e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)  (Przeczytany 222482 razy)

Offline Edzia Kobieta

Duzo zalezy od klimatu i samego domu. Nie w kazdym bedzie goraco. Napewno bym sie wstrzymala z instalacja przez pierwsze lato, zeby sprawdzic czy naprawde jest potrzebna. Mozna tez wlaczac sporadycznie.
Ja sobie nie wyobrazam lata bez klimatyzacji, ale zyje w innej strefie i u nas oprocz wysokiej temperatury jest duza wilgotnosc. Takze klimatyzacja chodzi lipiec/sierpien non stop. Nie odczuwam zadnego dyskomfortu z tego powodu, bo nasze drewniane domy to nie bunkry :P

Offline Kasia* Kobieta

Bardziej ciesze sie z darmowego ogrzewania zimą :)
Ja tez. W zeszlym okresie zimowym dwa razy okdrecalam kaloryfer. No i piekny zwrot dostalam: na wycieczke dla 1 osoby by wystarczylo
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline Zoya Kobieta

U mnie klima nie będzie chodzic w nocy. Wystarczy, ze mi wyciagnie afrykańskie powietrze po zachodzie slonca :)

Offline buraczek Kobieta

ja teraz mieszkam na piętrze i nad nami jest jeszcze strych, mimo, że nie był jeszcze upałów jest duszno i ok.25 stopni cały czas... ratujemy się wentylatorem, na razie daje radę, ale jak przychodzą upały to wszyscy źle to znosimy, a najgorzej dzieci...

Offline loona Kobieta

Jola. Świetna decyzja.
My też zdecydowaliśmy się na montaz klimy w salonie... na wycenę przyszły 2 firmy. Jedna sie nie podjęta bo to poddasze i cieżko było im znaleźć miejsce, w którym moznaby zamontować jednostkę zewnętrzną. Druga firma się zgodziła ... wszystko pasowało, ale okazało się, że nasza spółdzielnia nie wyrazi zgody na montaz jednostki na dachu ...

I tak już 3 rok ratujemy się klimatyzatorem, który co prawda  daje radę, ale do stacjonarnej klimy mu jednak daleko no i jeszcze ta rura  :-\
« Ostatnia zmiana: 12 lipca 2017, 09:05 wysłana przez loona »

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 05.09.09
Czy budowaliście z kierownikiem budowy?
I czy budowaliście na pozwoleniu na budowę czy zgłoszeniu?

Offline _patka_ Kobieta

Kierownik musi być zawsze,.chociaż na papierze. Nam podbil papiery i podpisał odbiór budynku.  I musi być pozwolenie na budowę. Chyba się nic nie zmieniło w tej kwestii prawda?

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
no wlasnie się zmienilo tylko nie wiem czy ma zastosowanie w rzeczywistosci :/

dziewczyny z zach-pim mozecie polecic dobrego projektanta ktory zajmie sie kompleksowo pozwoleniami itp?

Offline buraczek Kobieta

wydaje mi się, że tak jak Patka napisała kierownik musi być i pozwolenie na budowę też

Offline masumi85 Kobieta

Można budowac na zgłoszenie ale czy dużą różnica papierowa jest względem pozwolenia to nie wiem bo ja tez na pozwolenie buduje.
Kierownik na 100% musi być bo dziennik budowy on wypisuje się tam pudpisuje
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
Ok dzięki :)
Dziś odebrałam mapy do zgłoszenia na warunki zabudowy.
Jutro wodociągi a w przyszłym tygodniu enea.
Mam nadzieję że wyrobimy się do wiosny z papierologią???

Offline ciriness

My już załatwiliśmy podbitkę, ale będą dopiero na jesień robić..

teraz szukamy kogoś do elewacji...musimy też podłogi umówić bo termin oczekiwania 8-12 tyg.

Offline masumi85 Kobieta

I mnie już elektryka się kładzie. Pan od rynków wchodzi ok 10 sierpnia a po nich reszta z hydrauliki.
Na jesień facet od dachu.
Wakacje całe zapelnione Budowa

Offline buraczek Kobieta

idziesz jak burza :) myślę że spokojnie do wiosny papiery będą... u nas się ciągnie bo podział działki dużo czasu nam zabiera :( myślę, że do końca roku jeszcze zejdzie z pozwoleniem na budowę i ruszymy na początku przyszłego roku

Offline dmonik44 Kobieta

mnie przestój nie mam tynkarz.. .maja czas na jesieni dopiero a podobno robione na jesieni mogą popekac. Więc muszę ich na wiosnę umówić chyba...a na jesieni sufity
Natalka 4.11.2012

Offline Justys851 Kobieta

Monika coś wiem o tym czasie
Będę mieszkać w domu bez elewacji  :-[
póki co tzn mam nadzieję że max miesiąc  8)

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
idziesz jak burza :) myślę że spokojnie do wiosny papiery będą... u nas się ciągnie bo podział działki dużo czasu nam zabiera :( myślę, że do końca roku jeszcze zejdzie z pozwoleniem na budowę i ruszymy na początku przyszłego roku
U nas o tyle sprawa jest (mam nadzieję prostsza) że chcę wybudować się na działce tuż obok mojego domu :) tak wiec w planach mam nadzieję podłączyć się z wodą za istniejącym już wodomierzem. Szambo już tez mamy wiec tylko podłączenie. No i pozostajebtylko enea, choć mam nadzieję że tu też nie będą robić przeszkód :)
Problem mam w tym że warunki zabudowy załatwiam sama. Czuję się czasami głupia od tych nazw i terminów. Do tego wszystkiego jeszcze muszę tłumaczyć to mężowi a to już Meksyk :D

Offline buraczek Kobieta

nie przejmuj się, ja też tak mam z tą papierologią.... jeszcze nie wiem co do pozwolenia na budowę jest potrzebne oprócz warunków zabudowy, projektu z adaptacją... to mnie przeraża  ;)

my też budujemy za domem teściów, ale niestety działka nie była wcześniej podzielona i dopiero teraz to załatwiamy

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
U nas to jest działka rolnicza tak wiec też nie będzie lekko ;)
Rozmawiałam z prezesem wodociągów i powiedział że powinnismy sprawę załatwić od ręki ;)

Offline masumi85 Kobieta

Bożena ja też mam działkę rolna z możliwością zabudowy. Odrolnilam tylko część pod domem i wsio ok. Mniejsze opłaty w przyszłości

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
oo to dobrze że jest to proste do zalatwienia :)

Offline buraczek Kobieta

u nas też działka rolna, ale nie trzeba odralniać  ;)

Offline _patka_ Kobieta

Ja tez juz mam wszystkie pozwolenia o przylacza i musze teraz zaniesc kpl dokumentow zlozyc o warunki zabudowy :)

Offline ciriness

Bożena ja też mam działkę rolna z możliwością zabudowy. Odrolnilam tylko część pod domem i wsio ok. Mniejsze opłaty w przyszłości

U nas to samo, dzięki temu podatek mniejszy ;)

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
prezes wodociągów mnie dziś olał  ::) i nie odbiera telefonu. no nic w poniedziałek bez uprzedzenia pojadę  ;D

Offline buraczek Kobieta

ale tu cichutko  ;) ja dzisiaj jadę do sądu do wydziału ksiąg wieczystych zapytać kiedy wprowadzą dane o podziale działek, bo bez tego teściowa nie może przepisać działki na mojego męża... starostwo wysłało papiery 4 sierpnia i cisza......... wkurza mnie to  >:(
nadzieja wróciła, że jeszcze w tym roku zaczniemy budowę, ale trzeba się sprężać, ekipa będzie gotowa od połowy października  :)

Offline buraczek Kobieta

no i d*pa... mają 2 miesiące na wprowadzenie danych  :beczy: :beczy: to już przesada, żeby tyle czasu wprowadzać dane o podziale działek!!! muszę sobie ponarzekać...............

Offline Justys851 Kobieta

Niestety  tak to jest  >:(

My na placu  boju już końcówka ale jest  masakra
Prawie  rozwód był...
Mam już dość

Offline buraczek Kobieta

o kurcze Justynka... co się dzieje? kłócicie się tak o wykończenie domu?

mnie pozostaje cierpliwie czekać............... tylko jak ustalić z ekipą moment rozpoczęcia budowy? no nie da się...........

Offline _patka_ Kobieta

My juz tez zaczynamy myslec o szybszym wybudowaniu domu, nawet z kredytem, zeby szybciej wynajac mieszkanie. Teraz mamy dobry okres na wynajem, bo pelno ukraincow u Nas sie osiedla, nie ma wolnych mieszkan, a jak sa to drogie bardzo. Sprzedawac nie chcemy, ale wynajac owszem.