e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: FIT przepisy, czyli jak nie przytyć nie głodując.  (Przeczytany 145203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Edzia, ale używasz Fajnych składowych, które u nas dopiero wchodzą nieśmiało na rynek.

Masz olej w sprayu? Ciekawe czy to wyjdzie w piekarniku

Selena ja tam osobiście nieco demonizuje mleko bo jak pisałam już kilku lekarzy sugerowalo rezygnację z niego. Mój brat ma problemy zdrowotne z powodu mleka właśnie. Chociaż daleko mu od namawiania innych. Raczej rzucam hasło do rozszerzenia i przemyślenia.

My braku nabiału nie rekompensujeny jakoś mocno. Zdrowa zbilansowana dieta powinna być wystarczająca

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 2
  • data ślubu: 2006-10-07
U nas jest oliwa w sprayu.

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 16.09.2006
Marta spoko, tak dopytałam, bo problemy Nikoli kojarzę, tylko co innego, jak są przesłanki zdrowotne w kierunku nietolerancji laktozy czy glutenu, a co innego tylko na zasadzie "bo to aktualnie modne", więc tutaj jestem bliższa stanowisku seleny, ze wszystko z umiarem i nie dajmy się zwariować  :) ale inspiracje w tym wątku będe podpatrywać, bo niektóre są naprawdę fajne i zdrowe  :ok:

Monika, to nie kwestia mody - a raczej rozmowy z lekarzami spowodowały  ze prócz Nikoli wszyscy w domu są niemal na beznabiałowej "diecie"

Ja podpisuje sie pod tym, co napisałam Selena, ale do swoich argumentów zaliczam jak zwykle opinie lekarzy, których zdania są podzielone.
Jedni są za inni przeciw.
W takich sytuacjach korzystam z dobroci natury ;) z umiarem. Dziecku staram podawać się mniej mleka krowiego. Sama pije je do kawy.
jak tylko wrócę dziś z zakupów zaczynam produkcję mleka kokosowego ;D
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Marta ja miałam dokładnie tą:
http://e-szop.szczecin.pl/produkt,17584,Monini-Oliwa-z-oliwek-extra-vergine-classico-spray.html

I niedawno mi się skończyła, przypomniałyście mi że muszę kupić :)

dzięki Ania, to jeszcze mnie oświeć do czego ją używasz - zamiast takiej oliwy którą się po prostu leje?

ta okiwa to to samo co oliwa+psikacz??? ;) kupilam kiedyś w biedrze takie

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Marta to psikanie to taki bajer bardziej, ale np można fajnie spryskać patelnię, łatwo się dozuje.

A używam jak napisałaś - do tego co zwykłą oliwę bez spryskiwacza :)

Kupiłam kasze bulgar BIO - ktos to jadł? 8)

Lewandowska ma przepis na to coś 8)
Do tego udało mi się dorwać jeszcze makaron dla Zu bezlutenowy i wizielam wiecej orkiszowego bo pyszny.
Dziś na obiad jedlismy makaron orkiszowy ze szpinakiem i feta.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
bulgur jest ok...
lepsza wersja kuskusu...

im grubsza wersja tym lepsza...

Kupiłam kasze bulgar BIO - ktos to jadł? 8)

a gdzie kupiłaś? Bo ja nie mogłam znaleźć a koleżanka w pracy poczęstowała mnie sałatką z tą kaszą i mnie smakowała

Offline selena Kobieta

Chiquita, z ciekawości, czyli nie pijecie nie tylko mleka, ale i nie jecie nabiału w ogóle?

Offline Edzia Kobieta

Trzymalam dzis w reku ten bulgar, ale jednak nie kupilam. Nastepnym razem.

Dzis na sniadanie byl twarozek z migdalow, z tego przepisu http://www.jadlonomia.com/2013/05/twarozek-z-migdaow_7.html

A w piekarniku wlasnie siedzi bezglutenowa pizza, a do tego bedzie salatka z jarmuzu, z pomidorami, avocado i pysznym sosem (3lyzki oliwy, 3 lyzki musztardt, 5 lyzek syropu klonowego, 2 lyzki soku z cytryny, szczypta soli).

Chiquita, z ciekawości, czyli nie pijecie nie tylko mleka, ale i nie jecie nabiału w ogóle?

Kluczowe słowo w mojej wypowiedzi to -niemal- jestem wychowana na mleku krowim i jego przetworach. Więc o ile za mlekiem nie przepadam, o tyle kochAm t twaróg. Używany u nas głównie do ruskich, lub raz na ruski rok do naleśników (ostatnio miałam taki napad, że zjadłam 250g twarogu)
A tak po za tym to w domu jest ser żółty (mąż kocha) i czasem jakiś jogurt dla męża, ale to raz na kilka miesięcy wychodzi.

Więc nie jest tak że grama nabiału od lat nie jadamy. Ale jest go u nas tyle co nic i to tez raz na jakiś czas, a z jego dobrodziejstw korzysta głównie mąż

kupiłam jarmuż, w smaku nie przypomina mi nic ;)ale do sałatek się nada :)
jutro na obiad do przy zrobię se to http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/jarmuz/kasza_jaglana_z_jarmuzem/przepis.html

Offline .:Anka:. Kobieta

właśnie moczę migdały na twarożek. tylko nie mam mleka roślinnego. chyba sama zrobię mleczko kokosowe bo mam wiórki ;)

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.09
Natchnełyście mnie na kaszę i od dziś zaczynam swoją przygodę z jaglanką :) właśnie zjadłem na obiad jaglaną z pieczarkami i szpinakiem i do tego dorsz :) mniam
Jutro mus z jaglanej pomarańczy i cynamonu na deser :)

Od jutra tez przechodzimy rodzinką na mleko kokosowe lub sojowe :) w zależności które nam bardziej zasmakuje :)

I tu moje pytanie, czy do kawy tez takie mleko pasuje ??

Moja mama pije kawę z roślinnym. Mlekiem

U nas dziś pysZny budyń czekoladowy http://www.olgasmile.com/budyn-czekoladowy-z-chia.html wmiksowalam dodatkowo jednego banana

Przepyszne

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.09
ooo muszę dodać do listy nasiona chia :) zrobię taki budyń dla Gabi :)

Offline Edzia Kobieta

Ja pije kawe tylko z roslinnym.
Dodatkowo pelnotluste kokosowe mozna normalnie ubic, jak ktos chce latte z pianka :)

Edzia jakie to jest pelnotluste? To w puszkach?

Czy jak Nikola nakarmila amelie (10mies) tym budyniem z chia to mam się martwić?

Offline Edzia Kobieta

Tak, w puszcze. Musi byc mocno schlodzone, wtedy to geste sie bardziej oddzieli i dobrze sie ubija.
A Amelii nic nie bedzie  ;)

Offline *Ewelina* Kobieta

U mnie problem z tym ze ja uwielbiam  ziemniaki, makaron biały i białe pieczywo juz nie mowiac o bułkach i jak jestem przed @ do tego ser żółty...mimo tego ze moj mąż je wszystko ciemne ja w ciągu dnia stołuje sie w pracy mam wykupione obiady.

ja też uwielbiam makaronu...ale nie zmienia to faktu że mam postanowienie zastępować go częściej kaszami i innymi zdrowszymi produktami
melduję że zrobiłam na jutro jaglaną z jarmużem i już połowę zażarłam ;)

Offline selena Kobieta

Ewelina, życie to sztuka wyboru  ;)

Offline .:Anka:. Kobieta

twarozek z migdałow - rewelacja

mam litr mleka kokosowego - ile moze stać w lodówce?
zrobiłam z tego przepisu

http://www.olgasmile.com/mleko-kokosowe.html

Offline Edzia Kobieta

twarozek z migdałow - rewelacja

;D

Ja mleko wlasnej produkcji staram sie zuzywac w ciagu 3 dni. To z kartonu mam z max. data do 7 dni.

Mam dzisiaj dzien na gotowanie ;)
Pieke wlasnie ten chleb, mam nadzieje ze mi wyjdzie.
I zrobilam ten krem z buraka i mleka kokosowego Pychota :)
I jeszcze upieklam brownies bezglutenowe (z paczki :P), ale wlasnorecznie ubilam mleko kokosowe ;)

A maz w miedzyczasie pojechal do mamusi na schabowego z ziemniakami, nie wie co traci ::)