Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016  (Przeczytany 321888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owedyk
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26 sierpień 2017
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #480 dnia: 1 Września 2015, 11:52 »
Bardzo miła atmosfera tam panuje jedzonko dosyć dobre sala bardzo fajna na 50 os

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #481 dnia: 1 Września 2015, 12:06 »
Pomieszczą się, bo tam jeszcze jest ta wnęka i tam wejdą z trzy stoły (lekki minus, że siedzący tam nie będą widzieć parkietu, ale to nie osobne sale, więc będą spokojnie słyszeć co leci). Tylko przy takim układzie stołów, trzeba pomyśleć, gdzie Wy jako para będzie siedzieć, bo stoły są krótkie i nie wiadomo gdzie umieścić stół prezydialny Wnętrze przytulne w moim odczuciu takie miejsca sprzyjają dobrej zabawie, bo ludzie są jakby "bliżej siebie". Ja jedynie byłam dała jakieś skromne ikebany na stół, no i świeczki (my u nas mieliśmy to w cenie, więc może i tak tu jest).

Skoro wersja oszczędnościowa to tym bardziej zrezygnowałabym z prezentów dla gości (ogólnie nie bardzo rozumiem tej mody).
Winietki - polecam takie rozwiązanie, u nas było tylko 35 osób, a i tak winietki było, dzięki temu wszyscy się świetnie bawili, bo posadziliśmy ludzi wiekiem i każdy miał wspólne tematy.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #482 dnia: 1 Września 2015, 12:26 »
Ja początkowo dla gości chciałam magnesy z naszym zdjęciem, datą ślubu i "dziękujemy", na amelia-wedding są od 1 zł za sztukę, teraz bardziej skłaniam się żeby ograniczyć się do podziękować po ślubie gdy dostaniemy zdjęcia i film, każdemu (czy każdej parze) damy plyte z filmem i płyte ze zdjęciami włożymy je do większej koperty i zdjęcie ślubne - najlepiej grupowe sprzed kościoła z na odwrocie napiszemy coś w stylu - Dziękujemy, że byliście z nami w tym wspaniałym dniu czy coś aa no i data oraz podpisy.

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #483 dnia: 1 Września 2015, 12:29 »
Magnesy wydają mi się kiczowate. Ale zdjęcia + film świetny pomysł - my jesteśmy cały czas w trakcie jego realizacji, a ślub był rok temu w lipcu ::) No, ale tak to jest jak od razu się czegoś nie zrobi.

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #484 dnia: 1 Września 2015, 12:50 »
nie kupujcie żadnych kurzołapek bo potem i tak połowa zostaje na sali i nie wiadomo co z tym zrobić, tych aniołków, magnesów itp nikt potem i tak nie chce, a jak nawet weźmie to wrzuci w ciemny kąt i tyle  ::)

zdjęcia w prezencie to bardzo fajny pomysł  :)

my zamówiliśmy fotoksiążki i nie żałuje, wzięliśmy w sumie 3 (1 dla nas + 2 dla rodziców)
fotograf jednak tak dobrał te zdjęcia ze książka wyszła super  :)

ciasta miałam z Rem Marco i były przepyszne , natomiast moja siostra miała tort + ciasto i tez wszystko smakowało


Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #485 dnia: 1 Września 2015, 12:58 »
Ja uważam ,zę z tymi prezencikami to w ogóle robienie kłopotu gościom - bo wypada zabrać, a w domu i tak się rzuci w kąt, a jak para młoda do nas przyjdzie to wypadałoby wystawić te suweniry :D A upominki w postaci słodyczy to w ogóle dla mnie pomyłka przy uginających się od jedzenia stołach, ale to ja. Jakbym była na wesele z upominkami (na szczęście na wszystkich na których byłam, młodzi sobie darowali) to wiadomo bym wzięła, ale po tym co z tym robić :-\

Co do ciast - to właśnie pokazuje, że co człowiek to opinia, bo nigdy o ciastach z Rem Marco nie powiedziałaby, że są przepyszne ;) Wniosek - zamawiać to, co nam smakuje i tyle.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #486 dnia: 1 Września 2015, 13:21 »
Ja byłam na 2 weselach gdzie były upominki. Na jednym gipsowe aniołki, mi się podobał i powiesiłam go nad łóżkiem (bo to taka mini płaskorzeźba), ale np. mój narzeczony i jego siostra nie wiedzieli nawet o co chodzi po co te aniołki na talerzach, nigdy potem ich u nich nie widziałam... wniosek sam się nasuwa
Na drugim były cukierki w opakowaniach - suknia i frak ale cukierki były jakieś stare, zresztą połowa gości ich nie jadła. Swoją drogą ja chciałabym żeby podziękowanie było trwałe, a nie zjedzone, dlatego zdjęcie wydaje mi się najlepszym pomysłem.
Umówiłam się na czw do Laury na szukanie sukni ślubnej... nie liczę na nic specjalnego, bo nastawiam sie na szycie, ale i tak chciałam iść poprzymierzać różne fasony i sprawdzić czy w prostej będzie mi najlepiej. Nie chce później wyrzucać sobie, że były wyprzedaże a ja nawet nie spojrzałam na nie.

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #487 dnia: 1 Września 2015, 13:31 »
Myślę, że przy tym całym szaleństwie trzeba zachować trochę rozsądku i z wszystkich propozycji, które oferuje rynek ślubny wybierać tylko te, które nam pasuje. Mam wrażenie, że w tym pędzie nieraz można wpaść w pułapkę, bo jak wszyscy to i ja. Sensu w prezencikach dla gości nie widzę, więc w ogóle sobie nimi nie zaprzątaliśmy głowy, w zasadzie ktoś mi wytłumaczy po co np. gościom dawać rafaello? Bo ja nie mam bladego pojęcia ::) Takie figurki, magnesiki i tym podobne duperele no to wiem po co są - młodzi myślą, że każdy zrobi z nich użytek, ale taki cukierek co ma symbolizować?

Co do pomysłów ślubnym - nie wiem czy niektóre rzeczy zmierzają w dobrym kierunku - na stronach ślubnych można zamówić... papier toaletowy z naszym zdjęciem i powiesić go w toalecie by goście podcierali się naszymi facjatami w trakcie wesela :mdleje: Co kto lubi.

Offline paseczkowa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #488 dnia: 1 Września 2015, 13:34 »
W sumie racja co piszecie o tych prezencikach :) muszę to przemyśleć...
Album chcę nam sama zrobić, więc nie wiem czy w ogóle będziemy go brać. Muszę tez fajne zaproszenia wymyślić, skoro się na co dzień tym zajmuję to muszę się wykazać, żeby były jakieś inne. Choć tu też kwestia jest taka że zaproszenia takie lądują "gdzieś". No ale ja mam troszkę inne podejście do tego typu rzeczy (kartek, zaproszeń).

Nie wiem co z kamerzystą...

Blankowa, jak byliśmy tam w piątek to stoły stały w jednym rzędzie i nie wiem właśnie czy tak nie weźmiemy, wszyscy razem, a tak problem jak ludzi sadzać...

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #489 dnia: 1 Września 2015, 13:41 »
A jak w jednym rzędzie to luz, na zdjęciach wyglądało, że przez te słupy, nie da się tak ustawić stołów. Tak będzie chyba najwygodniej - i Wy pośrodku. Za to takie rozdzielone stoły miałyby taki plus, że wygodniej dla gości wychodzić z nich na parkiet.

Offline julia00
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 261
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #490 dnia: 1 Września 2015, 14:07 »
Witam serdecznie :) jestem nowa na tym forum :) prosze o wyrozumialosc jesli zadam pytanie ktore juz kiedys sie pojawilo :)
 Czy ktoras z obecnych tu Przyszlych Panien Mlodych jest w stanie powiedziec cos na temat Hotelu Akor? Jakie jedzonko, jaka obsluga? Cokolwiek, poniewaz ciezko znalezc jakies konkrety :)

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #491 dnia: 1 Września 2015, 14:21 »
Co do ciast - to właśnie pokazuje, że co człowiek to opinia, bo nigdy o ciastach z Rem Marco nie powiedziałaby, że są przepyszne ;) Wniosek - zamawiać to, co nam smakuje i tyle.

no właśnie, ja tez przed weselem słyszałam od jednych ze rem marco ma pyszne ciasta a od innych ze są paskudne

także kwestia gustu  :)

my zdecydowaliśmy się na nie bo sala sama je sobie przywiozła i rozliczyła się z nimi potem
dla mnie był jeden kłopot mniej  :)

jak dla mnie zdjęcia z wesela na płycie jako prezent dla gości to chyba jedyne sensowne rozwiązanie  ;)

Offline paseczkowa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #492 dnia: 1 Września 2015, 15:07 »
A jak w jednym rzędzie to luz, na zdjęciach wyglądało, że przez te słupy, nie da się tak ustawić stołów. Tak będzie chyba najwygodniej - i Wy pośrodku. Za to takie rozdzielone stoły miałyby taki plus, że wygodniej dla gości wychodzić z nich na parkiet.
No tak w kupie wszyscy razem może być fajnie :)
Zobaczymy co babka jeszcze powie na ten temat :)

Offline em_ka89

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #493 dnia: 1 Września 2015, 15:12 »
my zawsze zamawiamy ciasta z rem marco i nam smakują tak samo zrobimy z tortem pierdzielę sowę...

co do prezentów to nie robimy nic, tak rozmawiałam z Panią Bloomi i powiedziała,że to bez sensu i po przemyśleniu przyznałam jej rację

także robimy tylko winietki i żadnych prezentów dziękczynnych ... tak się kiedyś zastanawiałam skąd się to wzięło to my ich zapraszamy na wesele i jeszcze podziękowania robić... dziś mam zły dzień sorry 

Offline lenia08
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.06.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #494 dnia: 1 Września 2015, 16:39 »
Też mam podobne zdanie co do prezencików dla gości, niby fajna sprawa, ale najczęściej jest jak mówicie, ląduje to gdzieś w kącie. .
Fajny pomysł z tymi płytami CD ze zdjeciami i np klipem, też go rozważam, jedyny minus, że zdjęcia czy klip dostaje się dopiero kilka miesięcy po ślubie. . 
W lipcu byłam na ślubie przyjaciółki i oni w trakcie wesela, jakby nigdy nic, robili sobie z każdą parą zdjęcia (głównie na zewnątrz), a później w trakcie zabawy każda para na swoim miejscu znalazła wydrukowane wspólne zdjęcie z Parą Młodą (włożone w kartkę z tej samej serii co zaproszenia). . .  wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni, jest to jakiś pomysł, ale odczuwało się brak Pary Młodej przez to że cykali sobie fotki:P
Znów na weselach w zeszłym roku dostaliśmy raz ciasto w kartoniku ładnym (pyszne - domowe), a na innym wódkę weselną na parę ;)

Offline natalya
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #495 dnia: 1 Września 2015, 19:23 »
gdy bylam niedawno na jednym weselu przy kazdym talerzyku byly mini banki mydlane w ksztalcie tortu.  w czasie tanca mlodych wszyscy goscie dmuchali im te banki.  a swoje wzielam dla dzieciakow ale widzialam ze zostal im pozniej caly worek.  ja chyba nie bede robila podzienkowan. 
zaczelam sie zastanawiac jak to jest w karczmie rzym.  stoly na jednej sali a tance na drugiej? ostatni raz bylam tam z 7 lat temu. . .  trochce ryzyko tak rezerwowac sale no ale niestety nie mam wyboru :(

Offline paseczkowa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #496 dnia: 1 Września 2015, 19:52 »
Hej KObietki :)
Jutro jadę na salę gadać z właścicielką, muszę sobie jeszcze zrobić pewne notatki, pytania zapisać, bo pewnie mi wszystko wyleci z głowy.
Czy podpowiecie mi o co warto zapytać, co jest ważne?

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #497 dnia: 1 Września 2015, 20:03 »
paseczkowa ja miałam taka listę pytań, że jak zaczęłam maglować managera to mój narzeczony powiedział, mi na ucho, że mam przestać bo wstyd... ale cóż. Teraz już dokładnie nie pamiętam, ale na pewno:
- ile dań ciepłych, ile zimnych, ile porcji na osobę - niech pokaże Ci przykładowe menu najlepiej.
- pytanie które mój narzeczony uznał za absurdalne - co zrobią gdyby zabrakło prądu, czy mają swój agregat. Może dla niektórych głupie pytanie, ale przezorny zawsze ubezpieczony, a jedna z dziewczyn z forum pisała mi ostatnio, że była na weselu na którym zabrakło prądu.
- co jest dokładnie w cenie - ciasto, kawa, herbata, owoce, woda, napoje, soki (bo jeśli większoci z tego nie ma to trzeba doliczyć te koszty)
- co jest w cenie jeśli chodzi o dekoracje, czy np. same wazony, serwetki itd czy też dekoracje kwiatowe.
- czy za dzieci w wieku 0-5 lat jest za darmo a 5-10 połowa ceny (albo w innym wieku) oraz czy za usługodawców typu fotograf tez jest połowa ceny
- jeśli macie gości z daleka czy mają jakieś pokoje do dyspozycji
 to chyba takie podstawowe

natalya, karczma rzym ma jedną salę, znajdująca się za nią druga sala Dwór Hulanka (ten sam kompleks, ta sama kuchnia, tylko jakby zbudowana na potrzeby dużych wesel i imprez) ma dwie sale biesiadną i taneczną - połączone szerokim łącznikiem, tak że siedząc przy stołach widać parkiet. Gdy my dowiadywaliśmy się u nich jak wszystko wygląda to manager mówił nam tak: (pytaliśmy tylko o Dwór Hulanka i wtedy jeszcze o pażdziernik) że do 60 osób robią na jednej sali - tej wiekszej biesiadnej tylko dzielą ją tak że jest tez miejsce na parkiet, przy większej liczbie osób konieczne jest użycie obu sal.

Offline majkaaaa

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #498 dnia: 1 Września 2015, 20:05 »
My też dajemy sobie spokój z prezentami dla gości. Myślę, że większość i tak nie zwraca na to uwagi, często zostają na miejscu. Takie bibeloty zostają rzucone w kąt, a np. dziwnie bym się czuła częstując moich gości cukiereczkiem czy jednym rafaello  :-\ Chyba że dla dzieci to co innego. Niepotrzebny wydatek.

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #499 dnia: 1 Września 2015, 20:10 »
Kara-90 szczegółowe pytania to nie wstyd. bardzo dobrze, że o wszystko wypytałaś.  Ja dodatkowo wszystko co mi obiecano a nie bylo w umowie, prosiłam na piśmie + podpis menagera. dzięki temu gdy sprzedano lokal w którym miałam mieć wesele ( zostałam pół roku przed bez sali ) dostałam zwrot zaliczki +10 % całości +  rekompensatę.

ja również nie miałam prezencików dla gości. wolałam ' dołożyć' do lepszej atrakcji - my mieliśmy barmanów  i dużo prezentów % w konkursach dla gości. powiem Wam, że największy szał robiły 50-tki wódeczek :)

Offline majkaaaa

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #500 dnia: 1 Września 2015, 20:18 »
Też poszłam na rozmowę z pełnym zestawem pytań :)
m.in. o minimalną ilość osób, żeby w ogóle wesele tam wyprawić ( bo czasem  różnych miesiącach różnie to się rozkłada)
Do kiedy trzeba ustalić menu i podać liczbę gości
O jakieś dodatkowe opłaty za tort, alkohol itp. (teraz to już raczej rzadkość, ale zapytać warto)
Czy jest miejsce gdzie możecie zostawić swoje rzeczy
Czy podczas wesela będzie ktoś z kierownictwa np. kto będzie trzymał rękę na pulsie
O wielkość zaliczki, kiedy należy ją wpłacić i kiedy rozliczamy się ostatecznie
Czy mają jakieś zastrzeżenia co do wprowadzenia firm z zewnątrz do dekoracji (czasem mają swoje firmy z którymi współpracuje im się dobrze i tego się trzymają)
i wiele wiele innych. Byłam strasznie upierdliwa  :D

Offline paseczkowa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #501 dnia: 1 Września 2015, 21:33 »
paseczkowa ja miałam taka listę pytań, że jak zaczęłam maglować managera to mój narzeczony powiedział, mi na ucho, że mam przestać bo wstyd... ale cóż. Teraz już dokładnie nie pamiętam, ale na pewno:
- ile dań ciepłych, ile zimnych, ile porcji na osobę - niech pokaże Ci przykładowe menu najlepiej.
- pytanie które mój narzeczony uznał za absurdalne - co zrobią gdyby zabrakło prądu, czy mają swój agregat. Może dla niektórych głupie pytanie, ale przezorny zawsze ubezpieczony, a jedna z dziewczyn z forum pisała mi ostatnio, że była na weselu na którym zabrakło prądu.
- co jest dokładnie w cenie - ciasto, kawa, herbata, owoce, woda, napoje, soki (bo jeśli większości z tego nie ma to trzeba doliczyć te koszty)
- co jest w cenie jeśli chodzi o dekoracje, czy np. same wazony, serwetki itd czy też dekoracje kwiatowe.
- czy za dzieci w wieku 0-5 lat jest za darmo a 5-10 połowa ceny (albo w innym wieku) oraz czy za usługodawców typu fotograf tez jest połowa ceny
- jeśli macie gości z daleka czy mają jakieś pokoje do dyspozycji
 to chyba takie podstawowe

natalya, karczma rzym ma jedną salę, znajdująca się za nią druga sala Dwór Hulanka (ten sam kompleks, ta sama kuchnia, tylko jakby zbudowana na potrzeby dużych wesel i imprez) ma dwie sale biesiadną i taneczną - połączone szerokim łącznikiem, tak że siedząc przy stołach widać parkiet. Gdy my dowiadywaliśmy się u nich jak wszystko wygląda to manager mówił nam tak: (pytaliśmy tylko o Dwór Hulanka i wtedy jeszcze o pażdziernik) że do 60 osób robią na jednej sali - tej wiekszej biesiadnej tylko dzielą ją tak że jest tez miejsce na parkiet, przy większej liczbie osób konieczne jest użycie obu sal.

Ja tam też uważam, że trzeba dopytać o wszystko, żeby nie było potem draki. Faceci to by pewie poszli, chwilę pogadali, podpisali umowę i nara heheh :D
Przykładowe menu dostaliśmy, chcę zapytać czy są możliwe jakieś zmiany, no i co na przykład z ciastami własnego wypieku czy dostarczeniem ryb tak ja k pisałam wcześniej.
Z tym prądem to rzeczywiście ciekawe pytanie, no bo jeśli rzeczywiście zabraknie?
Dzieci nie chcemy (bo nie zmieścimy), no i wszyscy prawie będą z bliska, więc sobie z noclegami dla gości poradzimy.

Też poszłam na rozmowę z pełnym zestawem pytań :)
m.in. o minimalną ilość osób, żeby w ogóle wesele tam wyprawić ( bo czasem  różnych miesiącach różnie to się rozkłada)
Do kiedy trzeba ustalić menu i podać liczbę gości
O jakieś dodatkowe opłaty za tort, alkohol itp. (teraz to już raczej rzadkość, ale zapytać warto)
Czy jest miejsce gdzie możecie zostawić swoje rzeczy
Czy podczas wesela będzie ktoś z kierownictwa np. kto będzie trzymał rękę na pulsie
O wielkość zaliczki, kiedy należy ją wpłacić i kiedy rozliczamy się ostatecznie
Czy mają jakieś zastrzeżenia co do wprowadzenia firm z zewnątrz do dekoracji (czasem mają swoje firmy z którymi współpracuje im się dobrze i tego się trzymają)
i wiele wiele innych. Byłam strasznie upierdliwa  :D
I bardzo dobrze, w końcu to są niemałe pieniądze i nie chcemy ich wydawać nie wiedząc wszystkiego. :)

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #502 dnia: 1 Września 2015, 21:38 »

no właśnie, ja tez przed weselem słyszałam od jednych ze rem marco ma pyszne ciasta a od innych ze są paskudne

także kwestia gustu  :)

Pewnie, dlatego to pokazuje, że nie każdemu się przypasuje ;) Ja nie twierdzę, że ciasta Rem Marco są paskudne, jak dla mnie da się zjeść, ale na pewno mogę się im spokojnie oprzeć ;) Czasami będąc w Kauflandzie coś tam kupimy, ale jak mam wybór to wolę inne ciasta.

emka - weszłam z ciekawości na stronę Rem Marco, żeby zobaczyć torty weselne (abstrahując czy ktoś lubi smak ich tortów czy nie) i powiem Ci, że jak dla mnie bez szału. Trochę mnie zdziwiło, bo wiem że zastanawiałaś się nad babeczkowym od Sowy, więc bez porównania. A czym tak Cię Sowa wkurzyła, że ją "pierdzielisz"? ;)

paseczkowa ja miałam taka listę pytań, że jak zaczęłam maglować managera to mój narzeczony powiedział, mi na ucho, że mam przestać bo wstyd...

Ja też miałam mnóstwo pytań odnośnie restauracji. Mój mąż za to się ze mnie śmiał, bo w każdej restauracji dokładnie oglądałam toalety i "wdychałam" ich zapach :D

Większość tych istotnych dziewczyny wymieniły - ja bym wypytała o sprawę kaw i herbat - czy zapewniają nieograniczoną ilość, bo w jednym miejscu (mieliśmy z nimi styczność nie przy organizacji ślubu, tylko w innych okolicznościach) każda kawa i herbata kosztowała 5 zł (jak oni to zliczą?), a podczas całego wesela zbierze się z tego spora suma. Przy tym dodatkowy minus, że musisz o nie prosić kelnera, ja wolę jak jest "słodki" stół + kawa i herbata, bo każdy może sobie wlać kiedy chce i ile chce. U nas tak właśnie było, a jak ktoś chciał kawę parzoną, lub herbatę smakową to wystarczyło poprosić kelnera, reszta była przy warnikach. Ja też spytałam o markę kawy. Spytałabym też ile osób będzie obsługiwać Wasze wesele. Czasami warto pytać o takie niby duperele, bo wtedy wiedzą, że się interesujesz wszystkim i dajesz im do zrozumienia, że np. powiedzieli, że będzie trzech kelnerów, a ostatecznie będzie dwóch to zrobisz raban :D

Offline em_ka89

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #503 dnia: 2 Września 2015, 07:34 »
na stronie oficjalnej rem marco te torty to faktycznie jakaś porażka ale dostałam link do katalogu gdzie torty są zupełnie inne niż te na stronie  dobre torty kropka peel zdecydowałam się na różaną słodycz
a sowa... Pani, która mnie obsługiwała robiła mi "prezentację tak jakby jej się nie chciało , jakby w niej zero mocy było , o wszystko musiałam pytać a ona czytała to co było w katalogu zero inwencji twórczej
i za dużo pierniczenia się z tym wszystkim ciasta z rem marco trzeba samemu przewieźć na salę za transport od sowy zapłacić
wolimy wziąć wszystko od jednego
a tort wygląda tak


Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #504 dnia: 2 Września 2015, 09:37 »
jeśli Tobie smakują z tej cukierni to bierz. Mi np bardzo ze staropolskiej smakuja, bardziej niz z sowy, szczerze mówiąc ja do tortu nie przywiązuje specjalnie wagi, z moich doświadczen wynika, że jeśli tort jest koło pólnocy to i tak wiele osób je bo wypada albo nie je wcale, są albo najedzeni wcześniejszymi potrawami, albo już lekko procentowi, zwłaszcza panowie.

Offline em_ka89

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #505 dnia: 2 Września 2015, 10:16 »
U nas będzie po obiedzie gdzieś po 20, nie chcemy mieć tak późno tortu bo nikt go nie zje a ja ostatnio nie jem słodyczy

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #506 dnia: 2 Września 2015, 10:35 »
Tort wcześniej to chyba lepsze opcja niż koło północy. Na imprezach urodzinowych jakjest obiad i kolacja to pomiedzy się podaje tort, a jak bez obiadu to od tortu się zaczyna, wiec czemu na weselach czeka się do północy nie wiem.

Offline em_ka89

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #507 dnia: 2 Września 2015, 11:14 »
A kto to tam wie ;-) koło północy będziemy mieć szynke z petarda ;-)

Offline roxi291290

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 354
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #508 dnia: 2 Września 2015, 11:21 »
U nas też był tort 🎂 po obiedzie, pierwszym tańcu i pierwszym bloku muzycznym. Myślę że to dobre rozwiązanie niż około północy ;)
Zapraszam do relacji z mojego ślubu:
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=50698.0


Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
« Odpowiedź #509 dnia: 2 Września 2015, 12:14 »
My też nie mieliśmy o północy. Miało być o 20.00, ale ostatecznie z różnych względów był o 22.00 (plus taki, że było już ciemno). Koleżanka nie mogła się doczekać i ciągle pytała kiedy tort, bo słodka z niej dziewczyna ;) Też myślałam, że ludzie luźniej podchodzą do tortu, ale u nas jedli wszyscy, zwracali uwagę na wygląd tortu i mówili, że tort bardzo im smakuje. Koło północy to rzeczywiście późno i powoli się od tego odchodzi. roxi - tort po obiedzie to bardzo dobre rozwiązanie :)

emka- no ten tort to inna bajka niż na ich oficjalnej stronie, jeśli lubisz ich torty i ciasta to bierz :) My nie mieliśmy kłopotu z dowozem ciasta, bo restauracja załatwiała wszystko, więc my nawet nie zamawialiśmy w Sowie, tylko w restauracji powiedzieliśmy ile i co chcemy i oni się wszystkim zajęli. Tak jak alis pisała - bardzo to wygodne, bo nie musisz się o nic martwić.
Ale z rem marco tort też Wy będziecie sami dostarczać? Bo ja chyba bym się bała, zwłaszcza że jest piętrowy.

kara - torty ze Staropolskiej też są dobre, tylko lżejsze, a my na wesele chcieliśmy bogatokremowy :D Ale na jakieś urodziny niejednokrotnie gościł u nas staropolski tort.

emka - u nas miała być szynka w ogniu, więc wyobrażaliśmy sobie, że naprawdę będzie w płomieniach, niestety była to zwykła petarda (nasz błąd nie dopytaliśmy), więc gdybym wiedziała wcześniej, że to będzie petarda to od razu bym powiedziałam, że chce prawdziwy ogień. Petarda wygląda w takiej szynce średnio :-\