e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016  (Przeczytany 213722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolinka_87 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 01.10.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
1 października 2015, 12:49
aha i zapomniałam napisać że za kamerzystę bez pleneru i przygotowań zapłacę 3.500 zł 500 zł zaliczki

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 09.09.2016
1 października 2015, 13:07
hej karolina_87 - moja imienniczka :D też zaręczyliśmy się w podobnym terminie i zaczęliśmy w podobnym terminie wszystko planować :P Na początku TEŻ chcieliśmy 1.10, ale ostatecznie zamieniliśmy na datę wrześniową, ale piątek :P Póki co chyba jesteśmy jedyne jesienny panny młode 2016 :P
Ja mam ślub 09.09 a suknie kupowałam i podpisywałam umowę 10.09 i wtedy sobie uświadomiłam - ZOSTAŁ ROK, KIEDY MINĘŁO TE PONAD 9 MIESIĘCY OD ZARĘCZYN????
Słyszałam o stelmotion same dobre opinie, ich filmy tez mi się bardzo podobają, ale dla nas byli za drodzy. Chociaż wolałam więcej zapłacić za kamerzystę bo uważam, że przy filmowaniu i montażu filmu jest jednak więcej zachodu niż przy zdjęciach - niewątpliwie talent czy umiejętności potrzebne w obu przypadkach. Ale jednak między tanimi filmami, a tymi droższymi widać różnice, a wydaje mi się że przy zdjęciach nie ma az takiej różnicy i fotografa który robi na serio ładne zdjęcia można dostać za przyzwoita kwotę.
Co do ciast i tortu u nas są ciasta od sowy w cenie, tort można zamówić poprzez restauracje z rabatem ale chyba jednak zamówimy na własną rękę ze staropolskiej, tradycyjny mefisto na stelażu. Niby tylko 200 zł mniej niż angielski, ale tu 200, tam 300 tu jeszcze coś i wyjdzie nagle 2 tys. albo 200 można np dołożyć do porządniejszego garniaka co posłuży trochę...
A na ile osób masz wesele? A co do ceny zespołu, to dobre zespoły tyle sobie liczą, my płacimy 3900 zł ale jak się dowiadywałam o ceny w 2014 roku to na 2015 większośc miała sporo taniej, duzy przeskok jest. np. nasz zespół Konkret Band, M&M Acoustic, Kornel Band (czy jakoś tak) z 3500zł podnieśli do 4 tys. Zespół który miała znajoma w tym roku 2800zł a na 2016 już 3200zł.
Mi sie tez nie podobają te wstawki z przygotowań, jedyne co chciałabym mieć uwiecznione to błogosławieństwo.

• forumowicz
1 października 2015, 13:17
wesele myślę że 80 osób, też mówiłam że jeszcze 2 lata a tu rok!! masakra! ale wszystko co na termin (oprócz makijażystki i fryzjerki) mam załatwione co do makijażystki to u mnie będzie trochę hurtowo ja mama teściowa 2 siostry dziewczyna brata :) może będzie taniej bo jak każda miałaby zapłacić np 150 zł to trochę przegięcie... mi też tort mefisto bardzo smakuje, ale chyba zdecyduję się na jakiś alkoholowy czekoladowy jak marcello od sowy, jeszcze zobaczę dużo czasu :D mam dobry aparat więc błogosławieństwo nagra siostra, to takie dla mnie intymne rodzinne i nie chcę, żeby wszyscy przy tym byli a później mieli to na płytach tylko rodzice. poproszę kamerzystę żeby tylko to dołączył do dwóch płyt dla rodziców i dla nas.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
1 października 2015, 13:55
Co do tortu to dowiedziałam się, że taki wzór w masie ticino co mi się podoba to nie można mefisto tylko alpejski (mój ulubiony ale dla wielu za słodki)  kosztuje 600zł na stelażach (na stronie wzór 6), śmietanowy mefisto jest tańszy 450-500zł zalezy od wzoru, bo te wzory na stronie nie do końca mi odpowiadają, te róże takie tandetne mi się wydają, tzn uklad i to pomiędzy różami, zoabczymy jeszcze sporo czasu do tortu - choć zleci pewnie równie szybko.
U pani Justyny Horys - piekne oko, ślubny kosztuje 120zł a okolicznościowy dla mamy, świadkowej 80 zł. Ja będę się malować u pani Justyny na pewno na okolicznościowy w lipcu może wcześniej też. I dojeżdza do domu więc wygodnie (dojazd w cenie). W moim przypadku będzie makijaż mój, świadkowej, mamy i prawdopodobnie teściowej.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
1 października 2015, 13:57
zapomniałam napisać że pytałam o tort na 80-90 osób,
*pani Justyna Horyd nie Horys
PS na facebooku może nie ma jakiś super, ale widziałam makijaż na żywo panny młodej i zauroczył mnie, na weselu nie byłam ale panna młoda mówiła, że całą noc się trzymał bez skazy, a było bardzo ciepło.

Offline 90Wiola12 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 12.08.2016
2 października 2015, 19:05
Karolinka_87 noo dałaś czadu.. heh..
Gratuluję spadku wagi ;) i życzę dalszego ;)
 Ja również biorę ślub w kościele św. Mikołaja ;) i podobnie chce stroic kościół. .. wstępnie wybrałam Anika dekor, zobaczę jeszcze co mi zaproponuje na targach ;)

Offline zibi Mężczyzna

• Administrator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 31.07.1999
2 października 2015, 21:02
Kiedy u Was będą targi?

Offline Pati0408 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 25.06.2016
2 października 2015, 21:40
Na wódkę mieliśmy Stocka. Wszyscy chwalili wybór, smakowała każdemu no i butelki miały dobry kształt do obklejenia naszymi etykietami :)
Co do księgi gości z drzewkiem - super pomysł, szkoda że wcześniej nie podsunęłyście, też bym takie drzewko zrobiła :)
Odnośnie butów, myslę że najważniejsza jest wygoda (w moich przetańczyłam całą noc, co prawda podeszwa jest starta na maxa ale były bardzo wygodne i nic się w nich nie uszkodziło prócz felernej podeszwy :P ) Ja też chciałam zamszowe, bo takie buty dopasowują się do stopy, są o wiele wygodniejsze a przedewszystkim nie są tak sztywne jak lakierowane. Są łatwe w czyszczeniu a po ślubie możesz przefarbować je sobie na inny kolor, np. czarny i wynosić do bólu :P

Dziewczyny, my już po plenerze więc mam do sprzedaży suknię ślubną AGNES z salonu Laura, jestem pierwszą właścicielką. Jakby któraś była chętna to wyślę zdjęcia na priv bo tutaj ciężko cokolwiek dodać. Suknia w kształcie litery A, z dekoltem w serduszko, cały gorset z pięknej koronki i świecidełek, na dole również koronka, z tyłu wiązana. Do tego szary pas w talii (wiązany, można ale nie trzeba go mieć :)), ale również posiadam oryginalny świecący srebrny pasek który można wszyć w talię. Suknia w rozmiarze 36 (dokładnie podam na priv), kolor śnieżno biały. Stan idealny, nigdzie nie pohaczona! Wysokość 172 + 6cm obcas.

Ja też poproszę i info na priv :)

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 22.04.2016
2 października 2015, 22:29
15 listopada w Łuczniczce i 25 października w Operze

Offline zibi Mężczyzna

• Administrator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 31.07.1999
2 października 2015, 22:45
Dzięki majkaaaa. :)

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
3 października 2015, 18:23
Znalazłam fajne wzory do ściągnięcia http://guide.weddingchicks.com/2_free_printables.html
zrobię chyba z nich save the date. Ściągnęłam sobie już personalizowane drzewko na odciski.
Wysłałam wzór save the date 3 koleżankom i kuzynce narzeczonego, w wersji elektronicznej, żeby powiedziały jak się podoba wzór  i pytały się mnie o co chodzi, czy to już nasze zaproszenia, dlaczego jest napisane po angielsku, co znaczy w tym kontekście save. Starsi chyba w ogóle nie pokapują o co chodzi. Ale jest kilka osób którym chciałabym wręczyć bo nie mam takiego bliskiego kontaktu.

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 30.04.2016
3 października 2015, 23:47
cześć Kobitki (nielicznych Panów witam również) ;)

powiem Wam że jestem w szoku jak to wszytsko zleciało :D dopiero był kwiecień i planowanie a tu już 7 mies zostało do ślubu  :o 
co macie już pozałatwiane ? :)
ja mam salę, kościół, fotografa, kamerzystę, makijażystkę (choć myślę czy nie zmienić) no i suknię :) buty też kupiłam ale okazało się ze to jednak nie to :)
kurna czas leci :) mówili wszyscy że zleci to nie wierzyłam :D

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
4 października 2015, 00:10
Leci, bardzo szybko, u mnie było ciągle, że prawie dwa lata do slubu, później szok, półtora roku, a teraz mniej jak rok.
My mamy sale, zespół, fotografa, kamerzystę, termin w kościele, ja mam już suknię kupioną i buty. Do końca roku chcemy wódkę, ja kolczyki (na gwiazdkę). Myślę, tez o tym, żeby troche odciążyć to co miesiąc coś załatwiać np. kupić bieliznę, szal/bolerko, welon w sumie mam bo będę pożyczać. Od stycznia chce zabrac się powoli za dekoracje i dodatki, żeby sobie robic w wolnym czasie a nie na wariata. A poza zaproszeniami wszystko chce sama robić.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
4 października 2015, 00:11
A no i makijażystkę i wstępnie fryzjerkę.
Jozjasz a jaką masz makijażystkę i czemu chcesz inną?

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
4 października 2015, 01:50
fryzjerki jeszcze nie mam i wiem że powinnam juz myśleć :D  a makijaż zaklepany u Moniki Madaj ale byłam ostatnio na okazjonalnym i nie do końca bylam zachwycona. Mam ochotę przejśc się na próbny do Szczuka Visage.

Offline Majjj Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 23.04.2016
4 października 2015, 09:37
Polecam makijaże u Karoliny Gordon-Kopischke z Salonu Diamond. (ul.Gdańska 57). Byłam u niej na makijażu okolicznościowym. Trzymał sie całe wesele i jeszcze na drugi dzień był idealny i na makijażu dziennym, równie trwały.

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
4 października 2015, 11:20
u Pani Madaj makijaż również był trwały ale za to nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia :)

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
4 października 2015, 11:50
Jeśli nie jesteś do końca zadowolona to szukaj kogos innego, próbuj, w końcu masz wyglądać tak sobie wymarzyłaś i masz być najpiękniejsza. Ja byłam 2 miesiące temu u pani Kamili Jastrzębskiej. Dużo osób ją polecało, takie profesjonalne studio itd to w sumie nie myślałam, że będę kogoś innego szukać. Dobrze, że poszłam na ten okazjonalny, w zasadzie jak wyszłam od pani Kamili byłam zadowolona, wszyscy chwalili jak ładnie, jak dobrze dobrany podkład itd. Pierwszy raz byłam na takim makijażu więc mi się też wszystko podobało, chciałam mieć mocniejsze oko, cieniami pięknie mi zrobiła, ale kreski eyelinerem były zbyt cieniutkie mało widoczne, później jak się przyjrzałam zauważyłam, że sa krzywe. A makijaż nie nie był nie do zdarcia. Ok. godz 22 świeciłam się jak nie wiem, a wcale dużo nie tańczyłam żeby się spocić. Nie widziałam jeszcze zdjęć z tego wesela, a jestem ciekawa jak wyszło. W każdym razie jak zobaczyłam, że makijaż ślubny podrożał (ostatnio ceny sprawdzałam zimą) to stwierdziłam, że szkoda mi 180 zł na makijaż który nie jest tym idealnym i zapisałam się do pani Justyny Horyd. Planuję wybrać się do niej najlepiej do końca karnawału na okolicznościowy. Wprawdzie widziałam na żywo makijaż pani Justyny i podobno był trwały ale lepiej sprawdzić na sobie. Makijażystki też mają oblegane terminy, bardziej niż fryzjerzy chyba, więc dobrze jest czym prędzej sprawdzać, ja ślubuje w piątek więc z terminami troche lepiej.

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
4 października 2015, 12:20
hej Kara, pamiętam twoją historię.
jesli chodzi o ten mój makijaż to nie wiem do konca czy sam nie jestem winna tej sytuacji, bo mówiłam Pani Madaj że chcę delikatny bo jadę na wesele kuzyna i nie chce wyglądac jak gwiazda. Dostosowała się i makijaz byl delikatny ;)  ale mimo to zadzwonię jutro do karoliny szczuki i zapytam w ogóle o termin  :) jak bedzie zajęty to bedzi po problemie :) u mnie taż malowana ma być teściowa i 2 szwagierki i im sie tez bardziej szczuka spodobała :)

• forumowicz
4 października 2015, 13:11
Nie wiedziałam że z makijażystką będzie taki problem! Na fcb podobają mi się makijaże Szczuki ale opinie ma średnie że do ślubnego to ona brązów nie używ, utrwalacza na próbnym też nie co uważam że jest ważne skoro chcesz sprawdzić trwałość makijażu itp po dobrych opiniach chciałam umówić się do Jastrzębskiej ale ostatnia opinia i cena dałaymi do myślenia więc chyba umówię się do ostatniej najczęściej polecanej czyli Piękne oko. Wczoraj byłam w makro żeby sprawdzić ceny wódki zastanawiałam się nad Sobieski Smirnoff Stock Soplica Pan Tadeusz Wyborowa i Luksusowa zrobiliśmy test wódki udało nam się tylko dostać na osiedlu luksusową i Soplicę w małych butelkach Soplica nas odrzuciła Luksusową wypiliśmy ze smakiem ale resztę też przetestuję

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
4 października 2015, 13:19
A jak ceny w makro? I czy mozna tam normalnie kupować jak się nie ma koncesji?

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
4 października 2015, 14:02
karolinka na okazjonalnym Madaj tez nie użyła wcale utrwalacza :) ale się trzymal

Offline paseczkowa Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 16.04.2016
4 października 2015, 14:05
Cześć moje Piękne :)
Jak tam co tam?
My chcieliśmy w zeszłą środę iść do kościoła, ale Luby nie zdążył z pracy, a tylko w ten dzień ksiądz przyjmuje po południu. Tak się obawiam, że czasem sama pójdę, w sumie to tylko zaklepanie terminu póki co.
Z pozostałych rzeczy mamy fotografa, salę i DJ'a.
Znalazłam jedną sukienkę na olx ale niestety w nią nie wejdę tym bardziej, że ma zamek a nie wiązanie :(
Ogółem to się trochę tego wszystkiego obawiam, bo niestety mam chorą tarczycę i raz tyję raz chudnę. Póki co trzymam wagę (a przydałoby mi się trochę zrzucić, a tu ai chu chu nie chcę spadać)...

• użytkownik
4 października 2015, 14:07
Zaproszenia zrobię sama i w sumie chyba już muszę się pomału zastanawiać co chcę i zamawiać materiały, bo planujemy na święta chociaż część rozdać rodzince :)

• użytkownik
4 października 2015, 14:08
Macie wybraną piosenkę na pierwszy taniec?
Uczycie się jakiegoś układu czy na spontan?

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
4 października 2015, 14:10
paseczkowa ja  choruję na niedoczynność tarczycy ale raczej trudno mi zgubić choć kg :)
zaproszenia chce rozdać na poczatku stycznia a niektórzy pewnie dostaną już w święta :)

• użytkownik
4 października 2015, 14:14
paseczkowa ja  choruję na niedoczynność tarczycy ale raczej trudno mi zgubić choć kg :)
zaproszenia chce rozdać na poczatku stycznia a niektórzy pewnie dostaną już w święta :)
To przybijam piątkę, ja niedoczynność i Hashimoto...
Schudłam jak wpadłam w nadczynność, ale odbiło się to na moim sercu, bo mi tak łomotało nawet gdy leżałam, że masakra...

To z zaproszeniami widzę podobnie chcemy zrobić :)

Tak zapytałam o piosenkę na pierwszy taniec, bo na FB pojawił się post na ten temat, podrzucam Wam listę piosenek które tam proponują :)
https://wesele123.pl/porady-i-ciekawostki/porady-praktyczne/50-piosenek-na-pierwszy-taniec

• forumowicz
4 października 2015, 14:20
Soplica 19,67
Luksusowa 20,28
Sobieski 20,28
Wyborowa 20,65
Stock 22,37
Pan Tadeusz 24,48
Smirnoff 21,51
Ja spisywałam ceny z koncesją bez koncesji ok 2 zł drożej ale lepiej zagadać z właścicielem monopola czy nie wziął by faktury na siebie i tyle zawsze o vat jest do przodu ;). Ale nie będę tu podsuwać nielegalnych rozwiązań :D

Offline Pudelek_29 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: Jesień
4 października 2015, 14:28
Witajcie,
nasz ślub odbył się 2 października - poniżej kilka słów podsumowania, może się Wam coś przyda :)

Suknia - z salonu Laura. Doskonale dopasowana, przetrwała całą noc, lekka, niekrępująca. Obsługa w salonie świetna i bardzo pomocna.

Garnitur i koszula - z salonu DerRed. Bardzo dobra jakość wykonania, idealnie dopasowany, nie krępował ruchów. Obsługa w salonie profesjonalna - polecamy panią Grażynę.

DJ Tomasz Szewczyk - goście nie schodzili z parkietu całą noc. :)

Makijaż - Justyna Horyd. Doskonała trwałość i kolory. Dojazd jest w cenie usługi, więc to idealne rozwiązanie.

Fryzura - Karolina z salonu Eva. Loki były cudowne, mam je do dziś :)

Sala - Telimena. Obłędne jedzenie i świetna obsługa.

Mogę z czystym sumieniem polecić każdy z powyższych wyborów. :)

Pozdrawiam!

Offline Pudelek_29 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: Jesień
4 października 2015, 14:30
Zapomniałam o pierwszym tańcu - uczyła nas Karolina Siwka. Nauczyła, choć tancerze z nas "umiarkowani" ;) Gościom taniec bardzo się podobał, a sama atmosfera lekcji była świetna.