e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)  (Przeczytany 189736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martusia-sc Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 02.06.2012
Pati to była babcia męża, ale była fantastyczna. Kiedyś mi kazała iść do szafy i powybierać sobie jej sukienki:D
Moje skarby :)
Alan Gabriel - ur.30.10.2012
Blanka Liliana - ur. 03.04.2015

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Ufff odebralam wczoraj cala dokumentację z projektem.
Musimy pokserowac kilka pism i składamy wniosek o pozwolenie  ;)

Niedługo jedziemy do tego miasta z Karolem do lekarza wiec zalatwimy to za jednym zamachem.

Proszę o pomoc - może być prv - ile może kosztować adaptacja projektu ??
Kuzynka męża nie chce wziąć od nas kasy, a my chcemy jej zapłacić.

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007
u mnie adaptacja projektu (przygotowanie do złożenia na PNB) koszt 1000 zł
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline Pisklak Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 2009 r.
Witam :)
Też rozpoczynam swoją przygodę z budową. Startujemy na wiosnę 2015, papierologia w toku  :)

Cena adaptacji bywa różna w zależności od regionu i zakresu, co obejmuje (np. czy dużo zmian zwłaszcza konstrukcyjnych).
U nas cena adaptacji wynosi 2 tyś w tym już zawierają się drobne zmiany (np. wymiarów okien, zadaszenia, kominka), ulokowanie domu na działce oraz złożenie przez architekta dokumentacji i odebranie gotowego PnB.
Dodatkowo musimy zapłacić za projekt zjazdu 800 zł, badania geologiczne 600 zł oraz 500 zł za uzgodnienia trasy mediów w ZUDP.
"Tam, gdzie jest wielka miłość zawsze zdarzają się cuda"

Aleksandra & Natalia

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
my chcemy zatrudnić firmę która od podstaw zaprojektuje nam chatę, zaadaptuje, ulokuje na działce, sprawdzi grunt itp i ogólnie zajmie się wszystkim( łącznie z papierologią)  i to koszt w zależności od wielkości i fantazyjności domu ale nas ma kosztować około 12 tys zł ze wszystkim wszystkim..

• Chuck Norris
Konstruktor był opłacony osobno.

W projekcie były zmiany typu - skrócenie domu, zamiana pomieszczeń, podniesienie ściany kolankowwej, zaprojektowanie pomieszczeń nad garażem, no i cala reszta czyli ulokowanie na działce , zjazd, trasa mediów.
Badania geologiczne były wczesniej robione,
Hmmm nie możemy od niej wyciągnąć kwoty
Dumam czy 1000 zł będzie okey , bardziej chodzi o symbolikę bo wiemy ze ona chcę się nam.odwdzięczyć za kilka rzeczy.

Offline johanna Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 30.08.2014
Ja właśnie planuję kupić nowe mieszkanie na tym osiedlu hxxp: www. pbg-erigo. pl/oferta/mieszkania-i-apartamenty/ecoria. html i biorąc pod uwagę przykre doświadczenia mojej koleżanki z deweloperami, chciałam zapytać czy ten deweloper, którego wybrałam jest godny zaufania? Wiecie może coś na ten temat? Byłabym wdzięczna za odpowiedź :)

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
U Nas sprawy ida do przodu, ale jestesmy dopiero na etapie wydzielenia dzialki.

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
U mnie podziaal trwal od maja do konca pazdziernika. Dostalam pismo z pge, teraz odnosnie wody i kanalizacji papier bedzie w poniedzialek lub wtorek. I znowu do urzedu miasta o wydanie warunkow zabudowy - ale pewnie odpowiedz po nowym roku i to pewnie pod koniec stycznia dopiero wydadza.

Mam pytanie o ile podlogowke raaczej na calym dole bede kladla to na gorze chce tylko w lazience, bo my w sypialni chcemy pianomat z wykladzina wiec bedzie cieplo, i pewnie u chlopakow tez albo to co u nas albo dywany. W pokojach beda wtedy kaloryfery. Jak jest u Was w domkach z poddaszem lub pietrowych???

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
ja msle, ze uda mi sie nieco przyspieszyc ten podzial. akurat dobrze sie zlozylo, ze pracuje w tym urzedzie, gdzie takie rzeczy robia ;)
warunki juz mamy wydane, na jeden i drugi budynek.

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
My warunki tez mielismy wydane ale po podziale od nowa u nas trzeba bo numer dzalki sie zmienil. Tak wiec juz samo to wydluza nam czas o 2 miechy. Zreszta na chwile obecna sie nam nie sspieszy bo i tak zima idzie

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
dokladnie, byleby ruszyc na wiosne z budowa chociaz :)
a to moze my tez bedziemy musieli jeszcze raz zlozyc dok. o warunki... musze sie dowiedziec.

Offline Pisklak Kobieta

• forumowicz
U zlecenie podziału działki poszło do geodety w maju, a na początku września kupiliśmy działkę, więc myślę że calkiem sprawnie i szybko. Odrazu zamówiliśmy też u tego geodety mapę do celów projektowych, także mapa też była we wrześniu gotowa.

My planujemy podłogowkę w całym domu, bez kalofyferów, ewentualnie grzejnik na ręczniki w łazience.

Nam w tym roku Mikołaj przyniósł projekt domu  ;D Co prawda musieliśmy zapłacić Mikołajowi, ale radość ogromna  :D
Teraz projekt jest u architekta, także papierologia w toku.

Aleksandra & Natalia

• Chuck Norris
Pisklak pochwal się projektem  ;)

My w poniedziałek jedziemy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę  ;D

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
to ja jeszcze nie mam kupionego projektu i tak się zastanawiam czy czekać i kupić po nowym roku, czy już teraz.
Ile u Was czasu geodeta robił mapkę do celów projektowych?? I jak długo czekaliście na projekt i zmiany do projektu??

• Chuck Norris
Na projekt 3 dni - od biura projektowego.
Na cala adaptacje 3 miesiące ale nie patrz na nas bo my po znajomości i ociagane było.
Co do mapki nie pamiętam  8)

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
no ja w marcu chce mieć już pozwolenie na budowę, więc tak liczyłam że jak w styczniu kupię projekt to do marca się wyrobię.

• Chuck Norris
Nie wiem jak jest z decyzja o pozwolenie na budowę tzn czy tak samo w każdej gminie
Ale u nas jest to 2 miesiące + 3 tyg na uprawomocnienie decyzji ....
My będziemy pisać po nowym roku prośbę o przyspieszenie decyzji ze mamy zobowiazania bla bla bla :)

• Chuck Norris
Poprawie się 65 dni na wydanie pozwolenia
14 dni na uprawomocnienie decyzji

Czy ktoś wie kiedy wchodzi ta ustawa dzięki której nie będzie trzeba mieć takiej decyzji , tylko jeśli po 30  dniach nikt nie zgłosi sprzeciwu można będzie budować ?

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
U nas pnb podobno zalatwia sie w miesiac jak nie ma brakow w dokumentacji, a jak bedzie w praktyce to sie okaze

Offline Pisklak Kobieta

• forumowicz
Z kupnem projektu to nie ma znaczenia kiedy, cena projektu jest wszędzie taka sama tzn. czy to w biurze pracowni czy na innych portalach, gdzie można kupić dany projekt. Warto patrzeć na dodatki/gratisy do projektu. My na przykład będziemy mieć tablicę i dziennik budowy gratis. Zawsze to prawie pół stówy zaoszczędzone  :)

Mapkę zamówiliśmy w lipcu, ale najpierw i tak musieliśmy czekać żeby najpierw działka została wydzielona i posiadala swoj nr, więc obstawiam tak ok. 5 tygodni.

Adaptacja u naszej architekt ma trwać ok. 5-6 tygodni i ten termin jest w głównej mierze uzależniony od decyzji gminnego zarządy dróg, który opiniuje projekt zjazdu. Liczę, że na przełomie stycznia/lutego będą złożone dokumenty do PnB.

Co do ustawy to nie wiem kiedy ten 30 dniowy termin ma wejść, ale chyba nie prędko i my pewnie złożymy na starych zasadach.

A teraz projekt  :D Wybraliśmy Dom w wisteriach 2 W z pracowni Archon (z drobnymi zmianami)
O taki http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-wisteriach-2-w/m5124fa976f791

Aleksandra & Natalia

• Chuck Norris
Bardzo fajny domek :)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Podobny do naszego wybranego :) Śliczny!

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
bez garażu chcecie ?? czy garaż całkowicie osobno ??

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 19.09.09
fajny projekt rozumiem że kotłownia na gaz będzie?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Pisklak Kobieta

• forumowicz
Dzięki za miłe słowa, nam też się projekt podoba. Udało nam się nawet obejrzeć dom wybudowany wg tego projektu, co utwierdziło nas w wyborze.
Mnie najbardziej urzeka w tym projekcie jadalnia z oknem narożnym  :)

Teraz muszę dobrze przemyśleć zmiany jakie chcemy wprowadzić...

Ania- a wy jaki projekt macie?

Tak, kotłownia na gaz.

Chcemy dom bez garażu, po części dlatego że działka jest rolno-budowlana i dom z garażem obok nie za bardzo się zmieści na części budowlanej.
Będzie więc garaż blaszak, który kupimy dla potrzeb budowy, a potem przyda się na auto. Obsadzimy dookoła tujami także będzie zamaskowany.
Choć z tego co obserwuję to zdecydowana więkoszość buduje domy z garażem.

Aleksandra & Natalia

• Chuck Norris
Dlatego ze potem jest mniejszy podatek  :P to takie drugorzędne ale jednak

my chcemy z garażem dlatego ze mogę bezpośrednio z domu przejść do garażu
A w zimę będzie to zdecydowanie ułatwienie.
Jeszcze jak są dzieci :)
Ogólnie podoba mi się taka bryła domu  ;)

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
tak podobno garaż w bryle domu to dużo mniejszy podatek.
My też ten blaszany garaż będziemy mięli, kupujemy na czas budowy, a poźniej go zostawimy i zrobimy składzik tam jakiś, Na pewno cos się znajdzie aby tam schować.

Ja juz powoli szukam murarza do budowy. Jedna propozycja firmy budowlanej to 65 tys robocizna plus moje materiały, albo z jego materiałami ok 240 tys. - ten też dach robi.
Wczoraj zadzwonił kolega, który ma firmę wykończeniową i będzie nam robił wykończeniówkę i polecił nam dobrego murarza, powiedział, ze ręczy za niego bo facet zna się na rzeczy i wstępnie jego koszt robocizny to 15 tys plus pomocnik (ale ile pomocnik to nie wiem ale na pewno dużo mniej niż on) - ale tu nie wiem czy dach też wchodzi w grę. Różnica w cenie duża.
W ogóle ojciec mój chcę nam dużo pomóc przy budowie i tak zastanawiam się czy właśnie nie nająć murarza plus pomocnika tylko bo do pomocy mam jeszcze trochę osób i nie zrobić metodą pół gospodarczą a pół zleconą.

Offline Pisklak Kobieta

• forumowicz
justys - A Twój dom jaki ma metraż? Widziałam projekt ze zmianami, fajnie rozplanowana przestrzeń, jest wszystko co powinno być, podoba mi sie pralnia i prasowalnia - bardzo przydatne pomieszczenia :)

masumi- według jakiego projektu będziesz budować (może przegapiłam taką informację jak podawałaś) albo jakie typy domków Ci się podobają?

ja też uważam, że generalnie garaż dobra rzecz, ale po rozważeniu plusów i minusów jednak zrezygnowaliśmy.

Nam jedna ekipa wstępnie powiedziała 50 tyś za SSO czyli od fundamentów po dach kryty dachówką, ale powiedzieli że to wstępna wycena i więcej powiedzą jak zobaczą dokładne rzuty projektu.

A z jakiego materiału budujecie ściany? Zastanawiamy się na Porotheremem.....

Aleksandra & Natalia

• Chuck Norris
Jest za duży  ;D
Ale jak się chcę to czy tamto to później jest problem  ::)
160m2 + garaż  8)
Tez muszę wysłać zapytania ale tak dla orientacji  8)