Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016  (Przeczytany 321949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #660 dnia: 12 Września 2015, 10:13 »
aaa przypomniało mi się, że mój narzeczony 6 lat temu kupował garnitur w derredzie (ale gotowy nie szyty) i wtedy koło 350 zł chyba płacił

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #661 dnia: 12 Września 2015, 11:20 »
My kupiliśmy cały komplet (garnitur, 3 koszule, 2 komplety skarpet, pasek, poszetke, krawat i buty ze skory) w Giacomo Conti w focusie , zapłaciliśmy w sumie 3 tys, poprawki były w cenie

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #662 dnia: 12 Września 2015, 13:45 »
My szyliśmy w Der Redzie - polecam. Mąż jest niewymiarowy - bardzo wysoki i szczupły, więc albo wszystko było za duże, albo za krótkie.
Sami wybraliśmy materiał (mają bardzo duży wybór) - 100% włoskiej wełny (polska wełna jest o 200 zł tańsza, ale też 100%), do tego muszka, spinki, dwie poszetki (dla męża i świadka), szyliśmy też koszulę na ślub i koszulę na poprawiny. Sami też wybieraliśmy podszewkę, na której pani wyszyła inicjały męża (to już taki dodatkowy bajer, sama zaproponowała w cenie, to czemu nie ;)).
Za to wszystko daliśmy coś koło 2200. Uważam, że było warto. Na wszystko mieliśmy wpływ, kilka przymiarek, garnitur świetnie leży, koszule też, wszystko dopasowane tak jak trzeba. Zwłaszcza koszula ślubna zrobiła wrażenie i goście zwracali na nią uwagę, bo garnitur była czarny, muszka też, a koszula była biała, ale miała czarne eleganckie guziki (wkręcane, takie same jak spinki do mankietów tylko mniejsze) i czarne "obszycie" przy rękawach i przy guzikach. Od razu było wiadomo, kto jest panem młodym  ;D I tak jak Alis, też byłam dumna :)
Mój brat (świadek) jest wymiarowy i nie musiał szyć garnituru, wybrał w Der Redzie, nie musiał mieć żadnych przeróbek, bo świetnie leży i zapłacił 800 zł.

Dziewczyny wełna, wełnie nie równa, a w garniturach czuć tę różnicę, jak się dotknie materiał.
Kara - wełniany garnitur za 400 zł - z ciekawości wybrałabym się do tej hurtowni z naszym garniturem i porównała. To nie jest tak, że neguję tanie garnitury, ale nie ma nic za darmo, za jakość się płaci. I patrząc na niektóre zdjęcia w necie pan młody wygląda "tanio", to znaczy widać, że to nie to, nie ten materiał, nie tak leży, nie wyróżnia się. Raz w życiu warto wydać na garnitur trochę więcej, tym bardziej, że tak jak pisałam my na suknie na jeden raz, często wydajemy więcej (gdzie tu logika? ;)). Akurat u nas było tak, że garnitur kosztował więcej niż moja suknia i wcale nie żałuję ;D


Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #663 dnia: 12 Września 2015, 15:00 »
Nie wiem jakiej jakości był garnitur bo nie widziałam, ale jak się szuka to można odwiedzić kilka miejsc, porównać garnitury i ceny, nie mówie, że zaraz ma tak kupować, ale sprawdzić. U producenta zawsze taniej niż w sklepie, tak samo jest z sukniami. Koleżanka opowiadała mi, że jej siostra kupiła suknie firmy Agnes czy jakoś tak o 500 zł taniej niż w salonie bo u producenta, ale to trzeba blisko mieszkać bo jak ma się specjalnie jechać na jedno wyjdzie.

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #664 dnia: 12 Września 2015, 15:16 »
My byliśmy w różnych miejscach i było raz lepiej, raz gorzej. I w większości za ceną szła jakość. Choć uważałabym na sieciówki (Wólczanka itp.), bo tam rzeczywiście ceny nieraz porażały, a garnitur szału nie robił.

Wiadomo, że u producenta najtaniej, ale on też musi gdzieś kupować materiały (i tu ceny się bardzo różnią, wszystko zależy od składu i jakości). My wybierając materiał na garnitur męża mieliśmy do wyboru wełnę włoską i polską i tak jak staramy się wspierać polski rynek to różnica była namacalna i zdecydowaliśmy się na tę włoską. A ta polska tez sporo kosztowała, więc myślę, że w tańszych materiałach tym bardziej czuć różnicę.

Każdy robi ja uważa, ja po prostu jestem przeciwna dysonansowi między ceną stroju panny młodej i pana młodego, gdzie często dziewczyny na kiecę wydają tysiące, a pana młodego ubrałyby najchętniej za grosze, no bo jak można tyle wydać na garnitur ::)

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #665 dnia: 12 Września 2015, 15:41 »
Mnie bardzo rozczarował Bytom bo gdy byliśmy sie rozglądać to obiecywali wszystko a gdy przyszliśmy po konkretny produkt to usłyszeliśmy ze nie maja garnituru na męża  ::)

A jakiś szczególnie niwymiarowy to nie jest , jednak garnitur musi leżeć dobrze, wszelkim marszczeniom mówimy nie , a nie wszystkie poprawki bytomiu były możliwe i ogólnie miałam wrażenie ze im sie nie chce  ::)

Dobry garniak swoje kosztuje bo dobry materiał jest drogi , osobiście po wydarzeniu jakim był ślub nie wierze w "świetny jakościowo garnitur za 400 zł" bo bylejakość takiego materiału po prostu widać z daleka 




Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #666 dnia: 12 Września 2015, 16:09 »
My obeszliśmy cały Focus i nic nie znaleźliśmy. Wszystko było szyte na jedną miarę, mówili, że przeróbki są w cenie, ale by musieli tyle przerabiać, że woleliśmy nie ryzykować, poza tym nic nas nie powaliło na kolana. Proponowali też szycie na miarę, ale opłacało się bardziej w Der Redzie. My za uszycie ślubnej koszuli 100% bawełny ze wspomnianymi dodatkami daliśmy 250 zł, a w sieciówkach tyle chcieli za gotową koszulę (czyli nie pasującą na męża) ::) Ale racja, warto się przejść, żeby mieć porównanie, żeby wiedzieć na co zwracać uwagę, zobaczyć materiały. Zwłaszcza jak facet prztystaje do "średniej" to jest szansa, że gotowiec będzie pasować. My nie mieliśmy w tym względzie na co liczyć.

Szukając garnituru dla świadka (niedługo przed ślubem) gdy weszliśmy do Malibu na Długiej, to miałam wrażenie, że cofnęłam się w czasie o 10 lat. Nie wiem może akurat tak trafiliśmy, ale w większości garnitury albo miały prążki, albo były mocno połyskujące (jak dla mnie tandetne), no zupełnie nie nasz styl.

Offline Maniaa

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #667 dnia: 12 Września 2015, 19:21 »
Witam wszystkie Panny Młode! :) Na poczatku przepraszam, że trochę wcinam się w wątek garniturowy :D
Piszę w tym wątku, bo może któraś z Was (lub ktoś z Waszych znajomych) słyszała coś o Panoramie Tucholi w Bladowie?  Bardzo zależy mi na opiniach, bo musimy podjąć ostateczną decyzję, a w głowie mętlik :)

Przy okazji zapytam też jakie lokale polecacie w okolicy Bydgoszczy?

Offline paseczkowa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #668 dnia: 12 Września 2015, 20:02 »
Hahahah Laski :D w tym nas nie pobijecie !!!
Licząc gości na ślub nie policzylimy siebie hahahahaha :D

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #669 dnia: 12 Września 2015, 20:04 »
Witaj Maniaaa. Nie wcinasz się, to jest wątek o wszystkim i o to chodzi, by pisać o wszystkim :)

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #670 dnia: 12 Września 2015, 20:06 »
Licząc gości na ślub nie policzylimy siebie hahahahaha :D

Szczegół ;)

Offline 90Wiola12

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.08.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #671 dnia: 12 Września 2015, 22:06 »
No to coś juz wiem. .. zobaczymy jeszcze co będzie na targach w październiku. . Może wtedy coś wybierzemy... ale dzięki za informacje ;)

Offline em_ka89

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #672 dnia: 13 Września 2015, 22:25 »
Hahahah Laski :D w tym nas nie pobijecie !!!
Licząc gości na ślub nie policzylimy siebie hahahahaha :D

widzę nie jestem sama :D
hahahaha
mądrym być

mój narzeczony kupował smoking w bonusie w skórczu
wiem, że Nodi też tek kupował i jest zadowolony

Offline paseczkowa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #673 dnia: 14 Września 2015, 17:11 »
Hahahah Laski :D w tym nas nie pobijecie !!!
Licząc gości na ślub nie policzylimy siebie hahahahaha :D

widzę nie jestem sama :D
hahahaha
mądrym być

mój narzeczony kupował smoking w bonusie w skórczu
wiem, że Nodi też tek kupował i jest zadowolony

dobrze że się w ogóle spostrzegłam :D

Offline natalya
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #674 dnia: 14 Września 2015, 17:45 »
hej. chcialam wrocic do tematu dzieci na slubie. dla nas dzieci sa bardzo wazne i to jest dzien calej naszej 4. ja mam syna a moj chlop corke. jako ze w planach byl slub w holandii dzieci mialy byc naszymi swiadkami. siedza przy nas i dostaja specjalnie przygotowana dla dzieci deklaracje do podpisania. pozniej musi podejsc ktos dorosly jeszcze podpisac. zastanawiam sie czy tutaj tez sie da cos takiego zorganizowac. nie wyobrazam sobie zeby moje dzieciaki nie siedzialy z nami i braly udzial w tej uroczystosci tylko z boku. co do wydawania mamy przez dziecko podczas slubu koscielnego to ciezko mi to sobie wyobrazic. ngdy czegos takiego nie widzialam, ale widzialam pary ktore szly po prostu z dziecmi.
mam pytanie czy zapraszacie na wesele razem z dziecmi? zapewniacie jakiej atrakcje dla dzieci?
my garnitur kupujemy w hugo boss. mamy tutaj outlet gdzie miedzy 300 a 400e sa piekne garnitury i akurat tak na mojego pasuja ze nic nie trzeba przerabiac. garnituru nie licze w koszty slubu bo i tak bedzie go nosic po slubie.   jak przechodzilam ostatnio przez dluga to te wszytskie garnitury na wystawie wydawaly mi sie wielgachne i szerokie.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #675 dnia: 14 Września 2015, 19:30 »
My zapraszamy dorosłych z dziećmi, wiemy, że część tych co ma maluchy takie do 3 lat będzie chciała zapewnić im opiekę na czas wesela ale np. dwie kuzynki nie mają takiej możliwości i będą z dziećmi, w sumie będziemy mieli dwie starsze dziewczynki 6-9 lat i później takie maluchy 1-4 lat - nie wiem ile z nich będzie, ile np. tylko na początku a ile na całej imprezie, ale jeśli okaże się, że wszystkie dzieci (11-12) to zastanowimy się czy nie "zatrudnić" dalszej koleżanki która jest przedszkolanką do opieki w czasie wesela - chociaż do północy czy pierwszej, żeby nie absorbować wszystkich rodziców do zajmowania się maluchami. Ta koleżanka była już jako taka animatorka u naszej wspólnej znajomej - wtedy nic nie wzieła (oczywiście transport i jedzenie normalnie jak gość) może się zgodzi u nas też być (nie żebym liczyła, że za darmo ale wiem że to sprawdzona osoba).
Czy zapraszać dzieci czy nie myślę, że w pierwszej kolejności bierze się pod uwagę ilość dzieci i cenę (co za tym idzie wiek), my będziemy placić tylko za te dwie starsze i to połowę ceny, ale nawet nie rozważaliśmy w tym kontekście. Jednak gdy ma się ograniczony budżet a dzieci dużo i to starszych trzeba sobie przekalkulować.

Offline majkaaaa

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #676 dnia: 14 Września 2015, 19:39 »
Od początku zakładaliśmy,że zapraszamy z dziećmi. Ale minęło trochę czasu, byliśmy na imprezie, na której były też dzieci i wtedy zwątpiliśmy. Ostatecznie stwierdziliśmy,że zaproszenia napiszemy dla dorosłych z dziećmi, ale przy wręczaniu porozmawiamy, że to rodzice mają zdecydować. Nie chcieliśmy inaczej, bo byśmy musieli wprowadzić jakąś taką selekcję. Część dzieci na pewno by musiała zostać zaproszona, a część niekoniecznie. Nie chcieliśmy złości rodziców na takie rozwiązanie,podzielenie towarzystwa. Liczę, że rozsądnie podejdą do sprawy. Mamy dodatkowy pokój dla dzieci, gdyby trzeba było je położyć, a co do atrakcji to zobaczymy ile ich ostatecznie zdecyduje się pryhść

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #677 dnia: 14 Września 2015, 20:08 »
 Bydgoszcz taka mała a jak się ma facebooka to jeszcze mniejsza... mając wspólnych znajomych widziałam 3-4 z forumek na facebooku - poznałam po zdjęciach slubnych którzy lajkowali nasi wspólni znajomych a były widoczne na forum. Jedną po profilowym poznałam bo ma tu takie samo jako avatar (tzn tak myślę, że to ona) a jedną z Was chyba nawet w znajomych mam. Takie dziwne uczucie poznając Was tu na forum, śledząc przygotowania, rozmawiając o różnych sprawach a później widzieć na facebooku. Tez tak macie ?

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #678 dnia: 14 Września 2015, 20:21 »
kara - mnie nie ma na facebook, więc tak nie mam ;)

Co do dzieci - u nas tak wyszło, że nie było żadnych dzieci i nie żałuję ;D

Offline natalya
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #679 dnia: 14 Września 2015, 21:00 »
na ostatnim weselu na jakim bylam w czasie podawania tortu dzieci zbiegly sie i zaczely wpychac paluchy a w czasie przysiegi dwojka podbiegla i zaczela wchodzic na stol pani urzednik ;D chcialbym zeby rodzice mogli sie swobodnie pobawic, no i sama szczerze mowiac nie przepadam za piskiem i placzem. ogladanie popijajacego towarzystwa to tez nie jest widok dla dzieci. u nas wszytskie maluchy ktore beda nie mowia po polsku wiec toche kiepsko z opiekunka  ???
wyslalam zapytanie do dwoch zespolow o wolna date i nie dostalam od tygodnia odpowiedzi.  :(

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #680 dnia: 14 Września 2015, 21:17 »
Najlepiej dzwonić, ja też miałam tak ze dużo nie odpisuwalo trzeba było dzwonić i to po kilka razy.
Nie wyobrażam sobie takiego zachowania dzieci... To chyba kwestia wychowania. U mojego narzeczonego jest wiele imprez rodzinnych i dzieci trochę broja jak to dzieci ale rodzice reagują zawsze za wczasu. W ubiegłym weekend byliśmy na rocznicy ślubu cioci i wujka mojego narzeczonego, była większa impreza w restauracji z tańcami ale nie było problemu z dziećmi.
Gdybym ja miała małe dziecko i miała możliwość oddania w opiekę to wolałabym iść sama na wesele lub gdyby dziecko było troszkę straszne np chodziło do szkoły to tylko na ślub i/lub początek wesela bym je wzięła a później odwiozla np do rodziców. Ale niestety dla niektórych może to być problem tak jak pisałam u nas będą dwa takie przypadki, osoby które mogłyby zaopiekować się będą też na weselu a w przypadku np rocznego dziecka ciężko zostawić z kimś obcym dla dziecka.

Offline iza0041
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.07.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #681 dnia: 15 Września 2015, 08:31 »
Gdzie i jaką kupujecie wódkę? Ja miałam mieć Stocka ale teraz myślimy nad Palace.

Offline em_ka89

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #682 dnia: 15 Września 2015, 08:59 »
Kara-90 Bydgoszcz to faktycznie bardzo małe miasto
ostatnio bawiłam się na weselu z dziewczyną, która pracuje obok mnie na wyspie w fokusie :P

Offline martunia220

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #683 dnia: 15 Września 2015, 11:38 »
My dzieci dożo nie będziemy mieli. Ogólnie nam zależało na tym żeby chrześniaki nasze były a reszta już rodziców sprawa. Jeżeli chcą cała i imprezę się opiekować swoimi pociechami niech je zabiorą jeżeli nie to nie. Na szczęście dużo małych dzieci nie mamy w rodzinie i za nie nie płacimy w gole. Jak dla mnie każdego indywidualna sprawa, Jak ktoś ma dzieci na to inaczej patrzy niz ja która jeszcze dzieci nie posiadam (ale jednak o chrześniakach myślę;) )

A jeżeli chodzi o garnitur to uważam że lepiej dołożyć i kupić porządny i taki jak się parterowi podoba,
on wynosi ten garniak później nie to co my... :(

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #684 dnia: 15 Września 2015, 12:43 »
Też mi się wydaje, że co do dzieci trzeba nie tylko patrzeć na to, że nie chce mieć dzieci na weselu i koniec. Można zasugerować, że jeśli jest taka możliwość to wolelibyście żeby nie zabierali dzieci, ale jeśli to są małe dzieci, goście mogą mieć problem z opieką - raz mieć kogoś takiego, dwa żeby dziecko chciało zostać, czasami też rodzice boją się zostawić dzieci - bo np. nigdy wcześniej nie oddawali dziecka na tak długo. Na ogół też nie płacimy za takie maluchy. Inaczej gdy dzieci są starsze i bez problemu zostaną z babcią czy nawet opiekunką. Jak byłam w zeszłym roku na weselu był chłopiec który miał roczek i był z rodzicami do 21/22, wtedy przyjachali po niego chyba drudzy dziadkowie, a rodzice mogli swobodnie się bawić, mama tego chłopca mówiła, że nie chciała na całe popołudnie i noc zostawiać teściom bo nigdy z nimi nie zostaje i bali się, że będzie ciągle płacz, a tak mały był już zmęczony to go tylko uśpili i pilnowali w nocy.

Offline martunia220

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #685 dnia: 15 Września 2015, 15:40 »
No u mnie tak chyba będzie że w kościele maluchy będą (chrześniaki) i na początku imprezy, a później rodzice podrzucą rodzince na noc do opieki :)

Offline natalya
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #686 dnia: 15 Września 2015, 22:01 »
ja sie chyba zdecyduje na express duo plus. maja akurat wolny termin. po rozmowie telefenicznej mialam jakies takie dobre uczucie   ;D

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #687 dnia: 15 Września 2015, 22:24 »
natalia - pierwsze wrażenie jest ważne :) Jeśli chcecie zespół i ten Wam odpowiada. Dodatkowo złapaliście dobry kontakt to umawiaj się za spotkanie, wypytaj o szczegóły i bierz  :)

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #688 dnia: 15 Września 2015, 22:29 »
Któraś z Was ostatnio pytała o co pytać menagera/właściciela restauracji... znalazłam mój zestaw pytań :p (ściagnełam z neta jakiś i zostawiłam to co mnie interesowało) :

1. Cena pokoi noclegowych? Kiedy goście mogą się zameldować i kiedy muszą wymeldować się z pokoi? Śniadanie, jakie gdzie i o której?
2. Czy jest wydzielone miejsce dla palących?
3. Czy i gdzie jest osobny stolik dla zespołu, kamerzysty i fotografa ? Czy są zniżki lub możliwość ustalenia odrębnego menu dla tych osób?
4. Jakie są opłaty za dzieci? Czy jest jakiś plac zabaw?
5. Czy pobierana jest tzw. „opłata korkowa”? Jeżeli tak to w jaki sposób jest liczona? Gdzie przechowywany jest alkohol i kto ma dostęp do tego miejsca? Czy jest to miejsce pod kluczem? Czy jest dostępna lodówka na alkohol i czy są z nią związane jakieś opłaty?
6. Gdzie można skosztować potraw weselnych? Czy zapewniają Państwo darmową degustację potraw weselnych?
7. Czy jest dostępny tzw. „stół wiejski”? Czy można dostarczyć własne wyroby? Jakie są opłaty?
8. Czy możemy po weselu zabrać jedzenie? Kiedy można je odebrać? Czy zapewniają Państwo pojemniki?
9. Jak wygląda zastawa i szkło, które będzie używane na weselu.
10. Czy płacimy za stłuczoną zastawę i kieliszki? Jeżeli tak to jakie są koszty?
11. Ile kawy, herbaty, soków, wody przypada na jedna osobę? Jakie są ewentualne dopłaty?
12. Czy w cenie są owoce? Jeżeli nie to jakie są koszty? Jakie owoce pojawią się na stole i w jakich ilościach?
13. Ile ciast pojawi się na stole i ile przypada na jedną osobę? Czy można wnieść swoje ciasta i tort? Czy są jakieś opłaty z tym związane?
14. Czy jest chłodnia na tort i ciasta? Jaka jest maksymalna średnica tortu aby nie było problemów np. z przeniesieniem go przez drzwi ?
15. Jaka jest ilość gorących posiłków, ilość zimnych przekąsek. Czy można zmienić godziny podań i zamiast 3 dań ciepłych po północy zrobić jedną przed północą (nie zupę) po północy zupę i jeszcze jedno ciepłe?
16. Jakie napoje są serwowane na weselu? Proszę podać marki napoi.
17. O której godzinie musi skończyć się przyjęcie weselne?
18. Czy można zobaczyć toalety? Czy w czasie wesela będzie ktoś odpowiedzialny za czystość toalety i jej wyposażenie w ręczniki, papier, mydło?
19. Czy Państwa sala do wynajęcia posiada szatnię? Czy w czasie wesela będzie ją ktoś obsługiwał? Czy pobierane są za korzystanie z szatni jakieś opłaty?
20.. Do kiedy należy podać ostateczną liczbę gości? Do kiedy należy ostatecznie ustalić menu?
21. Czy w czasie ślubu będzie dostępny ktoś z kadry kierowniczej?
22. Co dokładnie wchodzi w cenę jeśli chodzi o dekorację sali i stołów (serwetki, bieżniki, świcie, świeczniki, wazony, kwiaty)
23. Czy możemy przyjrzeć się organizacji innych wesel? Kiedy można się umówić i na jakich zasadach?
24. Jaka jest wielkość zaliczki? Kiedy trzeba ją wpłacić ? Kiedy płacimy resztę ? Czy są jakieś udogodnienia jeżeli chodzi o spłatę ?
25. Czy prąd, gaz, woda są wliczone w cenę wynajmu czy płaci się za nie dodatkowo. Czy za oświetlenia wykorzystywane przez ekipę filmową i zespół muzyczny płaci się dodatkowo?
26. Ile kelnerów przypada na określoną ilość gości?
27. Pod jakimi warunkami mogą nam Państwo wypowiedzieć umowę ?
28. Czy kelnerzy sa odpowiedzialni za to by na stołach była wódka (donoszą / pilnują)
29. Układ stołów w podkowę (i podobne) jak ma się do liczby gości i rozstawienia stołów? Gdzie wtedy jest miejsce na wiejski stół i stół kawowy z ciastami?
30. Kiedy można przyjść udekorować salę przed weselem, czy może to być dzień wesela wczesne godziny poranne?
31. Czy w obiekcie znajduje się agregat prądotwórczy (w razie braku prądu)? Czy w razie braku prądu poniesiemy dodatkowe koszty za korzystanie z agregatu?
32. Jakiej pojemności kieliszki Państwo posiadacie? Czy możemy wybrać pojemność jaka nam odpowiada?
33. Czy posiadają państwo i mogą udostępnić rzutnik?
34. Czy mieli Państwo jakieś wpadki w czasie organizacji wesela i jak sobie Państwo poradzili?

Offline joaszo
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #689 dnia: 16 Września 2015, 09:37 »
świetna ściąga :)