e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016  (Przeczytany 216478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blankowa Kobieta

Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
10 września 2015, 21:30
No właśnie nie wiem, czy by chciała żebym pisała, może sama ujawni :) Ale na priv dam ci cynk, mam nadzieję, że się nie obrazi ;) Ja pamiętam, bo pokazywała swoje zdjęcia w relacji zaraz po ślubie, a że piękna z nich para, to trudno zapomnieć :)

Offline paseczkowa Kobieta

10 września 2015, 21:46
No właśnie nie wiem, czy by chciała żebym pisała, może sama ujawni :) Ale na priv dam ci cynk, mam nadzieję, że się nie obrazi ;) Ja pamiętam, bo pokazywała swoje zdjęcia w relacji zaraz po ślubie, a że piękna z nich para, to trudno zapomnieć :)

No no rozumiem :) pewnie :) ładne zdjęcia robi ten Michał :)

10 września 2015, 21:52
Co myślicie o tym: mam koleżankę, która ma bliźniaczki, w kwietniu będą miały 2,5 roku i tak chciałabym żeby sypały nam kwiatki czy coś w tym stylu :)

Offline blankowa Kobieta

10 września 2015, 21:57
Będą trochę małe, dzieci w tym wieku są nieprzewidywalne ;D Ja bym nie ryzykowała  :D

10 września 2015, 21:59
Będą trochę małe, dzieci w tym wieku są nieprzewidywalne ;D Ja bym nie ryzykowała  :D

Też trochę o tym myślałam i nie wiem, zapytam koleżanki co o tym sądzi :D

Offline weronafoto Kobieta

10 września 2015, 22:08
paseczkowa jutro z wieczora podeślę Ci zdjęcia  ;D

Offline Kara-90 Kobieta

10 września 2015, 22:13
Michał Czajkowski bardzo sympatyczny, kontaktowy, na spotkaniach odpowiadał skrupulatnie na wszystkie moje pytania (a zawsze mam ich dużo) pokazał nam specjalnie zdjęcia z wesela na naszej sali które robił, Plener - ma dla nas cały dzień, gdzie go wywieziemy tam nam zrobi zdjęcia. Ja też nie mam u niego fotoksiążki, sama chce wykleić album.

Blankowa napiszesz mi też? Wiem, że jedna forumka go miała bo jak pytałam na początku roku to go polecała, ale ona już miała chyba 2 lata temu ślub albo nawet i 3, może chodzi o kogoś jeszcze innego? Bo nie widziałam fotorelacji na forum.

Co do dzieci ja sobie wymyśliłam że dzieci kuzynek i kuzyna mojego narzeczonego będą uczestniczyć - oczywiście jeśli będą chciały nic na siłe. Chłopiec w dni naszego slubu będzie miał 3,5 roku będzie niósł obrączki obok dziewczynka 4 latka sypała kwiatki (jak ksiądz się zgodzi), a na ofiarowanie dwie starsze dziewczynki 6 i 9 lat będą niosły np ampułki i kielich albo puszke.

Offline zuzia91 Kobieta

10 września 2015, 22:59
hej tak was podczytuje i co do dzieci to siedzi mi w głowie pomysł żeby mnie nasz syn 14 miesieczny odprowadził do ołtarza :D samego przed nami go nie puszcze bo poleci w siną dal ale jak by szedł ze mną za rączke byłoby tak słodko :) tylko ryzyko ze się nagle gdzieś zatrzyma albo zacznie się wyrywać.. muszę jeszcze nad tym pomyśleć cjociaż czasu nie mam za dużo bo ślub już w sobotę :)

Offline natalya Kobieta

10 września 2015, 23:16
moj syn ma 10 lat i bedzie mnie "wydawal"  ;D
zastanawiam sie nad oprawa muzyczna. dj ktorego wybralam ma wolny termin i bella notte tez... o bella notte wlasnie przeczytalam bardzo zla swierza opinie wiec nie wiem waham sie...

Offline blankowa Kobieta

10 września 2015, 23:49
natalia - ja bym brała DJa. Coraz częściej się przekonuję (zwłaszcza od czasu własnego wesela), że oryginalne wykonanie to jest to. Nawet filmy ślubne, które sobie przeglądałam na youtubie lepiej się ogląda gdy ktoś miał DJa i lecą oryginalne  piosenki, a nie jak śpiewa jakiś zespół.
Co do bella note - nie wiem, nie znam.

zuzia - rzeczywiście musiałoby to słodko wyglądać, ale gorzej, jak mały będzie miał inną koncepcję :D

Tak jak pisałam z małymi dziećmi (1-3 lata) jest ryzyko. Ze starszymi łatwiej się dogadać i im wytłumaczyć co mają robić.
Z drygiej strony jest ryzyko jest zabawa ;D

Offline Kara-90 Kobieta

11 września 2015, 09:52
Nie mogę dodać zdjęć bo pojawia mi się komunikat: Nie można zapisywać w katalogu załączników. Twój załącznik lub awatar nie może być zapisany.

Offline martunia220 Kobieta

11 września 2015, 11:10
Co do dzieci to na pewno słodko to wygląda nawet jak 10-lest kawaler prowadzi mamę na wydanie ;)
ja chciałam moja chrześniaczkę będzie miała nie całe 5 lat i mojego narzeczonego chrześniaka będzie miał nie całe 8 - taka parkę sobie wymyśliłam :)
Kara-90 - szkoda że nie dałaś rady dodać zdjęć :( może ci się jeszcze uda!
 Ja suknie przed ślubem pokaże tylko wam no i pewnie mamie i siostrze (bo będę jechała na przymiarkę z nimi), tez chce zrobić niespodziankę gościom :)

Offline doksik86

11 września 2015, 12:51
Moje dzieci w dniu ślubu miały 5,5 lat i rok, ale wolałam nie ryzykować z prowadzeniem mnie ;) w końcu ślub to nie szopka, wolałam bardziej dostojnie, dzieci to dzieci, ale dzień jest rodziców i to oni sobie przysięgają :) uwaga ma się skupiać na parze młodej, a nie na dzieciach :)

Offline Alis Kobieta

11 września 2015, 13:02
Widziałam kiedyś takie cos ze dziecko odprowadzało mamę do ołtarza (takie starsze, na oko 10 letni chłopiec) i wyglądało to po prostu śmiesznie  ::) na pewno nie słodko, tylko tak dziwacznie

odprowadzanie przez ojca panny młodej rozumiem ale przez dziecko  ???
nie bardzo rozumiem co to ma symbolizować, ze mama sama nie umie przejść 3 metrów czy co ?  ;) ;)

ja weszłam do kościoła pod rękę z mężem (wtedy jeszcze narzeczonym) i dla mnie osobiście to jedyny słuszny wybór bo wg mnie facet w tym dniu liczy się tak samo jak kobieta i może tez ma ochotę wejść środkiem kościoła przy stojącej publiczności i muzyce granej specjalnie dla młodych

ale oczywiście każdy robi jak uważa i szanuje wybór innych, w końcu ślub raz w życiu i trzeba spełniać swoje marzenia  :)

Offline blankowa Kobieta

11 września 2015, 13:14
ja weszłam do kościoła pod rękę z mężem (wtedy jeszcze narzeczonym) i dla mnie osobiście to jedyny słuszny wybór bo wg mnie facet w tym dniu liczy się tak samo jak kobieta i może tez ma ochotę wejść środkiem kościoła przy stojącej publiczności i muzyce granej specjalnie dla młodych

W zupełności się zgadzam. Dla mnie facet czekający na pannę młodą pod ołtarzem wygląda trochę jak sierotka, bo w tym momencie najważniejsza jest panna młoda, a co z facetem? Ja to się cieszyłam, że przed nami nie szedł ksiądz, a za nami świadkowie, bo uważam, że to parę młodą ma być widać ;D

Offline lenia08 Kobieta

11 września 2015, 13:18
Alis, zgadzam się z Tobą w 100% Wg mnie najlepszą opcją jest wspólne wejście Pary Młodej przed ołtarz..
Jeśli chodzi o dzieci, to faktycznie, takie do 5 roku idące przed Parą Młodą może są słodkie, ale to też nie do końca mój klimat..
Chociaż za dzieciaka 2 razy byłam tym dzieckiem idącym przed Młodymi do ołtarza:P

Offline Alis Kobieta

11 września 2015, 13:28

W zupełności się zgadzam. Dla mnie facet czekający na pannę młodą pod ołtarzem wygląda trochę jak sierotka, bo w tym momencie najważniejsza jest panna młoda, a co z facetem? Ja to się cieszyłam, że przed nami nie szedł ksiądz, a za nami świadkowie, bo uważam, że to parę młodą ma być widać ;D

no właśnie - taka oczekująca sierota (nie obrażając sierot którym osobiście bardzo współczuje) to jedyne słowo które nasuwa mi się w takim momencie na myśl
panna młoda jako gwiazda idzie środkiem a ten biedny facet czeka jak na zmiłowanie czy łaskawa Pani przyjdzie czy nie przyjdzie  ::)

no przed nami szedł ksiądz akurat ale jakoś zbytnio mi nie przeszkadzał  :P
ale ojcu za to od razu zarezerwowałam jednak miejsce w pierwszej ławce żeby czuł się ważny ale mimo wszytsko swoje przejście przez kościół zaliczył 30 lat temu  ;)
a ja tez nie jestem meblem który ktoś będzie przekazywał publicznie jak na targu  :P :P

uważam ze to jednak jest sakrament małżeństwa, dla wielu z nas ostatni (oby dla wszystkich) i warto tak go zaplanować żeby wyglądał godnie a nie cudacznie

11 września 2015, 14:59
paseczkowa jutro z wieczora podeślę Ci zdjęcia  ;D

Czekam niecierpliwie :)

11 września 2015, 15:01
Michał Czajkowski bardzo sympatyczny, kontaktowy, na spotkaniach odpowiadał skrupulatnie na wszystkie moje pytania (a zawsze mam ich dużo) pokazał nam specjalnie zdjęcia z wesela na naszej sali które robił, Plener - ma dla nas cały dzień, gdzie go wywieziemy tam nam zrobi zdjęcia. Ja też nie mam u niego fotoksiążki, sama chce wykleić album.

Blankowa napiszesz mi też? Wiem, że jedna forumka go miała bo jak pytałam na początku roku to go polecała, ale ona już miała chyba 2 lata temu ślub albo nawet i 3, może chodzi o kogoś jeszcze innego? Bo nie widziałam fotorelacji na forum.

Co do dzieci ja sobie wymyśliłam że dzieci kuzynek i kuzyna mojego narzeczonego będą uczestniczyć - oczywiście jeśli będą chciały nic na siłe. Chłopiec w dni naszego slubu będzie miał 3,5 roku będzie niósł obrączki obok dziewczynka 4 latka sypała kwiatki (jak ksiądz się zgodzi), a na ofiarowanie dwie starsze dziewczynki 6 i 9 lat będą niosły np ampułki i kielich albo puszke.

Czyli rozumiem, że jest ogółem elastyczny jeśli chodzi o jakies zmiany w proponowanych przez niego pakietach?
A macie sesję narzeczeńską?
My sie z nim spotkamy chyba w przyszłym tygodniu :) a np. on sam też ma jakies pomysły gdzie jechać, jesli chodzi o plener?

11 września 2015, 15:08
Ja to bym chyba chciała, żeby mnie tata odprowadził, no nie wiem jeszcze w sumie :D

Właśnie zajrzałam do kalendarzyka i mam nadzieję, że nic mi się nie przesunie i że okres mi sie skończy tydzień przed ślubem :D aaaaaa w dzień slubu będę miała dni płodne, jak nic trzeba będzie płodzić potomka w noc poslubna hahah :D

Offline doksik86

11 września 2015, 15:59
Odprowadzający tata symbolizuje fakt, że oddaje córkę w ręce tego akurat mężczyzny, czekającego przy ołtarzu :) taki moment "przekazania", symbol zaufania etc. :) mnie odprowadzał tata i większosć się bardzo wzruszyła na widok takiego rozwiązania, ale to jak kto lubi :) my do samego końca nie wiedzieliśmy, czy pójdziemy razem, czy tata odprowadzi,ale marzył  o tym od zawsze, więc to raczej ukłon w jego stronę :)

Offline majkaaaa Kobieta

11 września 2015, 16:29
Wiecie,nam nawet ksiądz na naukach mówił, że nie robi problemu, gdy ojciec prowadzi córkę do ołtarza, ale żebyśmy to przemyśleli, bo to nasz wspólny dzień, oboje jesteśmy ważni. I ja chyba się z tym zgadzam. Chyba zbyt często spycha się mężczyznę do roli trochę dodatku do pięknej panny młodej.On ma się dopasować do n aszych wizji. Oczywiście mówiąc my mam na myśli ogół panien młodych. My stąd jesteśmy inne, prawda? Zresztą razem jakoś raźniej znosić stres

Offline majkaaaa Kobieta

11 września 2015, 16:44
A, jeszcze jedno. Takim symbolem zgody na małżeństwo, przekazania jednego drugiemu jest błogosławieństwo rodziców, niekoniecznie poprowadzenie panny młodej przez tatę, ale oczywiście nie oceniam. Jeśli ktoś chce w ten sposób, to też pięknie wygląda

11 września 2015, 19:43
Ja jestem jedyną córką, mam dwóch braci, nie wiem... zapytam taty jak to widzi czy to jest coś bardzo ważnego dla niego.
Bo coś w tym jest, że Pan Młody jest wtedy trochę zepchnięty na drugi plan :)

Offline blankowa Kobieta

11 września 2015, 22:44
Każdy robi jak uważa, ja bym narzeczonego nie zostawiła pod ołtarzem, nie podoba mi się takie nierówne traktowanie. Poza tym warto zapytać samego zainteresowanego jak to widzi. Wiem, że niektórzy księża są przeciwni temu zwyczajowi z prowadzeniem do ołtarza przez ojców. Któraś z dziewczyn już pisała - dla rodziców jest błogosławieństwo (albo i nie, bo my go nie mieliśmy, bo też mam na ten temat swoje zdanie).

Jak wybieraliśmy garnitur - od razu powiedziałam, że narzeczony niech wybiera co chce i niech nie patrzy na cenę (oczywiście nie mówimy tu o garniaku za 10 tysięcy ;)), bo to on miał czuć się świetnie, ja swojej sukni już nigdzie nie ubrałam, a mąż swój ślubny garnitur owszem, więc tym bardziej było warto wydać więcej na jego garnitur, niż na moją suknię. Nie rozumiem, jak niektóre dziewczyny kupują kiecki za grube tysiące, a potem szukają oszczędności na panu młodym ::)
Ślub jest nasz wspólny. Wiadomo, że na ogół kobiety bardziej orientują się w organizacyjnych tematach, co nie oznacza, że mają wszystko robić jak im się podoba.

Alis coś w tym jest, że to trochę wygląda, jak "oddawanie" córki i tym samym uprzedmiotowienie jej. Mnie np. zawsze denerwuje, jak faceci  chcąc zatańczyć z jakąś kobietą, najpierw pytają o zdanie jej faceta ::) Co to ma być? Skąd mój maż ma wiedzieć czy ja chcę z kimś zatańczyć ::)

Alis - wolę jak np. na filmie na pierwszym planie przy wchodzeniu do kościoła widać młodą parę, a nie księdza, a niestety to on wtedy idzie pierwszy i wszystko zasłania :D A świadkowie z tyłu robią sztuczny tłum ;) Podoba mi się jak świadkowie czekają na parę przy ołtarzu, jakoś tak moim zdaniem elegancko to wygląda.

Offline Alis Kobieta

11 września 2015, 23:06
Zgadzam sie z Tobą Blankowa zwłaszcza w kwestii garnituru  ;) my długo chodziliśmy za garniturem bo żadne poliestry nie wchodziły w grę a i zależało nam aby był idealnie skrojony i dopasowany

Dłużej chodziliśmy za garniturem niż za suknią  ;) ale pamietam jaka byłam dumna jak go zobaczyłam w dzien ślubu w pełnej krasie  ;)

wykorzystał go na tylu okazjach pózniej ze zakup był wart zachodu i pieniędzy

A suknia leży smętnie w szafie , moze kiedyś zrobię z niej dziecku namiot  ;D ;D ;D ;D

Offline Kara-90 Kobieta

12 września 2015, 09:02
Dziewczyny ja również zgadzam się co do garnituru, chcę żeby mój narzeczony miał w końcu porządnie skrojony garnitur który posłuży mu na kolejne lata. Ostatni kupował 6 lat temu gdy szliśmy na nasze pierwsze wspólne wesele (jeszcze wcześniejszy miał z bierzmowania   :glupek: :Olaboga: ) i nie leży idealnie zwłaszcza marynarka bo jest wysoki i ma długie ręce (zawsze jest problem z rękawami) i jest przez to za dłygo bo patrzył pod długość rękawa... także na pewno garnitur musi mieć pierwsza klasa

Co do wejścia pary młodej i kroczenia przez kościół, nie podoba mi się gdy ojciec panny młodej prowadzi ją z kilku powodów, po pierwsze to jest zwyczaj amerykański, już i tak wiele nasze wesela przejeły od obcych krajów zwłaszcza z USA, akurat w kościele ślub chciałabym żeby był jak najbardziej w tradycji polskiej (nie podobają mi się też m.in."zaprzęgi" druhen i drużbów). Na błogosławieństwie się już spotykamy i od tej pory razem jedziemy i idziemy przed ołtarz do kościoła. Było wcześniej wspominane, że to jest ten moment aprobaty na ślub ze strony rodziców. jeśli ojciec odprowadza młodzi nie powinni mieć błogosławieństwa i powinni osobno jechać do kościoła - zdecydujmy się albo polska tradycja albo amerykańska. Oczywiście każdy zrobi jak chce i jeśli mu się tak podoba to wymiksuje wszystko, ale mi się tak jakoś nie widzi, jestem osobom - nie wiem sama jak to nazwać, lubiącą i szanującą tradycję (w ramach rozsądku) więc jakoś gryzie mi się to.

Tak jak piszecie pan młody jest w tedy jak taki dodatek, tak samo jeśli panna młoda sama wchodzi do kościoła i idzie do pana młodego. To jest nasz dzień, my razem będziemy się łączyć przed ołtarzem. Jakoś też bardziej dostojne wydaje mi się jak przez kościół idzie para młoda a nie sama panna młoda, ja chyba czułabym się bardziej dumna i szczęśliwa.
Akurat u nas ksiądz nie wychodzi po młodych, a mi się to podoba, zapytam księdza czy wyjdzie po nas. To mi się wydaje właśnie takie... nie wiem sama jak to opisać, przysięga jest przed Bogiem - jestem osobą wierzącą i jest ona dla mnie bardzo ważna. W święta na ogół sa mini procesje na wejście i na zakończenie mszy ksiądz z ministrantami czasami też innymi księżmi idzie przez środek kościoła, a ślub to nasze święto i to wyjście księdza z jednej strony dla mnie symbolizuje taką większość uroczystość mszy a z drugiej, że ksiądz jako przedstawiciel Boga od początku nam błogosławi.

Co do tego, że my dziewczyny bardziej się wszystko w angażujemy czy orientujemy ale panów nei można pomijać, to ostatnio zdziwiłam się gdy kupowałam suknię. Jak pokazuję jakieś dekoracje czy rozmawiamy o kolorach dekoracji raczej mało rozmowny jest mój narzeczony ale ale co do sukni chciał miec tez coś do powiedzenia. Gdy pierwszy raz byłam z mamą w Laurze był rozżalony, ze nie mam żadnych zdjęć, więc zabrałam go następnym razem - traf chciał, że znalazłam swoją suknię. Ale np. doradzał mi i widziałam, że mu zależy, żeby kupić suknię która jakoś będzie mu się podobać. Tzn może nie dokładnie bo większość mu się podobała więc miałabym szeroki wybór, ale wiedziałam, że nie podobają mu się szerokie oraz  dłuuuugie welony, mi niekoniecznie - poszliśmy na kompromis i na sesje ślubną taki będę miała. Ja też chciałabym żeby wziął pod uwagę moje upodobania - w końcu mamy tworzyć parę, a nie wstydzic się co drugie na siebie założyło. Jak kupiłam już suknię musiałam mu ze szczegółami opisać jak wszystko wyglądało i chciał zobaczyć zdjęcie w welonie ale na to juz się nie zgodziłam.

paseczkowa, co do Michała Czajkowskiego my nie mamy sesji narzeczeńskiej, jakoś nie czuję takiej potrzeby. Jest bardzo elastyczny. I co do pomysłów na plener to nie rozmawialiśmy o takich szczegółach, gdy podpisywaliśmy umowę do naszego ślubu było ponad półtora roku.

Offline Kara-90 Kobieta

12 września 2015, 09:10
Ale się rozpisałam, pisałam szybko i na telefonie więc wybaczcie literówki i jakieś inne dziwne błędy.
no niestety zdjęcia nie mogę dodać nie wiem czemu, wcześniej klikałam opcje dodatkowe> załącz i było ok. teraz ten dziwny komunikat mi wyskakuje.

Offline 90Wiola12 Kobieta

12 września 2015, 09:31
Hej Dziewczyny..
Jeżeli już mowa o garniturach.. orientowałyście się gdzie szyja garnitury ?  Na targach u Sowy był derred.. I mieli piękne.. ale słyszałam, że dużo kasy trzeba wyłożyć na taki garnitur.. a mój K. Powiedział ze to przesada..
Byłam jakiś czas temu z Malibu na dworcowej.. tez fajne i niedrogie mają garnitury. . Tzn na każdą kieszeń ale nie wiem jak opinie..
Na dworcowej jest chyba jeszcze jeden sklep z garniturami ale nie wiem jak się nazywa. .
Myślałam jeszcze żeby przejść się po focusie i GP tam też są sklepy z garniturami i może tam się coś poszuka..
Jak to u Was wygląda ???

Offline Kara-90 Kobieta

12 września 2015, 10:11
Mi ostatnio kolega polecił jakiś zakład czy hurtownie w Osielsku, mówił, że za garnitur dobrej jakości, ponad 3/4 składu bawełna czy wełna nie pamiętam zapłacił 400zł z dopasowaniem.