e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)  (Przeczytany 239626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline loona Kobieta

Ja do pracy mam 3 km wiec bardzo krótko jadę.

Offline Justys851 Kobieta

Oj dokładnie zależy jaką trasa.
Mieszkałam prawie w centrum a do pracy miałam 20 km bo dojeżdżałam do innego miasta. Jechałam 20-25 min bez korków bo trasa szybkiego ruchu, poza tym ja mieszkałam przy zjeździe i moja praca była przy trasie, bywało i tak że w 15 min zajechałam ale to wieczorem. Ale niestety wracając w godzinach szczytu zajmowało mi to 1 h albo i więcej.

Teraz mam 15 km - jadę ok 20 min ale wioskami, jeszcze tu w korku nie stałam  8) więc tyle czasu zawsze mi zajmuję dojazd.
Mój mąż dojeżdża 35 km , jedzie ok 45 min, poprzednio jeździł na rowerze 5 km  ;D

Ogólnie nie narzekamy na dojazdy . Cieszę się vta ciszą .

Myślę że warto wybrać też takie miejsce gdzie dzieci nie będą miały daleko do szkoły, żeby nie były zawsze uzależnione od nas  ;)
Karol ma 700 m do szkoły i to drogami gdzie praktycznie nie ma ruchu. Średnia szkołę mamy niecałe 2 km od domu

Offline japcio Kobieta

Ja mam teraz 5 km i nie wiem, czy byłabym w stanie przestawić się na dłuższą trasę. Dlatego pytam, jak jest u was. Do szkoły i tak woziłabym dzieci, bo chodzą tam, gdzie ja pracuję. Oglądaliśmy dzisiaj świetny domek i mam w głowie mętlik.

Musicie przeanalizować sobie, napisać za i przeciw , wiadomo jednemu to pasuje innemu nie.
A jak daleko miałabyś z tego domku do pracy.

Moja kuzynka dojeżdża z naszej wsi 70 km w jedną stronę i nie narzeka  8)

Offline japcio Kobieta

A jak daleko miałabyś z tego domku do pracy.

Jakieś.... 15 km :) Wiem, to nie dużo. Ale jak człowiek przyzwyczai się do dobrego to potem trudno się przestawić.

Eee to spoko  ;D
Chyba że jest to jakaś zakorkowana trasa  8)
Myślę że ta sielskość po pracy Ci to wynagrodzi  :D

Offline Katrinka Kobieta

japcio ja mam ok. 20 km zależy czy przez miasto czy trasą jadę.Jadę rano ok 20 min natomiast po południu już ok 30-45 min.               Póki co nie narzekam, ale szukam pracy bliżej domu. Muszę bardzo wcześnie wstawać i jeździć z powodu braku parkingu... ale jeśli chodzi o samą jazdę to kwestia przyzwyczajenia.   
Wiem jedno, do mieszkania się nie przeprowadzę..           

Offline Agnieszka_B Kobieta

• Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
Ja najpierw dojeżdżałam ok 20 km ale głównie przez miasto więc masakra nawet do 1.5 g. Później zmienilam pracę i mam do pracy ok 5 km więc wszystko idzie zmienić. Nasza przedszkolanka też pracowała w Szczecinie a teraz zmieniła na naszą wioskę jak otworzyli oddział przedszkolny.

Offline Isabel Kobieta

Japcio a gdzie ta fajna chata? ;) My się nie długo przeprowadzamy i zamiast 15 km, będę miała ok 25 i też się obawiam ;)

Offline japcio Kobieta

Na razie nie napiszę, żeby nie zapeszać :)

Offline loona Kobieta

Japcio, ale poza czasem dojazdu dolicz jeszcze dodatkowe koszty związane z dojazdami do pracy.

Ja od zawsze dojeżdżam 30 km w jedną stronę. Czasowo jest mega różnie od 35 do 1,5 h....
Mam czasami okropną nerwicę na te jeżdżenie i zazdroszczę wszystkim ,którzy mogą "z buta" lub "z rowera" dotrzeć do pracy.

Z nowego domu będę miała szybciej bo lepsza trasa ale km tak samo. Tymon szkołę ma za płotem bo ze szkołą graniczymy, a Zuza będzie musiała ok. 13 km busem zapylać do szkoły średniej.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Katrinka Kobieta

anusiaaa to nie w TG się budujecie?  My mamy na miejscu średnią szkołę, ale co wybierze w przyszłości córka też nie wiem..
Uważam, że pieszo do pracy to najlepsze co może być. Zazdroszczę mojemu mężowi, ma 600 m ;)

anusiaaa to nie w TG się budujecie?  My mamy na miejscu średnią szkołę, ale co wybierze w przyszłości córka też nie wiem..
Uważam, że pieszo do pracy to najlepsze co może być. Zazdroszczę mojemu mężowi, ma 600 m ;)

Nie, na wsi niedaleko. W Zbrosławicach.

Offline Katrinka Kobieta

Kojarzę gdzie  :) tam jest stadnina koni ;) Fajny teren.

Tak, akurat Zbro są ze stadniny znane.

Bardzo się zmieniły i od jakiegoś czasu buduje się tam strasznie dużo ludzi. Co już nie jest takie fajne :P

Niby na wsi, a blisko do TG, Gliwic. Da Kato blisko na autostradę.

W każdym razie staliśmy się kilka dni temu posiadaczami przyłącza wody + dodatkowo za jednym zamachem mamy już pod ziemią osłony na gaz i prąd. Straszne pieniądze ::)

Działamy dalej, żeby we wrzesniu zobaczyć płytę fundametową :)
« Ostatnia zmiana: 13 Maja 2020, 14:39 wysłana przez anusiaaa »

Offline Katrinka Kobieta

anusiaa to super

Offline izulek Kobieta

Mnie bardziej niz czas,  przeraza koszt dojazdu. Mamy takie godziny pracy ze dwa auta potrzebne,  a to już za dużo na nasze zarobki. Moze kiedyś sie zdecydujemy

Offline japcio Kobieta

Dzisiaj jeszcze raz oglądamy dom. Z rodzicami. Mąż jest na tak. Ja mam wątpliwości. Mamy super mieszkanie z fajną lokalizacją. Winda. Garaż podziemny. Tylko niestety 3 pokoje. I robi się ciasno.
Nie śpię po nocach z nerwów.

Mnie bardziej niz czas,  przeraza koszt dojazdu. Mamy takie godziny pracy ze dwa auta potrzebne,  a to już za dużo na nasze zarobki. Moze kiedyś sie zdecydujemy

Przez 10 lat jeżdziłam na dwa auta z mężem...wiem jak to boli ;)
Od ponad poł roku, mąż zmienił pracę i jeżdzimy jednym autem bo pracujemy na przeciwko siebie.
Jaka ulga dla porfela.

Offline izulek Kobieta

No właśnie,  moze nie zareabiamy najniższej krajowej, ale kredyt na dom plus dwa auta.. To nas poki co mocno ogranicza. Ale z czasem, kto wie...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 4
  • data ślubu: 2006-10-07
Anusiaaa to tan gdzie mieszka Kinga Paruzel! Uwielbiam ją, śledzę jej profil na insta :)

Anusiaaa to tan gdzie mieszka Kinga Paruzel! Uwielbiam ją, śledzę jej profil na insta :)

haha dokładnie w tej samej wsi ;)

Offline Katrinka Kobieta

Mam pytanie czy może któraś z was zamierza albo ma studnię głębinową?

Offline monijane Kobieta

Podpinam się do pytania Katrinki  ;D
Rozważamy, aczkolwiek mamy już plan na wodę z wodociągów (zapłacony 8) )
Nie wiem właściwie, ile kosztowałoby podpięcie się do sieci, myślę, że u nas około 4k, więc jeśli studnia miałaby kosztować 2 razy więcej to wydaje mi się, że się opłaca.
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Ja mam studnie głębinowa ale tylko do podlewania ogródka, bo u nas woda jest kiepska nie nadaję się do spożycia.

My rozważaliśmy ale się nie zdecydowaliśmy.

Offline Katrinka Kobieta

Pytam, bo mamy daleko do doprowadzenia wody z sieci.. (ok 20k nam wyliczono) i właśnie myślę nad studnią. Zobaczymy czy woda zdatna będzie...

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • Total likes: 11
  • data ślubu: 19.09.09
ja mam studnie, robiłam badania i woda nie jest zła, ale dodatkowo mamy tez filtr
[/url]
[/url]

Pytam, bo mamy daleko do doprowadzenia wody z sieci.. (ok 20k nam wyliczono) i właśnie myślę nad studnią. Zobaczymy czy woda zdatna będzie...

Kto Wam wyliczył?
Wodociągi?
My mieliśmy 70 metrów + dodatkowo 30 m pod drogą. Prywatnie wyszło taniej niż z wodociągów ;)
Warto poszukać.