e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)  (Przeczytany 188135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Ania pokaż który  :D
U mnie tez królowały dwuspadowe dachy  ;)

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007
ja też szukam dachy dwuspadowego i prostej bryły, ale bardzo ciężko u mnie idzie. Żeby znaleźć projekt z 4 pokojami na górze oraz dodatkowo z jednym na dole i warunek męża salon ponad 30 m2 to jest bardzo ciężko.
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

• Chuck Norris
ja też szukam dachy dwuspadowego i prostej bryły, ale bardzo ciężko u mnie idzie. Żeby znaleźć projekt z 4 pokojami na górze oraz dodatkowo z jednym na dole i warunek męża salon ponad 30 m2 to jest bardzo ciężko.

Zgadza się. Ale ja mam taki tyle ze salon plus jadalnia to 28 m2
A czwarty pokój na gorze mam nad garażem dwu stanowiskowyn :)
I na dole dodatkowy pokój :)

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
Justys851 mogę mieć swoją sypialnie nad garażem i to nawet jednostanowiskowym i może on mieć nawet 10m2 (nawet mniej), bo my i tam tylko będziemy spali. Chcę aby dzieci miały większe pokoje i większą swobode niż w bloku, ale mąż się uparł, że nie chcę mieć salonu wielkości dużego pokoju w bloku - wiecie ja go w sumie rozumiem, bo też chce taki duży salon aby było przestrzennie.
mamy jakieś typy już ale czy to aby na pewno to to nie wiem

• Chuck Norris
Wiem o czym mówisz
Bo z mila chęcią przygarnelabym taki salon ponad 30 m2
Ale to juz wielki dom się robi, a nie chcemy z kolei takiego
Niestety przy dodatkowym pokoju na dole - który był dla nas ważny robi się problem.
Sypialni nie mam jakiejś wielkiej, bo tam tez są garderoby i suszarnio- prasowania.
Wybralismy najbardziej pasującą opcje, aczkolwiek i tak większy dom wyszedł niż chcieliśmy....

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Masumi mi się podoba bardzo ten:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-16/m52249710cbf21

I będę urabiać męża żeby już na nim stanęło :)

• Chuck Norris
Ania widzę, że jeszcze inny  ;D

Podoba mi się, przeciez podobny do naszego wiec jak mogło by być inaczej  ;D

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Tak, trafiłam na niego zaraz po tamtym  :P

Offline Ola888

• Chuck Norris
Aniu jeśli chcecie podobny rozkład u góry to zastanów się czy by nie pokombinowac z garderobą. Moim zdaniem praktyczniejszym rozwiązaniem jest garderoba przy łazience niż przy sypialni.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Olu to wszystko jeszcze będzie omawiane pewnie nie raz i zmiany na pewno też będą :P

Już mąż kręci nosem na ten projekt bo za dużo mu balkonów :P

Ale mam kilka zaznaczonych projektów i coś z tych wybierzemy.

• Chuck Norris
Ja rezygnowalam z jednego balkonu

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
Ania, bryla bardzo podobna do naszego. I moją uwagę przykuł balkon u góry, a to tylko dlatego, że my mamy 2 i nie korzystamy ;) 2 raz na pewno bym nie robiła, ale każdy ma inne marzenia i wymagania:)
Rozkład fajny.

Offline vonka

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
u mnie mamy zadaszony balkon - uwielbiam go bo nawet jak pada pranie wyrzucam na suszarkę

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
mi ostatnio się spodobał ten projekt
http://projekty.muratordom.pl/projekt_spokojny-wieczor,2590,0,0.htm
na górze 4 pokoje i do tego strych, więc albo graciarnia by była albo dodatkowy pokój i ma duży salon, jak dla mnie balkonów w ogóle nie musi być.
muszę pokazać go mężowi, bo nawet czasu nie było wczoraj aby zobaczył

• Chuck Norris
Bardzo fajny  ;)

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
ja to bym najbardziej chciała jak już zdecyduje się na jakiś projekt a będę przed jego kupnem pojechać i zobaczyć na żywo taki dom, nawet w trakcie budowy aby tylko ściny stały i był zarys wielkości pokoi i ustawienia.
Trzeba przewertować fora budowlane i tyle ;-)

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
mi sie ten bardzo podoba: http://projekty.muratordom.pl/projekt_znany-wariant-iii,2218,0,0.htm?lpt=5&kdg=1&sd_0=&sd_1=&knd_1=&pz_1=&pz_0=&pc_0=&pc_1=&k_1=&k_0=&gd_0=&gd_1=&web_0=&web_1=&knd_0=&v=2&wsk_1=&wsk_0=&p_0=&p_1=&a=&c=53&c=53&g=2&wk_1=&wk_0=&mirror=yes&o=&q=&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&wo_0=&page=4
oczywiscie dokonalabym pewnych zmian, miedzy zmniejszylabym ilosc lazienek, bo trzy sa niepotrzebne.

wczesniej mielismy na oku inna dzialke i ten projekt mial byc, ale niestety na obecne warunki nie da rady :/
http://www.projektyzwizja.pl/realizacje/kameralny-1

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
Ania tez baardzo fajny projekt, musze go dodac do typowanych. Uklad gory dla mnie super. Tylko ciekawe jak ten kosztorys ze strony ma sie do rzeczywistych kosztow.

• Chuck Norris
zazwyczaj są zaniżone  ::)

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
Tak myslalmm ze nijak do rzeczywistosci niestety.
Niedlugo sama bede pisala swoj kosztorys i jestem ciekawa jak u mnie wyjdzie stan surowy zamkniety do tego co na stronie.
Choc pewnie nie zrobie go super precyzyjnie bo o budowlance nie mam pojecia ale tak pi razy drzwi chce okreslic

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
. Tylko ciekawe jak ten kosztorys ze strony ma sie do rzeczywistych kosztow.

Mój mąż budował kilka domów z gotowych projektów i przedstawione koszty są bardzo zbliżone. Oczywiście jsk ktoś zmieni materiały na inne to kwota sie zmienia (in plus albo in minus).

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
ja będę budowała z ceramiki porotherm 25 więc jeśli będzie coś innego w projekcie to będzie zmiana. dlatego chcę zrobić kosztorys ssz aby porównać, bo u mnie jest w projekcie chyba silka albo ytong (chyba to podobne jest do siebie)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Mi tez juz się bardzo podoba. Z tymże będziemy chcieli jeszcze piwnice. No i nie ma tylu balkonów, z których i tak się nie korzysta. Teście mają u siebie w sypialni i nigdy w życiu nie widzialam żeby tam ktoś siedział.  Jedynie na tarasie nad garażem bo też mają tak jak w naszym projekcie.

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Moj szwagier pracuje w firmie , zresztą jest to firma kuzyna która stawia domy z keramzytu.
Ja się na tym nie znam
Jest zdecydowanie szybciej
Ale zastanawia mnie jedno - wszyscy którzy tam pracują bądź właściciele firmy maja budowane bądź będą budować metoda tradycyjna....
Wiec cos musi być nie tak
Ale co to ja nie mam pojęcia  ;D
Mój Małżon zna właściciela firmy, która buduje z gotowych elementów i on ma w tej technologii zbudowany dom dla córki i swój dom (ponad 200 mkw p.u.) z basenem.

• Chuck Norris
No to jak widać różnie bywa :)

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Ano różnie, jak ze wszystkim ;) Ja na pewno miałabym mniejsze zaufanie do firmy, której właściciel nie buduje w tej samej technologii, no chyba że oczywiście zbudował swój dom wcześniej, dostał go w spadku itp.

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
dziewczyny z ciekawości ile u Was kosztuje postawienie ścian przez ekipę budowlaną??
Będę niedługo dzwonić u siebie sie dopytywać o cenę i nie wiem nawet jak sie to liczy, czy za m2 ściany, czy inaczej.

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
masumi ja Ci nie powiem bo my dopiero na etapie działki i projektu ..
a ja mam inne pytanie.. jak myślicie co by było korzystniejsze finansowo-budowlanie i czy w ogóle jest to możliwe- lepiej kupić projekt domu parterowego ze strychem na górze i po czasie zamiana strychu na część dla relaksu plus łazienkę ( za parę lat ) czy lepiej od razu dom z użytkowym poddaszem ? jest w ogóle możliwa adaptacja strychu na cele użytkowe czy to się w ogóle nie kalkuluje ??

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
Alinko ostatnio czytalam o domach dwuetapowych, moze Cie to zainteresuje.