3.  kto rzadzi w sypialni? ( to juz po 12 jak dzieci pojda spac)
4.  kto jest bardziej romantyczny itp

nie za duzo, ogolnie by bylo troche smiechu i cos innego niz standardowe zabawy
co myslicie?

Offline pamela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10971
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lutego 2010, 21:13 »
ta zabawa teraz to standard raczej pojawia sie na co drugim weselu.  ;)


Offline Katrinam

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lutego 2010, 12:42 »
no co ty
w zeszlym roku bylam na 5 weselach
a 2 lata temu na 4
i nie bylo na ani jednym
moze to zalezy od regionu?
hmm, ale teraz sie zastanowie czy to robic  :-\

Offline pamela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10971
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Lutego 2010, 16:52 »
nie wiem czy od regionu, ale siedze tu na forum od roku i bardzo czesto ta zabawa sie pojawia. ale nie masz co z niej rezygnowac dlatego ze jest popularna, jak wam pasuje to bierzcie.


Offline kaassia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.11.2010
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #13 dnia: 2 Września 2010, 08:36 »
Ja ostatnio szperałam po internecie i znalazłam też dość ciekawą zabawę

KRZESEŁKA INACZEJ
Każdy z panów siada na krzesełku. Jest hasło, żeby zdjąć jedną rzecz, postawić na / obok krzesełka i przesiadają się na krzesełko sąsiednie. Pada pytanie "czy mają się rozbierać dalej" oczywiście pada odpowiedź "tak", więc znów coś zdejmują, odkładają i krzesełko dalej. Gdy zostaną już np. w samych spodniach, wodzirej karze się ubrać. Ale nie łapiąc co się da i wkładając, tylko muszą usiąść na danym krześle, włożyć i iść po kolejną rzecz. Kto pierwszy włoży na siebie wszystkie swoje rzeczy - wygrywa.
A wiadomo, że w takim momencie dopada się wolnego krzesła, a tak się ubierając - czasem można nie koniecznie po kolei włożyć na siebie ciuchy ;)
Madzia 20.01.2012
Wojtuś 27.02.2013
Agatka 18.10.2014


Żonkowo

Offline jamesonka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #14 dnia: 3 Października 2010, 22:58 »
Ja brałam udział jako gość w zabawie poniższej, pomimo, że kieckę potargałam a póżniej szyłam w toaletce to super było :D
Państwo Młodzi wybierają dwie drużyny po około 8osób. Ustawiają się w rzędzie. Kilka metrów dalej stoi stolik a na nim dwie wódeczki z kieliszkem. Obydwie z drużyn dostają piłki z rogami takie do skakania, najpierw trzeba ją napompować ustami a następnie, skakając na piłce dotrzeć do stolika z wódką. Która drużyna pierwsza opróżni butelkę WYGRYWA!!

Offline MELODYJKA

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • data ślubu: oj dawnoo;)
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #15 dnia: 4 Października 2010, 11:47 »
uuu ja po takich zawodach bym juz nie wstala ;D
prawdziwy przyjeciel wie o Tobie wszystko ...a mimo to nadal Cię lubi...

Offline fantazja87

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Października 2010, 21:28 »
U znajomej było tak jakby zasłonka i siedział za nią pan młody.  W zasłonce były 3 dziury, przez największą pan młody wystawił głowę.  Przez dwie mniejsze pani młoda (siedząca za panem młodym) wyciągneła ręce.  I zadanie polegało na tym aby np.  pani młoda ogoliła męża albo żeby go nakarmiła.  Oczywiście pani młoda nic nie widziała. 
Miłość jest jak wiatr, nie możesz jej zobaczyć, ale możesz ją poczuć

Offline anusia87
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2011
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Listopada 2010, 18:01 »
Fajne te zabawy.  Kilka z nich poznałam. 
Razem z moim narzeczonym myśli o zabawach na wesele, żeby goście się nie nudzili, dlatego te które są tutaj podane bardzo nam się przydadzą.
Na kilku weselach spotkałam się z zabawą, w której biorą udział dwie drużyny, od Pani młodej i od Pana młodego.  Obie drużyny mają za zadanie skakać na piłce z uszami, a później jako dogrywka tworzą łańcuch ze swoich ubrań.  Osoba z orkiestry liczy który sznur jest dłuższy po czym stwierdza że wygra ta drużyna, której zawodnicy najszybciej włożą na siebie ubrania.  Śmiechu przy tym co niemiara.

Offline majeczka_n
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Kwietnia 2011, 12:49 »
świetny artykuł z zabawami weselnymi: hxxp: www. saladlaciebie. pl/artykuly/pokaz/37/oczepiny-i-zabawy-weselne. html
moja ulubiona to karoca, spodoba sie kazdemu, gdyż nie ma tam żadnych podtekstów i dwuznacznosci, zawsze jest przy niej duzo smiechu.
spodobal mi sie też pomysł zabawy 'taneczny pociąg po stolicach krajów świata', w tyj zabawie jeszcze nigdy nie uczestniczyłam, a wydaje sie byc bardzo ciekwawa i myślę, że jest dobrym sposobem na zintegrowanie nieznających się ze sobą gości.  pozdrawiam  :)

Offline kikka88

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • Nie wiem czy wierze jej, czy nie wierze..... ;)
  • data ślubu: 04-08-2012
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #19 dnia: 9 Listopada 2011, 22:40 »
macie super wspomnienia i pomyslu. . . .  a moze ktos poleca zespol ktory potrafi prowadzic super oczepiny? bo wiadomo zaraz po jedzeniu na weseleu najwazniejszy jest zespol i zabawa ;)

Offline karol.ka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.03.2007
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Listopada 2011, 22:12 »
Polecam poniższą zabawę:
Wybiera się np.  4 mężczyzn.  Następnie ustawia się 4 krzesła, na które Ci mężczyźni będą mieli za zadanie sadzać kobiety.  W ciągu jednaj minuty muszą przynieść jak największą ilość Pań na swoje krzesło.  Wygrywa ten, który zdobędzie największą ilość punktów; za mężatkę przydziela się dwa punkty, zaś za pannę jeden punkt.

Zabawa przednia i wszystkim się podoba  :)

Offline marcepalina
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.10.2012
Odp: Zabawy na wesele, oczepiny
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Listopada 2011, 21:21 »
A ja brałam udział w zabawie, która polegała na tym, że panny ustawiły się w ogonku i każda kolejno odbierała wałek do ciasta od wodzirejki.  Zadanie polegało na tym, żeby trzymając za trzonek wałka, którego drugi koniec dotykał podłogi okręcić się 15 razy, a potem podbiec i pocałować Pana Młodego siedzącego na krześle.  Śmiechu była masa, ponieważ dziewczynom po kręceniu z wałkiem kręciło się również w głowach i trudno było im złapać równowagę :)
Fajne pomysły na zabawy oczepinowe znalazłam również tutaj
bardzo proszę o ponowne zapoznanie się z REGULAMINEM. Pisanie postów punkt 2 i 3 ;)
Mnie podoba się zabawa w liczenie buziaków :-)
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2012, 13:14 wysłana przez Maja »