e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016  (Przeczytany 213385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mrt91 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 03.09.2016
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2016
11 kwietnia 2015, 15:26
Kara-90 - Tak Atmosfera na Babiej Wsi.  A co do kościoła to mamy Kościół pw.  św.  Stanisława Biskupa i Męczennika na Kaplicznej :)

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 22.04.2016
13 kwietnia 2015, 21:15
Dziewczyny ratujcie. Wesprzyjcie dobrym słowem, bo jestem już porządnie sfrustrowana. Niby mieliśmy już wybranego człowieka, który miał nam doświetlić salę weselną. Pozostało umówić się na podpisanie umowy, nawet już był wybrany konkretny dzień i nagle...cisza. Kontakt się urwał. Od umówionego dnia nie ma absolutnie żadnego odzewu. Pan nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile. Pozostaje nam szukać od nowa. Nawet gdyby nagle pan sobie o nas przypomniał, to i tak już nie skorzystamy z jego usług, chociażby ze zwykłego strachu, że nas wystawi w dniu ślubu. Jeszcze próbujemy się umówić z kamerzystą. Mam nadzieję, że chociaż to wypali, bo jakoś nie możemy się zgrać. No i trzeba iść ponamawiać księdza, żeby nas wpisał na termin, bo też ma do tego dość luźny stosunek, że niby jeszcze tyyyle czasu. A mnie krew zaleje, kiedy okaże się, że wybrana godzina w tym dniu jest zajęta. Ręce opadają.

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 30.04.2016
13 kwietnia 2015, 23:30
majkaaa wspieram ;)
powiem Ci tam, widzę że macie ślub tydzień przed nami a my nawet jeszcze umów nie mamy podpisanych tylko sala i orkiestra "na słowo" :)
dodatkowo zapisani tylko w kościele (bo mój kościół oblegany i i ta już jedna para ma przed nami)

jest jeszcze czas ;) głowa do góry, cyc do przodu i działać ;) 3mam kciuki żeby wszystko się udało ;)

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
15 kwietnia 2015, 20:39
Dzięki joaszo :)
Irytuje mnie tylko, że kiedy wydaje się, że sprawy wymagają tylko ostatecznego przyklepania, okazuje się zupełnie co innego. Trzeba zaczynać od początku. Jak to możliwe, że wykonawcom nie zależy na klientach? Dużo dziewczyn opisywało już swoje przejścia np. z fotografami, którzy ginęli gdzieś w eterze po weselu i plenerze, a zdjęć jak nie było tak nie ma. Przecież wystawiają sobie opinię, która będzie się za nimi ciągnęła. Tyle, że dodają przy tym sporo niepotrzebnego stresu.

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
15 kwietnia 2015, 21:17
rozumiem Cię :) doskonale :)  to szukanie tak męczy :)
ja o fotografa się nie martwię bo mam zaufanego ale o film strasznie  :) aa i o pogodę na nasz dzień bo  wybraliśmy wesele w namiocie ;)   
ale na szczęście mamy jeszcze troszkę czasu ;)

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
22 kwietnia 2015, 12:24
witajcie przyszłe Panny Młode :)
liczyłyście już ile Was wyjdzie całość ?? tzn już ze wszystkim :)
ja się aż przestraszyłam :D

Offline kasik25 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 4.07.2015
22 kwietnia 2015, 13:20
Nasze wesele jest za 2,5 miesiąca. Będzie 80 osób, następnego dnia poprawiny i wszystko łącznie z ubraniem pani młodej i pana młodego ok. 30 tys. Gdyby nie rodzice i ich pomoc to chyba w życiu byśmy się nie zdecydowali na wyprawianie wesela. No, ale co zrobić..tyle to wszystko kosztuje, a wcale jakiś szaleństw tego dnia nie będzie typu: fotobudka, fajerwerki barman itd. Normalne tradycyjne wesele z orkiestrą.

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
22 kwietnia 2015, 13:45
kasik a  macie  w tym noclegi dla gości czy nie?

u nas bez poprawin wychodzi 42 tys  :o
ale wesele na 100 os a dla 70 musimy opłacić nocleg, też bez fotbudki i innych bajerów :) 

Offline AlicjaEwa Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.08.2013
22 kwietnia 2015, 14:01
ja w pewnym momencie przestałam liczyć... :P

wesela było na 70 osób tak plus minus- jedyne nasze szaleństwo to barmani. Ale z perspektywy czasu wynajęłabym ich jeszcze milion razy :D

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
22 kwietnia 2015, 14:16
a my jesteśmy coraz bardziej zdziwieni  ;D 
dopóki nie planowaliśmy nie miałam pojęcia jakie to koszty :)

Offline niedzwiedzica Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: luty 2014
22 kwietnia 2015, 18:17
My mieliśmy tylko obiad i deser po uroczystości zaślubin dla niespełna dwudziestu osób. Bez żadnych wyjątkowych atrakcji, a i tak suma jaką wydaliśmy na ten dzień była niestety pięciocyfrowa   ;D

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 09.09.2016
22 kwietnia 2015, 19:19
My mamy wesele na ok. 85 osób plus dzieci i obsługa techniczna, bez poprawin, wynajmujemy ok. 6-8 pokoi i policzyliśmy, że jak zaciśniemy pasa to ok. 37 tys jeśli nie uda się taniej niektórych rzeczy to 39-40 tys.
Są rzeczy na które naprawdę nie chcemy dużo wydać typu dekoracje, wiązanki, ustrojenie samochodu - sama tzn razem z mamą chce to przygotować (tak jak winietki, księgę gości w postaci drzewa itp), nie wynajmujemy samochodu, obrączki będziemy przetapiać z własnego złota, suknie ślubną chcę szyć i myślę, że zmieszczę się w 1600zł (max 1800zł), fotografa udało nam się znaleźć w dobrej cenie i utargowaliśmy cenę taką jak nam we wstępnych rozmowach podawał. Nie liczyliśmy póki na żadne dodatki typu barmani, fajerwerki czy inne pokazy, nie wiemy czy bedziemy robić upominki dla gości - jak już to takie do 2 zł na os., ale za to wybraliśmy sale naszych marzeń która do najtańszych nie należy - choć i tak zmieniliśmy na pt żeby było taniej.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
22 kwietnia 2015, 19:27
Ja planując wesele miałam mniej więcej rozeznanie bo u mojego narzeczonego w rodzinie było 5 wesel i 6te mojej koleżanki więc wcześniej zawsze podpytywałam o koszty, np moja koleżanka w czerwcu 2014 wychodziła za mąż i koszt wynosił koło 50 tys. - wesele na 100 osób z poprawinami na ok. 60, noclegów nie opłacali, ale sama suknia 3700zł, garnitur też ponad 2 tys., wódka nie taka tania bo Pan Tadeusz, z atrakcji był w sumie tylko wiejski stół.  A z kopert dostali koło 33 tys plus 3/4 prezenty.
Moja przyjaciółka w tym roku bierze ślub (kawałek za Bdg) - wesele na 80 osób z poprawinami w postaci ogniska ale na tyłach restauracji i koszt 35 tys.
W ogóle jak porównuje ceny z 2014 a z tymi teraz to jest duży skok zwłaszcza na salach i wśród zespołów, Ci co brali 3500zł teraz na ogół 4 tys, Ci co 2500 teraz na ogół 2800-2900zł, sale niektóre podniosły ceny aż o 20 zł za osobę.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
22 kwietnia 2015, 19:31
Ach zapomniałam (sorki, że tak jedna wiad pod drugą) byliśmy na spotkaniu z zespołem Konkret Band i chyba jednak na nich się zdecydujemy, a jak u Was większość pozałatwiana? Nam w sumie zespół został - sala, kościół, kamerzysta, fotograf i wstępnie wizażystka już mamy załatwione.

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
22 kwietnia 2015, 22:16
kara święta racja!! wszystko skoczyło :)
zespół nasz brał rok temu 3500 a już za rok 4000 :)
my też przetapiamy nasze złoto na obrączki, jedziemy własnym autem tylko trzeba przystroić :)
u nas to  jest tak że ja szukam tych tańszych opcji a w rezultacie i tak mój wybiera te droższe :D

my mamy podpisaną umowę z zespołem  (M&M acoustics), ksiądz ugadany :), zarezerwowana wizażystka , wstępnie zaklepana fotografka i rozmyślamy już o kamerzyście :) tzn nie wiem czy wybrać emotion studio czy sonicartstudio

a w sobotę jedziemy podpisać umowę do Brzozy :)

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
22 kwietnia 2015, 22:46
U nas jest tak, że dziwnym trafem udaje nam się póki co na wielu rzeczach przyoszczędzić. Zabraliśmy się za dużo rzeczy wcześnie, więc to też spowodowało, że ceny były czasem niższe. Jest to kwiecień i piątek, toteż za salę płacimy naprawdę niewielkie pieniądze. Fotograf dał na zniżkę, bo dość wcześnie się zdecydowaliśmy. Oświetlenie sali za śmieszne pieniądze, nawet kamerzysta (którego pierwotnie miało nie być) za grosze. I wcale nie jest tak, że bierzemy rzeczy z niższej półki. Mamy dokładnie to na czym nam zależy. Chyba szybkie decyzje i przekopanie miliona ofert przyniosło rezultaty.  Auto będziemy mieli od kolegi, ustroimy sami, obrączki ze swojego złota, sukni nie chcę jakiejś wybitnie drogiej. Myślę, że z luzem powinniśmy zmieścić się w 25 tys. A i to na około 60 osób.   

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
23 kwietnia 2015, 07:56
majkaaaa
Możesz określić co to znaczy grosze za kamerzystę czy oświetlenie?:P bo może dasz jakiś namiar jeśli faktycznie tak tanio ;)
jestem forumową skrzypaczką,->
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
23 kwietnia 2015, 09:58
to na ile osób jest wesele i czy z noclegami czy bez ma ogromne znaczenie w kwestii wydatków :)
my mamy 210 na osobę ale już z alkoholem bez limitu (piwo, wino, wódka) ;)
przy 100 osobach to już wychodzi 21000 no ale podoba nam się tam a to przecież młodym też ma się podobać :)

fotograf najpierw miał być tańszy a mój luby wybrał Panią K za 3500 ;)

mój się śmieje że z pewnością zapamięta ten dzień do końca życia -  jedyny dzień na który wydał tyle kasy  ;D ;D ;D

Offline domi90 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 06.2015
23 kwietnia 2015, 10:21
joaszo a jaką salę w końcu wybrałaś? :)

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
23 kwietnia 2015, 10:29
mimo różnych opinii wybraliśmy brzozę :) namiot w brzoie

poszliśmy na "zwiady" do karczmy pod gołębiem -  to co nas tam spotkało pozostawiało wiele do życzenia, kelnerka nie miała pojęcia co robi. piła kawę i jadła na naszych oczach a my czekaliśmy aż zabierze nasze naczynia i nas rozliczy. dramat
następnego dnia byliśmy w brzozie i obsługa pierwsza klasa ;)

majkaaaa ja też chciałam w piątek wesele ale rodzina mojego stwierdziła że  lepiej dopłacić ale zrobić w sobotę  więc już nie przekonywałam :)

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
23 kwietnia 2015, 10:32
majkaaaa a ten Pan od oświetlenia się odezwał czy macie nowego?   :)

Offline lenia08 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 11.06.2016
23 kwietnia 2015, 11:57
Witam wszystkie przyszłe Panny Młode:)

Też ślubuję w 2016roku, w czerwcu:)
od dłuższego czasu mamy zamówioną salę - namiot w Brzozie, jest też zarezerwowany termin w kościele, oraz podpisana umowa z zespołem.
Spędziłam nieskończoną liczbę godzin w poszukiwaniu kamerzysty i fotografa, ale chyba jestem zbyt wybredna, bo albo nic mi się nie podoba, albo cena zwala z nóg:P także ten temat póki co leży. . 

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
23 kwietnia 2015, 16:24
Facet od oświetlenia do dzisiaj milczy.Ale sprawa się rozwiązała,bo kiedy spotkaliśmy sie z kamerzystą na wstępne rozeznanie, przy okazji rozmowy wyszła sprawa tego pana,który nas wystawił.Okazało się,że od tego sezonu on sam, oprócz filmowania, wprowadza dodatkową usługę,właśnie takie doświetlanie sal weselnych.Ma dokładnie tyle lamp ile potrzebowaliśmy.Zapytał ile mieliśmy umówione z poprzednikiem i nawet o 100 zł przebił jego ofertę.W sumie wyszło nas to 500 zł z rozstawieniem i złożeniem.

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
23 kwietnia 2015, 16:29
A co do filmowania, to miało tego nie być w ogóle, ale na forum wypłynął ten temat i pomyślałam, że może chociaz kościół i pierwszy taniec uwiecznić.Ale kiedy okazało się , jak niewielka jest różnica w cenie, zdecydowaliśmy sie na kamerę jeszcze do końca wesela.Nas to wyszło 800 zł.

Offline kasiaa92 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 16.04.2016
24 kwietnia 2015, 17:55
Hej! ;) Niestety robiąc wesele na 100 osób niestety trzeba liczyć się z tym, że ok 40 tys trzeba wydać. My mamy na liscie 104 osoby +obsługa (4), kamerzyste, fotografa, stroic sale bedzie mojej mamy znajoma, która ma kwiaciarnie, auto bedzie od znajomych. Nic nie wymyślamy dodatkowego. Jak starczy funduszy chcielibyśmy mieć barmana, ale to nic na siłe i poprawiny- jednak decydować o tym będziemy dopiero na przełomie wrzesień/ pazdziernik. Z wszystkim (łącznie z podziekowaniami dla rodzicow, zaproszeniami, kosciolem, ubraniem itp) wychodzi nam ok 43 tys... Jak dojdą poprawiny i barman to 50 tys.. Ehh.. Zobaczymy co to będzie ;)
A teraz z innej beczki- Słyszalyscie o tym, ze ma wzrosnac akcyza za alkohol? Moi  przyszli tesciowie zaczeli panikowac i chcą kupować już wódkę. Skoro cena wzrośnie o 4 zł to jednak 400zł więcej się wyda...  Sama nie wiem co robić. Co Wy o tym sądzicie?

Offline joaszo Kobieta

• forumowicz
24 kwietnia 2015, 19:15
my nie kupujemy alko - mamy w cenie - to ja się nie martwię :) a umowę podpiszemy jutro to nie może nam później zmienić :D

Offline Pudelek_29 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: Jesień
25 kwietnia 2015, 21:35
Witajcie,

choć ślub mam w tym roku to chciałabym podzielić się z Wami opiniami nt. moich wizyt w kilku bydgoskich salonach. Może przydadzą się Wam w poszukiwaniach sukni - ja swoją znalazłam sądząc, że nic mi się nie spodoba, a jednak udało się.

Nie chcę przeklejać postu, bo jest długi, ale znajdziecie go w wątku Bydgoskie Panny Młode 2015 pod moim nickiem.

Udanych poszukiwań! :)

Offline natalalajlaa Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 28.05.2016
cześć dziewczyny! :)
Dołączam do wątku !
Ślub zaplanowany na 28. 05. 2016r.  Wesele w sali MAGNOLIA - mam cichą nadzieję, że to dobry wybór :)
Do tej pory umowę podpisaliśmy z właścicielką sali i orkiestrą.  Ciężkie poszkiwania kamerzysty i fotografa trwają. . . 

Offline majkaaaa Kobieta

• bywalec
Witaj natalalajlaa. Chwal się osiągnięciami w kwestii kamerzysty i fotografa, kiedy już się pojawią :) 
No naprawdę, całkiem nas sporo się zrobiło - Bydgoskich Panien Młodych 2016 ;)

Offline Marcin08 Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 28.08.2012
Witam! Zapraszam na stronę www. djnaimpreze. com  Pozdrawiam