e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016  (Przeczytany 191328 razy)

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
25 listopada 2014, 23:51
Moja znajoma miała tam niedawno wesele, była zadowolona ale to taka ogólna opinia w krótkiej rozmowie, jeśli interesują Cię szczegóły mogę zapytać.

Offline kasiaa92 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 16.04.2016
26 listopada 2014, 00:07
Moja koleżanka również była na weselu w Dworze Zawadzkich.  Powiedziała, że było "fajnie" i chętnie by tam wróciła ;)
Jeśli chodzi o moją Hulanke to myślę, że zrobimy tam wesele ;) Zarówno mi jak i mojemu lubemu podoba się sala baardzo i póki co żadna jej nie dorównała.  Wystrój podoba mi się również bardziej staropolski, nawet bym zostawiła te czerwone krzesła, bez pokrowcow.  Na zdjeciach ktore podesłałas bylo tez pieknie, takie troche inne oblicze z tej sali. . :) Aczkolwiek u siebie raczej bym tak nie zrobiła (choć nigdy nie wiem co przyjdzie mi do głowy ;P).  Jedyne co mi się spodobało to ta biała płachta nad miejscem dla młodych.  Po wstępnych obliczeniach na wesele z poprawinami potrzebne MIN. 50 tys! No cóż. . ale wesele ma się raz w życiu :D :D (przynajmniej z mojego założenia ;P)

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 22.04.2016
26 listopada 2014, 19:19
Kara-90 jeśli mogłabyś "wyciągnąć" coś więcej ze znajomej to byłabym wdzięczna :) Chodzi mi np.  o kwestię jedzenia, czy było go wystarczająca ilośc, czy może wprowadzane były jakieś modyfikacje menu, czy było smaczne, no i podejście właścicieli, czy byli elastyczni oraz ogólne wrażenia.  Będę wdzięczna za każde informacje. 

Offline Nathali

• nowicjusz
  • data ślubu: 10.06.2016
2 grudnia 2014, 22:41
My jednak postawimy chyba na Restaurację Zatoka i przewidujemy tak ok.  60 osób.  Planowanie wesela jest przerażające- tak stwierdzam, zwłaszcza gdy ktoś nam się podoba, a np. termin zajęty albo zbyt wiele chcą kasy.  Zastanawiamy się nad kamerzystą, jakiś niedrogi a godny polecenia.  Znacie kogoś takiego?

Offline Nathali

• nowicjusz
2 grudnia 2014, 22:42
I też wybieramy się na targi, może coś tam wpadnie nam w oko ;)

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
2 grudnia 2014, 23:20
Nathali a niedrogi to ile? Ja mam namiar na jednego poleconego przez koleżankę (widziałam kilka teledysków i jeden film z wesela jego), a tego co kojarze bo pytałam o ceny na 2016 r. to 2800zł musiałabym jeszcze maila sprawdzić czy na pewno tyle. Przejrzyj sobie też wątek o kamerzystach na forum i polecanych postaraj się na targach wyhaczyć jeśli będą.

Offline Anka88 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 20.09.2014
3 grudnia 2014, 17:18
Sprzedam suknię ślubną:)
http://olx.pl/oferta/sprzedam-suknie-slubna-CID87-ID849rN.html
Pozdrawiam,
Hania

Offline Nathali

• nowicjusz
4 grudnia 2014, 19:00
No tak za 2-2,5 tys.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
7 grudnia 2014, 23:08
Byłyście na targach? Jak wrażenia? Mi się średnio podobało, w sumie wyszliśmy dużo szybciej niż myślałam, mało zespołów było a w sumie na nie liczyłam, że będą śpiewać i będzie można posłuchać na żywo. Dużo ulotek nam zostało zatrzymaliśmy sie na rozmowę tylko u kilku osób i byli to głównie fotografowie.

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
7 grudnia 2014, 23:18
Również byliśmy na targach, ale w sumie szybko wyszliśmy.  Rzeczywiście niewiele było osób grających.  Porozmawialiśmy jedynie z fotografem, którego bardzo poważnie bierzemy pod uwagę i zasięgnęliśmy informacji na temat dekoracji światłem.  Resztę obejrzeliśmy dość ogólnie.  Może to wszystko przez to, że już jedne targi w tym roku były.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
7 grudnia 2014, 23:42
A które masz na myśli targi te w Toruniu, czy w Operze u nas? Te w Toruniu to chyba ten sam organizator, a moja koleżanka była na tych w Operze i dziś też była z nami i mówiła, że te w Operze jeszcze gorsze były.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
7 grudnia 2014, 23:43
A możesz napisać jakiego fotografa?

Offline jula2212 Kobieta

• nowicjusz
8 grudnia 2014, 10:53
wczoraj miałam okazję być na targach z moją koleżanką która będzie slubować w przyszłym roku i powiem tak , wystawców bylo naprawdę dużo -można było coś wybrać , porównać czy tez porozmawiać .
No i w sumie wyszła z podpisanymi 2 umowami wstępnymi: fotograf , dj
takze chyba nie najgorzej.....

Offline takakasia Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 6.09.2014
8 grudnia 2014, 15:20
Gratuluje wyboru sali tez tam miałam plus dj michał starzecki :) wesele było CUDOWNE :) POZDRAWIAM :)

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
8 grudnia 2014, 20:05
Pisałam odnośnie naszych targów w Bydgoszczy.  A fotograf Jacek Kołaczek. 

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
9 grudnia 2014, 00:03
No właśnie fotografów było dużo, sukien ślubnych też wydaje mi się, że dosyć, ale mi akurat na tych aż tak nie zależało. Dziewczyny a ile planujecie wydać na fotografa i kamerzyste? Ja chciałabym zamknąć się w 5 tys. (za obie usługi), w ogóle mam wrażenie, że wesele wyjdzie nas dużo więcej niż założyliśmy. Dowiedziałam się, że w Hulance nie ma jako tako korkowego, ale mają opłatę za chłodzenie i serwowanie alkoholu (jeśli w cały alkohol nie jest od nich) 10zł za osobę, wydaje mi się, że tego typu rzeczy na ogół są w cenie. Aż boje się myśleć jakie jeszcze oplaty nieprzewidziane mogą wyjść.

Offline Alis Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 7.06.2014
9 grudnia 2014, 13:05
w ogóle przy wyborze sali trzeba się pytać o wszystkie nawet najdrobniejsze szczegóły ;)
ja w jednej sali się pytałam o klimatyzacje, była - ok, ale ze nie działała to wyszło przypadkiem w rozmowie  :P
ale mój błąd bo o to nie zapytałam  ;)

Offline doksik86

• Chuck Norris
  • data ślubu: 06.09.2014
9 grudnia 2014, 13:07
Dobra, ja swojej restauracji tak ufałam, ze dałam im gotowe menu, skomponowane przez siebie, a z resztą powiedziałam, że się nie znam i zdaję się na nich :) i dziękuję sobie, że tak zrobiłam, bo wszystko było idealnie- i czasowo podane i zabrane i przystrojone...wszystko dograne doskonale, klimatyzacja też działała ;)

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
9 grudnia 2014, 13:22
doksik a Ty miałas Dwór Pan Tadeusz prawda? Możesz mi napisać ile pomieści ta restauracja, bo cos mi się kojarzy, że jak jest 80-85 osób to robią parkiet na dole a stoły u góry ale nie jestem pewna czy tak rzeczywiście jest.

Offline doksik86

• Chuck Norris
  • data ślubu: 06.09.2014
9 grudnia 2014, 13:29
Tak, tak robią. Wydaje mi się, że 70 to byłby taki maks, ale ja z wyobraźnią kiepsko, może 80 też.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
9 grudnia 2014, 14:07
Tak myślałam ogladając zdjęcia, że bedzie za mała ta sala, podział na dół i góre w ogóle mi się nie podoba, więc odpada. Kummerówka też jest ładna ale za mała. Kurcze ta sale co mi się podobają sa za małe, zostaje tylko Hulanka trzeba będzie chyba zacisnąć pasa i tam zarezerwować termin.

Offline azanna Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: maj 2015r.
9 grudnia 2014, 14:47
Wracając do targów to ja byłam rozczarowana i tymi w Operze i tymi na Łuczniczce. Te w Operze to już w szczególności mnie zawiodły. Chyba w 10 minut wszystko obeszliśmy, bo naprawdę było mało wystawców. Te na łuczniczce porównuję z tymi co były tam w lutym organizowane przez te same osoby. W tym roku mi zabrakło sieciowych jubilerów, a co miałam nadzieję, że będą. Porównując do zeszłego roku to zdecydowanie było mniej stanowisk, wtedy w każdym korytarzu było pełno, a nie tak pusto jak teraz w niektórych było. Ogólnie też wszystko przeszłam dość szybko. Tylko u Sowy chwilę dłużej się zatrzymałam bo Pani mówiła, że nowe torty od stycznia będą.

Offline kasiaa92 Kobieta

• nowicjusz
9 grudnia 2014, 21:43
Również byłam na targach, ale w sumie to z ciekawości jak to wygląda, jakie są firmy, co reklamują.  Suknie slubne spodobaly mi się w jednym miejscu (nie pamiętam jak sie nazywali, ale gdzies w stosie ulotek mam zapisane gdzie działają), są bardzo elastyczni a przy tym nie aż tak drodzy.  Garniturów tez bylo sporo.  Liczylam na zespoly, ale bylo ich malo.  Zespol "gramy od lat" tylko godny uwagi, grali fajnie, wzielam namiary, ale male porównanie.  Podoba mi się zespol To i owo band- polecony przez Hulanke.  W internecie mozna znalezc jak graja, na prawde super. . .  Ale nie slyszalam bedac uczestnikiem imprezy. .  Jednak moze zaryzykuje.  Jesli chodzi o kamerzyste i fotografa- sporo ich sie oglaszalo.  Jednak ja mam już wybranych, wcale malo nie zapłacę, ale to pamiątka na całe życie, nie chcę tandety, którą można było też spotkać na tych targach. . . .

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
9 grudnia 2014, 21:50
A wybieracie się może na Drzwi Otwarte w Hulance?

Offline kasiaa92 Kobieta

• nowicjusz
9 grudnia 2014, 21:57
Ja będę ;)

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
9 grudnia 2014, 22:24
ja chciałam pojechać ale do 15 jestem w pracy ale coraz bardziej sklaniam się żeby choć na chwile po pracy pojechać (bo do 17 są)

Offline Nathali

• nowicjusz
11 grudnia 2014, 18:29
Też byłam na targach. Przy niektórych stoiskach chwilę rozmawiałam, ale tylko na tym się skończyło. Ogółem szału nie było. Wyszłam z workiem pełnym reklam i tyle.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
15 grudnia 2014, 10:44
majkaaaa, kasiaa92 byłyście na drzwiach otwartych w Hulance?

My zdecydowaliśmy się na termin wcześniejszy 17 września 2016 r. dlatego, że nie podnieśli cen (byłam w szoku, chyba 3ci rok z rzędu podobne ceny). Liczyliśmy, że przyjdzie nam płacić z 240zł za talerzyk w październiku po podwyżce.
Sala zrobiła na mnie dobre wrażenie, część ze stołami na żywo lepiej się prezentuje. Moja przyszła teściowa która byla z nami obawia się, że na 80 osób będzie troche za duża, tzn na parkiecie dobrze bo nie będzie ciasno ale, że stoły za daleko i za dużo przestrzeni. Mi się wydaje, że lepiej jak jest więcej przestrzeni niż za mało, poza tym stoły można inaczej ustawić - bliżej siebie. Łazienki bardzo ładne i jest nawet osobna łazienka tylko dla panny lub pary młodej :D :D
Pan menager rzeczywiście tak jak wiele osób mi mówiło, bardzo sympatyczny cierpliwie odpowiadał na wszystkie moje pytania, no dla mnie wszystko na plus.
Przyszła teściowa mówiła, że w Karczmie Rzym mają dobre jedzenie, więc tu też na pewno jest dobre, no i że mają renome więc na pewno wszystko jest na tip-top, ale jak się tyle pieniędzy ma wydać na sale to trzeba być pewnym na 100% i po Świętach mamy pooglądać jeszcze inne sale i wtedy zadecydować, ale wątpię żeby coś mi się tak spodobało bo już chyba wszystkie sale w internecie przejrzałam z naszej okolicy. Mój narzeczony wprawdzie innych sal specjalnie nie oglądał ale Hulanka bardzo mu się podoba i jest na nią zdecydowany.

A jak u Was? Kasiaa92 macie termin zarezerwowany?

Offline blankowa Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 05.07.2014
15 grudnia 2014, 11:40
Jeśli chodzi o wielkość sali, to jestem zdania, że najlepiej jak jest dostosowana do liczby osób, co oczywiste. Ale jakbym miała do wyboru za dużą lub przyciasną salę, to bym wybrała tę drugą, bo się bardziej sprawdza. Ludzie na weselu się przemieszczają - jeden w toalecie, drugi na zewnątrz, trzeci gdzieś w kącie, więc komplet jest na początku, niektórzy nie dotrwają do północy. Jak na dużym parkiecie tańczy 5 par, wygląda to kiepsko i nie zachęca do zabawy. A na mniejszym wystarczy kilka osób i robi się atmosfera sprzyjająca zabawie. Oczywiście nie mówię tu o skrajności gdzie jest tłok i ścisk.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
15 grudnia 2014, 13:26
To zależy od konkretnych sal, od kształtu sali, układu itd. Sama byłam w ostatnich 6 latach co roku na weselu i np. w Kresowiance upychać 70 osób jest kompletnie bez sensu, bo przy ok. 63-65 jest ciasno (nie można dobrze ramieniem ruszyć i ciężko odsunąć się od stołu). W tym roku byłam na dużej sali pod Płockiem (sala mieści do 150 osób chyba) gdzie gości było ok. 100 i było dużo miejsca i przy stole i między stołami, parkiet wydawał mi się wielgachny (był  dużo większy od tego w Hulance) i myślałam, ze nawet jak będzie wiele par tańczących to będzie się wydawał pustawy, poza tym ja nie lubię być na świeczniku jak tańcze i wole jak jest ciaśniej. W trakcie wesela zmieniłam jednak zdanie pierwszy raz chyba na weselu nie zdarzylo się żeby ktoś mi "skrobnął marchewke", wpadł na mnie czy szturchnął mnie i doceniłam zaletę dużych parkietów. Wiadomo, że lepiej jest jak jest taki akurat, ale nie zawsze tak akurat pasuje. Co do tego w Hulance to wiem od dziewczyn które miały tam wesele na 85-90 osób, że nie ma prześwitów na parkiecie i przy takiej ilości osób sala nie jest za duża, na moje oko widząc ją na żywo tez nie wydawała mi się za duża, tym bardziej, że będzie jeszcze stół kawowy słodki bar (prawdopodobnie), byc może też stół wiejski oraz trzeba wygospodarować przestrzeń na stolik z księgą gości i może stolik dla dzieci.