Autor Wątek: WESELE W 2017  (Przeczytany 171737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #360 dnia: 28 Kwietnia 2016, 21:58 »
wszystkie z niecierpliwością czekamy na relacje od majkaaa :P

Offline lenadalena
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Skąd:: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #361 dnia: 1 Maja 2016, 14:25 »
Ciężko jest znaleźć odpowiednią osobę do prowadzenia zabawy weselnej. Mim zdaniem taki DJ i tak bierze masę kasy.

Offline majkaaaa

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.04.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #362 dnia: 2 Maja 2016, 10:49 »
Obiecałam, więc piszę. Obszerną relację umieściłam w wątku na 2016. Ale co do sali, to w sumie wszystko zagrało. Nie ma jakichś wielkich zastrzeżeń. Warto pytać o wszystko i rozmawiać. Przy wyborze menu bardzo był pomocny właściciel. Zwracał uwagę co najczęściej schodzi, co niekoniecznie. Musze powiedzieć, że to się sprawdziło. Jedzenie bardzo dobre i w odpowiedniej ilości. Dostawaliśmy telefony z pytaniem, czy może dostaliśmy z sali to czy to do jedzenia. Bo tak zasmakowało na weselu, że chętnie by ktoś jeszcze sobie pojadł. To co zrobiliśmy, to domówiliśmy jedno danie ciepłe zaraz po oczepinach. Jedzenie i tak było na stole, ale wydawało nam się, że coś ciepłego by się przydało przed 2 w nocy, kiedy była zaplanowana kolacja. Zamówiliśmy barszcz, a paszteciki do barszczu zrobiły furorę. Także jedzenie bardzo dobre. Wesele mieliśmy na jednej sali. W pewnym momencie zrobiło się straszliwie gorąco, ale wtedy zadziałała klimatyzacja. Wszystko było zgrane w czasie, wiadomo, że kontakt z obsługą miał głównie Jacek dj, ale nie było żadnego obsunięcia w czasie. Dekoracje umawialiśmy już kilka tygodni wcześniej, za dekoracje dostaliśmy sporo pochwał. Dzień przed podjechaliśmy na salę i ustawiliśmy winietki, żeby nie było pomyłek. Powitanie chlebem i solą przez obsługę bardzo miłe, czerwony dywan przed wejściem. W sumie tylko dwie rzeczy były takie zastanawiające. Może to przez fakt, że właściciele nie chcieli, by ktoś się kręcił im po zapleczu niechętnie zapatrywali się, by nasz świadek roznosił alkohol. Konkretnie wódkę. Uparliśmy się, to roznosił, ale chyba woleli sami to robić. Natomiast wina stały na stoliku bocznym i o nie już miała dbać obsługa, żeby dokładać w razie potrzeby. Ale jakoś nie zagrało, bo w trakcie wesela zobaczyłam, że wina są już wybrane i zostało dosłownie kilka butelek. Poprosiłam męża, żeby poszedł do obsługi powiedzieć, że trzeba dołożyć wina. Dopiero wtedy wino zostało uzupełnione. Ale to nie jest jakaś katastrofa. Druga rzecz za to mnie trochę zdziwiła. Bo podczas ustaleń menu mogliśmy zwrócić uwagę, że chcemy zmieszać napoje gazowane, by były różne. Standardowo jest to cola, ale nie ma problemu, by je zróżnicować. I tak chcieliśmy. Na weselu natomiast okazało się, że napoje nie są pomieszane.
Jedzenie dostaliśmy do domu na blachach z sali. Później je tylko oddaliśmy. Pokoje w porządku, rano dobre śniadanie dla każdego o indywidualnej porze, jak kto wstał. Łazienka w pokoju młodych duża, co dla mnie w sukni było bardzo ważne.
Nie wiem co by tu jeszcze napisać. W razie pytań możecie pisać. 

Offline martunia220

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #363 dnia: 2 Maja 2016, 16:21 »
powtarzam się! zazdroszczę że jesteście pooooooo!!! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego i gratulację! :)

Offline pati16102
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • data ślubu: czerwiec 2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: kujawsko-pomorskie
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #364 dnia: 2 Maja 2016, 20:29 »
majkaaa- czyli wszystko w oki można powiedzieć:) My będziemy mięli na dwóch salach. A jeszcze jedno pytanie jak wyglądał ten deser lodowy możesz powiedzieć?? Bo słyszałam że jakieś 3 lata temu był to taki kawałek rolady lodowej położony na talerzyku i to tyle :) na razie raczej żadnych pytań nie mam:) A braliście sobie jakieś takie danie niespodzianke (typu ten łosóś pieczony czy jakiś udziec)

Offline majkaaaa

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.04.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #365 dnia: 2 Maja 2016, 20:40 »
Nie braliśmy nic dodatkowego, bo nam akurat nie odpowiadają takie atrakcje. Deseru specjalnie nie pamiętam, bo nie zdążyłam go zjeść, rozpłynął się zanim udało mi się dotrzeć do stolika wreszcie. Z tego co mniej więcej kojarzę to chyba kilka kulek lodów w różnych smakach i sos jakiś do tego? Co do śmietany to bladego pojęcia nie mam czy była. Ogólnie na weselu prawie nic nie zjadłam bo nie miałam na to czasu.

Offline pati16102
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • data ślubu: czerwiec 2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: kujawsko-pomorskie
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #366 dnia: 2 Maja 2016, 21:37 »
majkaaa- aha czyli poprawiło się na lepsze hehe:) no my się tak zastanawiamy nad prosiakiem, ale chcemy się dogadać żeby samemu go przyrządzić no ale to jeszcze czas na to potem będziemy myśleć o tym :) ja mam już takie najważniejsze rzeczy załatwione, jeszcze tylko kurs przedmałżeński w czerwcu będziemy robić i na ten rok skończę przygotowania, bo od sierpnia nie ma nas w PL.

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #367 dnia: 20 Maja 2016, 08:49 »
Cześć, termin organizacji wesela wyznaczyliśmy na rok 2017, lipiec.  Zastanawiamy się właśnie nad wyborem sali, zespołu bądź DJ.  Wszystko małymi krokami, robimy wstępne rozeznanie.  Są tu PANNY MŁODE 2017?  :) :-*

Pozwole sobie sie wtracic z innego wojewodztwa. Tez mam w 2017 i zastanawiam sie nad lipcem lub sierpniem. Z jednej strony mowi sie, ze miesiac, w ktorym odbywa sie wesele, powinien miec w nazwie litere r, bo to przynosi szczescie, z drugiej jednak faktycznie te trzy 7-ki 07.07.2017 tez brzmia kuszaco, no i zawsze to troche krotszy czas od slubu cywilnego, ktory planujemy na...wrzesien tego roku. Wiem, ze to sie moze wydawac dziwne ;p Sytuacja rodzinna jednak o tym zadecydowala. Na 07 lipca pewnie bedzie tlum chetnych, jak 9 lat temu, totez moze sie nie udac zarezerwowac sali na czas, a wtedy pozostanie sierpien. Zobaczymy.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #368 dnia: 20 Maja 2016, 18:56 »
My mamy ślub 09.09.2016, wprawdzie tylko dwie 9tki, ale też specyficzna data, u nas przez przypadek tam trafiło, nawet specjalnie nie zwróciliśmy uwagi (1szy wolny piatek września braliśmy). Sale, fotografa, kamerzyste, kościół, zespół ok. 1 i 7-9 miesięcy wcześniej rezerwowaliśmy. Na 10 miesięcy przed ślubem zmienialiśmy kościół i w parafii gdzie początkowo rezerwowaliśmy termin była już para przed nami i druga po nas, ksiądz mowił, że dużo chetnych na ten termin mimo, że to piątek.

Offline takakasia
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6.09.2014
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #369 dnia: 25 Maja 2016, 11:56 »
dziewczyny ślubujące w 2017:) może któraś z Was szuka jeszcze sukni ślubnej , jestem w posiadaniu sukni
BEZ LINKÓW do konkurencji PROSZEl , ubrana tradycyjnie dwa razy slub i sesja:) rozmiar 34-36, więcej szczegółów czy realne zdjęcia zapraszam na priv, cena do uzgodnienia:)
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2016, 17:11 wysłana przez zibi »

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #370 dnia: 25 Maja 2016, 12:02 »
Sadze, ze zadna jeszcze szukac nawet nie zaczela...

Offline takakasia
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6.09.2014
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #371 dnia: 25 Maja 2016, 12:07 »
to tym bardziej zapraszam:)

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #372 dnia: 25 Maja 2016, 14:15 »
Sukienka bardzo ladna, problem niestety w tym, ze do przyszlego lata wszystko moze sie zmienic: mozna duzo przytyc, duzo schudnac albo np. zajsc w ciaze, jak to sie mojej znajomej przytrafilo. Mozna tez znudzic sie sukienka.
Moze ktos z 2016, kto jeszcze nie kupil, bedzie zainteresowany?

Kara-90 - to w sumie dosyc dziwne. Zwykle chyba nie ma zbyt wielu chetnych na piatek, nawet kilka miesiecy przed. Do mojego wesela zostalo 1 rok i miesiac, a we wszystkich miejscach, ktore sprawdzalam, nawet bardzo popularnych, termin 07.07.2017, mimo, ze specyficzny, byl nadal wolny (to piatek).
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2016, 14:19 wysłana przez Radosna »

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #373 dnia: 25 Maja 2016, 17:34 »
Widocznie 9 bardziej popularna, albo miesiac mial znaczenie, ostatnio wrzesien bardzo popularny sie zrobil.

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #374 dnia: 25 Maja 2016, 17:36 »
Mozliwe. U mnie dwie osoby z rodziny tez wlasnie 09.09. organizowaly swoje wesela.


Pochwale sie przy okazji postepami. Sala juz prawie zarezerwowana (mam dylemat miedzy dwiema), DJ-owi mam dac odpowiedz jutro.
Chce miec jak najszybciej chociaz troche z glowy, wiec super by bylo, jakby obie sprawy udalo sie ,,za jednym zamachem" zalatwic.
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2016, 17:38 wysłana przez Radosna »

Offline ewunia1985
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #375 dnia: 27 Maja 2016, 17:02 »
Cześć Dziewczyny. W końcu dzisiaj podpisaliśmy umowę z DJ-em. Udało się znaleźć termin u Pana Wojtka Kasprowicza. Bardzo chciałam mieć zespół, niestety taka przyjemność za dużo kosztuje. Zdecydowałabym się jeszcze na Konkret Band, ale nasz termin był juz zajęty. Kamerzysta też wstępnie zarezerwowany. Niestety fotografa brak. Aaaa no i kościół ... biuro otwarte tylko 2 razy w tygodniu po godzinę i jakoś nie możemy trafić z wolnym. Trzeba w końcu tą kwestię załatwić, bo jeszcze okaże się, że wszystko załatwione a terminu w kościele nie będzie :D

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #376 dnia: 27 Maja 2016, 17:17 »
Ja tez wlasnie dzisiaj umowe z DJ'em podpisuje. Niestety sala nadal nie zarezerwowana. Mam potworny dylemat, kompletnie nie wiem, na ktora sie zdecyduje.

Offline Zuchelek

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #377 dnia: 27 Maja 2016, 21:41 »
My mamy salę i kamerzystę, a ślubujemy w 2018 ;) DJa nie wiem jakiego weźmiemy, a jeszcze ciężej będzie wybrać fotografa (też ze względu na ceny ;/ ), dobrze, że mamy sporo czasu to kiedyś w końcu się na coś zdecydujemy :)

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #378 dnia: 27 Maja 2016, 21:48 »
Wow, sala i kamerzysta jak na dwa lata przed to sporo. Ja bym sie chyba bala, ze zmienia mi sie upodobania i np. po roku sala przestanie mi sie podobac. Choc z drugiej strony im wczesniej, tym zapewne mniej stresu.

Offline Zuchelek

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #379 dnia: 27 Maja 2016, 22:30 »
Akurat co do tych dwóch rzeczy nie mieliśmy wątpliwości i od razu zgodnie podjęliśmy decyzję :) kolejne wybory będą trudniejsze. Ogólnie to mam już wizję jak chcę żeby wszystko wyglądało, no dobra może nie wszystko ;)

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #380 dnia: 27 Maja 2016, 23:12 »
No to zazdroszcze. Ja, tak jak wspomnialam we wczesniejszych postach, mam ogromny dylemat co do sali. Z pozostalymi rzeczami mysle, ze bedzie bez porownania latwiej. Jedynie nad kamerzysta bede musiala sie porzadnie zastanowic, bo jeszcze nigdy nie widzialam dobrego filmu z wesela.

Offline Zuchelek

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #381 dnia: 28 Maja 2016, 07:39 »
A co to za sale nad którymi się zastanawiasz?

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #382 dnia: 28 Maja 2016, 08:46 »
Kilka w okolicach Warszawy. Korona, Aleksandra, Villa Bellissima, Park na Wojskiego.

Offline Zuchelek

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #383 dnia: 28 Maja 2016, 11:31 »
Pozwoliłam sobie spojrzeć i stawiałabym na Aleksandrę lub Koronę, ale to biorąc pod uwagę tylko kwestię wizualną ;) Wiadomo, że oferta jaką mają też jest istotna. A tak z ciekawości to jakie są ceny za osobę w Warszawie i okolicach?

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #384 dnia: 28 Maja 2016, 11:44 »
Mnie sie wlasnie najbardziej podoba Korona, a Aleksandra bylaby najblizej kosciola. Niestety z obu nadal mi nie odpisuja.
Z cenami jest bardzo roznie. W najtanszych miejscach ok. 140zl/os., w drogich nawet ponad 300zl. Generalnie mozna przyjac srednia 200zl/os. Taka tez jest w wiekszosci miejsc.

Offline itsmaggie

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2018
  • Skąd:: Toruń
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #385 dnia: 30 Maja 2016, 12:47 »
My mamy salę i kamerzystę, a ślubujemy w 2018 ;) DJa nie wiem jakiego weźmiemy, a jeszcze ciężej będzie wybrać fotografa (też ze względu na ceny ;/ ), dobrze, że mamy sporo czasu to kiedyś w końcu się na coś zdecydujemy :)

U mnie podobnie ;) Też 2018, a mamy już salę i DJ'a. Nawet cukiernie wybraliśmy i tylko fotograf został :D
A słyszała może któraś z Was o duecie fotografów K+P Nowiccy? :)

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #386 dnia: 30 Maja 2016, 13:03 »
Ja o duecie akurat nie slyszalam, ale przeczytalam wczoraj o ,,Chrzejscijanskim fotografie" (tak sie nazywa w internecie). Ceny stosunkowo niskie, a jak ktos wymarzyl sobie pakiet inny niz podane na stronie, to mozna negocjowac. Jeszcze nie wiem, czy sie zdecyduje, bo najchetniej skorzystalabym z jakichs darmowych uslug w zamian za zgode na wykorzystanie zdjec, ale na takie okazje niestety ciezko trafic :/

Mam teraz problem z DJ'em :/ Mielismy podpisac umowe pare dni temu, wyslal wszystko tak, jak bylo wczesniej ustalone, na maila i zapytalam, czy pole na wpisanie miejsca moze na razie pozostac puste (jako, ze umowa z sala nie jest jeszcze podpisana). Od tamtej pory nie odpisuje. Nie mam pojecia, o co chodzi. Drogi, ale szkoda by bylo go stracic, bo ze wszystkich, ktorych bralam pod uwage, chyba najlepszy.
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2016, 13:08 wysłana przez Radosna »

Offline itsmaggie

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2018
  • Skąd:: Toruń
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #387 dnia: 30 Maja 2016, 13:22 »
Ja o duecie akurat nie slyszalam, ale przeczytalam wczoraj o ,,Chrzejscijanskim fotografie" (tak sie nazywa w internecie). Ceny stosunkowo niskie, a jak ktos wymarzyl sobie pakiet inny niz podane na stronie, to mozna negocjowac. Jeszcze nie wiem, czy sie zdecyduje, bo najchetniej skorzystalabym z jakichs darmowych uslug w zamian za zgode na wykorzystanie zdjec, ale na takie okazje niestety ciezko trafic :/

Mam teraz problem z DJ'em :/ Mielismy podpisac umowe pare dni temu, wyslal wszystko tak, jak bylo wczesniej ustalone, na maila i zapytalam, czy pole na wpisanie miejsca moze na razie pozostac puste (jako, ze umowa z sala nie jest jeszcze podpisana). Od tamtej pory nie odpisuje. Nie mam pojecia, o co chodzi. Drogi, ale szkoda by bylo go stracic, bo ze wszystkich, ktorych bralam pod uwage, chyba najlepszy.


Dokładnie, ciężko trafić na takie okazje. Ja byłam w szoku po tegorocznych targach, gdzie prawie każdy fotograf z jakim rozmawiałam podawał stawki od 3tys wzwyż za taki standardowy reportaż od przygotowań do 1:00 w nocy, a ja zaplanowałam na fotografa max 2tys :(

Tak to jest z tym kontaktem mailowym :( Też z Djem wymieniamy się tylko mailami (jest z Poznania). Może warto się przypomnieć, może akurat przeoczył maila w gronie innych? :)

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #388 dnia: 30 Maja 2016, 13:40 »
a ja zaplanowałam na fotografa max 2tys :(

Tak to jest z tym kontaktem mailowym :( Też z Djem wymieniamy się tylko mailami (jest z Poznania). Może warto się przypomnieć, może akurat przeoczył maila w gronie innych? :)

Tez myslalam, ze taniej to wyniesie. Przeciez te ceny sa z kosmosu! Jak mozna za zwykle robienie zdjec i to w dodatku w czasie darmowej imprezy, na ktorej fotograf tez sie bawi, brac 3tys.?! To nie jest zadna wyczerpujaca praca. Zwykly czlowiek tyle w miesiac nie zarabia, a oni spiewaja 3tys. za jedna noc wykonywania swojego hobby. Nawet mojego narzeczonego ze Skandynawii (gdzie przeciez wszystko jest drogie) zamurowalo, jak zobaczyl te ceny.

Tak chyba zrobie :)

Swoja droga najtansza jak dotad sukienke znalazlam na stronie anglojezycznej. A Polska podobno taki tani kraj, tia... ::)
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2016, 13:44 wysłana przez Radosna »

Offline Zuchelek

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #389 dnia: 30 Maja 2016, 16:20 »
U mnie w rodzinie też wszyscy robią wielkie oczy jak słyszą ceny za fotografów. Ja rozumiem, że sprzęt dużo kosztuje, trzeba obrobić zdjęcia itd. no ale jednak bez przesady, a już najbardziej rozbroiło mnie to jak jeden fotograf, w dodatku bez jakiegoś dużego doświadczenia, powiedział mi że jego cena w 2018 roku zwiększy się o 25% ... no szok normalnie!
Kurde, ale pewnie i tak wyjdzie, że będę musiała wydać te 3,5 tysiąca, bo inaczej nie będę miała wymarzonych zdjęć :/ a przecież to pamiątka na całe życie