Autor Wątek: WESELE W 2017  (Przeczytany 171818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline natalya
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #120 dnia: 8 Listopada 2015, 19:35 »
czy mozecie powiedziec jaki jest koszt wesela w Evicie? nie moge znalesc tych imformacji na stronie

Offline Nodi
  • Moderator
  • forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 26.09.2015
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #121 dnia: 8 Listopada 2015, 20:13 »
Szukajcie a znajdziecie...;)

Mają trzy pakiety za 225 zł, 255 zł i 270 zł

i od razu pozwoliłem sobie na szybką weryfikację dwóch pierwszych opcji i szczerze powiem...ceny masakryczne w stosunku do tego co wchodzi w zakres pakietu...Może i to miejsce wybitnie magiczne, ale no 225zł za pakiet, w którym są udka wśród dań obiadowych, i reszta wcale też nie porywa...i jeszcze ciasto i tort we własnym zakresie...no i zastanawia mnie brak info o napojach, sokach...daje do myślenia...Ale to tylko moja ocena :) w odniesieniu do kosztów poniesionych u Hołosia. A i jeszcze pozostaje kwestia czy ta oferta będzie tożsama na 2017 rok :)
« Ostatnia zmiana: 8 Listopada 2015, 20:35 wysłana przez zibi »
Żonki suknia na sprzedaż: suknia ślubna na sprzedaż: http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=55372.0

Koleżanka odstąpi termin 15.07.2017: http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=56064.0

Offline rudamaruda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.04.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #122 dnia: 8 Listopada 2015, 22:51 »
Oferta cenowa, a w tym bogate menu "U Hołosia" (ucho łosia:D:D) naprawdę wypada korzystnie w porównaniu z innymi lokalami :)

Offline martunia220

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #123 dnia: 10 Listopada 2015, 09:54 »
Martucha1989  jestem tek autos ale za dużo wypowiedzi tam nir było

Offline sandi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • data ślubu: 27.05.2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #124 dnia: 10 Listopada 2015, 22:34 »
To prawda, w evicie jest dość drogo w stosunku do tego co oferują, ale sala jest na prawdę 1 klasa, aż mi się oczy zaświeciły jak zobaczyłam ;D Tylko faktycznie dość daleko, dlatego też zrezygnowaliśmy z niej. Sala w podobnym stylu jest też w Polednie, mam cenniki od nich jakby ktoś był zainteresowany. Dzisiaj znalazłam jeszcze świetną salę w Bożenkowie koło Bydgoszczy, w takim drewnianym stylu jak Hulanka, w środku lasu, mega klimatyczna i świetny kucharz, jedzenie musi być pyszne, aż troszkę żałuje, że mamy już salę, bo można by świetne wesele w stylu boho zrobić tam.. Jeszcze nie wpłaciliśmy zaliczki, ale mój narzeczony nie chce słyszeć o żadnych zmianach, tym bardziej że zamęczaliśmy menadżera Hulanki, a on na wszystko się zgadzał, więc głupio tak teraz zrezygnować.

Dziewczyny piszcie co macie już pozałatwiane, nie wiem za co się zabrać teraz. Do końca miesiąca chce wybrać fotografa i kamerzystę i podpisać umowy. Nie wiem czy już klepać makijaż? Byłam pewna, że mam jeszcze sporo czasu na to, ale przeglądam wątki z 2016 i 2015 i dziewczyny rezerwowały wszystko dużo szybciej  ???

Offline majkaaaa

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.04.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #125 dnia: 11 Listopada 2015, 00:42 »
Powiem jak to było u nas.W grudniu 2014 podpisywaliśmy umowy na salę,z dj-em i fotografem.Zaraz po tym z makijażystką i jeszcze trochę później z kamerzystą.To z najważniejszych spraw.Jeśli chodzi o kościół to dopiero niedawno zaklepaliśmy termin,ale to zależy gdzie chcecie mieć,bo są parafie bardziej oblegane.Jeśli załatwicie to,to już będzie z górki.Wiadomo,im bardziej rozchwytywany usługodawca,tym wcześniej,należy się decydować.

Offline martunia220

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #126 dnia: 25 Listopada 2015, 08:30 »
 sandi90 - ja najpierw załatwiałam salę, chwile później fotografa i DJ, resztę zostawiłam na później ale jeżeli chcesz kamerzyte to tez najlepiej załatwić od razu. Ja zaczęłam przygotowania 1,5 roku wcześniej :) księdza załatwiłam 2 tygodnie temu chyba a o makijarzu jeszcze nie myślełam ale wiem że dziewczyny z 2016r maja już poumawiane   :)

Offline olunia196
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.08.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #127 dnia: 1 Grudnia 2015, 17:32 »
Dziewczyny polećcie mi jakiegos fotografa+kamerzystę (najlepiej dwa w jednym), który nie będzie aż tak drogi (czyli każdy z osobna poniżej 4 tys.). Nie mam nikogo kto mógłby polecić mi kogoś własnie z okolic Bydgoszczy.Znalazłam nazwisko Michał Wiśniewski ( z Leszna więc trzeba bedzie zagwarantować nocleg - są jakieś opinie o nim?) Ale może ktoś wspomoże i podpowie kogoś z okolic Bydgoszczy... Ślub tuż tuż a ja daleko w polu :(

Offline em_ka89

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #128 dnia: 22 Grudnia 2015, 11:27 »
Zobacz może u Marcina Płoszyńskiego do Bydgoszczy dojeżdża bez problemu i obsługuje foto + kamerę. Robił zdjęcia na naszym ślubie i jestem bardzo zadowolona :) cenowo też spoko my zapłaciliśmy mniej niż 1500 zł ;) ma stronę na fejsie i normalną stronę w necie

Offline pati16102
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • data ślubu: czerwiec 2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: kujawsko-pomorskie
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #129 dnia: 6 Stycznia 2016, 19:53 »
Hej witam wszystkich dopiero co dołączylam do forum:) i tak sobie czytam, czytam i się trochę załamalam... Planujemy ślub z narzyczonym w czerwcu 2017 r. Planujemy między sobą ale jeszcze nie podjęliśmy żadnych kroków związanych z rozpoczęciem przygotować. Myślałam że jak w kwietniu pójdziemy do księdza to będzie odpowiednia pora:) a tu widzę że już niektórzy maja dużo pozałatwiane.. chyba będziemy musięli się zabrać już powoli za rozmowę z księdzem :)

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #130 dnia: 6 Stycznia 2016, 21:55 »
A macie sale?  Jak nie to w pierwszej kolejności wybierzcie sale i dowiedzcie się o dostępny termin wtedy idźcie do kościoła. Z terminem na sali może być większy problem niż z kościołem.

Offline sandi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • data ślubu: 27.05.2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #131 dnia: 6 Stycznia 2016, 21:59 »
Pati z księdzem nie macie co się spieszyć raczej, my rezerwowaliśmy termin jakoś w listopadzie i byliśmy 2 czy 3 parą na 2017  ;D Razem z nami rezerwowały termin 2 pary, jedna na wrzesień 2016, druga na maj 2016 i spokojnie wybrali sobie nawet te godziny które chcieli. Zajmij się najpierw salą, z tym największy problem może być, no i dj/orkiestra.

Offline pati16102
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • data ślubu: czerwiec 2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: kujawsko-pomorskie
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #132 dnia: 7 Stycznia 2016, 17:26 »
Aha to dobrze że piszecie, bo ja myślałam że najpierw trzeba ruszyć do księdza, a potem szukać sali i cała reszta. To muszę zacząć poszukiwania lokalu. Ogólnie to chcielibyśmy zorganizować wesele na ok 60/70 osób max i tak pewnie połowa rodziny nie przyjedzie, bo są za granicą... No i raczej nie gustujemy w takich mega ekskluzywnych i sztywnych salach. Chcielibysmy zorganizować wesele bardziej w stylu wiejskim, czyli na pewno z prosiakiem no i obowiązkowo taki stół wiejski dostawiony z wędlinami. Jeszcze jedną kwestię wiemy na pewno, a mianowicie to, że musi grać orkiestra. Jeśli macie jakieś propozycje sal w takim typie w okolicach Bydgoszczy to piszcie:) No i fajna orkiestra znacie jakąś???? :):)

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #133 dnia: 7 Stycznia 2016, 18:04 »
Sale w wiejskim stylu: dwór Hulanka ale raczej na min. 80 osób (Moja sala  :serce: :serce: :serce:) obok niej Karczma Rzym do 60 osób (ten sam właściciel/kuchnia), Kummerówka - Karczma Kujawska - fajny folkowy styl nam się bardzo podobał ale raczej na wesela 50-70 osób, mają baardzo dobre jedzenie, Dwór Pan Tadeusz teraz jakoś inaczej się nazywa chyba Tyrol czy coś, znajduje się w Osielsku, mojej przyszłej teściowej znajoma robiła tam wesele córki i bardzo chwaliła Doksik z forum miała tam tez wesele - raczej tez do 60 osób. W typowo wiejskim klimacie jest restauracja Czarny Koń w Żołędowie bodajże. Moim zdaniem bardzo fajny wystrój odpowiedni na wesela 50-80/90 osób, jedzenie mają podobno dobre (sama nie jadłam) i fajne jest to, że sa drzwi na taras z którego wychodzi się na trawnik a dalej jest padok z końmi. Fajna jest też restauracja Ogniem i Mieczem, kolezanka miała tam obiad po ślubie na 40 osób i chwaliła (tyle, ze w mieście w okolicach Focusa, Stadionu Polonia) ale nie wiem ile maksymalnie pomieszczą. W góralskim stylu Gazdówka ma duzo pozytywnych opinii na forum i kawałek dalej Tawerna w takim stylu chyba bardziej morskim ale fajny klimat ma.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #134 dnia: 7 Stycznia 2016, 18:09 »
A co do orkiestry to chcesz typową orkiestrę czy zespół. Bo orkiestra to kojarzy mi się z grupą 4-6 osób którzy grają tylko na swoich instrumentach (na zywo) i liczą sobie 5-8 tys. A zespół wg mojego skojarzenia to 3-4 osoby, które grają np na klawiszach, saksofonie i akordeonie ale maja tez na tło jakieś podkłady. Ja polecam mój zespół Konret Band, dwóch facetów i dziewczyna.

Offline pati16102
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • data ślubu: czerwiec 2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: kujawsko-pomorskie
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #135 dnia: 7 Stycznia 2016, 20:51 »
Ooo dzięki wielkie poczytam o tych restauracjach na razie. Tak, tak o zespól nam chodzi właśnie też fajnie jakby było 2 facetów i 1 dziewczyna. A ty ile za swój zespół płaciłaś??? I czy na poprawinach też będą grali?? Poszukam tez ich w necie z chęcią:)

Offline Maniaa

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #136 dnia: 7 Stycznia 2016, 20:58 »
Z restauracji, które wymieniła Kara-90 moją ulubioną jest Tawerna. Jedzenie przepyszne, obsługa miła. Na weselu tam nie byłam, ale myślę, że dania są równie wspaniałe jak każdego dnia. Pytaliśmy nawet z Narzeczonym o wesele, jednak my mamy powyżej stu osób, a w Tawernie robią do setki max. Karczma Rzym- również pysznie, Czarny koń nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, choć jedzenie też było smaczne. Miałam takie odczucia, że nie jest tam jakoś "przytulnie". :)

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #137 dnia: 7 Stycznia 2016, 22:32 »
To prawda Czarny Koń jest specyficzny, takie białe ściany z jakimiś drewnianymi kołami od wozów czy zasuszonymi kwiatami kojarzą mi się z taką typowo wiejską izbą. "wiejskie" wesele dla jednego jest troche inne niż dla drugiego, niektórym nie zależy żeby sala miała jakoś super wiejski charakter ale bardziej jedzenie czy dodatki. Aczkolwiek polecam obejrzeć sobie chociażby zdjecia w internecie tych restauracji a jak któraś się spodoba wstępnie to zobaczyć na żywo, bo niektóre zyskują a niektóre rozczarowują, zdjecia w internecie nie zawsze sa wiarygodne.

Offline Madzinka91
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #138 dnia: 8 Stycznia 2016, 14:32 »
Hej Dziewczyny!

Mamy z Narzeczonym wstępnie ustaloną datę (między sobą) na 24.06.2017 :P Wydaje się, że czasu dużo, ale czytając Wasze wypowiedzi jestem daleko w polu. Dopiero zaczynam wybierać salę, fotografa, kamerzystę i oczywiście muzykę. Mój narzeczony jest zza Grudziądza, a ja z Bydgoszczy, więc do wspólnego ustalania mamy tylko weekendy. Mam nadzieję, że uda nam się wszystko załatwić :) Selekcje już mamy zrobioną :) Teraz tylko dokonać wyboru.

Kochane jak to jest z tymi naukami przedmałżeńskimi? Na ile przed ślubem należy je zrobić, aby były "ważne" ??

Ślubował ktoś w parafii "Ducha Świętego" misjonarzy na al. Jana Pawła II ?? Jak oceniacie podejście księdza?

Powodzenia dla wszystkich zatroskanych panien młodych :)

Offline karola0809
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • data ślubu: 05.08.2017
  • Skąd:: Chelmno
  • Ślub w: Chelmno/Grudziadz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #139 dnia: 8 Stycznia 2016, 15:22 »
Zastanawiam sie co lepsze DJ czy Orkiestra ? Jakie macie zdania?

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #140 dnia: 8 Stycznia 2016, 18:18 »
Madzinka91 tylko bierzcie pod uwagę, że data może się zmienić, nie trzymajcie się jej kurczowo, zależy głównie od tego jak terminy na sali będą dostępne.
Nauki nie mają terminu, niektórzy mieli je w liceum na religii i są ważne (np mój narzeczony, ale ja nie miałam wiec będziemy razem chodzić) znam pary które robiły je rok a nawet prawie półtora przed ślubem bo tak im pasowało lub też chcieli mieć jak najszybciej z głowy.
Byłam na ślubie w tym kościele, ślub był zimą a kościół cieolutki wiec to na plus alr co do księdza to nie pomogę bo ślubu udzielał brat pana młodego który jest z tego kościoła ale jest od kilku lat na misji.

Karola ja mam zespół ale chyba jakbym miała drugi raz wybierać wzielbym DJ, że względu na oszczędnośc no ich masz gwarancję dobrze wykonanych utworów.

Offline natalya
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #141 dnia: 8 Stycznia 2016, 18:53 »
w karczmie rzym wesele jest do 75 osob. 60 to minimum, moze byc mniej ale trzeba zaplacic za 60.
ja jak bylam sporo mlodsza i sobie rozmyslalam o slubie to myslalam ze dj ale przerabiajac kilka wesel jednak lepiej sie bawilam przy zespole.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #142 dnia: 8 Stycznia 2016, 18:56 »
Zależy pewnie też jaki DJ i jaki zespół. A ja ilość osób wpisywalam tak na oko ile moim zdaniem się mniej więcej mieści żeby nie było spisku. Np kummerowka podobno jest na 90 osób ale jak widziałam stoły na 90 osób ułożone i ogólnie oceniając przestrzeń nie wyobrażam sobie tak takiej ilości

Offline pati16102
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • data ślubu: czerwiec 2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: kujawsko-pomorskie
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #143 dnia: 8 Stycznia 2016, 19:27 »
No właśnie jak to jest tez z księdzem. Ja mam dokument o skończonym kursie przedmałżeńskim bo w szkole robiłam, ale narzyczony nie ma więc i tak pewnie będziemy musieli chodzić razem. Ile trwa około taki kurs?? My w sierpniu do grudnia jesteśmy za granicą więc wolę wiedzieć już wcześniej jak długo to potrwa:) ja jak pisałam wcześniej jestem za zespołem. A jeszcze pytanie wogóle nie mam pojęcia jakie są ceny naprzykład wypożyczenia suknii ślubnej w Bydgoszczy lub okolicach??? Do wyboru sukni to jeszcze daleko ale z ciekawości pytam czy ktoś może wie?? :)

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #144 dnia: 8 Stycznia 2016, 20:39 »
Zależy gdzie robisz kurs. Np w św trójcy jest raz w roku w wielkim poście chyba 4-5 tyg trwa spotkania dwa razy w tygodniu,  gdzie indziej masz spotkania raz w tygodniu po 2-3 godziny, w bazylice są dwa dni po kilka godzin (jeden weekend).
Z wypożyczeniem sukni tez jest tak jak ze wszystkim zależy gdzie wypozyczysz. W romantice wypozyczysz za np 1500 zł a ja kupiłam na wyprzedaży za 1000 zł. Nie wiem jak jest z wypożyczeniem w innych miejscach bo słyszałam tylko o romantice i to było 3 lata temu niecałe. Ja np przymierzalam w Amber suknie z komisu, używana i była bardzo zniszczona koszt 2700 z bokerkiem gdzie ta sama w tym samym salonie nowa 2700 zł bez bokerka. Nie zawsze opłaca się używana czy wypozyczana.

Offline pati16102
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • data ślubu: czerwiec 2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: kujawsko-pomorskie
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #145 dnia: 8 Stycznia 2016, 21:21 »
Aha rozumiem już :) 1500 zł za wypożyczenie suknii to wydaje mi się że dużo, bo faktycznie w tej cenie można już sobie kupić, ale ciekawe jak jest w innych salonach:) Będę musiała to kiedyś sprawdzić:) Dobra a zespoły jakie polecacie najlepiej chłopak i dziewczyna albo 2 chłopaków i dziewczyna??? :)

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #146 dnia: 8 Stycznia 2016, 21:31 »
Ja się powtarzam ale polecam mój Konkret Band (2 facetów i dziewczyna), fajnie też grał zespół u mojej kolezanki na weselu Oni i Ona (2 facetów i dziewczyna)

Offline truskawka1
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.12.16
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #147 dnia: 9 Stycznia 2016, 13:03 »
ja polecam swój zespół SHADOW :)

Offline sandi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • data ślubu: 27.05.2017
  • Skąd:: Bydgoszcz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #148 dnia: 9 Stycznia 2016, 13:30 »
pati zrób sobie kurs teraz, na pewno się zaczną niedługo w różnych kościołach i będziesz miała z głowy  :) my idziemy od lutego raz w tygodniu 8 spotkań po godzinie, na 6 trzeba być, ale słyszałam, że niektórzy byli na 3 i ksiądz zaliczył  ;D

Offline karola0809
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • data ślubu: 05.08.2017
  • Skąd:: Chelmno
  • Ślub w: Chelmno/Grudziadz
Odp: WESELE W 2017
« Odpowiedź #149 dnia: 9 Stycznia 2016, 13:45 »
Kara-90 Dzięki śliczne;) Ja tez uważam ze DJ lepszy bo zagra wszystko, ale mój narzeczony się uparł na zespol wiec postanowilam ze to będzie jego zadanie żeby mogl się wykazać, no ale jak na razie to jeszcze się za to nie zabrał ;) Sprobuje przekonać go do DJ;) !