e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016  (Przeczytany 216206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paseczkowa Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 16.04.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
31 sierpnia 2015, 12:08
Cytat: majkaaaa link=topic=49754. msg2210161#msg2210161 date=1440704462
Tak po prawdzie to salę, fotografa i dj-a zaklepaliśmy w grudniu :) Później już było spokojniej, bo to są takie rzeczy (plus kamerzysta), które są najwcześniej rezerwowane i rzeczywiście w tym czasie jakieś kwietniowe terminy były już zajęte.  Makijaż też dość wcześnie rezerwowałam, ale już w tym roku oczywiście.  Zależy kto czego szuka, bo na pewno znajdziecie coś wolnego, trzeba tylko poszukać.  Łatwiej jeśli jesteście otwarci na różne rozwiązania, a nie np.  na konkretnego fotografa i kamerzystę, bo może ciężko być spasować pod tym terminem wszystko to na co się nastawiliście.
Rozumiem :) dzieki za odpowiedź :*
Cytat: blankowa link=topic=49754. msg2210275#msg2210275 date=1440773298
Paseczkowa - a nie myślałaś nad obiadem poślubnym? Nie zrozum mnie źle, ale nie lepiej zrobić coś porządnie, a nie po linii najmniejszego oporu? My też się zastanawialiśmy nad różnymi opcjami (łącznie z taką, że wyjeżdżamy w góry, zapraszamy 6 osób i idziemy na obiad do jakiejś restauracji), ale nie braliśmy pod uwagę żadnych półśrodków.  Też nie szaleliśmy nie wiadomo z czym, ale też nie oszczędzaliśmy i wydaliśmy sporo.  To się wydaje, że tu oszczędzimy, tam oszczędzimy, a jak przychodzi co do czego to nie zawsze się da, druga sprawa, że jak człowiek pomyśli to nie zawsze warto.  Jak mam być szczera to byłam na różnych weselach i przyznam, że wiele było takich, gdzie jak sobie pomyślałam, że moje ma ta wyglądać to wolałabym nie robić wesela wcale (nie zawsze przyczyna tkwiła w kwestii finansowej, choć oszczędzania na wszystkim niestety nie da się ukryć, często para młoda po prostu nie za bardzo przejmowała się gośćmi).

Co do DJa już się wypowiadałam, szkoda na nim oszczędzać. 
A fotografa planujecie?

Wiesz co, myślałam i taka opcja wchodziła już nawet w grę, ale po rozmowach różnych chyba rzeczywiście żałowałabym, że nie było jakiejś zabawy. . . 
Taak fotografa byśmy raczej chcieli jakiegoś fajnego, choc tez myślałam, by jakąś dziewczynę wziąć której pasją jest fotografia, ale nie wiem czy to nie jest zbyt ryzykowne. 

Cytat: doksik86 link=topic=49754. msg2210277#msg2210277 date=1440777431
Cytat: paseczkowa link=topic=49754. msg2210273#msg2210273 date=1440768534
Cytat: blankowa link=topic=49754.  msg2210166#msg2210166 date=1440704970
My ogarnęliśmy wszystko w pół roku, więc spoko  ;)  Malutkie wesele na 35 osób w Hotelu Maraton.   Rozumiem, że skoro piszesz, że nie chcesz wydać 20-30 tysięcy, to chciałabyś poniżej? Z weselem na 50 osób będziecie się musieli pogimnastykować. 
Tak, chciałabym wydać poniżej.   Tak jak pisałam, ie potrzebuję orkiestry, może być nawet muzyka z laptopa, nie interesuje mnie wypozyczanie auta, suknia może byc uzywana.   No i planuję jeszcze odrzucić, że tak brzydko powiem kilka osób :)

Paseczkowa, da się :)
U nas była muzyka z laptopa- restauracja miała niezłe nagłośnienie- goście byli zachwyceni, nie schodzili z parkietu do końca wesela.  Wesele było do godz.  1, przez co nieco taniej- bez kolacji o północy i bez śniadania.  Samochód mieliśmy rodziców-bo fajny i  nowy.  Jest kilka sposobów na zaoszczędzenie ;) Na priv mogę  napisać Ci, ile kosztowało, na ile osób etc. , pytaj śmiało :)

Jeśli chciałabyś podzielić się jakimiś sugestiami, chętnie poczytam :)
Tak w ogóle to cześć dziewczyny po weekendzie :)
Mogę Wam powiedzieć do czego doszliśmy :)
W sobotę pojechaliśmy do małej knajpki w Nakle nad Notecią "Stary Spichlerz", trafiliśmy akurat na przygotowania do czyjejś osiemnastki, więc mogłam od razu obejrzeć jak wygląda rozstawienie stołów. Robia tam kameralne wesela do 50 osób. Dostaliśmy dwa rodzaje menu - za 100zł/osoba i za 130/osoba oczywiście ciasto i alkohol w swoim zakresie. Różnica jest tylko taka, że w tym za 130 zł, są jeszcze jakieś tam szaszłyki oraz szynka krojona przy gościach przez szefa kuchni. Kobieta bardzo sympatyczna i otwarta. Trafiliśmy też tam na dj'a który rozstawiał się ze sprzętem więc od razu wzięliśmy od niego wizytówkę.
Chyba wszystko idzie ku temu, że to właśnie tą salę wybierzemy. Cena może wydaje się mała, ale liczę na to, że jedzenia będzie pod dostatkiem. Jeszcze porozmawiam z panią jak pojadę zaklepać termin. Mam nadzieję, że nie będzie ciasno, ale raczej rzadko jest tak, że wszyscy są na raz na parkiecie. Sala jest "młoda" bo jakieś 1,5 roku ma, ale widziałam w terminarzu, że są już zapisy na następne wesela oraz inne imprezy okolicznościowe.

Offline doksik86

• Chuck Norris
  • data ślubu: 06.09.2014
31 sierpnia 2015, 13:29

A co byś chciała wiedzieć? :)
Zdjęcia robił nam ktoś z rodziny- początkujący pasjonata ;) i są bardzo ładne i na każdym etapie.
Wesele do 1, muzyka z kompa, co już pisałam.
Tort ze Staropolskiej- tańszy od Sowy (nie smakuje nam Sowa), a przepyszny i prześliczny.
Pytaj śmiało ;)

Offline zibi Mężczyzna

• Administrator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 31.07.1999
31 sierpnia 2015, 17:27
Hej,

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a :)
A przy okazji ...
może znacie tę parę o której piszemy na naszym profilu FB??
https://www.facebook.com/pages/e-weselepl/142477352432439

Offline 90Wiola12 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 12.08.2016
31 sierpnia 2015, 19:08
Hej,

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a :)
A przy okazji ...
może znacie tę parę o której piszemy na naszym profilu FB??
https://www.facebook.com/pages/e-weselepl/142477352432439

Polubione 😃

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 09.09.2016
31 sierpnia 2015, 21:25
Hej, dopiero dołączyłam do forum, cały czas myślałam, że jestem z wszystkim do przodu, bo już od prawie roku mam zaklepaną salę, DJ, kościół, fotografa i kamerzystę, a teraz czytam, że wszyscy już mają fryzjera, makijażystkę a nawet alkohol pokupowany.   Teraz sie troche przestraszyłam bardzo chciałam żeby makijaż robiła mi Pani Justyna - Piękne oko i już dziś na szybko napisałam do niej maila czy mój weselny termin jest jeszcze wolny.   A co do fryzjera kompletnie nie mam pomysłu, czy którejś z Was udało się załatwić żeby fryzjer przyjechał czesać nas do domu, czy nie ma takiej opcji i zawsze trzeba się pofatygować do salonu?

Rezerwowałam termin u Pani Justyny tydzień temu i mówiła, że ma oblegany czerwiec i sierpień 2016 w zasadzie ma jedyncze terminy wolne, zapisalam się też na 16.07 bo idę wtedy na wesele to mówiła, że lipiec i wrzesień lepiej wygląda (we wrześniu ja mam) ale trzeba sie spieszyć.
natalia - może spróbujcie zorganizować ślub cywilny poza urzędem, w jakimś pięknym miejscu (nad jeziorem, w jakichś ogrodach koło pałacu, na polanie)? Jak widzę zdjęcie z takich ślubów to się rozpływam - piękne otoczenie, kwiaty, świeczki...

Albo na sali gdzie będzie wesele, widziałam jeden teledysk gdzie ślub był w ogrodzie restauracji, po ślubie goście przenieśli się na salę. Jak szukałam zdjęć mojej sali trafiłam na fajny reportaż dreamstudio gdzie ślub był na jednej sali - gdzie jest normalnie parkiet (i później był w tym miejscu parkit na reportażu ślubnym) a stoły na drugiej.
Paseczkowa - a nie myślałaś nad obiadem poślubnym? Nie zrozum mnie źle, ale nie lepiej zrobić coś porządnie, a nie po linii najmniejszego oporu? My też się zastanawialiśmy nad różnymi opcjami (łącznie z taką, że wyjeżdżamy w góry, zapraszamy 6 osób i idziemy na obiad do jakiejś restauracji), ale nie braliśmy pod uwagę żadnych półśrodków. Też nie szaleliśmy nie wiadomo z czym, ale też nie oszczędzaliśmy i wydaliśmy sporo. To się wydaje, że tu oszczędzimy, tam oszczędzimy, a jak przychodzi co do czego to nie zawsze się da, druga sprawa, że jak człowiek pomyśli to nie zawsze warto. Jak mam być szczera to byłam na różnych weselach i przyznam, że wiele było takich, gdzie jak sobie pomyślałam, że moje ma ta wyglądać to wolałabym nie robić wesela wcale (nie zawsze przyczyna tkwiła w kwestii finansowej, choć oszczędzania na wszystkim niestety nie da się ukryć, często para młoda po prostu nie za bardzo przejmowała się gośćmi).

popieram to jest (na ogół) jedyny tak wyjątkowy i zarazem jeden z najważniejszych dni w życiu, ja gdybym miała robić ślub i wesele półśrodkami w ogóle bym odpuściła. Wiadomo są rzeczy na których nam tak nie zależy i można zaoszczędzić - u nas np. przetapiamy złoto moje z komunii i pozbierane od mam na obrączki, auta nie wynajmujemy, stawiam na skromne dekoracje (dekoracje sali i auta sama będę robić), zaproszenia prawdopodbnie kolega który pracuje w drukarni po kosztach wydrukuje mu je doozdobimy, suknie chcę uszyć bo jeśli miałabym kupić taką co mi się podoba dużo bym przepłaciła (chce skromną, bez koła jednowartwową suknie wiec bardziej opłaca się uszyć), wymarzone kolczyki na ślub chcę dostać teraz na Gwiazdkę, buty kupić już wcześniej i ubrać na wesele znajomych - też żeby rozchodzić, ale takie właśnie które na serio wynoszę a nie będą stały, jest jeszcze kilka rzeczy na których chcemy zaoszczędzić ale to wszystko jest w granicach "naszego podobania się",  np kościół jest tak piekny sam w sobie, że nie potrzebuje wielu dekoracji, chce się ograniczyć do bukietów przed ołtarzem i wstęgi przy ławkach (nawet nie podoba mi się, że klęcznik jest "opatulony" białym materiałem poproszę żeby go nie było), ale są rzeczy na których nie oszczędzamy - przede wszystkim sala i zespół. Nasza sala nie jest tania ale ja wiedziałam, że albo ta albo żadna  (były brane pod uwagę jeszcze dwie, ale były zbyt małe).

Ja nie lubię krytykować wesel na których jestem, bo wiem, że każdy ma inny gust i na czym innym mu zależy, są osoby dla których najważniejszy jest sam sakrament a wesele niech sobie będzie, albo tacy którym zależy na dobrej zabawie - tańcach a czy będą takie dekoracje czy samochód nie robi im kompletnie. Są panny młode które wydaja krocie na suknie i dodatki bo chcę czuć się raz w życiu jak księżniczki - mnie np. to nie kręci. Tylko pytanie na czym Wam zależy, niech to będzie Twój dzień - i Twojego narzeczonego, taki żebyś za kilka lat niczego nie żałowała, nie słuchaj jak ktoś mówi, weź Kazika on Ci pstryknie fotki - jesli nie jesteś przekonana.
Aaaaaaaa tak w ogóle to sorki za dodawanie postów jeden pod drugim, ale chciałam żeby było wiadomo do czego się odnoszę...

Paseczkowa sala - dla mnie - REWELACJA , totalnie mój klimat.

Offline em_ka89 Kobieta

• bywalec
31 sierpnia 2015, 21:27
Kara przypomnij mi w jakim kościele masz ślub ??

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
31 sierpnia 2015, 21:30
a tym co Ty - św. Trójcy

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 21:38
Cytat: doksik86 link=topic=49754. msg2210547#msg2210547 date=1441020542
Cytat: paseczkowa link=topic=49754. msg2210529#msg2210529 date=1441015685

A co byś chciała wiedzieć? :)
Zdjęcia robił nam ktoś z rodziny- początkujący pasjonata ;) i są bardzo ładne i na każdym etapie.
Wesele do 1, muzyka z kompa, co już pisałam. 
Tort ze Staropolskiej- tańszy od Sowy (nie smakuje nam Sowa), a przepyszny i prześliczny.
Pytaj śmiało ;)

Szkoda że nie mam kogoś z rodziny do zdjęć, zawsze to łatwiej zaufać :P
Coś słyszałam właśnie o tortach z Sowy. . .
A ile tak ogółem Was wyniosło i na ile osób?
Cytat: Kara-90 link=topic=49754. msg2210600#msg2210600 date=1441048757
Cytat: blankowa link=topic=49754. msg2210275#msg2210275 date=1440773298
Paseczkowa - a nie myślałaś nad obiadem poślubnym? Nie zrozum mnie źle, ale nie lepiej zrobić coś porządnie, a nie po linii najmniejszego oporu? My też się zastanawialiśmy nad różnymi opcjami (łącznie z taką, że wyjeżdżamy w góry, zapraszamy 6 osób i idziemy na obiad do jakiejś restauracji), ale nie braliśmy pod uwagę żadnych półśrodków.  Też nie szaleliśmy nie wiadomo z czym, ale też nie oszczędzaliśmy i wydaliśmy sporo.  To się wydaje, że tu oszczędzimy, tam oszczędzimy, a jak przychodzi co do czego to nie zawsze się da, druga sprawa, że jak człowiek pomyśli to nie zawsze warto.  Jak mam być szczera to byłam na różnych weselach i przyznam, że wiele było takich, gdzie jak sobie pomyślałam, że moje ma ta wyglądać to wolałabym nie robić wesela wcale (nie zawsze przyczyna tkwiła w kwestii finansowej, choć oszczędzania na wszystkim niestety nie da się ukryć, często para młoda po prostu nie za bardzo przejmowała się gośćmi).

popieram to jest (na ogół) jedyny tak wyjątkowy i zarazem jeden z najważniejszych dni w życiu, ja gdybym miała robić ślub i wesele półśrodkami w ogóle bym odpuściła.  Wiadomo są rzeczy na których nam tak nie zależy i można zaoszczędzić - u nas np.  przetapiamy złoto moje z komunii i pozbierane od mam na obrączki, auta nie wynajmujemy, stawiam na skromne dekoracje (dekoracje sali i auta sama będę robić), zaproszenia prawdopodbnie kolega który pracuje w drukarni po kosztach wydrukuje mu je doozdobimy, suknie chcę uszyć bo jeśli miałabym kupić taką co mi się podoba dużo bym przepłaciła (chce skromną, bez koła jednowartwową suknie wiec bardziej opłaca się uszyć), wymarzone kolczyki na ślub chcę dostać teraz na Gwiazdkę, buty kupić już wcześniej i ubrać na wesele znajomych - też żeby rozchodzić, ale takie właśnie które na serio wynoszę a nie będą stały, jest jeszcze kilka rzeczy na których chcemy zaoszczędzić ale to wszystko jest w granicach "naszego podobania się",  np kościół jest tak piekny sam w sobie, że nie potrzebuje wielu dekoracji, chce się ograniczyć do bukietów przed ołtarzem i wstęgi przy ławkach (nawet nie podoba mi się, że klęcznik jest "opatulony" białym materiałem poproszę żeby go nie było), ale są rzeczy na których nie oszczędzamy - przede wszystkim sala i zespół.  Nasza sala nie jest tania ale ja wiedziałam, że albo ta albo żadna  (były brane pod uwagę jeszcze dwie, ale były zbyt małe). 

Ja nie lubię krytykować wesel na których jestem, bo wiem, że każdy ma inny gust i na czym innym mu zależy, są osoby dla których najważniejszy jest sam sakrament a wesele niech sobie będzie, albo tacy którym zależy na dobrej zabawie - tańcach a czy będą takie dekoracje czy samochód nie robi im kompletnie.  Są panny młode które wydaja krocie na suknie i dodatki bo chcę czuć się raz w życiu jak księżniczki - mnie np.  to nie kręci.  Tylko pytanie na czym Wam zależy, niech to będzie Twój dzień - i Twojego narzeczonego, taki żebyś za kilka lat niczego nie żałowała, nie słuchaj jak ktoś mówi, weź Kazika on Ci pstryknie fotki - jesli nie jesteś przekonana.

Troszkę przemyślałam te kwestie i zmieniłam nieco nastawienie.  Nie chcemy wydać majątku, ale fakt na pewnych rzeczach nie warto jakoś strasznie oszczędzać.  Nie potrzebujemy widzieć całej rodziny skoro nie utrzymujemy ze sobą kontaktu, więc zapraszamy mniej osób.  Chcemy wesele bez poprawin, dla mnie to już męczarnia, dojada się resztki i dogorywa hehe :D wolę zaprosić kilku gości do domu na kawę.  Auta też nie chcemy wynajmować, bo bez sensu wydawać 1000zł za zawiezienie do kościoła i na salę.  Sukni tez nie muszę mieć jak księżniczka :)

To fakt - nie chcę kiedyś żałować :)

Offline em_ka89 Kobieta

• bywalec
31 sierpnia 2015, 21:38
Tak mi się właśnie wydawało... Mówię, z moją pamięcią ostatnio jest coś nie tiki ;)
Do ślub masz jeszcze dużo czasu
Może po Waszym ślubie będzie jeszcze jakaś para albo w sobotę będzie jeszcze jakiś inny ślub to za dekorację kościoła zapłacisz góra 200 zł a masz w tym kwiaty żywe przy ławkach 4 duże bukiety na ołtarzu , coś na klęczniku itp
Ja mam ślub w piątek w sobotę 26 są jeszcze dwie pary
Z jedną dziewczyną na forum się zgadałyśmy, że to właśnie ona ma ślub w sobotę i dzieląc koszty na nas dwie nie licząc tej trzeciej płacimy po 200 a każda ma to co chce ja biało - żółte ona biało fioletowe i wszyscy są zadowoleni :)
Jak ta trzecia się odezwie do Pani Marii to wyjdzie nas może po 150 zł a kościół wygląda pięknie :)

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 21:39
Aaaaaaaa tak w ogóle to sorki za dodawanie postów jeden pod drugim, ale chciałam żeby było wiadomo do czego się odnoszę...

Paseczkowa sala - dla mnie - REWELACJA , totalnie mój klimat.

No nam się też podoba, jest naprawdę ładnie i przytulnie. Mam nadzieję że nie będzie za mało miejsca.

Offline em_ka89 Kobieta

• bywalec
31 sierpnia 2015, 21:41
o tortach z sowy pisałam dziś w innym poście ale przekleję Ci tutaj
tort, WESELNY CZAR od SOWY
torcik na górze ma max 2 kg czyli 2 kg x 49,90 xł = 99,80 zł
babeczki jedna kosztuje 6,90 czyli 55 sz x 6,90 =379,50 zł
379,50 + 99,80 =479,30 zł
kaucja 800 zł...
dowóz 1,50 za kilometr w obie strony jeśli sala jest poza Bydgoszczą

torty 49,90 za kilogram ( angielskie i inne)
torty ekstradekoracyjne 69,90 zł za kilogram
figurki od 30 do 100 z

a co do kiecki jak masz cos około 164 wzrostu to mogę odprzedać moją ;) po weselu dodam kilka zdjęć ;p
a auto zawsze się znajdzie
albo znajomy albo ktoś z rodziny

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 21:43
Zadam Wam kilka pytań, wiem, że pewnie gdzieś się na wątku przewinęły kilka stron wstecz ale nie bardzo mam czas się wczytywać, chyba że w robocie będzie większy luz. Będzie mi miło jeśli któraś z Was odpowie :)

1. Czy polecacie jakiegoś konkretnego dj'a? Ile trzeba liczyć za jego pracę? Pytam, bo chciałabym porównać cenę z tą którą zaproponował nam jeden z panów.
2. Czy polecacie jakąś krawcową w Bydgoszczy lub okolicach? Ile trzeba liczyć za taką uszytą suknię?

Offline em_ka89 Kobieta

• bywalec
31 sierpnia 2015, 21:45
To ja polecę mojego Pedro Noca na fejsie znajdziesz jego profil bez problemy , chłopak bierze 1300 zł za wesele ale zabawa jest przednia ! Nie ma nudy, fajne konkursy i zabawy nie tam żadne zboczone czy z podtekstami tak jak to można czasem spotkać
ale krawcowej to nie polecę bo nie korzystam i nie orientuję się

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
31 sierpnia 2015, 21:46
em_ka89 jak dla mnie mogłyby być tylko bukiety przed ołtarzem, serio uważam, że kościół jest tak śliczny i dekoracyjny, że dużo mu nie trzeba wstęgę przez środek czy wstążki na ławkach (mogę być co 2 łąwkę kwiatek ale nie musi) chce tylko po to, żeby było wiadomo, że to ślub i troche bardziej odświętnie niż na co dzień niech będzie. Dobrze, że piszesz o podziale kosztów z parą sobotnią bo nie pomyślałabym o tym. Ja na pewno będę ugodowa w tej kwestii nawet przy kolorach nie będę się upierać, tylko te klęczniki nie podobają mi się z ta białą narzutą, podoba mi się jak widać właśnie to drewno i bordowe obicie, tak samo nie chciałabym białego dywanu bo uważam, że kościół straciłby klimat - ale to moje fanaberie.
PS Jeszcze co do mojego ślubu w tym kościele to nie podoba mi się, że świadkowie siedzą obok młodych na tym stopniu, będę się upierać, że mają siedzieć za nami lekko na boki.

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 21:47
o tortach z sowy pisałam dziś w innym poście ale przekleję Ci tutaj
tort, WESELNY CZAR od SOWY
torcik na górze ma max 2 kg czyli 2 kg x 49,90 xł = 99,80 zł
babeczki jedna kosztuje 6,90 czyli 55 sz x 6,90 =379,50 zł
379,50 + 99,80 =479,30 zł
kaucja 800 zł...
dowóz 1,50 za kilometr w obie strony jeśli sala jest poza Bydgoszczą

torty 49,90 za kilogram ( angielskie i inne)
torty ekstradekoracyjne 69,90 zł za kilogram
figurki od 30 do 100 z

a co do kiecki jak masz cos około 164 wzrostu to mogę odprzedać moją ;) po weselu dodam kilka zdjęć ;p
a auto zawsze się znajdzie
albo znajomy albo ktoś z rodziny

Bardzo Ci dziękuję za przeklejenie posta.
Chyba muszę sobie jednak poczytać ten wątek od początku :D szkoda że nie ma wersji mobilnej na dobranoc czytałabym sobie w wyrku :)

Wzrostu mam dokładnie 164 cm ale pewnie rozmiar byłby nie ten :D

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 21:49
em_ka89 ten tort WESELNY CZAR jest po prostu cudowny!

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
31 sierpnia 2015, 21:52
Zadam Wam kilka pytań, wiem, że pewnie gdzieś się na wątku przewinęły kilka stron wstecz ale nie bardzo mam czas się wczytywać, chyba że w robocie będzie większy luz. Będzie mi miło jeśli któraś z Was odpowie :)

1. Czy polecacie jakiegoś konkretnego dj'a? Ile trzeba liczyć za jego pracę? Pytam, bo chciałabym porównać cenę z tą którą zaproponował nam jeden z panów.
2. Czy polecacie jakąś krawcową w Bydgoszczy lub okolicach? Ile trzeba liczyć za taką uszytą suknię?

1. najlepsi dj-e, starsky team, dj starsky i  starzecki - rewelacja polecam. Jak ja się orientowałam zimą to dj starsky 2700 zł, myślę, że można znaleźć kogoś tańszego i dobrego, ale oni są rewelacyjni.
2. Ja mam krawcową mogę napisać Ci namiar na priv, mi się już mylą te wszystkie kwoty ale moja kolezanka za suknie - gorsetowa princeska z welonem i chyba bolerkiem - a na bank halką zapłaciła mniej jak 1800zł, ja sobie założyłam budźet na suknie 1600 zł (max 1800zł) - ale ona nie jest z Bydgoszczy, z Nowej Wsi Wielkiej - w sumie dość blisko bdg.

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 21:54
To ja polecę mojego Pedro Noca na fejsie znajdziesz jego profil bez problemy , chłopak bierze 1300 zł za wesele ale zabawa jest przednia ! Nie ma nudy, fajne konkursy i zabawy nie tam żadne zboczone czy z podtekstami tak jak to można czasem spotkać
ale krawcowej to nie polecę bo nie korzystam i nie orientuję się

A to cenowo chyba widzę podobnie wszędzie :)

Offline em_ka89 Kobieta

• bywalec
31 sierpnia 2015, 21:55
kara przyjdziesz do mnie to zobaczysz jak to jest z żywymi a ta dziewczyna z soboty ma chyba sztuczne i ma alejkę wtedy to są co 4 ławkę
byłam teraz w piątek oglądać jeden ślub i świadkowie siedzieli niżej i bardziej po bokach a dywan był czerwony , nie wiedziałam, że można biały

paseczkowa - kiecę zawsze można wypuścić o kilka cm a poza tym są sznurowania ;) jak się za dużo objem to popuszczę tu i tam  ;p
a tak serio to chciałbym coś zjeść na tym swoim weselu....

tort piękny zachorowałam na niego jak go tylko zobaczyłam ale muszę jeszcze to dać pod dyskusję z PM czy tego kremu na górze babeczki nie będzie zbyt wiele, czy zwyczajnie nie będzie " za ciężki "

no i trochę mnie wnerwia ta kaucja 800 za tort co kosztuje 500 , za te 300 zł to już mam fryzjera make up i farbę przed ślubem ;/

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 21:56

1. najlepsi dj-e, starsky team, dj starsky i  starzecki - rewelacja polecam. Jak ja się orientowałam zimą to dj starsky 2700 zł, myślę, że można znaleźć kogoś tańszego i dobrego, ale oni są rewelacyjni.
2. Ja mam krawcową mogę napisać Ci namiar na priv, mi się już mylą te wszystkie kwoty ale moja kolezanka za suknie - gorsetowa princeska z welonem i chyba bolerkiem - a na bank halką zapłaciła mniej jak 1800zł, ja sobie założyłam budźet na suknie 1600 zł (max 1800zł) - ale ona nie jest z Bydgoszczy, z Nowej Wsi Wielkiej - w sumie dość blisko bdg.

O kurczę to dość wysokie ceny jak dla mnie :)
Ale o namiar na krwacową poproszę jeśli dobrze szyje, bo ja nawet princeski nie chcę - w sumie nie wiem co chcę :D

Offline em_ka89 Kobieta

• bywalec
31 sierpnia 2015, 21:59
nie polecam dj remas
masakra z gościa puszcza to co w radio leci ... zabawy takie sobie
z tego co rozmawialiśmy z PM to wyprosił go przed zakończeniem wesela przed 4 miał już się zwijać do domu

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 22:00
kara przyjdziesz do mnie to zobaczysz jak to jest z żywymi a ta dziewczyna z soboty ma chyba sztuczne i ma alejkę wtedy to są co 4 ławkę
byłam teraz w piątek oglądać jeden ślub i świadkowie siedzieli niżej i bardziej po bokach a dywan był czerwony , nie wiedziałam, że można biały

paseczkowa - kiecę zawsze można wypuścić o kilka cm a poza tym są sznurowania ;) jak się za dużo objem to popuszczę tu i tam  ;p
a tak serio to chciałbym coś zjeść na tym swoim weselu....

tort piękny zachorowałam na niego jak go tylko zobaczyłam ale muszę jeszcze to dać pod dyskusję z PM czy tego kremu na górze babeczki nie będzie zbyt wiele, czy zwyczajnie nie będzie " za ciężki "

no i trochę mnie wnerwia ta kaucja 800 za tort co kosztuje 500 , za te 300 zł to już mam fryzjera make up i farbę przed ślubem ;/

Chetie zatem zobaczę Twoją suknię :)

Tort wygląda rewelacyjnie, na pewno bardzo oryginalnie :D ale cena też nie najmniejsza :(

A powiedzcie mi - jak to jest z ciastami, czytałam w niektórych ofertach, że ciasto musi być z cukierni i takie tam. Jak sądzicie czy jakby wziąć dobrą babkę co ekstra piecze i zamówić u niej ciasta a tylko tort wziąć z cukierni? To dobry pomysł czy nie bardzo?

Offline em_ka89 Kobieta

• bywalec
31 sierpnia 2015, 22:03
przeważnie musisz mieć dowód zakupu więc jak wystawi Ci takowy to spoko

ja chyba będę brała tort od sowy a ciosto z rem marco no chyba, że  zdecydujemy się na tort i ciasto z rem marco na strone dobre torty mas katalog z cenami

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 22:08
przeważnie musisz mieć dowód zakupu więc jak wystawi Ci takowy to spoko

ja chyba będę brała tort od sowy a ciosto z rem marco no chyba, że  zdecydujemy się na tort i ciasto z rem marco na strone dobre torty mas katalog z cenami

Tak właśnie myślałam, muszę się zapytać. A np. jak mój przyszły małż ma dostęp do ryb i dostałby je po okazyjnej cenie, to czy wypada zapytać czy można im dostarczyć i czy coś by z tego zrobili?

O Rem Marco też słyszałam dobre opinie, a o Sowie, że podobno się ostatnio zepsuła.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
31 sierpnia 2015, 22:11
dogadaj się z babką z restauracji, że napiszesz oświadczenie, że w razie zatrycia pokarmowego czy czego tam bierzesz odpowiedzialność - bo to o to chodzi. My mamy ciasto w cenie ale jeszcze słodki bufet chcemy i tam jabłecznik domowej roboty i tarty i tak się dogadalismy z managerem.
Co do ryb - kto pyta nie błądzi, jeśli masz taka możliwośc to pytaj w restauracji.
Co do krawcowej - napisze nr na priv, ja też nie chce princeski wiec mam nadzieje, że wyjdzie mniej ale wszystko licze na górkę.

• użytkownik
31 sierpnia 2015, 22:15

Zdaję sobie sprawę z tym zatruciem, tak jak alkohol musi mieć banderolę tak nie dziwię się w sumie, że restauracje się w ten sposób zabezpieczają :)
Dzięki wielkie za numer :)
« Ostatnia zmiana: 2 września 2015, 13:15 wysłana przez Maja »

Offline blankowa Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 05.07.2014
31 sierpnia 2015, 23:07
Co do Rem Marco - torty kompletnie nie mój smak, ciasta ujdą ;) Ja zepsucia Sowy w smaku w zeszłym roku nie poczułam i tak jak często idę pod prąd, bo nie lubię snobizmu, ale mi torty i ciasta z sowy po prostu bardzo smakują i jeszcze nie trafiłam na jakiś niesmaczny okaz, a trochę tortów ciasteczkowych się u nas przewinęło - tylko raz na 90cio lecie mojej babci trochę im się więcej alkoholu wlało, ale był nadal bardzo smaczny, śmialiśmy się, że taka okazja, to i tort z procentami odpowiednimi ;)

paseczkowa - restauracja rewelacyjna, idealna na małe przyjęcie, na żywo pewnie inaczej, ale 40 osób wejdzie na moje oko spokojnie (zawsze twierdzę, że lepszy mniejszy parkiet, niż za duży, bo to nie sprzyja integracji i tańcom jak dancefloor wydaje się pustawy  ;)). Wnętrze urocze, takie nie przesadzone, bo mimo, że lubię rustykalne klimaty, to niektóre są dla mnie przytłaczające, a ta restauracja jest idealna. No i ta cena - w sumie restauracja jest nowa, na dodatek w mniejszym mieście to i ceny nie chcą windować. Szkoda, że takiej nie ma w Bydgoszczy.

A na fotografa ile chcecie wydać maksymalnie?

Co do DJa - u nas był Krzysztof Polański - znakomity, ale bierze więcej niż polecany przez emkę Pedro Noca, więc skoro ten też jest świetny, to może skontaktuj się z tańszym. Co do Starsky Team - myślę, że wielu DJów jest równie dobrych, jak nie lepszych (rzecz gustu) - oni po prostu mają znakomity pijar ;) To nic złego, tylko po prostu nie dyskredytowałabym innych wodzirejów, bo są przykłady, że jednak wesela bez tej "czołowej" trójki mogą być rewelacyjne.

My też mieliśmy samochód od znajomej, która go nam w prezencie przystroiła (my tylko dostarczyliśmy żywe kwiaty, takie jakie miałam w bukiecie). Samochód prezentował się świetnie i nie spodziewałam się takiego efektu. Suknię szyłam i zapłaciłam za nią 1700 zł, więc bez szaleństw. Butów do ślubu w kolorze fuksji szukałam prawie pół roku i nic nie znalazłam (a byłam skłonna wydać na nie więcej), skończyło się na tym, że wyhaczyłam w tym kolorze szpilki w lumpeksie i dałam za nie 15 zł :D Wystąpiłam w nich w kościele, a na przebranie do tańca kupiłam lniane espandryle z fuksjową wstążką (jak tylko je zobaczyłam od razu kupiłam) za 20 zł, więc łącznie nie przekroczyłam nawet 50 zł za dwie pary;D Suknia miała taki krój, że butów w ogóle nie było widać, więc teraz jak patrzę to w zasadzie jak bym poszła w czarnych to nikt by nie zauważył, buty się przydały do zdjęć z przygotowań i pod kościołem koleżanki wiedzące o kolorowym obuwiu krzyknęły "pokaż buty", to podniosłam suknię.

Wiązankę robiłam sama, więc wyszła mnie taniej, ale ostatecznie nie polecam tego rozwiązania (za dużo nerwów). Pan młody i świadek nie mieli kwiatów w butonierce, nie zrezygnowaliśmy z nich z oszdzczędności, po prostu nam się nie podobają, ale w sumie dodatkowy koszt odpadł. Świadkowa też nie miała żadnego bukietu - i tak by go nikt nie zauważył - świadkowie nie szli z nami, tylko czekali na nas pod ołtarzem, a poza tym po co jej, Tylko nie miałaby co z nim zrobić.

Butelek w żaden sposób nie ozdabialiśmy - nie podobają mi się karteczki z wierszykami, jakieś wdzianka a'la garnitur i suknia to już w ogóle odpada, więc jakby nie patrzeć to też oszczędność. Wstępnie każda butelka miała mieć kokardkę w kolorze przewodnim, ale ostatecznie nie było na to czasu - jakby było to dobrze, ale nie brakowało mi jej, więc luz.

Muzyka w kościele- nie rezygnowałabym z niej, ale można poszukać na akademii muzycznej studentów, będzie taniej. Nasza violiza z tego co kojarzę bierze 150 zł, więc jak ktoś chce skrzypce to nic tylko rezerwować :)

Też bym zrezygnował z zapraszania takich gości, bo wypada, a w to miejsce bym zainwestowała pieniądze w lepszego fotografa, albo w DJa.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
1 września 2015, 09:16
My np. zrezygnowaliśmy z fotoksiążek dzięki czemu za fotografa zamiast 1900 czy 2 tys płacimy 1500zł, dla rodziców kupimy albumy, wywołamy zdjęcia i sami powyklejamy, wyjdzie nam mniej jak 100 zł za jedno, a koszt fotoksiążki 200-300zł.
Co do cukierni to słyszałam, że dobre torty i w miare tanie mają w F&F ale nigdy nie jadłam musze ich wypróbować.
Ja polecam dj starskyego i starzeckiego bo tylko ich słyszałam - ale podejrzewam, że tak jak blankowa pisze można znaleźć tańszego, przejrzyj sobie osobny wątek na ten temat. Pamiętam, że jakiego stanowczo nie polecano, ale nie pamiętam jak się nazywał. Ja byłam na 2 weselach gdzie grał na klawiszach (plus podkłady) i śpiewał taki pan koło 50tki, płacili za niego chyba 1200zł, ale był lepszy niż nie jeden zespół który słyszałam, nie fałszował, potrafił rozruszać ludzi, jak były pustki to robił zabawy i konkursy, ale takie ze smakiem i nie wymuszone. Nie trzeba mieć nie wiadomo kogo i za ile. Ważne, żeby był to ktoś polecony bo później stres i nerwy tylko psują zabawę.
Ja planuje kupić buty ciemnoczerwone lub łososiowe, ale takie porządne ze skóry, tak żeby mi długo posłużyły, ja na co dzień często noszę obcasy 5-9 cm, na okazje typu urodziny itd - a mam ich sporo, albo w niedziele do kościoła na ogół szpilki nosze, więc z okazji ślubu chce sobie kupić w końcu jakieś porządne, przecież też mi się coś należy.
Blankowa - ja też się zastanawiam czy robić sama wiązankę, chce sale sama stroić i samochód i nie wiem czy to już nie za dużo, ale marzą mi się polne kwiaty nie wiem czy takie dostanę.

• użytkownik
1 września 2015, 11:15
Co do Rem Marco - torty kompletnie nie mój smak, ciasta ujdą ;) Ja zepsucia Sowy w smaku w zeszłym roku nie poczułam i tak jak często idę pod prąd, bo nie lubię snobizmu, ale mi torty i ciasta z sowy po prostu bardzo smakują i jeszcze nie trafiłam na jakiś niesmaczny okaz, a trochę tortów ciasteczkowych się u nas przewinęło - tylko raz na 90cio lecie mojej babci trochę im się więcej alkoholu wlało, ale był nadal bardzo smaczny, śmialiśmy się, że taka okazja, to i tort z procentami odpowiednimi ;)

paseczkowa - restauracja rewelacyjna, idealna na małe przyjęcie, na żywo pewnie inaczej, ale 40 osób wejdzie na moje oko spokojnie (zawsze twierdzę, że lepszy mniejszy parkiet, niż za duży, bo to nie sprzyja integracji i tańcom jak dancefloor wydaje się pustawy  ;)). Wnętrze urocze, takie nie przesadzone, bo mimo, że lubię rustykalne klimaty, to niektóre są dla mnie przytłaczające, a ta restauracja jest idealna. No i ta cena - w sumie restauracja jest nowa, na dodatek w mniejszym mieście to i ceny nie chcą windować. Szkoda, że takiej nie ma w Bydgoszczy.

A na fotografa ile chcecie wydać maksymalnie?

Co do DJa - u nas był Krzysztof Polański - znakomity, ale bierze więcej niż polecany przez emkę Pedro Noca, więc skoro ten też jest świetny, to może skontaktuj się z tańszym. Co do Starsky Team - myślę, że wielu DJów jest równie dobrych, jak nie lepszych (rzecz gustu) - oni po prostu mają znakomity pijar ;) To nic złego, tylko po prostu nie dyskredytowałabym innych wodzirejów, bo są przykłady, że jednak wesela bez tej "czołowej" trójki mogą być rewelacyjne.

My też mieliśmy samochód od znajomej, która go nam w prezencie przystroiła (my tylko dostarczyliśmy żywe kwiaty, takie jakie miałam w bukiecie). Samochód prezentował się świetnie i nie spodziewałam się takiego efektu. Suknię szyłam i zapłaciłam za nią 1700 zł, więc bez szaleństw. Butów do ślubu w kolorze fuksji szukałam prawie pół roku i nic nie znalazłam (a byłam skłonna wydać na nie więcej), skończyło się na tym, że wyhaczyłam w tym kolorze szpilki w lumpeksie i dałam za nie 15 zł :D Wystąpiłam w nich w kościele, a na przebranie do tańca kupiłam lniane espandryle z fuksjową wstążką (jak tylko je zobaczyłam od razu kupiłam) za 20 zł, więc łącznie nie przekroczyłam nawet 50 zł za dwie pary;D Suknia miała taki krój, że butów w ogóle nie było widać, więc teraz jak patrzę to w zasadzie jak bym poszła w czarnych to nikt by nie zauważył, buty się przydały do zdjęć z przygotowań i pod kościołem koleżanki wiedzące o kolorowym obuwiu krzyknęły "pokaż buty", to podniosłam suknię.

Wiązankę robiłam sama, więc wyszła mnie taniej, ale ostatecznie nie polecam tego rozwiązania (za dużo nerwów). Pan młody i świadek nie mieli kwiatów w butonierce, nie zrezygnowaliśmy z nich z oszdzczędności, po prostu nam się nie podobają, ale w sumie dodatkowy koszt odpadł. Świadkowa też nie miała żadnego bukietu - i tak by go nikt nie zauważył - świadkowie nie szli z nami, tylko czekali na nas pod ołtarzem, a poza tym po co jej, Tylko nie miałaby co z nim zrobić.

Butelek w żaden sposób nie ozdabialiśmy - nie podobają mi się karteczki z wierszykami, jakieś wdzianka a'la garnitur i suknia to już w ogóle odpada, więc jakby nie patrzeć to też oszczędność. Wstępnie każda butelka miała mieć kokardkę w kolorze przewodnim, ale ostatecznie nie było na to czasu - jakby było to dobrze, ale nie brakowało mi jej, więc luz.

Muzyka w kościele- nie rezygnowałabym z niej, ale można poszukać na akademii muzycznej studentów, będzie taniej. Nasza violiza z tego co kojarzę bierze 150 zł, więc jak ktoś chce skrzypce to nic tylko rezerwować :)

Też bym zrezygnował z zapraszania takich gości, bo wypada, a w to miejsce bym zainwestowała pieniądze w lepszego fotografa, albo w DJa.

Dziękuję za opinię, to dla mnie swego rodzaju otucha, że może niepotrzebnie się martwię, że sie ludzie nie pomieszcza. :)

Ja ogółem ciasta z Sowy tez uwielbiam (bezowa rozkosz ach!), a to tylko takie plotki o zepsuciu się :D

Na fotografa nie wiem... Podoba mi się Martyna Pstrucha, jesli dobrze pamiętam to chyba 2500 zł bierze.

Jesli chodzi o dekorację to sali raczej nie ruszymy, bo już byłoby przytłaczająco. Pomyśle nad jakimiś pudełeczkami z drobiazgiem dla gości chyba. Jeśli chodzi o winietki to na swoim weselu nie wiem czy bym chciała, ale ostatnio sporo młodych u mnie winietki zamawiało. Kościół muszę przystroić, polecam Anika Dekor, byc może dlatego, że to moja znajoma, ale bardziej, że po prostu robi to cudownie :) 
Mam znajome, które jakbym pewnie poprosiła to grały by na gitarze i śpiewały podczas mszy - muszę to przemyśleć. Chce też poprosić koleżankę, która ma bliźniaczki, czy udałoby żeby szły z kwiatkami w kościele - taka nutka romantyzmu :)

Offline em_ka89 Kobieta

• bywalec
1 września 2015, 11:25
My za fotografa płacimy 1300 także dobra cena
a fotoksiążki można zrobić samemu np na stronie empika jak trafisz na promocję to i za 38 zł zrobisz fajny album :)