e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016  (Przeczytany 191973 razy)

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
9 stycznia 2015, 20:56
Witam dziewczyny ;), dołączam do was, ślub 25. 06. 2016r.  Szukam kamerzysty i forografa, możecie kogoś polecić?

Polecam Daniela Kanie - firma dafot. Widziałam film z wesela które filmował - mojej koleżanki, bardzo polecała, zdjeć nie widziałam ale wiem, że też się zajmuje.

Offline iza0041 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 16.07.2016
12 stycznia 2015, 10:30
Hej dziewczyny macie może jakieś namiary na dobrego fotografa i kamerzystę najlepiej w pakiecie w przystępnej cenie?????

Offline itka Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 18.07.2015
12 stycznia 2015, 10:49
Sonic art studio polecam, 5tyś cały pakiet 2 kamerzystów(tak po prostu jest) i fotograf ;)

Offline Kiniutek Kobieta

• forumowicz
13 stycznia 2015, 14:03
Hej dziewczyny macie może jakieś namiary na dobrego fotografa i kamerzystę najlepiej w pakiecie w przystępnej cenie?????
polecam Foto-video-sat,
« Ostatnia zmiana: 29 stycznia 2015, 09:15 wysłana przez Maja »

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
16 stycznia 2015, 13:37
AlicjaEwa ile kosztuje wynajęcie takiego busa? czy tam autokaru?
Kurcze, u nas połowa rodziny ze Szczecina.
jestem forumową skrzypaczką,->
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)

Offline AlicjaEwa Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.08.2013
16 stycznia 2015, 13:51
teraz już nie pamiętam dokładnie . okolo 500-600 zł płacilismy chyba, ale podejrzewam ze ceny poszły w góre od 2013 :)

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
16 stycznia 2015, 13:55
to na pewno, choć benzyna teraz tańsza niby... a za co płaciliście, liczono za godz czy za km? Bo jak mój brat brał ale to w 2004 r. to od godziny jakaś tam kwota była
jestem forumową skrzypaczką,->
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)

• Chuck Norris
16 stycznia 2015, 19:28
Chyba właśnie od godziny było:)

trochę drogawo , jak na fakt iz jechała nim garstka ludzi, ale ci co już jechali to sobie chwalili. bo klima, wygoda ( a było 40 stopni w dzień ślubu ) babeczki sie odświeżyły, no i nie było stresu że pobłądzą.

wystarczy że do złego kościoła połowa pojechała :P

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 22.04.2016
17 stycznia 2015, 21:36
Myślałam, że minie nas konieczność organizowania transportu, ale niestety również musimy ten problem rozwiązać. Większość osób już teraz dowiadując się o ślubie, dopytuje o dojazd. Ehhh. No, ale jak mus to mus. Gdzie w ogóle szukać takich busów?

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
17 stycznia 2015, 23:51
Dziewczyny, mam jeszcze pytanie. Sama już nie wiem co lepiej zaklepać bardzo szybko, a co jeszcze może poczekać. Mam załatwioną salę, fotografa i dj. Ale pytanie co dalej i kiedy? Nie potrafię stworzyć rozsądnego harmonogramu. Takiego, który by uwzględniał makijaż, fryzjera, dekoracje kościoła, auta itp. Jak to wygląda u was?

• Chuck Norris
18 stycznia 2015, 09:10
dobrą makijażystkę to nawet sie rok - pół roku wcześniej zaklepuje. :)

Offline doksik86

• Chuck Norris
  • data ślubu: 06.09.2014
18 stycznia 2015, 10:14
Powiedziałabym,  że nawet półtora.  Niektórzy mają takie terminy. Fryzjer ok.pol roku. Sala oczywiście jak najwcześniej się da. Fotograf,  kamerzysta zaraz po sali. Dekoracja to zależy,  jak no.  Z Alejek ślubnych to nawet ok.8 miesięcy.  Jak z kwiaciarni,  to ok. 2-3 miesiące przed. Auto nie wiem, ale jak jakieś "chodliwe" to pewnie też tez pół roku.  Tort ok. 3 miesięcy przed. Ciasto tez.

Offline blankowa Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 05.07.2014
18 stycznia 2015, 14:11
A ja obstaję, że da się wszystko załatwić z pół roku i nigdy nie byłam zwolenniczką zaklepywania czegokolwiek 2 lata przed. Przez tyle czasu, może się wiele zmienić, łącznie z gustem. Ale to sami klienci nakręcają tę spiralę. Alkohol kupowaliśmy pół roku przed, bo mieli podnieść akcyzę od nowego roku, więc dzień przed sylwestrem zaopatrzyliśmy się w wódkę. Inaczej było z winem, które kupowaliśmy w środę przed weselem;) Z restauracją (hotel Maraton) podpisywaliśmy umowę 5 miesięcy przed weselem. Z DJem (Polański) też 5 miesięcy wcześniej (tu akurat mieliśmy szczęście, bo to jedyny jego wolny termin był w lipcu i w sumie termin w restauracji zarezerwowaliśmy pod niego). Z operatorem (Wojwit) nawet nie pamiętam, ale późno, przy czym rozmowy były wcześniej - jakieś 5 miesięcy przed i wiedzieliśmy, że ma nasz termin wolny. Za suknią zaczęłam się rozglądać 3,5 miesiąca przed ślubem i zdążyli uszyć. Makijażyastką (Feniks, Kamilla Jastrzębska) zainteresowałam się też 3,5 miesiąca wcześniej, po tym jak wyczytałam na tym forum, że to zaklepuję się co najmniej pół roku wcześniej  ;) A tort i ciasta (Sowa) zamówiliśmy za pośrednictwem restauracji tydzień przed weselem! Wiązankę rozbiłam sama, ale kościół ustrajala nam kwiaciarki z akwiatki (polecam), którą wynajęliśmy z jeszcze jedną parą dwa dni przed ślubem, bo zakonnica mająca stroić kościół zasugerowała, że lepiej jak kto inny się tym zajmie. I tak dwa dni przed ślubem zostaliśmy z pustym kościołem. Na szczęście kwiaciarki nas uratowała, było mnóstwo kwiatów na ołtarzu, utrojone ławki, nasze krzesła i klęczniki, świeczki przy ławkach, 2 duże bukiety przy ostatnich ławkach widoczne przy wejściu do kościoła.

Rozumiem, że teraz takie czasy, że kto pierwszy ten lepszy, ale chyba idzie to w złym kierunku, bo niedługo, tak jak kobiety w ciąży zaklepują przedszkole dla nienarodzonych dzieci, tak po urodzeniu dziecka będziemy rezerwować salę na ich wesele.

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
20 stycznia 2015, 20:09
AlicjaEwa Idąc za Twoją radą postanowiłam zainteresować się sprawą makijażystki i zarezerwowałam termin u pani Madaj. Mam nadzieję, że będę zadowolona. Chyba dobrze zrobiłam, że tak wcześnie zaklepałam sprawę, bo terminy mogą znikać z dnia na dzień, według tego co mówiła pani Monika i nie ma gwarancji jak długo mój termin byłby wolny. A tak jestem spokojna.

• Chuck Norris
21 stycznia 2015, 08:38
teź mnie malowała pani Madaj :)

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
26 stycznia 2015, 17:59
ten nasz watek troche ucichł...
Pochwale się, że w końcu zdecydowaliśmy się na konkretną datę :) Troche zwklekaliśmy, ale ostatecznie wybraliśmy piątek ze względów finansowych 09.09.2016 - Dwór Hulanka :) :)
Juz troche mnie meczylo to zwlekanie i zastanawianie sie nad roznymi opcjami wiec ciesze sie, że jedno mamy z głowy, teraz czeka nas zespół, fotograf i kamerzysta.
Tych dwoch ostatnich wstepnie mam upatrzonych ale z zespolem gorzej... ktos kogos poleca - szukamy najlepiej zespolu 3 osobowego zeby byl damski i meski wokal, M&M Acoustics podobno dobry ale u nas już odpadł, nie do konca podobaja nam sie te bembny a zeby byl damski glos bedzie juz 4ro osoby zespol choc to nie az taki problem, ale jakos nas nie ujeli.

Offline doksik86

• Chuck Norris
26 stycznia 2015, 18:02
A ja właśnie się ucieszyłam, że nie robiłam w piątek...mój kuzyn ma w tym roku w piątek i sporo gości odpada...bo pracują, więc nie pojadą niewyspani, a brać urlop na czyjś ślub to nie bardzo...także warto się zastanowić, bo sama kiedyś myślałam nad piątkiem, natomiast z perspektywy gościa wygląda to skrajnie inaczej...gorzej. Przez piątek odpada pół mojej rodziny, pewnie od strony panny młodej też się  wykruszą, skoro u nas tak "poleciało"

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
26 stycznia 2015, 18:18
no właśnie też mieliśmy takie obawy, dlatego tak długo zwlekalismy i rozmyślaliśmy, ale było u mojego narzeczonego w rodzinie już jedno wesele w piątek i nikt nie miał z tym problemu, chyba nie było osoby ktora nie przyszła dlatego, ze nie mogla sie zwolnic z pracy czy cos. Poza tym zrobiliśmy rozeznanie popytaliśmy sie co rodzina i znajomi mysla na ten temat, czy na dzien dzisiejszy byłby to dla nich jakis problem i wszyscy mowili ze nie bedzie problemu ze o weselu wie sie duzo wczesniej a zwolnic sie godzinke wczesniej z pracy czy wykorzystac 1 dzien urlopu na wesele bliskiej osoby to nie jest dla nich problem, wiec został piatek. Dla nas na samej sali to 1 800zł taniej.

Offline mgielka86 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 20.09.2014
26 stycznia 2015, 18:25
Kara-90 te bębny u M&M Acoustic są genialne i tak jak mówisz wokalistka też może z nimi śpiewać :) No, ale jak Was nie ujęli to może zobacz sobie ten zespół - też jest genialny: http://kornel.pl/zespol-muzyczny/index

My w ogóle nie braliśmy pod uwagę piątku, właśnie z tego powodu o którym pisze Doksik.

Offline doksik86

• Chuck Norris
26 stycznia 2015, 18:37
No właśńie u nas też niby  wszystko pasuje, wszyscy by przybyli, bo to JUŻ piątek, JUŻ weekend, a jednak teraz a to ktoś z pracy by musiał lecieć (tam dojazd ok. godzina dochodzi), a to ktoś niewyspany, bo codziennie o 5 trzeba wstać (a w sobotę już jedzie się wyspanemu), a to z kolei praca jest z czasem nienormowanym i już sam wyjazd jest problemem, a co dopiero w piątek, jak podlegli pracownicy mają najwięcej problemów... ::) także przy ogólnym rozeznaniu dla wszystkich super, ale jak przyjdzie co do czego to inne wnioski się nasuwają...no niestety.
My też odpuściliśmy piątek jednak...

Offline kasik25 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 4.07.2015
26 stycznia 2015, 19:11
A ja obstaję, że da się wszystko załatwić z pół roku i nigdy nie byłam zwolenniczką zaklepywania czegokolwiek 2 lata przed. Przez tyle czasu, może się wiele zmienić, łącznie z gustem. Ale to sami klienci nakręcają tę spiralę. Alkohol kupowaliśmy pół roku przed, bo mieli podnieść akcyzę od nowego roku, więc dzień przed sylwestrem zaopatrzyliśmy się w wódkę. Inaczej było z winem, które kupowaliśmy w środę przed weselem;) Z restauracją (hotel Maraton) podpisywaliśmy umowę 5 miesięcy przed weselem. Z DJem (Polański) też 5 miesięcy wcześniej (tu akurat mieliśmy szczęście, bo to jedyny jego wolny termin był w lipcu i w sumie termin w restauracji zarezerwowaliśmy pod niego). Z operatorem (Wojwit) nawet nie pamiętam, ale późno, przy czym rozmowy były wcześniej - jakieś 5 miesięcy przed i wiedzieliśmy, że ma nasz termin wolny. Za suknią zaczęłam się rozglądać 3,5 miesiąca przed ślubem i zdążyli uszyć. Makijażyastką (Feniks, Kamilla Jastrzębska) zainteresowałam się też 3,5 miesiąca wcześniej, po tym jak wyczytałam na tym forum, że to zaklepuję się co najmniej pół roku wcześniej  ;) A tort i ciasta (Sowa) zamówiliśmy za pośrednictwem restauracji tydzień przed weselem! Wiązankę rozbiłam sama, ale kościół ustrajala nam kwiaciarki z akwiatki (polecam), którą wynajęliśmy z jeszcze jedną parą dwa dni przed ślubem, bo zakonnica mająca stroić kościół zasugerowała, że lepiej jak kto inny się tym zajmie. I tak dwa dni przed ślubem zostaliśmy z pustym kościołem. Na szczęście kwiaciarki nas uratowała, było mnóstwo kwiatów na ołtarzu, utrojone ławki, nasze krzesła i klęczniki, świeczki przy ławkach, 2 duże bukiety przy ostatnich ławkach widoczne przy wejściu do kościoła.

Rozumiem, że teraz takie czasy, że kto pierwszy ten lepszy, ale chyba idzie to w złym kierunku, bo niedługo, tak jak kobiety w ciąży zaklepują przedszkole dla nienarodzonych dzieci, tak po urodzeniu dziecka będziemy rezerwować salę na ich wesele.

Zgadzam się z Tobą w 100%! Wszystkie te terminy i to nakręcanie się nawzajem jest najgorsze! Przez to ja z moim narzeczonym już wprost rzygamy tematem wesela, bo rozmawiamy o tym już od ponad roku. Masakra... a do ślubu jeszcze parę miesięcy. W marcu minie rok od zawarcia umowy nawet z kamerzystą! Istne szaleństwo. Zaznaczę, że kamerzysta 1,5 roku przed naszym ślubem miał zaledwie kilka wolnych terminów, w tym ten nasz i to pod niego ustalałam restaurację i zespół.
Niestety tak to dziś wygląda i jeśli ktoś chce mieć wymarzoną salę, wymarzony zespół itd. to powinien wszystko załatwiać przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem, a niektóre rzeczy nawet z 1,5 rocznym..

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
26 stycznia 2015, 19:18
właśnie jak ja opowiadałam babci czy cioci, ze planujemy wesele na wrzesień 2016 i że już np. 2 pierwsze soboty września na naszej wymarzonej sali były zajęte, to wielkie oczy robiły. Babcia mówiła - czemu nie w 2015, na co ja odp poza kwestia finansowa to pewnie nie mielismy szans na sale naszych marzeń i za dobry zospołem czy fotografem z wolnym terminem to byśmy sie nabiegali, że ho ho.

Offline julcia43 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 23.04.2016
2 lutego 2015, 00:40
Hej dziewczyny
Jako przyszła panna młoda 2016 dołaczam sie do was. 
Termin juz jest 23. 04. 2016 i oczywiscie w Dworze Hulanka.  Wstepna umowa podpisana wiec to juz cos ;)
Bylam tam na weselu, czesto jezdzimy tam na niedzielny obiad i jestem zauroczona tym miejscem.  Restauracja ma swoj swojski klimat a cała oprawa weselna przywitanie mlodej pary, otwieranie szabelka szampana, wnoszenie posilkow jest  po prostu ŁAŁ i zrobilo to na mnie duze wrazenie. 
Od zawsze wiedziałam ze własnie tam sie odbedzie i moje wesele.
 Co do DJ-a wybrałam  Jacka Staszaka STARSKY music.  Czytałam opinie na jego temat  oraz z opowiadan znajomych wiem ze warto kazdy poleca a zabawa jest wysmienita i do bialego rana.
Szczerze powiem ze myslalam nad wedding planerka z racji tego ze mieszkamy poza granicami Polski.  Cena takiej uslugi to 4 tys lub 10% kosztow wesela.  Myslalam ze poprostu sama tego wszystkiego nie ogarne bedac tak daleko.  Cale szczescie ze odpuscilam za te pieniadze moge miec dodatkowe atrakcje a wiem ze moge liczyc na wsparcie mamy oraz znajomych;) szczerze powiem ze troche tez sie zawiodlam.  Bylam na wstepnym spotkaniu aby pokazac moje propozycje i inspiracje a uslyszalam ze to tylko biedna bydgoszczi nie gwarantuje mi ze bedzie to wygladalo tak jak chce bo wiele rzeczy nie ma albo w drukarni nie robia itp.  No i z drugiej strony sama ta przyjemnosc z planowania i zalatwiania a pozniej ta satysfakcja i duma ze wszystko jest tak jak sobie wymarzylam :)

Offline Majjj Kobieta

• użytkownik
2 lutego 2015, 13:50
julcia43, bierzecie ślub w tym samym dniu co my  :)  jaki kościół?

Offline julcia43 Kobieta

• nowicjusz
2 lutego 2015, 16:16
Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Ugorach  :)

Offline blankowa Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 05.07.2014
2 lutego 2015, 19:45
julcia - czyli tam gdzie ja brałam ślub. Kościół piękny, goście byli pod wrażeniem, bo inaczej sobie wyobrażali "osiedlowy" kościół. Jest jednak kilka "ale" ;)

Offline julcia43 Kobieta

• nowicjusz
2 lutego 2015, 20:22
Zawsze jest jakies "ale"  ;)  pewnie chodzi o widzimisie ksiedza? Mozesz powiedziec dokladnie co bylo nie tak?

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
2 lutego 2015, 21:50
Witaj julcia43
Zawsze jakoś naiwnie wydawało mi się, że wedding planerka jest właśnie od tego, żeby niemożliwe czynić możliwym. Jeśli nie można czegoś dostać w swoim mieście, to przekopie wszelkie dostępne miejsca, by zadowolić PM i dać im to na czym im zależy. A może to tylko moje wyobrażenia, które rzeczywiście nie mają pokrycia w rzeczywistości. 

Offline julcia43 Kobieta

• nowicjusz
2 lutego 2015, 22:31
Też tak właśnie myślałam.  Byłam pewna że taka jest jej rola i stanie na głowie by zdobyć to na czym mi zależy.  Niestety trochę się zawiodłam.  Jestem bardzo wymagajaca osoba i może moje wizje troche wybiegły poza standardy typowego polskiego wesela i to ja przeraziło.   Po przeszperaniu wielu stron z polski jak i  za granicy  wiem że dostane to co chce i dla mnie nie ma rzeczy nie możliwych.  Jeśli cos mi się podoba zrobie wszystko żeby to dostać  :)
Takze biore sie do dzieła  ;) 

Offline mgielka86 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 20.09.2014
2 lutego 2015, 22:50
To za co Ci wedding planerzy chcą tyle kasy, skoro nawet nie starają się wysilić...Oni na głowie powinni stawać, żeby zorganizować ślub i wesele marzeń.