e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: FIT przepisy, czyli jak nie przytyć nie głodując.  (Przeczytany 154081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .:Anka:. Kobieta

Www.scandiloft.pl
tam mozna kupić słoik ze slomka za 21zł
info z nowej elle  :)
http://www.scandiloft.pl/sklep/index.php/sloj-z-kranikiem.html  Marta o taki słoik tobie chodzilo?
« Ostatnia zmiana: 8 Sierpnia 2014, 18:59 wysłana przez .:Anka:. »

Offline Edzia Kobieta

No widzicie, nie bede musiala targac z drugiego konca swiata :P

Marta, wiem o co Ci chodzi. Popatrze, na poczatku sezonu bylo ich pelno nie wiem jak teraz.

Offline ziomaleczka Kobieta

Offline loona Kobieta

Ja chce oryginalny z USA. Obiecalas, ze mi kupisz  :obrazony:  ;)

Offline Edzia Kobieta

No dobra :P
Widzialam takie jak moj, tylko bezbarwne, za $12/2 szt. Albo kolorowe, ale mniejsze. Chyba byly po ok $3.
Moj ma pojemnosc ok. 700ml, jest dosc duzy. A te mniejsze, to chyba standardowe 250ml.

Wiecie, ze to sa zwykle sloiki do przetworow, sprzedawane w markecie calymi zgrzewkami?
Tylko ktos je wylansowal i dodal kilka detali, typu ta slomka w pokrywce.
A w domu to pija w tych zwyklych, po dzemie. Jak w PL kiedys w musztardowkach :)

Offline loona Kobieta

Ja bym chciał kolorowy :)

Offline sylwiq Kobieta

ja tez kolor pliiiis

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 5
  • data ślubu: 2006-10-07
Edzia nakupiłaś juz tych słoików? Osobną walizkę na nie przewidujesz?  :)

Offline Edzia Kobieta

Osobnej walizki nie przewiduje, bo jej koszty znacznie przewyzszaja cene sloikow :P
Ktorych notabene jak na zlosc nigdzie juz nie widze ::)
Ale jeszcze jest czas...

POszukuje inspiracji na FIT kolacje...

Ma ktoś coś w zanadrzu bo mi się twaróg znudził :P
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

mam książkę chodakowskiej z przepisami - tę ostatnią i tam jest banalna sałatka z grilowanymi warzywami którą młóciliśmy już ileś tam dziesiąt razy... jutro ci wrzucę

Poprosze. Mam tylko pierwsza ksiazke ChodKa.

Offline baska98 Kobieta

u mnie królują sałatki :D
głównie z grilowanym kurczakiem, a ostatnio np. mix sałat + grilowany kurczak + ziarna (słonecznik i dynia) prażone na patelni z łyżką miodu - jami :)

Łosoś w sezamie

Płat łososia bez skóry umyłam, ouszyłam.
Popieprzyłam, posoliłam, posmarowałam oliwą.
Obtoczyłam w sezamie i do piekarnika 180 s. na 15-20 min.

Pycha.

Przepis z książki A. Lewandowskiej.

Koktajl na 2 śniadanie
Pęczek pietruszki, sok z limonki, sok z pomarańczy, woda min. Zmiksowac. Moznabdodac miodu.

Offline loona Kobieta

Właśnie przed chwilą wypiłam taki pietruszkowym sok :)

Offline anulka 80 Kobieta

U nas ostatnio smoothies często... Wczoraj robiłam z buraka, marchewki, soku pomidorowego i selera naciowego, a niedawno z truskawek (mrożonych) i selera.. do pietruszki się przymierzam, ale jakoś tak nie bardzo mi się to widzi.

Anusia ten łosoś ciekawie brzmi. Spróbuję 'na dniach' ;)

Wczoraj zrobiłam indyka jakby po meksykańsku. Podsmażony indyk (zamarynowany wcześniej), na to cebulka w kostkę, papryka, pomidory zblendowane, kukurydza (obkroiłam kolbę z Lidla, ale może być z puszki), fasola czerwona, + lubczyk, papryka, pieprz cytrynowy.

Na śniadanie - jaglanka.

Gotuje kaszę jaglaną wcześniej mocno wypłukaną.
Na maśle klarowanym (ociupinka) i wodzie podduszam w małym garnuszku plasterki jabłka.
Dodaje do ugotowanej kaszy z owocami goi/rodzynkami i kapką miodu - niebo w gębie.

A to mam zamiar zjeść jutro  ;) ( z książki A. Lewandowskiej).

Pudding Chia z wiórkami kokosowymi
Poznaliście już moją pierwszą wersję puddingu (TUTAJ)?
Lubię eksperymentować - tym razem inny pudding… z wirkami kokosowymi i owocami.
Składniki:
   2 łyżki nasion CHIA
   250 ml mleka kokosowego lub migdałoweg
   2 łyżki wiórek kokosowych (niesłodzonych)
   stewia/ksylitol/miód do smaku
   owoce (jabłko, jagody goji, kilka rodzynek, borówka amerykańska)  i orzech włoskie.
Wymieszaj wszystkie składniki i wstaw na kilka godzin do lodówki.Na końcu dodaj owoce i orzechy.

Wróc - przepis na pudding z bloga hpba.pl , a jaglanka z książki.

Offline Edzia Kobieta

Tez sprobuje, zobaczymy co do rana z tego bedzie ;)
Ania wrzucaj przepisy od Lewandowskiej, jestem bardzo ciekawa a nie mam dostepu do ksiazki.

Edzia - spoczko :)

Bardzo fajne są ;D

Offline Edzia Kobieta

Dzieki :)
A co do jaglanej, w tym roku zrobilam z niej kutie na Wigilie. Przepyszna, bede juz tylko taka robic.

Dziś piję koktajl: avokado, mango, pietruszka, ogórek zielony, jabłko...moze byc, ale nastepnym razem wywale ogórka chyba.

W książce Lewandowskiej większość rzeczy "z patelni" jest robiona na maśle klarowanym.
Przepis:
kostke dobrej jakości masła wsadzić do garuszka i zalać gorącą wodą. Gotować ok. godziny. PO tym czasie wystudzić i wsadzić do lodówki.
Gdy zastygnie lekko nacisnąc i zlac ostrożnie całą wodę....a było tego sporrrrrrrrrrrrrro.

Zostaje sam tłuszcz bez wody i oczyszczony z resztek innych substancji pochadzących z mleka krowiego ;)

Offline selena Kobieta

O, super, dzięki :-). My sie dziś zajadaliśmy kuskusem z warzywami z patelni, pyyycha.

Offline Edzia Kobieta

A robilas Ania ten pudding?
Myslalam, ze bedzie bardziej galaretowate.
Zrobie na jutro jeszcze raz, ale dam mniej mleka.

Ja smaze na oleju kokosowym, masla w ogole nie mamy w domu. A to z przepisu znam pod nazwa ghee. Nadaje sie wlasnie do wysokich temperatur.

Nie mialam czasu dziś.  Na bank zrobie jutro. Mam mleko kokosowe tylko nnie wiem czy mam wlewac sama ta wode czy ta biala pulpe tez. Przyznam szczerzeze mleka kokosowego uzywalam raz do cciasta.

Offline Edzia Kobieta

To masz krem kokosowy, nie mleko. To jest w puszce?
Bo mleko to normalnie w kartonie, taka szara woda.
Chociaz u Was to dziwne te mleka, kupilam jak bylam w PL (w piotrze I pawle chyba) I mi nie smakowalo do tego sie szybko zepsulo. A mam porownanie, bo tylko takie uzywam zamiast krowiego. Hamerykanskie lepsze ;)

No w puszcze. ... w takim razie muszę iść do eko sklepu i zapytac >:(

Z tego co patrze na stronie hpba to za mleko kokosowe robi to w puszce... kojarze cos,ze jak sie zagotuje puszke to sie sie rozpuszcza ta masa :drapanie: ??? ale nie jestem pewna czy z czym innym nie pomylilam :P  :D
Moze dlatego Edzia wyszlo Ci malo galaretowate ???

Offline Edzia Kobieta

No to sama nie wiem. Ania mozesz sprobowac z tym z puszki. Ale moim zdaniem jak uzyjesz sam pulp to bedzie za mdle.
Dla mnie roznica miedzy mlekiem kokosowym, a kremem czy tez mleczkiem jest taka jak w przypadku krowiego miedzy mlekiem, a smietana ;)
W przepisie jest tez mowa o mogdalowym, a to juz chyba nie wystepuje na gesto.
Chyba trzeba napisac do Lewandowskiej  :P