Autor Wątek: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)  (Przeczytany 374786 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline anulka 80
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #120 dnia: 17 Maja 2014, 17:16 »
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź  :-* No to już mam jakieś pojęcie  :)

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #121 dnia: 17 Maja 2014, 17:21 »
wszystko sprowadza się praktycznie do wręcz chorobliwej podejrzliwości... ;D ;D
i do pytania ludzi...
jak masz potencjalnych sąsiadów to ich właśnie...
jak nie ich, to urzędników w gminie ... sołtysa ...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline anulka 80
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #122 dnia: 17 Maja 2014, 17:46 »
wszystko sprowadza się praktycznie do wręcz chorobliwej podejrzliwości... ;D ;D

w tym jestem dobra  :D nauczona doświadczeniem  ;)

Najbardziej się nastawiłam na działkę w pewnej dzielnicy (albo 3 sąsiednich dzielnicach, a właściwie wioskach)  poza miastem, ale blisko, od dobrej strony - blisko do pracy, do rodziców, do centrum. Do pracy i do rodziców miałabym 6-8 km, do centrum Bdg - 10, może 11 km.
Jest tam mnóstwo nowo wybudowanych domów i wiele się buduje. Są rejony, gdzie juz wszystkie przyłącza są, ale też takie, gdzie właśnie trzeba robić ujęcie, albo doprowadzić prąd z odległości kilkadziesiąt metrów.


Jeśli są aktualne warunki zabudowy, to chyba duży plus?

Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #123 dnia: 18 Maja 2014, 16:39 »
Ania

- miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

- księga wieczysta - absolutna podstawa, jeśli coś jest niejasne zasięgnąć fachowego języka

- położenie np. droga dojazdowa, to co dla mnie było ważne to takie kwestie typowo indywidualne, czy ja będę miała blisko do pracy, dzieci do szkoły, blisko do centrum ( powiedzmy), blisko do "cywilizacji"  ;) , wiadomo dla każdego jest ważne co innego

- uzbrojenie działki

- grunt, w sensie czy bez problemu postawisz na nim dom, czy nie kryje żadnych niespodzianek

Offline masumi85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2503
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #124 dnia: 21 Maja 2014, 09:30 »
Agnieszka83 bedziemy sie budowac w wiekszej czesci na kredyt.
Powiedzcie mi jak dlugo od zlozenia papierkow czekaliscie na przylacze pradu?
Czekam na papierki i na podzial dzialki. Na razie czekamy na inne papierki z instytucji aby moc zlozyc papied w urzedzie miasta.
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline agnieszka83
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: BRAK
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #125 dnia: 22 Maja 2014, 20:38 »
Agnieszka83 bedziemy sie budowac w wiekszej czesci na kredyt.
Powiedzcie mi jak dlugo od zlozenia papierkow czekaliscie na przylacze pradu?
Czekam na papierki i na podzial dzialki. Na razie czekamy na inne papierki z instytucji aby moc zlozyc papied w urzedzie miasta.

My czekaliśmy nie cały rok(składaliśmy dokumenty w lato w zeszłym roku)a na dniach mają nam podłączyć.
Teoretycznie mieli nas podłączyć w ciągu 2 lat,ale jak widać uda się wcześniej.


Gabiś
  • Gość
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #126 dnia: 22 Maja 2014, 21:56 »
Dołączam do wątku... zdecydowaliśmy kupić działkę. No to poczytam sobie troszkę.
Znaleźliśmy już kilka działek. W rejonie który mnie interesuje niestety podłączenie do kanalizacji planowane jest na 2015r. No i tere jest dość mokry... tzn. piwnica wykluczona.

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #127 dnia: 22 Maja 2014, 22:04 »
Gabiś u nas też bez piwnicy, a kanalizacji w ogóle nie będzie  :P
z tym, że my będziemy robić oczyszczalnie na dwa domy  ;)

Co do prądu ...... przyszła umowa i mają nam podłączyć prąd do czerwca 2015 r .............. ::)



Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #128 dnia: 22 Maja 2014, 22:26 »
Gabi jak teren dość (?)mokry to przed kupnem działki radze zrobić badania gruntu. Można się na mokradlach nieźle przejechać.

Gabiś
  • Gość
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #129 dnia: 22 Maja 2014, 22:33 »
Tak tak bedziemy robic badanie gruntu. Dzialka jest pod lasem w pierwszej zabudowie kampinowskiego parku narodowego. Jedna juz odrzucilismy bo byla za waska i w sasiedztwie stadniny koni. Wiekszosc dzialek jest cenowo powyzej naszych mozliwoaci... dlatego szukajac liczymy sie z tym ze te tansze maja jakiez ALE... jutro jedziemy ogladac taka tansza bo ma ksztalt trojkata :)

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #130 dnia: 22 Maja 2014, 22:35 »
U nas sprawa działki się rypła - wypowiedział się konstruktor i potrzebne palowanie na 100%, które zeżarłoby teoretyczne zyski. :klnie: :nerwus: Hmmm... tyle dobrego, że najpierw grunt zbadaliśmy zanim kupiliśmy działkę do d...y
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline nikola/23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6889
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.10.2008
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #131 dnia: 22 Maja 2014, 23:17 »
Jezeli teren jest podmokły to ja bym szukała gdzie indzie, w zeszłym roku byłam u znajomej i  uwierz mi cały przód ich działki czyli tam gdzie siedzieliśmy przed domem (bo za juz sie nie da bo bramkę mają ) po prostu woda stała, widać tego nie było ale buty mielismy mokre. No dla mnie tragedia szczerze mówiąc...


Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #132 dnia: 23 Maja 2014, 07:52 »
A ile komarów i innego robactwa...ble

Gabiś
  • Gość
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #133 dnia: 23 Maja 2014, 12:01 »
NIe ma tutaj innych terenów. Tereny w okolicach KAmpinosu są siłą rzeczy od lasu bardziej mokre. Działki nie są podmokłe ale nie zaleca się budowania piwnic. Jak mam szukać gdzie indziej to w mieście a ja chcę poza miastem - zresztą w mieście działka kosztuje z 3 mln zł :)
Póki co mamy na oku taką :
http://truskaw.nieruchomosci-online.pl/dzialka,na-sprzedaz/7915126.html

Taką
http://www.ajw-nieruchomosci.pl/nieruchomosci/show/2857159?sort=dateCreated&max=12&nr=&p2=&p1=&l=laski&w=&u=&t=&order=desc&c1=&r=&c2=&offset=0&i2=&i1=

i taką :
http://www.ajw-nieruchomosci.pl/nieruchomosci/show/3673209?sort=dateCreated&max=12&nr=&p2=&p1=&l=lipk%C3%B3&w=&u=&t=&order=desc&c1=&r=&c2=&offset=0&i2=&i1=

To nie są działki podmokłe chociaż ze względu na bliskość lasu będziemy robić badania gleby w tym kierunku.

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #134 dnia: 24 Maja 2014, 19:21 »
Gabi, a dlaczego ta pierwsza jest dużo tańsza od dwóch kolejnych? Mimo, że jest większa? Ma jakieś ukryte wady?

  • Gość
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #135 dnia: 24 Maja 2014, 19:35 »
Dziubasek to jest kwestia rejonu... Truskaw jest piękną miejscowością ale z tych wszystkich najbardziej oddaloną od Warszawy. No i najsłabiej zurbanizowaną. To taka wieś i dopiero teraz zaczyna się robić "bogata" - czy Warszawiacy dopiero tam zaczynają się budować ;D Ale dojazd do Warszawy jest super bo to od mojego mieszkania teraz jakieś 15-20 minut.

Dziewczyny warto podpisywać umowę z pośrednikiem nieruchomości ?? Chcięliśmy obejrzeć kilka działek ale dowiedzieliśmy się że bez umowy nikt nam nie powie gdzie one są :(
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2014, 20:27 wysłana przez liliann »

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #136 dnia: 24 Maja 2014, 20:30 »
naszą docelową działkę kupiliśmy przez pośrednika...

Mąż mi mówił, że faktycznie przed każdą działką, zanim ją zobaczył podpisywał umowę...

jeśli nie uda Wam się bez pośrednika...
to nic innego Wam nie zostaje...

"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Gabiś
  • Gość
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #137 dnia: 24 Maja 2014, 20:33 »
No tak właśnie myślałam...

Offline anulka 80
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #138 dnia: 25 Maja 2014, 15:14 »
Ania

- miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

- księga wieczysta - absolutna podstawa, jeśli coś jest niejasne zasięgnąć fachowego języka

- położenie np. droga dojazdowa, to co dla mnie było ważne to takie kwestie typowo indywidualne, czy ja będę miała blisko do pracy, dzieci do szkoły, blisko do centrum ( powiedzmy), blisko do "cywilizacji"  ;) , wiadomo dla każdego jest ważne co innego

- uzbrojenie działki

- grunt, w sensie czy bez problemu postawisz na nim dom, czy nie kryje żadnych niespodzianek
dzięki  :-* :-* :-*

jeśli chodzi  o tą dzielnicę, a właściwie "wieś" jaką sobie upatrzyłam, to jest podobnie jak u Gabiś. Jeszcze mało popularna, ale rozwija się i na pewno ceny tam będą rosnać... a dojazd jest po prostu idealny, bo jest to szeroka droga dojazdowa do Bydgoszczy i nigdy nie ma korków. Do pracy mam cały czas prosto około 8 km ;)  Rozważałam dzielnice, które teoretycznie są bliżej, ale korki straszne i dojazd zajmowałby znacznie dłużej, więc na chwilę obecną te rejony wydają mi się idealne.
Gabiś, z pośrednikiem musisz podpisać umowę zanim pokaże  ;) ale możesz zrobić "śledztwo" na własną rękę ;) Jeśli w ogłoszeniu jest podana dzielnica, wydrukuj zdjęcia i jedź tam. Może akurat znajdziesz tą działkę i będzie ogłoszenie bezpośrednie, a jak nie to można sąsiadów podpytać o kontakt do właściciela. A nawet jeśli nie ta, to może w okolicy coś z ogłoszeniem wpadnie ci w oko?
Moja koleżanka tak znalazła mieszkanie po widoku z okna  :D Z działką może być trudniej (bo do drzwi mieszkania można zapukać i ktoś tam może być), ale spróbować nie zaszkodzi  ;)

Gabiś
  • Gość
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #139 dnia: 25 Maja 2014, 15:17 »
Anulka zauważyłam że wklejają takie same zdjęcia do kilku działek - specjalnie pewnie... Więc nic z tego. Kilka tak znalazłam ale to zalezy od miejsca po prostu.

Offline anulka 80
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #140 dnia: 25 Maja 2014, 15:19 »
No tak, ale jak tam pojedziesz, to może się okazać, że właściciel sam od siebie też wywiesił ogłoszenie... Nie zaszkodzi pojeździć po okolicy i się rozejrzeć  ;) Skoro to taka nowa dzielnica, to z pewnością jest sporo działek na sprzedaż i może na żywo jakaś się spodoba

Offline nikola/23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6889
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.10.2008
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #141 dnia: 25 Maja 2014, 16:48 »
Czasem warto się przejechać do sołtysa, bo nie wszystkie działki idą do agencji, zaś nie każdą można dostać bez agencji, gdy już jest pod agencją. Warto się dowiedzieć.

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #142 dnia: 25 Maja 2014, 21:30 »
Ja też polecam pojeździć, popytać ludzi po wsi, może sołtysa co jest na sprzedaż ;) my tak kupiliśmy działkę w górach ;D za całkiem fajną kasę ;D


Gabiś
  • Gość
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #143 dnia: 25 Maja 2014, 21:54 »
Anulka jeździmy jasne ! Ale akurat ta jedna którą znaleźliśmy na stronie agencji .. no nie znajdziemy jej :(:(

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #144 dnia: 25 Maja 2014, 22:02 »
foty działek są jak ja to mówię w kółko golone...
nie znajdziesz...
musiałby być jakiś wybitnie charakterystyczny element
a nawet jak znajdziesz to co...
właściciel nie zostawi tam swojej wizytówki
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline agnieszka83
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: BRAK
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #145 dnia: 26 Maja 2014, 12:20 »
Anulka jeździmy jasne ! Ale akurat ta jedna którą znaleźliśmy na stronie agencji .. no nie znajdziemy jej :(:(

No to szukacie w podobnej okolicy jak my wcześniej.....oglądaliśmy nawet jedną w Łomiankach,ale bliskość trasy nas trochę przeraziła:-(
Finalnie kupiliśmy w okolicach Ożarowa Mazowieckiego....do granic Warszawy mamy ok.10 km.

Gabiś
  • Gość
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #146 dnia: 26 Maja 2014, 12:51 »
Agnieszka My szukamy Truskaw, Izabelin, Lipków, Koczargi Stare.  Najtaniej w Truskawiu i w Koczargach. Łomianki za daleko dla mnie ;)  NIby ten sam rejon ale my mamy prace na Woli więc gorszy dojazd.

Offline _patka_

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17532
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #147 dnia: 26 Maja 2014, 16:06 »
Dolacze i ja :)
Tez szukamy dzialki, jedna juz znalezlismy, dostalismy juz nawet warunki zabudowy, ale co z tego skoro sasiadka sprzeciwia sie naszej inwestycji. Nie mowie tu o budowie domu, ale warsztatu... Postanowilismy dac sobie spokoj, bo do konca zycia bysmy sie z ta baba zarli... Przykre to, ze przez jedna wredna babe nie mozemy zrealizowac swojej inwestycji. Kombinujemy w takim razie dalej, dzisiaj jedziemy ogladac inna dzialke oraz warsztat.

Gabiś
  • Gość
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #148 dnia: 26 Maja 2014, 18:14 »
Aniołek też nie chciałabym mieszkać obok warsztatu ;) Ale rozumiem wasz żal. I trzymam kciuki !

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #149 dnia: 26 Maja 2014, 18:15 »
Tylko ze ta Pani ma salę weselną więc sama nie wiem co gorsze :p