e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: co czytacie?  (Przeczytany 422259 razy)

Odp: co czytacie?
31 Marca 2016, 14:47
A mnie ostatnio wciągnęły druty i książki poszły w odstawkę, połowa "Szeptuchy" mi została i jakoś się nie mogę zebrać :|

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline dziubasek Kobieta

31 Marca 2016, 20:05
W święta ogarnęłam  2 części Mroza i jestem zachwycona! Od wczoraj lecę z Rewizją ale mam w wersji na audiobooka - mam abonament na audiotece ;) ostatnio chyba wiecej słucham niż czytam, bo rzadko kończę pracę o sensownej godzinie ;) Gosztyła- lektor serii o Chyłce jest FENOMENALNY! oderwać się nie mogę!
« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2016, 20:08 wysłana przez dziubasek »

Offline pii Kobieta

7 Kwietnia 2016, 16:36
Od kilku dni czytam "Udręka braku pożądania" Wiśniewski Janusz L., ale dopiero kilka stron, bo jakoś nie mam czasu ostatnio.

Offline Nika

7 Kwietnia 2016, 18:05
Ja teraz czytam Rewizję i Syrenkę.

Offline japcio Kobieta

7 Kwietnia 2016, 18:22
Ja męczę "Człowieka nietoperza" Nesbo. Jestem w połowie i końca nie widać. Uparłam się, że skończę, chociaż na razie nuuuuudy.
Motywuję się tym, że czeka na mnie "Rewizja" i "Parabellum" Mroza, kilka Bond.....

Offline niedzwiedzica Kobieta

7 Kwietnia 2016, 20:19
Ja męczę "Człowieka nietoperza" Nesbo.
Japcio mi też Nesbo nie podszedł ani  "Człowiek nietoperz", ani "Karaluchy". Nie pasi mi ani ani. "Rewizja" już jakis czas temu skończona- Mróz to mój faworyt!!! teraz zaczęłam "Pochłaniacz" Bondy, to pierwsza książka tej autorki, mam nadzieję, że się polubimy. Jest w wersji papierowej- ale tomiszcze !!! A na mnie czeka Frost (niedługo trzecia część) i Parabellum też już mam :)))

8 Kwietnia 2016, 07:26
czytam Ekspozycję Mroza... i bez porównania do trylogii z Chyłką... dużo słabsza... niewiarygodna historia... dobrze, że nie zaczęłam od tej serii ;)

Offline japcio Kobieta

10 Kwietnia 2016, 09:54
Jak dla mnie Forst lepszy :) Wzięłam się za Ekspozycję.
Zmęczyłam Nesbo. Gdy Harry zaczął pić, książka się rozkręciła :)

10 Kwietnia 2016, 10:04
Japcio poważnie mówisz? ledwo zmęczyłam... historia tak nieprawdopodobna, naciągana, fabuła niespójna... przeczytam drugą część, żeby dokończyć historię, bo niestety pierwsza jej nie kończy....

Offline japcio Kobieta

10 Kwietnia 2016, 10:17
No i na tym polega trylogia :) Skończyłaś drugą część? Ostatnie zdanie  :brawo_2: Z niecierpliwością czekam na 18 maja i trzecią część.

10 Kwietnia 2016, 10:19
nie, dziś zaczęłam... i właśnie wszędzie w komenatarzach piszą, że zakończenie ratuje książkę ;)

Offline japcio Kobieta

10 Kwietnia 2016, 10:21
Zobaczysz, nie będziesz rozczarowana i z wypiekami na twarzy będziesz wyczekiwać Rewersu :)

Offline martusia-sc Kobieta

19 Kwietnia 2016, 21:14
Widzę, że czytacie kryminały:) Moja szwagierka też i dlatego poszukuję książki na jej urodziny. Polecicie coś konkretnego?

Offline japcio Kobieta

19 Kwietnia 2016, 21:17
Coś Mroza :)

19 Kwietnia 2016, 21:19
Kiedyś wspomniałam przy niej o tym autorze i wiem, że nie czytała go.
A coś konkretnego?:)

Offline japcio Kobieta

19 Kwietnia 2016, 21:23
Kasacja lub Ekspozycja - to pierwsze części dwóch serii. Kasacja o Chyłce i jej aplikancie. Ekspozycja o Forście. Polecam obie serie :)

19 Kwietnia 2016, 21:26
Dzięki:)

Offline japcio Kobieta

21 Kwietnia 2016, 12:02
Wiecie co.... pomimo, że kocham papierowe książki i przekładam je nad e-booki to chyba muszę kupić czytnik.... Jest tyle książek, które chcę przeczytać, a miejsca na regale coraz mniej. Przeanalizowałam też swoją sytuację finansową i ..... muszę kupić czytnik e-booków :)

Co polecacie? Coś do 300 zł.

ps 18 maja wychodzi nowa Grochola, po 4 latach przerwy :)

21 Kwietnia 2016, 12:12
Ja polecam Kindle paperwhite ale in jest droższy... Na pewno z podświetleniem ekranu- to obowiązkowo i poczytaj jak będziesz kupowała konkretny model zebyvto był faktycznie czytnik ebooków a nie prosty tablet z aplikacją, który tak się reklamuje :)

Offline japcio Kobieta

21 Kwietnia 2016, 12:13
A co to znaczy, że on jest z reklamami? Bo jest opcja z i bez.

Offline agu-s Kobieta

21 Kwietnia 2016, 12:15
Ja mam Pocketbook Touch Lux 3 z podświetleniem, tylko on też niestety był droższy.
Ale sprawdza się super, moja mama też z niego korzysta i też jest bardzo zadowolona :)

Właśnie nie chciałam Kindla ze względu na te reklamy, ale przyznam, że nie zagłębiałam się w temat.

21 Kwietnia 2016, 12:16
z reklamami jest dofinansowany ;) ale co za tym idzie- co jakiś czas w trakcie czytania bedzie Ci sie jakas reklama wtryniała ;) ja kupiłam bez

Offline Lili-liliana Kobieta

21 Kwietnia 2016, 18:09
Japcio pozbądź się książek :D
Ja swoje sprzedaje lub wymieniam :D

Ja też chciałam czytnik ale dla mnie to się słabo skończyło. NIGDY KIANO!

Czytam na tablecie, ale mam tyle papierowych, że ebooków na razie nie dotykam.

Aktualnie: Sofia Capsari tom I- W krainie kolibrów :D

Offline japcio Kobieta

21 Kwietnia 2016, 20:43
Byłam w sklepie, pomacałam i się nie zdecydowałam  :-\
No nie mogłam kupić..... gdzieś tam w tyle głowy słyszałam "nie kupuj, zdrajco" :) Papierowe czuły, że coś jest nie tak ;)

A na poważnie, lichy wybór mieli. Tylko jeden model dostępny od ręki, inne na zamówienie. Poczekam jeszcze.... w sumie na tablecie też można czytać :)

21 Kwietnia 2016, 21:05
Japcio, ja postanowiłam na swój pierwszy czytnik też wydać ze trzy stówy. Kupiłam Kindle touch 7 na allegro. Był z X-com  z możliwością odbioru osobistego w ich sklepie w tesco :D Akurat była promocja i kupiłam chyba za równe 300. Jest fajny, ale ma minus- nie ma podświetlenia. Mój pierwszy zakup na aliexpress to była lampka ledowa właśnie do mojego "kundelka". Czytnikiem jestem zachwycona!!! Wiem, że kupię sobie nowy, już podświetlany, ale to wtedy, kiedy będę miała jakiś przypływ gotówki :) Na teraz jest idealnie :) Co do reklam- ja kupiłam czytnik z reklamami, ale po zarejestrowaniu się na stronie AMAZON, napisałam do nich na czacie i wyłączyli mi reklamy :)

Offline japcio Kobieta

21 Kwietnia 2016, 21:07
Lubię X-com :) Muszę zerknąć na ich stronkę :)

A o co chodzi z tym podświetleniem? To jest konieczne? Bo wszystkie modele z tym czymś były sporo droższe.

21 Kwietnia 2016, 21:11
podświetlenie jest subtelne i pomaga podczas czytania w słabym oświetleniu lub przy jego braku. Np w łóżku wieczorem :) Ja w łóżku świecę sobie moją mocno ledową lampką, ale nie chciałam na pierwszy czytnik wydać 600 zł nie mając pewności, że w ogóle przypadnie mi do gustu czytanie e-książek. Równiez kocham papierowe książki, ale uwierz mi, to jest szalenie wygodne mieć taki czytnik :)

Offline japcio Kobieta

21 Kwietnia 2016, 21:13
Dzięki za oświecenie :)

Niedługo mam urodziny, więc muszę zacząć gadać przy rodzinnych obiadach o swoim wymarzonym prezencie ;) Może się skapną i kupią :)

21 Kwietnia 2016, 21:20
na YT jest kilka filmików pokazujących różnicę między kindle touch (niekoniecznie 7) i kindle paperwhite. Poszukaj, to da Ci pełne oświecenie :)
A podczas obiadków mów głośno! Niech usłyszą, aby skapnąc się mogli :)

Offline Nika

21 Kwietnia 2016, 21:24
Japcio ja nam pocetbooka touch lux 2. Kocham go. Ma podświetlenie. Kupiłam  go ponad rok temu kiedy był nowością za 480 zł przez neta. Wg mnie warto dołożyć ze dwie stówy i kupić coś z podświetleniem. A jakie książki masz na liście do przeczytania?