e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Rozmowy dniem i nocą :-)  (Przeczytany 925199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiq Kobieta

Odp: Rozmowy dniem i nocą :-)
18 września 2019, 13:33
A ja dodam  ze ten Czarnobyl tez w koncu wychodzi... tak mi sie wydaje...

Dzięki Aniu.
Po op wysylali do badan histopatologicznych te moje  kawalki ciala . Czekam cierpliwie  :)))

Offline agu-s Kobieta

18 września 2019, 17:50
Dokładnie, rak ostatnio jest wszędzie. Mojego Jacka rodzice obydwoje teraz chorują  :-[
Ja jestem zarejestrowana na genetyce bo od strony taty jest bogata historia: moja prababcia, babcia i taty siostra- wszystkie miały raka piersi, na szczęście szybko wykryte i leczone.
Ale w tym roku pierwszy raz miałam mammografię, bo takie zalecenie dali właśnie z genetyki, bo zmieniły sie zalecenia i teraz niby juz po 30 r.ż. powinno się robić. Natomiast pani ginekolog i ta, która robiła mammografię były zdziwione, że chcę zrobić ::)

Offline loona Kobieta

18 września 2019, 18:03
Aga. Też jestem na genetyce i w lipcu miałam robioną mammografię. Pierwszy raz w życiu i mnie to bardzo bolało  ::)  ::)  ::)  ::)

Offline agu-s Kobieta

18 września 2019, 18:18
No nie było to przyjemne badanie, ale prawdę mówiąc miałam bardziej bolesne usg piersi. Dwa razy tak trafiłam, że mi łzy leciały z bólu ::)

Online kurczaczek83 Kobieta

18 września 2019, 19:03
Ja robie co roku cytologia i usg piersi.... Niestety tego g.wna jest wszędzie....

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 06.08.2010
18 września 2019, 20:20
ja też jestem pod stałą opieką genetyka i w lipcu miałam swoją pierwszą mammografię (rocznik 86), wg zaleceń usg jajników raz na rok a usg piersi i mammografia zamiennie co pół roku, plus z krwi markery

Offline maggi-80 Kobieta

18 września 2019, 23:36
Ja miałam 3 tygodnie temu biopsję guza w piersi. Na szczęście wszystko jest ok, ale guz wyszedł na USG, a na wcześniejszym, robionym 1,5 mca wcześniej go nie było. Rósł bardzo szybko. Także popieram apel - badajcie się. Też to teraz wszystkim powtarzam.

19 września 2019, 09:36
Moja była firma fundowała nam badania genów

https://badamygeny.pl/

Nie wiem ile w tym prawdy, ale u mnie nie wyszło na ten moment nic, co mogłoby wskazywać, że moje geny "idą w złym kierunku".
Nie mniej jednak, geny to jedno, a to co jemy i wdychamy to drugie....
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline agu-s Kobieta

19 września 2019, 09:40
Na genetyce co roku mi pobierają krew i sprawdzają czy nie ma mutacji.
Teraz ta moja przyjaciółka też miała to badanie, wyniki za ok 2 tygodnie. Ciekawa jestem co wyjdzie, czy w takim razie ma mutację genu czy co  ::)

Offline sylwiq Kobieta

19 września 2019, 11:01
Magda cieszę się ze jesteś  zdrowa!
Domyślam się ze ostatnie kilka tygodni bylo trudnych..

Offline agu-s Kobieta

19 września 2019, 11:07
Maggi cieszę się, że wszystko ok

Offline elemelka Kobieta

19 września 2019, 12:31
O Jezu, muszę się wziąć za siebie :-( a powiedzcie mi skierowanie do poradni genetycznej to normalnie od rodzinnego? Jest jakiś specjalny wywiad, który kwalifikuje do tej poradni?
Pamiętam jak chyba Łucji brałam krew pepowinowa i robiłam ankietę na sali w szpitalu to dziewczyna która że mną leżała podsumowała, że po takim obciążeniu to też by brała  :(
Zdrowia dziewczyny  :-*

Offline agu-s Kobieta

19 września 2019, 12:58
Elemelka, w Szczecinie wystarczyło skierowanie od rodzinnego.
Nie wiem jak jest z wywiadem, u mnie była już babcia i ciocia zapisane, więc mnie i mojego tatę podłączyli pod jeden numerek.
Ale myślę, że jak pójdziesz ze skierowanie to nie będą robić problemów.

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 19.09.09
19 września 2019, 13:51
do szczecina trzeba skierowanie od rodzinnego i wypelnic ankiete, ktora jest na stronie szpitala.
[/url]
[/url]

Offline izulek Kobieta

19 września 2019, 15:33
Wroce na moment do wątku prezentów. Ludzie sami to sobie rabia.... Kogoś tam stać, szarpnie się i reszta ma jakieś chore poczucie obowiązku. Jak dzieciak jest zepsuty to i tysiąc euro go nie u satysfakcjonuje. Szczerze to mnie to mało interesuje co kto o mnie pomyśli jak dam tyle ile uważam. To nie mój problem. Mojej szwagierki ojciec przysłał wnukom z Irlandii po 500 zł pod choinkę. Czy z tego powodu mam dać tyle samo?? No litości.

Offline izulek Kobieta

19 września 2019, 15:35
Moja mama jak miała gorszy okres w życiu a zależalo jej żeby dzieci dostały preezent, to powiedziałam że ma kupić puzzle lub książkę (koszt koło 30 max 50 zł) cieszyły się tak samo jak z innych prezentów

19 września 2019, 15:46
Bo dzieci cieszą się z zabawek a jie z metek...

Magda cieszę się że wszystko w porządku :*

Offline maggi-80 Kobieta

20 września 2019, 10:41
Teraz ta moja przyjaciółka też miała to badanie, wyniki za ok 2 tygodnie. Ciekawa jestem co wyjdzie, czy w takim razie ma mutację genu czy co  ::)

To niestety nie jest takie proste, że wyjdzie mutacja to będzie rak, a jak nie wyjdzie to nie. U mnie w rodzinie każda w zasadzie kobieta ma raka piersi. A żadnej mutacja nie wyszła. Co prawda na tej genetyce badają dalej, bo ta mutacja to podstawa, ale później przy wskazaniu robią dodatkowe, bardziej szczegółowe badania.

Offline agu-s Kobieta

20 września 2019, 10:57
Tak Maggi, masz rację. Właśnie dlatego też się zastanawiam co akurat u niej wyjdzie.

Offline Asiq Kobieta

21 września 2019, 23:28

To niestety nie jest takie proste, że wyjdzie mutacja to będzie rak, a jak nie wyjdzie to nie. U mnie w rodzinie każda w zasadzie kobieta ma raka piersi. A żadnej mutacja nie wyszła. Co prawda na tej genetyce badają dalej, bo ta mutacja to podstawa, ale później przy wskazaniu robią dodatkowe, bardziej szczegółowe badania.

Dokładnie tak. Te badanie może jedynie wskazać, że jest się narażonym BARDZIEJ niż inni, ale teraz jak wszystkie dobrze wiemy nie istnieje już profil chorego na raka, Chorują wszyscy. Młodzi, sportowcy, niepijący alkoholu...
« Ostatnia zmiana: 21 września 2019, 23:31 wysłana przez Asiq »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline _patka_ Kobieta

22 września 2019, 23:44
A ja chcę tylko dodac żebyście jedna uważały z tą mammografia i nie robiły jej za często. To jest naświetlanie szkodliwymi promieniami, i zbyt często nie można tego robić, bo efekt będzie wręcz odwrotny, może raka wywołać. Szwajcaria zakazała wykonywania tego badania. USG jest bezpieczniejsze.
Zdrówka dla Was dziewczyny :*

Offline japcio Kobieta

27 września 2019, 21:18
Znacie kule do prania? Zamiast proszku czy kapsułki? Kupiłam z ciekawości w Carrefourze taką https://galerialucznik.pl/pl/products/agd-dla-domu/srodki-czystosci/bezdetergentowa-ekologiczna-kula-pioraca-43.html
Pranie nie pachnie, ale chyba jest czyste. Kula wystarcza ponoć na 1000 prań.
Używacie czegoś takiego? Zadowolone jesteście?

27 września 2019, 22:23
Znacie kule do prania? Zamiast proszku czy kapsułki? Kupiłam z ciekawości w Carrefourze taką https://galerialucznik.pl/pl/products/agd-dla-domu/srodki-czystosci/bezdetergentowa-ekologiczna-kula-pioraca-43.html
Pranie nie pachnie, ale chyba jest czyste. Kula wystarcza ponoć na 1000 prań.
Używacie czegoś takiego? Zadowolone jesteście?
Kiedyś prałam w łupinach orzechów. Niby czyste ale wole tradycyjnie w plynie
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline japcio Kobieta

28 września 2019, 06:46
Praniem w kasztanach chwaliła się  Reni Jusis. Zapachu trochę brakuje, ale można dodać płyn do płukania.
Kiedyś trzeba zacząć dbać o środowisko :)

10 listopada 2019, 07:40
Dziewczyny poleccie jakiś dobry inhalator. U nas jest w bardzo częstym użyciu a ten co mamy to wolny jest i widzę że już na wyczerpaniu. Pytałam Marceli ona miała Philipsa... Macie?

Offline anka332 Kobieta

10 listopada 2019, 12:31
Dziewczyny poleccie jakiś dobry inhalator. U nas jest w bardzo częstym użyciu a ten co mamy to wolny jest i widzę że już na wyczerpaniu. Pytałam Marceli ona miała Philipsa... Macie?
Ja mam microlife z polecenia i tez polecam

Offline izulek Kobieta

10 listopada 2019, 17:31
Ja mam sanity pro. Jest do ciągłego użytku. Ma 3 ustawienia gęstości cząsteczek w zależności od potrzeb. I ma ustnik z membrana że lek się nie marnuje czy jakoś tak.

Offline ciriness

10 listopada 2019, 19:43
Ja polecam moje odkrycie (dzięki mama ginekolog)
https://www.ceneo.pl/68092130

cichy, dość szybki, malutki, leciutki, zwłaszcza cenny dla nas jak my troche weekendujemy poza domem a młody ma obciążenie na zapalenie krtani, wszędzie go zabieramy :)

Offline izulek Kobieta

11 listopada 2019, 17:10
Fajny, ale pisze ze nie daje się do sterydów

Offline ciriness

Dziewczyny, macie jakiś pomysł na restauracje w Szczecinie żeby zorganizować teściom kolacje z okazji 50 rocznicy ślubu? Fajnie by bylo z jakas salka osobna czy cos, jakies miejsce dla dzieci do zabawy i zadne wyszukane menu ;)