Autor Wątek: A to Polska właśnie.....  (Przeczytany 3036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
A to Polska właśnie.....
« dnia: 24 Października 2006, 15:12 »
Artykuł w jednej z francuskich gazet...


"Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"

Nic dodać - nic ująć


Offline Kasia*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14875
  • Płeć: Kobieta
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Października 2006, 15:14 »
hehe dobre to jest :)  juz kiedys to czytałam :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline Kasia-Wrocław

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Października 2006, 15:24 »
Cytat: "Maja"
"Polacy..! Jak wy to robicie..?"

Ot, zdolny naród i tyle...

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Października 2006, 15:34 »
Bo my od małpy nie pochodzimy...  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:   :hahaha:    :hahaha:    :hahaha:  
Nie wiecie? :D


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Października 2006, 15:35 »
Taaa, w końcu skoro teoria ewolucji to powinniśmy się dalej rozwijać, a nie stać w miejscu - chociaż....my naród pomysłowy jesteśmy więc chyba od małpy :lol:


Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Października 2006, 15:43 »
Dobre :D Bardzo fajny artykulik :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Lilkuś

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1447
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Października 2006, 15:52 »
..po prostu jestesmy zdolnym (do wszystkiego) narodem  :mrgreen:  :mrgreen:
juz kiedys czytałam coś podobnego tyle, ze było to opis naszego kraju w biuletynie zagranicznego biura podróży... jak znajde to wam wkleje :D:D

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Października 2006, 20:55 »
dobre to Maju!!!POLSKA RZECZYWISTOŚĆ.KTOŚ NAS DOŚĆ DOKŁADNIE OPISAŁ.Przepraszam za capsLocka.
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

a.katarzyna
  • Gość
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Października 2006, 20:14 »
zgadzamy się z R w 1000000000000%

dobrze ujęte polskie realia;(

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Października 2006, 20:32 »
Ja Polske postrzegam tylko w jeden sposób ! Jest to kraj tylko dla polityków i rzadu który na społeczenstwie dorabia sie jak moze .
W Warszawie chcą nowy stadion , tzn. mówią ze bedzie na 100 % ale ciekawe gdzie znajdą kase ? Przeciez cały czas jest mało i dlatego wszytsko idzi edo góry ! ZUS , Paliwo , OC itd.
Dziwie sie ze ludzi ejeszcze nie zrobili rewolucji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moze Polska sma w spobie nei jest zła ale ci co nią rządzą to nic wiecej jak oszusci i nie wykształceni ludzie .A nasz prezydent to juz jest wibitnie wykształcony i tak ładnie potrafi sie wypowiadać !
No i zna tekst hymnu polski , i wie jak ma na imie pies tresera "irasiad" Boze co za .....
O polityce podobno sie bie rozmawia ...i chyba tylko dlatego bo zaraz skacze cisnienie !
Kaczynski kiedys jak bedzie w ksiązakch od historii to bedzie tylko w jeden sposób pamiętany..."a to ten za którego czasów było tyle afer i przekrętów"
 :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  
pewnie jak bym miała mozliwosc to sama bym sie wkreciłą do sejmu i była tam tylko po to aby grzebac w dupi....i miec wysoką pęsję !
Przeciez połowa, co ja mówie 3/4 baranów zasiadajacych w sejmie nie wie o co chodzi i ani razu nie zawierali głosu !
...florek  z big brothera...smiechu warte...dostał sie do sejmu bo był popularny  :evil:
Ukochany dody Radus on tez sie chce tam pchac...zalosne !!!!!!!!!!!!
Tamat polityki i polityków a takze tego co sie dzieje w kraju to temat długi i szeroki , ale wiem jedno ze moje zdnaie zawsze było , jest i bedzie negatywne tak długo jak długo bedzie sie źle działo w naszym kraju !
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Października 2006, 20:47 »
Eluś, nie warto się denerwować, pamiętaj Kobieto żeś Ty w ciąży zaawnsowanej  :mrgreen:

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
A to Polska właśnie.....
« Odpowiedź #11 dnia: 8 Marca 2007, 02:03 »
Cytat: "merkunek"
Eluś, nie warto się denerwować, pamiętaj Kobieto żeś Ty w ciąży zaawnsowanej

juz nie !!!!!! I moge sie dalej wkurzac na nasz rząd  :los:
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -