e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)  (Przeczytany 201164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _patka_ Kobieta

Super! U nas już wniosek o pozwolenie sprawdzony i zatwierdzony więc teraz tylko czekać. Ekipa ma się.określić co do ceny za robocizny i ruszamy.
W miesiąc mają nam podstawie warsztat po dach.

Offline masumi85 Kobieta

my już ekipe wybraliśmy, umowę pojadę podpisać w przyszłym tygodniu, bo dopiero wróciłam z tygodniowego szkolenia. Ale w październiku mają lać fundamenty
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline _patka_ Kobieta

My juz na dniach dostaniemy pozwolenie na budowę i z końcem sierpnia wchodzi ekipa. Kosztorys ok, maz jeszcze utargowal 10% 

Offline Justys851 Kobieta

U nas wykop pod fundament zrobiony, jak tylko skompletujemy material wchodzi ekipa robić fundamet.
Znaleźliśmy jeszcze inną , która same fundamenty zrobi nam o 7 tys taniej niż chcieli poprzednicy, najprawdopodbniej pociągną górę, a do dachu górale  ;)

ooo tak mamy:

Offline masumi85 Kobieta

Justys ile placicie za same fundamenty?

Poszedł prv

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
Justys851 pamiętam jak taka dziura w ziemi cieszy...  ;D

taką fotę zrobiłam pierwszego dnia jak budowa ruszyła...

Offline _patka_ Kobieta

praca wre  :D
niedlugo u mnie zastane taki widok, ale mnie on nie cieszy zbytnio, bo to tylko warsztat ::)
chociaz na jego budowie wszyscy skorzystaja.

Oj cieszy, cieszy , ale tez jakieś niedowierzanie ze budujemy dom - marzenia się spełniają :)

Jak dobrze pójdzie to w środę wchodzi ekipa :) max tydzień i fundamenty gotowe :)

Offline masumi85 Kobieta

jak mąż zamówił koparkę na wyrównanie terenu to też pojechałam i japa mi się cieszyła, dziś po lodach z dziećmi też pojechaliśmy chwilę postać przed działką (kluczy zapomniałam) i człowiek się cieszy że już działka przygotowana pod wejście ekipy :-)
a jak zaczną to chyba bedę w każdej chwili wolnej podjeżdżać i cieszyć się sama do siebie

Offline _patka_ Kobieta

mnie cieszy tez sam fakt posiadania dzialki, bo jak jedziemy kosic trawe to robimy grila przy okazji i jest blogie lenistwo, bo dzialka juz ogrodzona, pies i dziecko lataja sobie bezpiecznie. ;D teraz maz postawil szopke wiec bedzie gdzie trzymac stolik i krzesla.

Offline Ola888

mnie cieszy tez sam fakt posiadania dzialki, bo jak jedziemy kosic trawe to robimy grila przy okazji i jest blogie lenistwo, bo dzialka juz ogrodzona, pies i dziecko lataja sobie bezpiecznie. ;D teraz maz postawil szopke wiec bedzie gdzie trzymac stolik i krzesla.

Patka skoro już dostrzegacie uroki własnego kawałka ziemi to kupcie sobie basen na przyszły rok, gwarantuje że będziecie zachwyceni  ;)

Offline _patka_ Kobieta

ojjj tak ;D teraz wody nie mamy na dzialce wiec lipa z basenem, ale za rok pewnie, skorzystam z Twojej rady z mila checia :D
zazdroszcze tym , ktorzy maja juz pod domem takie cudownosci ;)

Ruszyli :D

Offline masumi85 Kobieta

Super widok :-)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
Extra!

Pokaz jeszcze raz projekt :)

Offline dmonik44 Kobieta

Świetnie!  Zanim się nie obejrzysz dom będzie stał!
Natalka 4.11.2012

Monika plan jest taki, że do zimy stanie ...
ale dalej to już będzie gorzej  ;)
Fajnie wyszło bo Ci panowie będą robić fundamenty nam, potem szwagrowi i potem dalej naszemu sąsiadowi  ;)
To będzie takie mini osiedle sześciu domków  ;)
Podobno dwie działki dalej jakiś deweloper będzie budował szeregowce, fajnie bo dzieci będą miały towarzystwo i pewnie więcej będzie można zdziałać np jakiś plac zabaw, czy droga itd  ;)

Aniu mamy ten projekt

http://z500.pl/projekt/705/Z223,dom-z-poddaszem-uzytkowym-duzym-pg-i-piecem-na-paliwo-stale/komentarze.html

zmiany wrzuciłam do albumu, bo tutaj po pomniejszeniu nie było by widać .

https://plus.google.com/photos/113332898929171782845/albums/6185768572887791121

Offline milenaw Kobieta

Justyś super, że już ruszyliście. Projekt bardzo mi się podoba.
My jesteśmy na etapie załatwiania działki. Stanęło jednak na takiej, która ma 606 m.
Domek będzie mały ( ok 100 m2). Raczej będziemy budować z Abakonem. Dwa projekty nam się podobają: jeden parterowy, ale dosyć rozłożysty i tu działka jest na styk a drugi piętrowy.

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
Justyna fajnie że już zaczęliście :) u nas też już bliżej niż dalej :)
a kolory elewacji i te deski na zostają w tej samej kolorystyce co w projekcie czy zmieniacie ?? masz może jakąś stronkę  ??? gdzie można popatrzeć jakie są możliwości ?? bo ja chcę zmienić kolor ale nie wiem czy takie kolory desek w ogóle istnieją  ::)

Milena pokaż te projekty  ;)

Alinka przypomnij też swój  ;)
Nad elewacją jeszcze nie myślałam, ale najbardziej jestem skłonna ku oryginałowi  ;D
Tutaj na stronie , na dole obok "zapytaj o projekt " jest opcja "kolory " i tam można się pobawić w dobór  ;)

http://z500.pl/projekt/705/Z223,dom-z-poddaszem-uzytkowym-duzym-pg-i-piecem-na-paliwo-stale/warianty.html

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
nasz jest całkiem odmienny niż Wasz  ;)  i z początku miał być inny ( http://www.homekoncept.com.pl/component/virtuemart/wszystkie-projekty/projekt-domu-homekoncept-26-wersja-podstawowa-detail#.VIhiEMnleSo )  ale w związku z tym, że tamten był za duży i nie mieścił się w pow.zabudowy i za dużo trzeba było kombinować więc wybraliśmy ten =>  http://www.slonecznedomy.pl/pl/Projekty-domow/Balos-A  ale kolory chciałabym inne tj dach, okna, drzwi i wjazd do garażu - bardzo ciemny brąz, ściany cappucino a te deski już sama nie wiem  ::) ..nie chcę ciemnych desek bo chcę dać ten sam kolor na taras a nie dam ciemnego tarasu ( będzie za ciemno) i nie wiem czy te deski można dać w ciemnym cappucino  ??? oliwce ???  jasnym brązie ??? muszę się zorientnować jakie są w ogóle możliwości  ::)

Offline milenaw Kobieta

Justyś ten kolor projektanta wg mnie najfajniejszy dla tego domku  :D
alinka bardzo fajna ta parterówka. Ten zestaw kolorków też fajny i jakby była taka możliwość to chyba wziełabym cappucino, ale ciemniejsze niż ściany.
My będziemy budować z keramzytu. Na razie stanęło na tych dwóch projektach z drobnymi zmianami.

Parterówka, ale w wersji z garażem a nie wiatą:

http://www.abakon.com/projekty-i-ceny/abakon-2008-se

Piętrowy, ale bez ogrodu zimowego czyli bez tej szklarni ;)

http://www.abakon.com/projekty-i-ceny/abakon-z-ogrodem-zimowym

Oprócz tego troche poprawek, ale takich bardziej kosmetycznych. To na razie nasze typy, ale najpierw musimy ogarnąć temat działki.

Offline milenaw Kobieta

Halo my dalej czekamy na decyzje banku odnośnie kredytu  :-[ Banki mają na wszystko czas. mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu coś ruszy.
Nie mam jeszcze wyceny projektów, ale to też ma być w ciągu kilku dni.

Offline _patka_ Kobieta

U Nas juz pozwolenie jest, geodeta wyznaczyl budynek, wykop pod fundamenty jest, w tym tygodniu wchodzi ekipa budujaca i zaczynamy zabawe :D

Super Pati, idziecie jak burza  ;)

u nas fundamenty już są, studnia wykopana , jeszcze trochę ścain i możemy zgłaszać wkład własny  ;)

Offline martusia-sc Kobieta

Baaardzo mi się podobają parterowe domy :)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
My właśnie wybraliśmy jednak parterowy. działka spora to możemy taki mieć.

Offline kjp83

Ania pokaz projekt :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/S-GL-1084-Sekwoja,1091.html

Prawdopodobnie ten. Rozwazamy jeszcze użytkowe poddasze, wiec byłyby zmiany.