Autor Wątek: Fundacja zdroje  (Przeczytany 14481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asashia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 833
  • Płeć: Kobieta
  • ~so be it~
Fundacja zdroje
« dnia: 28 Kwietnia 2014, 09:41 »
Hej Dziewczyny, postanowiłam założyć ten wątek, bo pomimo że fundacja zdroje działa już od kwietnia 2012 nadal nie ma zbyt dużo informacji na ten temat. A najważniejszą informacją jest wybór położnej, wg umowy są to 2 położne,które zaopiekują się położnicą.
Ogólnych informacji nie będę przytaczać bo takowe znajdują się na stronie www fundacji.

Osobiście ucieszyłam się strasznie,że jest taka możliwość. Niestety położna Dorota Fryc, którą chiałam wybrać do mojego porodu-odeszła od fundacji-nie znam powodów. W internecie przewijają się zazwyczaj 2 nazwiska założycielek: Panie: Dorota Songin i Beata Szmidt. Wszystkie mają pozytywne opinie. Dla mnie jednak-osoby z wizją porodu:) są to jednak zbyt ogólne opinie. Pozostałe położne na liście fundacyjne są wielką tajemnicą:)

Usłyszałam jedną bezpośrednią opinię od zaufanej koleżanki nt p.Doroty S. Że czuła się faktycznie zaopiekowana przez położną. Ponoć Pani Dorota lubi wspomagać porody naturalne podaniem oksytocyny. I tutaj właśnie jest ta ważna informacja: bo ja chciałabym uniknąć podania oksytocyny z założenia.

Od swojego ginekologa natomiast usłyszałam co prawda lakoniczne ale niestety same negatywne relacje,jakie złożyły jego pacjentki. Nie zostały podane żadne nazwiska. Ponoć przy jednym porodzie położna zostawiła położnicę przy 8cm rozwarcia. Przy innym porodzie pomimo umowy żadna z położnych nie przyjechała do domu.

Drogie forumki-jeśli korzystałyście z usług fundacji, zostawcie proszę ślad. Jeśli wieceie coś nt. Fundacyjnych położnych zostawcie opinię. Lub jeśli wiecie coś z opowieści znajomych, opiszcie jak to wyglądało.
Czy znacie może stosunek danej położnej do porodu sn i cc?
Czy dana położna odbiera poród w wodzie i do wody?
Czy dana położna wspiera najnowsze prawa położnicy:m.in wybór pozycji, wertykalny poród, prawo do przebywania z maluszkiem 2h po porodzie skóra do skóry itp
Jaki stosunek ma położna do farmakologicznego wspomagania porodu?
Jaki stosunek ma położna do stosowania przez położnicę technik relaksacyjnych podczas porodu (u nas ten temat jeszcze raczkuje)
Czy położna wspiera również naszego partnera?
Czy położna respektuje ustalenia z tzw. Planu porodu?

A może położne fundacyjne trafią na wątek ? Byłoby miło:)

Ja wciąż stoję przed wyborem położnej. Zatem ktokolwiek widział...ktokolwiek wie...
:)
Niezmiennie rozczula mnie etykietka-którą zabrałam z porodówki z łóżeczka córeczki: "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne... Zostałam Mamą! Mam w końcu swoje upragnione niebo!

Offline Ania69

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Skąd:: Wrocław
Odp: Fundacja zdroje
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwca 2020, 13:34 »
Odkopałam temat bo byłam ciekawa poradnika i pamiętnika położnej w jednym;p ciekawią mnie takie prawdziwe opowieści i historie
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2020, 14:10 wysłana przez zibi »