e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016  (Przeczytany 236394 razy)

Offline majkaaaa Kobieta

Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
15 grudnia 2014, 19:48
My nie byliśmy w Hulance, ponieważ nie braliśmy jej pod uwagę.  I tak byśmy się nie zdecydowali, a już nie chciałam sobie mieszać w głowie.  Co do wielkości sali, to akurat w sobotę rozmawialiśmy z już "naszym" fotografem i on sam mówił, że lepiej, jeśli na sali jest ciut ciaśniej niż żeby była za wielka.  Ale wiadomo, wszystko w granicach rozsądku.  Zawsze ktoś w ostatniej chwili wypadnie, ktoś nie będzie tańczył itp.  Dużo też zależy od ustawienia stołów.  Ale na pewno będziecie zadowoleni z Hulanki.  A w tym miejscu muszę się wam pochwalić, że nareszcie jestem spokojniejsza.  Mamy zaklepany termin - 22. 04. 2016, jest sala, jest dj i fotograf, więc w zasadzie to co najważniejsze.  Teraz już nie mam takiego ciśnienia, czy ktoś nie sprzątnie mi sprzed nosa tego, na czym mi najbardziej zależy.  Pozostaje nam tylko umówić się na podpisanie umów, ale to pod koniec tygodnia.  Chcemy załatwić sprawę  jeszcze przed świętami. 

Offline Kara-90 Kobieta

15 grudnia 2014, 20:20
super, że masz termin :D na jakiego fotografa zdecydowałaś się?
co do sali to też brałam pod uwagę to, że mamy dużo młodych i dużo osób lubiących potańczyć - jeśli chodzi o parkiet, u nas póki co lista rośnie zamiast maleć z 80 osób doroslych zrobilo się po konsultacji z przyszlymi teściami 84 a jeszcze z moimi rodzicami musimy porozmawiać do tego 6-7 dzieci (kamerzysty, fotografa, zespołu nie liczylam). Mamy też na liscie 4 osoby których nie liczyliśmy (bo prawdopodbnie nie przyjadą ale w sumie na 100% nie wiemy) wiec licząc te osoby jeszcze wiecej wyjdzie.

Offline majkaaaa Kobieta

15 grudnia 2014, 21:48
Zdecydowaliśmy się na Vivacolor - Jacek Kołaczek.  Zachwyciłam się jego zdjęciami.  Zaznaczam, że zdjęcia ze strony internetowej zupełnie nie oddają piękna gotowego albumu.  Co do liczby gości, to ciężko mi nawet ogólnie stwierdzić ile osób może przybyć ostatecznie.  Mam wrażenie, że może okazać się, że sporo osób może odpaść.  Ale to tylko moje przypuszczenia.  Tak już jest, że moja rodzinka jest trochę leniwa.  No, ale zobaczymy.

Offline Kara-90 Kobieta

15 grudnia 2014, 22:05
a jaki koszt tego fotografa?

Offline majkaaaa Kobieta

16 grudnia 2014, 20:52
Ten wariant, na który się zdecydowaliśmy 3800, ale mamy obiecany rabat  ;)

Offline Kara-90 Kobieta

16 grudnia 2014, 22:33
targuj się, masz wesele poza sezonem, ja tam mam zamiar o wszystko się targować :P :P :P :P dobrzy fachowcy na ogól sa warci swojej ceny, ale jak zejdzie stówke to mu duzo nie ubedzie, a dla mlodej pary tu stówka, tam stówka i nagle robi się 500zł

Offline majkaaaa Kobieta

17 grudnia 2014, 20:29
Ale muszę pochwalić, że nawet nie wspomnieliśmy o żadnym rabacie, kiedy rozmawialiśmy na targach, a propozycja padła od niego. Poza tym później na spotkaniu sam wspomniał, że pamięta o obietnicy.

Offline kasiaa92 Kobieta

18 grudnia 2014, 23:18
Hej ! Ja również zarezerwowałam termin w Hulance.  Byliśmy w wielu różnych miejscach wcześniej i żadna na nas nie robiła takiego wrażenia. . ;) Rodzicom także się spodobało ;D Koleżanka była tam jakiś czas temu na weselu i mowila ze osobne sale sie nie sprawdzily. . .  Rowniez to do mnie nie przemawia tak do konca, zaluje ze sala nie jest rozciągnięta w prostokąt. . .  ale u mnie na liscie jest 117 osób, rodzina z obu stron jakby mogła nie schodziłaby z parkietu, no i znajomi którzy właściwie z niego nie schodzą :D Więc ta kwestia z "pustką" na parkiecie zależy moim zdaniem od ludzi, których się zaprasza. .  :D My do świąt chcemy jeszcze do orkiestry zadzwonić, bo to również najważniejsze.  Kamerzysta i fotograf też wybrani, ale muszę tylko zadzwonić.  Mam nadzieje, że terminy w kwietniu, tym bardziej 2016 nie są oblegane :P   majkaaaa a Ty na jakiej sali robisz w końcu?

Offline Kara-90 Kobieta

19 grudnia 2014, 00:33
Mi się własnie podoba to, że sale są osobno, najbardziej nie podoba mi się jak na weselu jest stół w ksztalcie podkowy i na środku między długimi stołami się tańczy albo jak są okrągłe stoliki dookoła sali a na środku parkiet. Łącznik jest dość szeroki więc nie ma całkowitej izolacji, a tez jak ktos nie lubi tańczyć na świeczniku to będzie czuł się komfortowo. U nas lista gości wzrosła już 88 osób i coś czuję, że będzie ostatecznie ponad 90 (samych dorosłych) u nas też właśnie jest mnóstwo młodych mój narzeczony ma bardzo dużo kuzynostwa w podobnym wieku do naszego i ciut starszych na liście też trochę znajomych mamy, a byliśmy i w rodzinie na nie jednym weselu i wiemy, że większość całe wesela przetańcuje, a ciocie i wujkowie w wieku naszych rodziców tez lubią potańczyć więc myślę, że parkiet nie będzie świecić pustkami. A jakiego fotografa kasiaa92 masz wybranego?

Offline kasiaa92 Kobieta

19 grudnia 2014, 01:53
Mi tez sie nie podoba jak na srodku sie tanczy, bo wtedy ludzie sa ze soba odzieleni, a tak siedzą wszyscy razem no i ta perspektywa okraglych stolikow jest super! Wszedzie gdzie bylam polecali okragle, bo wieksza integracja jest.  Kara-90 mi chodzi o to zeby to bylo troche bardziej polaczone (sala koncumpcyjna i taneczna) jak np w Magnolii, to byloby w ogole extra! Jesli chodzi o fotografa to zastanawiam się pomiędzy agrafkafoto a jackiem tomaszem (oboje są z Nakła), biorą do 2 tys, a zdjecia robią swietne.  Dostaje sie praktycznie wszystkie zdjecia na plytce, sa przerobione i dodatkowo te albumy itd.  Oni są po prostu z mniejszego miasteczka i nie moga dac kosmicznych cen, bo nikt  z okolic z ktorych ja jestem by ich nie bral.  Zainteresowanie i tak maja spore wiec swoje zarobią. . . :)

Offline Kara-90 Kobieta

19 grudnia 2014, 13:03
Ja się wstępnie zastanawiałam nad rozmieszczeniem gości i z okrągłymi byłoby ciężko rozsadzić nam gości. Poza tym mojemu narzeczonemu się nie podobają więc pewnie zostaniemy przy długich stołach, tak jak w Magnolii jest, że stoły sa za parkietem jest idealnie, byłam na 3 weselach gdzie tak było i rzeczywiście tak jest najlepiej bo przy stole widać parkiet ale też nie jest tak, że ktoś tańczy Ci pod nosem, ani jak tańczysz nikt w bliskiej odległości (np. 1m) nie patrzy się perfidnie na Ciebie, ale myśle, że tak jak jest w Hulance bedzie też dobrze.

Offline blankowa Kobieta

19 grudnia 2014, 13:15
My też mieliśmy część taneczną i cześć ze stołami (na jednej sali) i to moim zdaniem najbardziej optymalne rozwiązanie, też nie lubię jak stoły są w podkowę i ludzie tańczący obijają się o tych, którzy siedzą.
* stoły są w podkowę a ludzie tańczą między stołami, bo w ostatnim poście nie dopowiedziałam, bo my też mieliśmy stoły w podkowę (ale wąską) i nikt pośrodku nie tańczył, tylko był wyznaczony parkiet

Offline Kara-90 Kobieta

19 grudnia 2014, 13:18
blankowa o taki układ własnie mi chodziło, że jest najlepszy :)

Offline majkaaaa Kobieta

19 grudnia 2014, 16:07
My zdecydowaliśmy się ostatecznie na Dworek Zawadzkich.

Offline majkaaaa Kobieta

20 grudnia 2014, 15:39
Dziewczyny, a czy planujecie w jakiś sposób rozwiązać problem dojazdu na salę dla gości? Tak do mnie dotarło, że być może będą osoby, które nie będą miały dojazdu. Wiadomo, jeśli ślub i wesele są w mieście, to wielkiego kłopotu nie ma. Ale widzę, że część z was planuje wesele w Hulance. Czy u was wszyscy będą samochodami i ktoś nie będzie trunkował, żeby móc prowadzić? Nie chcę stawiać gości w dość trudnej sytuacji, na zasadzie : to wasz problem czym dojedziecie. Zależy mi aby wszyscy, których zapraszam byli z nami i aby zapamiętali wszystko jak najlepiej, a nie jako kłopot.

Offline kasiaa92 Kobieta

20 grudnia 2014, 16:34
Ja ostatnio byłam na weselu i nikt nikogo nie pytał czy ma jak dojechać. Musieliśmy przyjechac najpierw do kosciola do innej miejscowosci, a pozniej jeszcze 50 km na sale. Jakoś to nie stanowiło dla nikogo problemu, przynajmniej dla mnie...:) U mnie raczej większość załatwiłaby sobie transport. Myślę, że jeśli wie się od roku, że pojdzie się na wesele to każdy jest w stanie załatwić sobie znajomego czy kogos z rodziny aby mogl zawiezc/odebrac. Aczkolwiek wczesniej zamierzam o to kazdego z gosci pytac, bo mozliwe, ze wynajelabym kilka pokoi albo duze taxowki na powrot, gdyby ktos na prawde mial kłopot. Wiekszosc z naszych gości bedzie mialo ok 20 km do Pawłówka, a ci ktorzy są z Włocławka czy Wałcza zapewnię nocleg..;) Pamiętam wesele mojego wuja, ktory wynajął autobus i na 100 osob jechaly nim 3... Myślę, że to też zależy od tego kogo zapraszasz... Warto zapytać przy dawaniu zaproszeń, jak goscie to widzą...;)

Offline AlicjaEwa Kobieta

21 grudnia 2014, 16:51
majkaaaa   my wynajęliśmy autobus , który wszystkich niezmotoryzowanych zawieźć na salę. Większość mojej rodziny i znajomych była spoza BDG i sporo z nich nie miało transportu, to był ukłon z naszej strony do niektórych którzy aby dotrzeć na nasz ślub o 8 wychodzi z pracy i lecieli na pociąg.

A autobus miał klimę, wygodnie, bez stresu.

Zapewnialiśmy też przyjezdnym nocleg w akademiku ukw , pokoje świeżo po remoncie zadbane a cena za pokój za osobe bodajże była 30 zł.

Offline AlicjaEwa Kobieta

21 grudnia 2014, 16:52
kasiaa92  jesteś z Wałcza ? ;>

Offline Kara-90 Kobieta

21 grudnia 2014, 17:07
U nas rodzine która ma 120-140 zł przenocujemy tzn albo ciocie i wujka w domu teściów a mlodym wynajmiemy pokoje, albo wszystkim pokoje (ok. 20 osób) przy Dworze Hulanka. reszta rodziny jest mobilna tzn wszyscy mają samochody, ale chcemy poprosić dalszych znajomych żeby po weselu naszym samochodem odwozili gości, którzy przyjechali samochodem a chcieliby pić (Większość do Hulanki ma dosyć blisko do Dworu Hulanka 10-15 min samochodem, tylko kilka osób jest z Fordonu). My zawsze jak szliśmy na wesele w Bydgoszczy czy okolicy to sami musiliśmy dojechać i wrócić więc na ogół ktoś nie mógł pić ewentualnie prosiliśmy kolege żeby po nas przyjechał.

Offline doksik86

21 grudnia 2014, 17:22
Ja tez transportu nie.nie . organizowałam,  większość osób się tym nie przejmuje.

Offline Kara-90 Kobieta

21 grudnia 2014, 22:14
U nas rodzine która ma 120-140 zł przenocujemy tzn albo ciocie i wujka w domu teściów a mlodym wynajmiemy pokoje, albo wszystkim pokoje (ok. 20 osób) przy Dworze Hulanka. reszta rodziny jest mobilna tzn wszyscy mają samochody, ale chcemy poprosić dalszych znajomych żeby po weselu naszym samochodem odwozili gości, którzy przyjechali samochodem a chcieliby pić (Większość do Hulanki ma dosyć blisko do Dworu Hulanka 10-15 min samochodem, tylko kilka osób jest z Fordonu). My zawsze jak szliśmy na wesele w Bydgoszczy czy okolicy to sami musiliśmy dojechać i wrócić więc na ogół ktoś nie mógł pić ewentualnie prosiliśmy kolege żeby po nas przyjechał.

teraz dopiero widzę (na szybko pisałam) mialo być : U nas rodzine która ma 120-140 km do Bydgoszczy przenocujemy :P :P a nie 120-140 zl tak jak napisałam

Ogólnie chodziło mi o to, że żeby zaoszczędzić chcelibyśmy przenocować 3 ciocie i 1 wujka którzy przyjada z Pomorza w domu żeby zaoszczędzić wydatków (wszystkich nie pomiescimy) w sumie jeszcze u mnie w domu będzie nocować koleżanka tez z dalszej okolicy z mężem a reszcie zapewnimy nocleg bo tak jest u nas przyjęte, że jak goście mają więcej jak 60-80 km to zapewnia się nocleg, my jak jechaliśmy na wesele do rodziny mojego narzeczonego na Pomorze to spaliśmu u rodziny bo były warunki, ale my wszystkich nie pomieścimy. A tu w Bydgoszczy jak byliśmy na weselach to każdy dojeżdzał i wracał sam (jedynie jak tez byli goście z daleko i był wynajmowany hotel dla nich to był zapewniony 1 autokar dla wszystkich ale to było dość duże wesele i dużo tych gości było)

Offline mgielka86 Kobieta

21 grudnia 2014, 22:27
My załatwialiśmy nocleg w hotelu przy sali dla wszystkich przyjezdnych gości. Nie chcieliśmy, żeby w domu nocowali, za duże zamieszania by było. No i miejsca dla prawie 40 osób nie mamy :P

Offline kasiaa92 Kobieta

22 grudnia 2014, 19:13
Nie, nie jestem z wałcza ;) Mam tam rodzinę (ale tylko dwie osoby) i moje koleżanki są z Włocławka. Wszyscy są z okolic Bydgoszczy- Nakło, Ślesin, Kruszyn, Łochowo- czyli tzw "żabi skok". U mnie nie ma w rodzinie  i wsrod znajomych nikogo, kto nie mialby auta. Jeśli ktoś nie załatwi sobie transportu to zaproponujemy nocleg...;) i tyle..;)

Offline Alis Kobieta

23 grudnia 2014, 09:30
to ja miałam luksus bo nie organizowaliśmy noclegu nikomu i nie musiałam sobie zaprzątać tym głowy  ;) większość rodziny była spoza Bydgoszczy ale na żadnym weselu na jakie byliśmy proszeni nikt nigdy noclegu nie organizował i nam nie proponował wiec nie czuliśmy się zobowiązani go organizować u siebie

Offline Nathali

24 grudnia 2014, 15:34
Moje drogie :) W drugi dzień świąt idę na wesele do hulanki także mogę zdać relację jakie jedzonko, jaka obsługa, wygląd itd. A teraz życzę wszystkim Wesołych Świąt, mimo że nie ma śniegu :)

Offline kasiaa92 Kobieta

27 grudnia 2014, 16:58
W takim razie czekamy na relacje :)

Offline Nathali

29 grudnia 2014, 10:07
Oto relacja:
Dwie sale- jedna ze stołami (były okrągłe- 11 osób siedziało przy jednym stole, ale nie było ciasno) a druga do tańczenia. Parkiet był strasznie ślizgi, także trzeba było uważać przy chodzeniu i tańczeniu. Mój PM podczas tańczenia zamiast podnosić nogi i robić kroki, to się ślizgał. Wystrój ładny, jedzenia było pełno i było pyszne. Kawa, herbata w postaci bufetu. Obsługa świetna, bardzo miła. Nie wiem czy kelnerzy wymieniali się stolikami, ale za każdym razem przychodził do nas ktoś inny. Piękne łazienki :)))  W sali tanecznej, w kącie jest palarnia. Nie wiem jak duża bo nie palę, a na piętrze jest miejsce gdzie można usiąść i porozmawiać. Z tego co widziałam, to na zewnątrz jest plac zabaw dla dzieci.

Offline paulina1 Kobieta

9 stycznia 2015, 15:05
Witam dziewczyny ;), dołączam do was, ślub 25. 06. 2016r.  Szukam kamerzysty i forografa, możecie kogoś polecić?

Offline Kara-90 Kobieta

9 stycznia 2015, 18:13
No i mamy Nowy Rok, powiem Wam, ze czas od początku grudnia minął mi jak jeden dzień. Nie wiem gdzie mi zginął ten miesiąc. Mieliśmy ogladac inne sale poza Hulanką (bo przyszli teściowie nalegają) ale w ogóle nie mieliśmy na to czasu i w najbliższych dniach tez będzie ciężko, a w połowie stycznia jesteśmy umowieni z panem managerem z Hulanki na kontakt i decyzję czy podpisujemy umowę czy rezygnujemy. Szczerze powiedziawszy ja jestem zdecydowana i wiem, że chce ta sale i ten termin, mój narzeczony niby tez ale mógłby poogladać jeszcze inne - tylko kiedy.
Boje się, że ten czas do ślubu "za szybko" mi minie. Ciągle było 2 lata, 2 lata, a styczeń minie szybko, luty tez bo krótki i bedzie już półtora roku a nie 2 lata.

Offline Nathali

9 stycznia 2015, 20:31
Kara- 90 to prawda czas leci strasznie szybko. Nam już 4 miesiące zleciały odkąd założyliśmy zeszyt organizacyjny, a pozostało do załatwienia: zespół i  kościół.
Co do Hulanki, to zapomniałam dopisać, że jest również klimatyzacja :) Ogólnie wystrój bardzo ładny.