e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Załatwianie...przed wyjazdem czy po powrocie???  (Przeczytany 7034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olaa Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
To chyba Nord zostanie :)

Wszystko w poniedziałek
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Cytat: "Madzialena"
Ola no co Ty... kościól sobie zostaw na koniec.. najlepiej gdy juz będziecie mieli świadectwa chrztu, zaświadczenia o bierzmowaniu, odbyte nauki itp..

Madziu tu się z Tobą nie zgodze... w sumie to jest różnie. Zależy w jakim Kościele planujesz wziąć ślub. My zaklepywaliśmy termin w listopadzie i fakt- nie mieliśmy problemu bo ślub w piątek, ale na sobotę 26 sierpnia widziałam już dwie pary zarezerwowały sobie godzinki... także jak nie chcesz wylądować ze ślubem o 12 albo o 20, to lepiej jednak załatwić to trochę wcześniej. Może nie teraz, ale nie zwlekaj z tym do 3 miesięcy przed samą uroczystością!

• Chuck Norris
No a tak poza tym to zgadzam się z monią - według mnie lepsza jest imprezka z jedzonkiem...mniej stresu no i przynajmniej najbliższa rodzinka, mama, siostry nie muszą szystkiego dopilnowywać, latać do kuchni, poganiać kelnerek (przeważnie) tylko po porstu się bawi! Choć finansowo może wyjść ciut drożej...ale jak mówiła ostatnio Lea- wcale nie tak duuużo drożej.  :mrgreen:

Offline Olaa Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Aniu, czyli iść do Kościółka i zarezerwować sobie termin? Bez żadnego zaświadczenia i papierka, czy co?

:roll:

• Chuck Norris
Cytat: "lady_yes"
Aniu, czyli iść do Kościółka i zarezerwować sobie termin?

Wiesz co... ja bym poszła!! Co prawda my to zrobiliśmy na 9 miesięcy przed ślubem ( i tez bez żadnego papierka), ale już wtedy na sobote terminów było mało.Jak chcesz być pewna, że godzinka którą wybierzesz będzie wolna- idź nawet już teraz. Ksiądz moze się zdiwić, bo może nie mieć kalendarza na przyszły rok, ale Ty za to będziesz spokojna, że ślub odbędzie się o tej porzek którą sobie wybrałaś :D

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Bez żadnego zaświadczenia i papierka, czy co

oczywiscie, że tak!!!!!
My byliśmy u księdza w listopadzie 2005. Przyszliśmy powiedzeć, że chcemy zarezerwować termin na 30 września. Proboszcz nie miał nawet kalendarza na 2006, ale zapisał nas sobie, dał telefon do siebie i prosił o telefoniczne umówienie się w pozostałych sparawach typu protokół i innych.
O żadnych papierach nie było mowy....po porstu zerezerwowalismy sobie godzinę mszy i to taką jaką chcieliśmy.

Offline Olaa Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Mam nadzieję, że nie puknie się w główkę :D

Kochane jesteście  :serce:

Offline Olaa Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Pomagacie mi z czystego  :serce:

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Mam nadzieję, że nie puknie się w główkę

Nasz się nie pukał to i Twój się nie puknie....

• Chuck Norris
A jak się puknie to ty tez go puknij  :wink:

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
W sumie to chyba jednak zalezy od Kościoła
 bo jeśli chcesz taki, który jest bardzo popularny, jak np. Chrzciciela, to fakt lepiej wcześniej..
ale jesli taki, gdzie nie ma specjalnych tłumów, to spokojnie na kilka miesięcy przed wystarczy..
Tylko tu musisz miec rozeznanie..  :)

My kościół rezerwowalismy chyba w lipcu.. ale nie pamiętam dokładnie  :P
 i byliśmy jedyną parą jaka miała ślub w tym dniu..
a ksiądz prowadzący mszę i proboszcz spisali się super.. a jaka milutka tam atmosferka była..

co do wesela, to zdecydowanie polecam kompleksową obsługę... wiadomo,ze to troszkę więcej wyniesie, ale jednak komfort psychiczny, spokój wewnętrzny są ważne..
Przed naszym ślubem bylismy na innym.. wesele organizowane na działkach, kucharki wynajęte, ale i tak częśc potraw mama gotowała w domu, do tego wszystko musieli sami wysprzątac, przygotowac, udekorowac salę, w ogóle mieli masę rzeczy na głowie.. okazało się, ze mama panny młodej dzień przed ślubem zemdlała tak bylą przemęczona pracą i zestresowana..  :?  :x

więc lepiej niech ktoś się tym zajmie.. ale najlepiej gdyby w menu nie było tortu, napojów ani alkoholu.. kupując to samemu można sporo zaoszczędzic :P

Offline Olaa Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
dziubasek, jażadnego Księdza pukać nie będę :D w żadne czoło...Jeszcze mnie wykopie z kościoła