e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)  (Przeczytany 221773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nikola/23 Kobieta

Dokładnie sprawdz jak wygląda w zmniejszonej ilości balkonów, ewentualnie zostaw tylko przy sypialni wtedy łatwiej pościel wywiesić.

Najlepsi byli moi teście bo obok ich domu wybudowali się ludziska z mojego miasteczka czyt. "mieszczuchy" i mają fajny domek bez balkonów tylko duży taras na którym jest wszystko jak to tescie mowią) no i teście skomentowali jak można wybudować dom bez balkonów  :D
ale to w ich typie  ;)

Online dmonik44 Kobieta

masumi gdzie się budujecie? moja mama ma dwa balkony i właśnie z jednego cały czas się korzysta bo pranie na nim stoi :)
Natalka 4.11.2012

Offline masumi85 Kobieta

dmonik jeszcze nie budujemy, na razie załatwiamy całą papierologię.
Działkę mamy na łódzkiej.
Do budowania jeszcze długa droga i coś mi się wydaję, że nawet w tym roku nie zaczniemy. 
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline dziubasek Kobieta

Wg mnie są absolutnie zbędne... U szwagra jedynie mega zaciemnily salon a dole... Oni bardzo żałują....

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
a ja mam WSZYSTKIE klamki okienne z kluczykiem...
taka nadgorliwość producenta...
dość to zabawne...bo miały być tylko przy drzwiach typu balkonowego, czyli dwa rzygowniki, dwa wyjścia na taras i wyjście z biblioteki na ogród...a mam nawet przy oknach w kuchni ;D ;D ;D
tylko połaciówki się obroniły  :D :D :D bo producent był inny

Offline _patka_ Kobieta

Rodzice moi nie maja na kluczyk, ale jest takie dzieciowe zabezpieczenie przed otworzeniem, trzeba wcisnac przycisk zwalniajacy klamke.mtez dobry patent.

A my mamy dwie mowe dzialki na oku, teraz trzeba zlozyc dwa wnioski: do enei i wodociagow o przylacza itd, a pozniej o wydanie warunkow zabudowy. Z tym, ze jedna dzialka mi sie nie widzi... A mezowi bardziej... I jest klopot. Musi mnie do niej przekonac.

Lila a jakiej firmy masz okna?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
aluminiowe, ale jakie firmy to Ci nie powiem, bo na umowie nie ma
są tylko typy profili
zamawiane w Elit Line (firma z Wołczkowa) - generalnie dużo tam zamówiliśmy, zamawiamy nadal i pewnie coś zamówimy jeszcze w przyszłości....

Offline milenaw Kobieta

Dziewczyny czy działka o wielkości ok 500-600 metrów z Waszego doswiadczenia wystarczy na budowe domu w granicach 100-120 m? Na razie pytam teoretycznie bo mąż upiera się na budowe domu a nie na zmianę mieszkania na większe.

Offline Justys851 Kobieta

ooo ktoś odświeżył wątek  ;)

Milena - ja Ci nie odpowiem bo doświadczenia nie mam  8) nasza działka ma nieco ponad 1000 m2 i póki co wydaję się duża, ale jak stanie dom to już pewnie tak nie będzie  ;)

U nas w październiku będą stawiać słup z prądem - muszą walnąć słupa, bo inne są za daleko żeby kopać w ziemii, od naszego słupa będą już w ziemię szły do kolejnych działek  8)

zdecydowaliśmy się na oczyszczalnie ścieków i pompę ciepła - na dwa domy to będzie  8)

a niedługo uduszę projektantkę  8)

Offline _patka_ Kobieta

Rodzice moi nie maja na kluczyk, ale jest takie dzieciowe zabezpieczenie przed otworzeniem, trzeba wcisnac przycisk zwalniajacy klamke.mtez dobry patent.

A my mamy dwie mowe dzialki na oku, teraz trzeba zlozyc dwa wnioski: do enei i wodociagow o przylacza itd, a pozniej o wydanie warunkow zabudowy. Z tym, ze jedna dzialka mi sie nie widzi... A mezowi bardziej... I jest klopot. Musi mnie do niej przekonac.
Mamy warunki zarowno na domek jak i warsztat. Ktos sie orientuje ile trwa przeksztlcebie i podzial dzialki? Po tym mozna będzie budowę zacząć.

Taka dzialka mala moze byc problematyczna.

Offline :martyna: Kobieta

Ponad 1000m2 to duża działka. Chyba ze stawiasz ogromny dom. My mamy 1107 i wg mnie mogłaby być mniejsza.

Offline _patka_ Kobieta

Duza? Mi sie wydaje optymalne te 1000 m2 i tyle samo ja będę miala. Tylko ze na dom parterowy.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
Już niedługo ja tu zawitam na dobre :) ;D

Offline milenaw Kobieta

No wlaśnie pytam bo w miejscu gdzie mąż sobie upatrzył jest dzialka 1100 m, ale trójkatna ( tylko cena zbyt wygórowana wg nas), ale niedaleko sa jeszcze dwie mniejsze wlaśnie ok. 600 m.
Wszystkie są już uzbrojone.  My na razie zastanawiamy się nad kupnem działki bo jeśli w ogóle to budowalibyśmy za jakieś dwa lata. Raczej domek parterowy wchodzi w grę.

Własnie tez zalezy czy dom parterowy czy nie  ;)
jesli parterowy to może być mała takie 600 m2  ::)

Pati u nas przekształcenie i podział - kupiliśmy działkę 2050 m2 na pół z bratem G,trawało to wszystko ok pół roku  8)
ale my zanim dokumenty  u notariusza podpisywaliśmy to działka była już podzielona, na dodatek jeszcze trzeba było wyznaczyć drogę w tej działce  ;) więc to też troszkę inaczej  8)
z drugiej strony zalezy od gminy pewnie  ;)

Offline _patka_ Kobieta

Już niedługo ja tu zawitam na dobre :) ;D
Lokum powiekszacie? Budujecie sie tak?

My zdecydowaliśmy ze najpierw budujemy warsztat a nad nim mieszkanie. Wyjdzie spore,  bo po podłodze jest 134m2.
A później na spokojnie zaczniemy budować dom.

Offline _patka_ Kobieta

Justyś wlasnie tak liczymy ze to z pól roku potrwa, jak dobrze pojdzie to na wiosnę ruszymy z budowa.  ::)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
Pati my już tak dawno mieliśmy się budować, że hohoho :)

Ale w końcu się za to zabieramy na poważnie.

Offline :martyna: Kobieta

Duza? Mi sie wydaje optymalne te 1000 m2 i tyle samo ja będę miala. Tylko ze na dom parterowy.

Wg naszych potrzeb to duża. Gdybym drugi raz miała wybierać kupiłabym mniejszą.

Offline _patka_ Kobieta

Teraz to siw nie dziwie ;) ile macie teraz pokoi?

Offline doksik86

U mnie działki rekreacyjne mają po 600 metrów. ...to mało jak na działkę pod dom...brakuje potem tej przestrzeni.

600 na dom parterowy to chyba mało.... chociaz zalezy kto czego oczekuje....1000 to chyba optymalnie

Offline milenaw Kobieta

Tak mi sie własnie wydawało, że może być troche mało ::) Zobaczymy czy uda nam sie troche ugrac cene tej 1100 m albo bedziemy szukac dalej.

Offline _patka_ Kobieta

A ile chca za metr?

Offline Agnieszka_B Kobieta

• Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
Moim zdaniem 600m to tez malo. My tez mamy 1100 i wydaje mi sie, ze jest tak akurat.

Offline masumi85 Kobieta

u mnie podział działki w centrum Polski trwa ok 2 miesięcy. Geodeta to wyznaczył nam działkę podczas jednej wizyty na działce, później okazanie granic. Kamienie mamy powbijane i drogę wyznaczoną (choć my wjazd robimy od ulicy głównej). U nas w urzędzie się tyle schodzi aby nanieśli nową działkę na mapie i aby to się uprawomocniło.

Działkę mamy 2000 m2, z tym że 5 m2 od przodu musimy zostawić na wszelki wypadek jak będą robić chodniki (dostaliśmy kiedyś pismo, że miasto chce od każdego po 5 metrów szerokości), a linie zabudowy nam wyznaczyli na 30m2 od środka jezdni, więc wyjdzie dla nas jakieś 1700 m2 działka.
Mąż chcę większą, ale kto za to będzie płacił i kto to będzie obrabiał.

A mam pytanie, bo sąsiad namawia nas, abyśmy prąd do swej skrzynki ciągnęli od niego, miałaby być to rozbudowa istniejącego już przyłącza czy jakoś tak. Podobno to tańsze i szybsze.
Na razie planowany termin podłączenia prądu to lipiec 2015.
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline dziubasek Kobieta

600 m2 na parterówkę, nawet niewielką to wg mnie tez mało... u nas jest 1200m2, ale działka w nietypowym kształcie, dom piętrowy i uważam, że mogłaby być mniejsza ;) te 800-1000 m2 to tak optymalnie...

Offline doksik86

u mnie podział działki w centrum Polski trwa ok 2 miesięcy. Geodeta to wyznaczył nam działkę podczas jednej wizyty na działce, później okazanie granic. Kamienie mamy powbijane i drogę wyznaczoną (choć my wjazd robimy od ulicy głównej). U nas w urzędzie się tyle schodzi aby nanieśli nową działkę na mapie i aby to się uprawomocniło.

Działkę mamy 2000 m2, z tym że 5 m2 od przodu musimy zostawić na wszelki wypadek jak będą robić chodniki (dostaliśmy kiedyś pismo, że miasto chce od każdego po 5 metrów szerokości), a linie zabudowy nam wyznaczyli na 30m2 od środka jezdni, więc wyjdzie dla nas jakieś 1700 m2 działka.
Mąż chcę większą, ale kto za to będzie płacił i kto to będzie obrabiał.

A mam pytanie, bo sąsiad namawia nas, abyśmy prąd do swej skrzynki ciągnęli od niego, miałaby być to rozbudowa istniejącego już przyłącza czy jakoś tak. Podobno to tańsze i szybsze.
Na razie planowany termin podłączenia prądu to lipiec 2015.

Jak od kogoś to znacznie szybciej. Znajomy na samo przyłączenie czekał 3 lata......... :mdleje:
Jak od kogoś możesz, to korzystaj.

Nam gość też doradzał, żeby brat G ciagnał od nas, a nie samemu, bo będzie szybciej.