e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: co czytacie?  (Przeczytany 198221 razy)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: co czytacie?
8 lutego 2015, 21:50
dziuas tez poprosze na maila
podawać chyba nie muszę 8)

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
10 lutego 2015, 10:14
Mariola myślę, że będziesz miała wsio w przesyłce ;)
Skończyłam trylogię o prokuratyorze Szackim. Trzy kryminały pod rząd to jak dla mnie- za dużo- mam wielki gul w gardle i ogólne poczucie poddenerwowania ;) Właśnie sobie przypomniałam dlaczego tak bardzo lubię lekkie, niezobowiązujące opowiadanka dla mamusiek ;) Ze szczęśliwymi zakończeniami, romansem i delikatnymi zawirowaniami w tle :P
Podsumowując trylogię Miłoszewskiego:
Uwikłanie- chyba najspokojniejsza, najbardziej "ułożona" i najmniej "straszna" z powieści. Podobało mi się w jaki sposób został przedstawiony główny bohater, że nie był przerysowany, na wskroś dobry, bez skazy, mega przystojny z kaloryferem na brzuchu ;) Irytujący, choć wzbudził we mnie sympatię ;)
Ziarno prawdy- świetnie napisana, wciągające śledztwo, jasne zakończenie. Podobała mi się od początku do końca :-)
Gniew- "najstraszniejsza", pewnie kilka "obrazów", które mi się namalowały podczas czytania (niestety nocą... dziś o 3.30 skończyłam ;) ) będę musiała wypierać jeszcze przez jakiś czas ;) Nie mniej mocno wciągnęła i chciałam jak najszybciej skończyć, aby dowiedzieć się o co chodzi. od połowy książki niby wiedziałam kto za tym stoi, ale ... zakończenie do d.py ;) Myślałam, że jestem mało inteligenta, ale bez problemu w necie znalazłam wątki na forach czytelniczych osób z tym samym problemem ;) Nie mniej kryminał bardzo dobry, choć teraz muszę jakoś odmóżdżyć i zrelaksować przy czymś absolutnie LEKKKIM. Zanim sięgnę po kolejne książki Miłoszewskiego :P Bezcenny jest już wgrany ;)

Offline agu-s Kobieta

• Chuck Norris
10 lutego 2015, 10:41
Jeśli chodzi o lekkie to ja ostatnio zaczytuję się w Szwai. Bardzo przyjemnie się czytało  :)
Jestem nudziarą
Stateczna i postrzelona, cz. 1
Stateczna i postrzelona, cz. 2
Romans na receptę
Powrótka z morderstwa
Zapiski stanu poważnego, cz. 1
Zapiski stanu poważnego, cz. 2
Dom na klifie
Artystka wędrowna, cz. 1
Artystka wędrowna, cz. 2

Teraz przedłużyli serię i jest kolejnych 10 książek.

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
10 lutego 2015, 20:37
Mariola myślę, że będziesz miała wsio w przesyłce ;)
Skończyłam trylogię o prokuratyorze Szackim. Trzy kryminały pod rząd to jak dla mnie- za dużo- mam wielki gul w gardle i ogólne poczucie poddenerwowania ;) Właśnie sobie przypomniałam dlaczego tak bardzo lubię lekkie, niezobowiązujące opowiadanka dla mamusiek ;) Ze szczęśliwymi zakończeniami, romansem i delikatnymi zawirowaniami w tle :P
Podsumowując trylogię Miłoszewskiego:
Uwikłanie- chyba najspokojniejsza, najbardziej "ułożona" i najmniej "straszna" z powieści. Podobało mi się w jaki sposób został przedstawiony główny bohater, że nie był przerysowany, na wskroś dobry, bez skazy, mega przystojny z kaloryferem na brzuchu ;) Irytujący, choć wzbudził we mnie sympatię ;)
Ziarno prawdy- świetnie napisana, wciągające śledztwo, jasne zakończenie. Podobała mi się od początku do końca :-)
Gniew- "najstraszniejsza", pewnie kilka "obrazów", które mi się namalowały podczas czytania (niestety nocą... dziś o 3.30 skończyłam ;) ) będę musiała wypierać jeszcze przez jakiś czas ;) Nie mniej mocno wciągnęła i chciałam jak najszybciej skończyć, aby dowiedzieć się o co chodzi. od połowy książki niby wiedziałam kto za tym stoi, ale ... zakończenie do d.py ;) Myślałam, że jestem mało inteligenta, ale bez problemu w necie znalazłam wątki na forach czytelniczych osób z tym samym problemem ;) Nie mniej kryminał bardzo dobry, choć teraz muszę jakoś odmóżdżyć i zrelaksować przy czymś absolutnie LEKKKIM. Zanim sięgnę po kolejne książki Miłoszewskiego :P Bezcenny jest już wgrany ;)
no to mnie namówiłaś na te kryminały  :P

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 08:01
 ;D ;D ;D
Agu-s zaczęłam Jestem Nudziarą ;)

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 08:52
w koncu obejrzalam miasto44. Mam mieszane uczucia, za dużo tych efektów specjalnych, niektóre aż mnie śmieszyły jak np. pocałunki glownych bohaterów wśród kół - brakowało tylko latających serduszek, jak z walta disneya :D niepotrzebna moim zdaniem scena seksu, Pierwsza połowa dla mnie nudna i chaotyczna, zerkałam na zegarek więc mi się nudziło :)
Mimo tego  scenografia wspaniała, poruszyła mnie koncowa scena płonącej Warszawy.. nawet oczy mi się spociły lekko za to piekło na Ziemi jakie nam zgotowano...Ten obraz okupowanej Warszawy na długo zostanie w mojej głowie. W ogólnym odbiorze film dobry.

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 08:53
o kurcze nie w tym wątku napisalam, :) przepraszam

Offline agu-s Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 10:30
Dziubasek, miłego czytania  :)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 11:53
Ja przeczytałam tą Szwaję :jestem nudziarą"i wiecie co wam powiem....?Mnie śmieszy taka forma pisania, ten język...takie to infantylne, jak ksiązka dla nastolatek  ::) :P

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
12 lutego 2015, 13:11
Ja tez nigdy nie przepadalam za stylem tej autorki. Tak jest jak osoba ze starszego pokolenia na sile stara sie uzywac jezyk mlodziezowy, o ktorym nie ma pojecia. I wychodzi z tego takie cos  ;) nigdy tez nie lubilam imion glownych bohaterow  :)

Offline agu-s Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 13:15
Mariolka, coś w tym jest  ;) Ale mam wrażenie, że przy kolejnych książkach styl się trochę zmieniał albo po prostu przestałam zwracać na to uwagę  ;D
Tak czy inaczej, szybko się to czytało, dla mnie w sam raz na odstresowanie ;)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
12 lutego 2015, 13:22
Kiedyś czytałam Szwaję ale to było wieki temu, podobnie jak Musierowicz - lubiłam te książki.
Do dziś też wspominam serię "Niedoskonałą" Nepomuckiej  ;D

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 13:57
Ja tez nigdy nie przepadalam za stylem tej autorki. Tak jest jak osoba ze starszego pokolenia na sile stara sie uzywac jezyk mlodziezowy, o ktorym nie ma pojecia. I wychodzi z tego takie cos  ;) nigdy tez nie lubilam imion glownych bohaterow  :)

o dokładnie o to chodzi Edzia...a o imionach też masz rację Dzidka, Basia, czasem jakiś Teodor,Wiktor itp

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 14:07
Nic zlego nie ma w tych imionach, zeby nie bylo. Poprostu nie pasuja ;)

I jak czytalam "Dziewice do boju" i myslalam o mojej mamie i jej kolezankach, to takie to dziwne bylo :P
Moze trzeba siegnac po te ksiazki w pozniejszym wieku, tak za 20 lat. Bo absolutnie nie odbieram kobietom dojrzalym prawa do zycia, ale jak sie czyta w wieku 20 paru lat, jak sie "bawia" starsi, to tak jakos nieprawdopodobne to jest ;)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 14:20
Edzia Ja własnie do końca nie wiedziałam, co mi nie pasuje.A ty mi to idealnie wyjaśniłas

że pewne rzeczy nie pasują, np imiona
i książki polskich autorek są jakieś takie podobne do siebie(prawie zawsze główna bohaterka to nauczycielka)tak było w jestem nudziarą Moniki Szwaja i w Klubie Matek Swatek Ewy Stec (nauczycielka w liceum, która ma grupę zwariowanych przyjaciółek, które ją non stop na drinki do lokalu wyciągają i szukają jej faceta.A potem nagle znajduje się ich dwóch naraz i ona nie wie,kogo wybrać)

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 14:45
Moze polskie autorki korzystaja z jakiegos szablonu?
Wystarczy tylko wstawic imie i historia sama sie pisze :)

• Chuck Norris
12 lutego 2015, 23:48
 ;D ;D ;D ;D ;D
Z tą nauczycielką trafione w samo sedno ;) haha

Mnie narazie nudziara nie porywa... ale odstresowuje, a to na plus  8)

Offline .caril.

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.08.2009
13 lutego 2015, 08:27
Mam za sobą kolejny kryminał M. Connelly: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/168284/dziewiec-smokow
Nawet, nawet, ale słabszy niż: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27708/cmentarzysko

Jestem w trakcie: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/142288/a-teraz-spij
i coś akcja się nie rozwija :P

Offline AlicjaRafael Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 12.12.2016
13 lutego 2015, 11:33
Ja to ostatnio właśnie czytałam coś takiego jak książkę - Jeden Dzień.  Dla mnie po prostu rewelacyjna jeszcze lepsza od filmu.  Zrobiłam tak, że najpierw książkę przeczytałam i później film i naprawdę czytajcie takie książki bo znakomicie wpływają na wyobraźnię ; ))

Offline Nika

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
14 lutego 2015, 09:20
Ja dołączyłam do grona miłośników czytników  :). Czy ktoś posiada w formie ebooka "Dom na szczycie klifu" i "masa o pieniądzach mafi"?Byłabym bardzo wdzięczna! naworska.dominika@wp.pl

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2015, 10:14
Ja mam Masę

Offline Lili-liliana Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.05.2010r.
14 lutego 2015, 15:37
Ja mam "Dom na szczycie klifu" w papierze do sprzedania...

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2015, 15:42
ale Dominika własnie czytnik nabyła, więc pewnie chce w pdf

Offline asap Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 7.06.2015
16 lutego 2015, 22:48
Uwielbiam czytać i mogłabym tutaj wymieniać tytuły jeden za drugim.  Obecnie jednak jestem na etapie "American Psycho" Ellisa - oglądałyście film? Warto zabrać się za obie wersje (filmową i drukowaną) w dowolnej kolejności Ja najpierw, pare lat temu oglądałam film a teraz zaczęłam czytać książkę i przyznam. . .  nie mogę się od niej oderwać pomimo. .  No właśnie Zobaczcie same
A żeby było łatwiej po nią siegnąć to polecam szukać na hxxp: www. taniaksiazka. pl/- bardzo wygodne wyszukiwanie, kategoryzacja, szeroki asortyment a przede wszystkim: konkurencyjne ceny oraz dostawa w stanie idealnym i z bardzo dużą dbałością Jak już przeczytacie, podzielcie się opinią

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
17 lutego 2015, 08:03
Ojojoj jaka reklama, nieładnie  ;D

Offline blondynkakolorowa Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 12.12.2015
17 lutego 2015, 09:47
Bardzo lubię książki takie obyczajowe czy też nawet romantyczne.  Ostatnio co przeczytałam to była taka książka jeden dzień.  Po prostu rewelacja bardzo mi się podobało z tego właśnie powodu, że nie spodziewane zakończenie było ale nie będę mówiła dokładnie o tym jak to się wszystko zakończyło bo nie o to chodzi.

Offline AlicjaEwa Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.08.2013
17 lutego 2015, 14:53
ostatnio przeczytałam ' Ocalone z Titanica' , szybko sie czyta, zmusza do przemyśleń... No i występują tam osoby które żyły naprawdę ... naprawdę warto sięgnąć.

No i polecam Tańcząc z wrogiem. Kapitalna lektura.

• Chuck Norris
17 lutego 2015, 16:10
Dziewczyny wyslijcie mi jakies ksiazki na e-maila gosiak.76@wp.pl najlepiej kryminaly. Mariolka ty masz duzo :)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
17 lutego 2015, 18:47
skąd przypuszczenia,że Ja mam dużo? :P
a co konkretnie lubisz?
głównie kryminały?czytałaś Jo nesbo?H.Cobena?

• Chuck Norris
17 lutego 2015, 18:54
mariolka wysylaj nesbo