e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: FIT przepisy, czyli jak nie przytyć nie głodując.  (Przeczytany 145049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ja to bym mogła jechać na samej fasolce i jajku sadzonym ale Stary musi mięcho. Wystartowała dwa dni bezkresne w tyg zamiast jednego bo w takie upały to ani mi się gotować nie chce ani jeść.

A nie wiem czemu za dużo Edzia ale codziennie wcinamy to samo, co powoduje że Zu je mnie warzyw. Do śniadania często jadła pomidora, ogora, rzodkiewke, a teraz tylko granole z malinami, bojówkami, truskawkami....
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline dmonik44 Kobieta

Anusia jak robisz granole? mam smaka, ale zabrać się nie mogę ;)
Natalka 4.11.2012

Offline selena Kobieta

Anusia, nadrabiaj warzywami do innych posiłków.

Ostatnio gdzieś mi się obiło o uszy, jak to Polacy traktują 5 porcji warzyw i owoców dziennie... Plater pomidora czy ogórka liczą jako porcję  8)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
latem to ja jem gównie warzywa...
na śniadanie wciągnęłam 3 małosolne i jednego szklarniowego ogórka...
na obiad z kilka pomidorów zapewne...
tak rozpusta bo warzywa od taty z działki... ;D

Anusia, nadrabiaj warzywami do innych posiłków.

Ostatnio gdzieś mi się obiło o uszy, jak to Polacy traktują 5 porcji warzyw i owoców dziennie... Plater pomidora czy ogórka liczą jako porcję  8)

Oglądałyśmy ten sam poranny program ;)

Anusia jak robisz granole? mam smaka, ale zabrać się nie mogę ;)

Ja robie granole wg Lewandowskiej (mam nadzieje, że odczytasz)

Mam jeszcze inne przepisy ale nie wiem dlaczego foty mi takie małe wyszly.
Ten chyba odczytasz z ksiązki Ani Starmach

Dwa pozostałe musze cyknąć raz jeszcze.
Tu chyba nie dacie rady odczytać ???

Z książki "Mama alergika gotuje"

Teraz chyba lepiej

o i jeszcze jedna z "Zamien chemie na jedzenie"

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.09
Spróbuje zrobić granice Lewandowskiej ;)

Możecie polecić ciasto z jaglanej? Mam gościa w czwartek który nie zna co to znaczy zdrowo ;) chciałabym może upichcić ciasto gdzie sie nie pozna ze zdrowe jest ;)

Offline Edzia Kobieta

Anusiaaa, to moze zrobcie sobie np. w sobote, dzien jajecznicy? U nas tak jest, ja caly tydzien jem to samo, ale w weekend obowiazkowo jajko, bo Stary robi sniadanie ;) wtedy jakis ogorek, pomidor itd.

Offline selena Kobieta

Ha ha,  z naszych postów wynika, że jednak ogórek i pomidor  ;D

Anusia, a rzeczywiście to ddtvn było, leciało jak szykowałam się do pracy, nie skojarzyłam.

Liliann, mam podobnie, ogólnie lato to czas, kiedy w końcu mam co jeść i nie muszę się przy tym narobić  8)

Offline beta80 Kobieta

Dziewczyny a czym zagęszczacie sosy? mój mąż nie wyobraża sobie mięsa bez sosu..no i go zawsze mąką zagęszcza. niby pełnoziarnista - no ale mąka to mąka. macie jakieś alternatywy?

Ja sosy mięsne gotuję w szybkowarze, w minimalnej ilości wody więc same się zagęszczają w trakcie gotowania a inne po prostu odparowuję

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline beta80 Kobieta

ja tez tak robię jeśli sama gotuję, ale mąż i tak "krzyczy", że to nie jest prawdziwy sos :)

powiedz mu że się nie zna ;)

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline selena Kobieta

Sosy z mąką robię przysłowione dwa razy w roku. Jesli duszę mięso, to na zasadzie 'w sosie własnym', pomidorowe od przecieru są gęste, a mięsne zostają po odparowaniu wody. Ale też rzadko robię coś w sosie w ogóle.

Mój mąż pochodzi z południa, kiedyś tylko kluski z sosem, dziś takie je tylko u mamusi  ;)

Offline lusi251 Kobieta

na upartego mozna zagescic kasza i potem zblendowac.. albo moze maka z kaszy?

Offline Edzia Kobieta

U mnie "sos" to tez raczej to co puszcza warzywa lub mieso. Ale mozna tez zageszczac nasionami chia ew. siemieniem lnianym.

Offline beta80 Kobieta

Dzięki dziewczyny. Będę kombinowac

Offline _patka_ Kobieta

Dziewczyny a czym zagęszczacie sosy? mój mąż nie wyobraża sobie mięsa bez sosu..no i go zawsze mąką zagęszcza. niby pełnoziarnista - no ale mąka to mąka. macie jakieś alternatywy?
maka ziemniaczana, doslownie odrobina wystarczy wymieszana z zimna woda i masz gesty sos.
ewentualnie zredukowac.

Wprawdzie to blog o dzieciowym jedzeniu ale wiele fajnych przepisów, którym dorosły fit człowiek nie pogardzi

http://alaantkoweblw.pl/

A tak poza tym to pierwszy raz kupilam do granoli morwe białą - pychotka.
Pyszne muffiny
http://www.mamaalergikagotuje.pl/muffiny-marchewkowo-jablkowe-z-zurawina/

A pieka się właśnie

http://alaantkoweblw.pl/jabkowe-ciasteczka/

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Amarantus muszę nabyć, tylko napisz czy warto  ;D
Jablek mam pod dostatkiem, a przepis na ciastka wydaje się :ok:

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.09
Ja raz kupiłam ciastka a amarantusem w rozsmakował i mnie jakoś nie przekonały wiec zakup samego amarantusa sobie odpuściłam ;)

Za to mogę polecić lody z nasionami chia :) z malinami był hitem :)
Dzisiaj wypróbujemy z bananem :) dzieciaki je uwielbiają :)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Majątku nie kosztował, w Rossamnie były dwa rodzaje  ;D

Amarantusowa maka jest ochydna. Śmierci, że nie mogłam ciastka przełknąć.
Amarantus ekspandowany tak nie śmierci. W tych ciastkach nie czulam go wcale. Smaczne ale bez szalu  ;) takie mieciutkie, nie twarde jak kruche ciastko.
Mam jeszcze amarnatus ziarno. Dodawała do chleba i też nie czuć go bylo?.

Offline lusi251 Kobieta

amarantus ekspandowany to wiadomo, dmuchany poping.. glownie dosypuje corce do kaszy albo obtacza sobie w nim makaron dla odiany
ziarno gotujemy jak inne kasze, corka lubi bardzo, my tak srednio.. nie umiem tego ugoowac na sypko a nie lubie kluchy zbitej
ostatnio sie pozbylam ugotowanego wlasnie do ciastek.. o dziwo strasznie zasmakowaly mezowi :D (cos jak flapjack tylko zamiast platkow owsianych amarantus gotowany byl)
jest ok. ale wole quinoe czyli kosmose ..tak samo 'chrupka', tak samo ma biale 'robaczki-ogonki' po ugotowaniu ale jest wieksza i  nie skleja sie w glut :P ..tylko ja plukac trzeba niestety

Takie coś wczoraj upichcilam http://lasuch-na-diecie.blogspot.com/2012/10/karkowka-z-rekawa-z-warzywami-i.html i wyszło bardzo smaczne. Morski mieciutkie. Nie przepadają za karkowka ale chciałam zrobić dobrze mężowi  :D

A i dowiedzialam się że przy niedoczynności tarczycy nie powinno się jeść często kaszy jaglanej nad czym ubolewał bardzo......

W lodowce chłodzi sie rafaello
http://smak-zdrowia.blogspot.com/2012/08/rafaello-z-kaszy-manny.html

Ps. Ktoś tu jeszcze gotuje zdrowo i fit 8) ???

Offline Edzia Kobieta

Caly czas :)
Ale jakos nie wyszukuje nowych przepisow, nie mam weny ::)
Goraco jest strasznie wiec piekarnika nawet nie odpalam, duzo grillujemy na zewnatrz. Warzywa i owoce morza najczesciej.

Offline beta80 Kobieta

Tak :)ja...często korzystam z tej strony antkowe blw. Dzis np robiłam sea spaghetti. Kupilam wodorosty w sklepie ze zdrową żywnością.  Smak i zapach intensywny..ale super :)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 2
  • data ślubu: 2006-10-07
I ja. Byłam miesiąc na diecie pudelkowej ale mężowi fit i tak gotowalam :) Oczywiście dzieci też zdrowo jedzą :)

A jaka to dieta pudelkowa ??? 8)

beta80
i jak w smaku te wodorosty?

Ja szukam inspiracji na sniadania dla Zuzy. Przed szkołą musi zjeść coś ciepłego, ale też nie chce sie potarzac codziennie.
Dziś szamala:

http://cynamonoweszczescie.blogspot.com/2015/06/fit-placki-z-truskawkami.html

Offline beta80 Kobieta

super :) podobne w smaku do nori. polecam :)