Autor Wątek: SZKOŁA RODZENIA  (Przeczytany 26318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rybkawiedenka
  • Gość
SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Stycznia 2007, 07:54 »
Jakaś podejrzana akcja :)

Offline tchiopentalik
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 183
SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Stycznia 2007, 13:51 »
Żadna akcja wymieniłyście adresy to napisałam co bym wybrała. Fakt regulaminu nie przeczytałam bo jestem chyba zbyt leniwa . Przecież dziewczyny piszą w którym szpitalu chcą rodzić.
 
 Przepraszam jak coś żle zrozumiałam  :Daje_kwiatka:

rybkawiedenka
  • Gość
SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Stycznia 2007, 14:44 »
Ok, a możesz jakoś swój wybób uargumentować???? Dlaczego akurat tam?

Offline tchiopentalik
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 183
SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Stycznia 2007, 11:14 »
Pare razy byłam w tej szkole rodzenia z koleżanką za miast jej męża , bo on wiecznie na wyjazdach . A rodziła bym w Zdrojach bo koleżanki które tam rodziły bardzo sobie chwalą.

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #34 dnia: 9 Marca 2007, 01:20 »
Cytat: "tchiopentalik"
rodziła bym w Zdrojach bo koleżanki które tam rodziły bardzo sobie chwalą.

Podobno juz sie tam pogorszyło...i w Stargardzie jest duzo lepiej .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #35 dnia: 9 Marca 2007, 09:05 »
Zdania chyba są podzielone, są dziewczyny, które wolą Zdroje - niedawno spotkałam koleżankę, która twierdzi, że za nic nie urodziłaby w Stargardzie - inna sobie chwali - i bądź tu człowieku mądry :drapanie:


Offline Kastor (Olcia)

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3244
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.04.2006cywilny 28.04.2
SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #36 dnia: 9 Marca 2007, 12:08 »
ja do szkoły rodzenia nie chodziłam i nie żałuje
Polożne na oddziale pytały sie czy chodziłam jak stwierdziłam ze nie to nawet to pochwaliły stwierdziły ze pobyt na porodówce to najlepsza szkoła i ze powiedza co i jak robic  :los:

Offline ziomaleczka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3245
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.09.2009
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #37 dnia: 7 Listopada 2010, 20:53 »
Drogie przyszłe i obecne mamy :) Chcę wskrzesić ten wątek, ponieważ rozważam pójście do przyszpitalnej szkoły rodzenia w Stargardzie. Jakieś doświadczenia? Może któraś z Was chodziła (chodzi) tam na zajęcia?
Pragnę poznać Wasze opinie i dowiedzieć się jak to wygląda w naszym pięknym mieście ;D
Warto tam zajrzeć?  ???




Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #38 dnia: 7 Listopada 2010, 21:53 »
Maja na pewno chodziła ...ale nic więcej nie wiem :)
Podobno jest fajnie , zajęcia super plus jeszcze chyba z dwa razy w tygodniu yooooggaaa :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #39 dnia: 8 Listopada 2010, 08:44 »
Tak, Maja chodziła.

Zajęcia 2x w tygodniu - we wtorki i czwartki na 16-stą ćwiczenia, potem na 17.15 - 18 lub 18.30 wykłady.
Ćwiczenia prowadzi położna z porodówki P.Szyszka, mnie bardzo odpowiadały. To coś jak taka joga dla ciężarnych, poza tym bardzo miła atmosfera, wesoło ;D
Były też ćwiczenia z piłkami z partnerami - wspomagające i łagodzące skurcze porodowe.

Wykłady prowadzi P.Szelkowska - siostra oddziałowa. Tutaj różnie mi pasowało ale ogólnie dość ciekawie np. poród naturalny pokazywany jest na fantomie, wszystkie rotacje główki itd. bardzo fajnie.
Wykłądy o diecie, karmieniu, połogu i problemach z tym związanych - ogólnie jest bardzo przystępnie i po ludzku.

Czasem jest gość z firmy ale były też zajęcia z babeczką z banku krwi pępowinowej, włącznie z zademonstrowaniem sposobu pobierania.

Jak chcesz o coś szczegółowo zapytać to najlepiej na priv


Offline caffem79

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 maja 2011
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Listopada 2010, 23:25 »
My chodzimy od 2 tygodni, termin mamy na 19 stycznia.  Uwazam, ze szkoła rodzenia to super sprawa, zwłaszcza dla pierworódek :) mamy zajecia z psychologiem, dietetyczka, neonatolog, połążna, ginem itp :)
Nasz ukochany synuś jest juz z nami :) :)

SPRZEDAM CIUSZKI DLA KRÓLEWNY
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=22711.0

Offline Zoya

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6348
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010 r.
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Listopada 2010, 14:46 »
Kiedy najlepiej zapisać się do szkoły rodzenia?  :Daje_kwiatka:



Offline ziomaleczka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3245
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.09.2009
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Listopada 2010, 14:55 »
jolanga Ja planuję niebawem, ale nie wiem czy jest jakiś określony termin, kiedy można iść.
Myślę, że ok. 20 tc się wybiorę :)




Offline malgosiask

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8926
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #43 dnia: 1 Grudnia 2010, 13:54 »
20tc? Nie za wcześnie? Ja planowałam bliżej 30, ale może to za późno? ???

Offline ikusia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31-05-2008
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #44 dnia: 1 Grudnia 2010, 14:19 »
Szkola rodzenia do ktorej ja chodze przyjmuje dziewczyny od 26 tygodnia ciązy.
Ikusia

Offline ziomaleczka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3245
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.09.2009
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #45 dnia: 1 Grudnia 2010, 15:24 »
Może faktycznie ok. 30 tc pójdę... Ale z tego co wiem w mojej szkole rodzenia nie ma żadnych ograniczeń co do zaawansowania ciąży. Chyba, że coś się pozmieniało... ???




Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #46 dnia: 1 Grudnia 2010, 20:53 »
Im wcześniej tym lepiej, o ile szkoła nie ma ograniczeń. Ja poszłam na pewno po 20 tygodniu. Chyba coś ok.25
Pamiętajcie dziewczyny, że na końcówce ciąży może być różnie z samopoczuciem. Ja chodziłam do końca bo czułam się świetnie ale przecież róznie bywa.


Offline żonka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1779
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2008
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #47 dnia: 2 Grudnia 2010, 13:05 »
U nas z tego co pamiętam to przyjmowali po 26 tyg. Mowili, że wcześniej nie ma sensu, bo zanim by się dziecko urodziło, to już wszystko z zajęć by się zapomniało. A tak to lepiej mieć "świeżą" wiedzę.

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #48 dnia: 2 Grudnia 2010, 14:23 »
żonka chodziłaś do Zdroi? :) Poznaję po gadce o tym, że się zapomni ;)



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #49 dnia: 2 Grudnia 2010, 14:36 »
Bez przesady tym zapominaniem. Nie wiadomo czego się w SZR nie nauczysz. Jest wiele przydatnych informacji ale potem i tak życie weryfikuje :D


Offline malgosiask

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8926
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #50 dnia: 2 Grudnia 2010, 14:51 »
A w Zdrojach szkoła jest płatna? Wszędzie jest płatna czy jak?
Czyli radzicie już ok. 26tc się szykować? Ok, będę dzwonić po nowym roku...

Offline żonka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1779
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2008
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #51 dnia: 2 Grudnia 2010, 14:57 »
żonka chodziłaś do Zdroi? :) Poznaję po gadce o tym, że się zapomni ;)

Nie, ja chodziłam do przychodni na Kadłubka. Zajęcia były fajne i darmowe. Ale prowadziła je m.in. położna ze Zdroi.

Offline anetka71

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1864
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #52 dnia: 2 Grudnia 2010, 15:23 »
w Zdrojach jest płatna, coś około 20zł za spotkanie chyba,ale już nie pamiętam...jak zadzwoniłam w 27tyg to było już za późno :-X ( zabrakło miejsc).pamiętam,że wtedy bardzo to przeżywałam,że bez tego w ogóle sobie nie poradzę,ale jakoś poszło  ;)teraz z perspektywy czasu do szkoły rodzenia bym nie poszła. Skoro ja sobie bez niej poradziłam ( a nigdy nie miałam małego dziecka w ręku,ne miałam też dzieciatych koleżanek, więc naprawdę małe dziecko było dla mnie absrakcją ;) nie mówiąc już o kąpaniu,pieluchach, karmieniu...), to chyba każdy da radę :) ale to tylko moje zdanie...
Pamiętam tylko,że podczas poou po jakimś czasie przyszła położna i kazała mi oddychać tak jak uczą na szkole rodzenia, to miałam jej rady nie powiem gdzie ;) wolałam oddychac po swojemu,wtedy mniej bolało

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #53 dnia: 2 Grudnia 2010, 17:01 »
W Zdrojach 30 zł kosztują zajęcia. Nawet jeżeli powie babka że już nie ma miejsc to zadzwońcie po pierwszych zajęciach, albo od razu jedźcie na drugie. Pierwsze zajęcia były strasznie nudne przez co bardzo dużo osób zrezygnowało z zajęć i już było mnóstwo miejsc.



Offline anetka71

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1864
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #54 dnia: 2 Grudnia 2010, 17:11 »
sprawdziłam ulotkę i jest napisane,że 25zł kosztują,może potaniało ;) ja rodziłam w kwietniu i jak dzwoniliśmy w lutym (jeśli dobrze pamiętam),to mieli ponad komplet,bodajże 27par,więc w naszym przypadku wcisnąć się nie dało :-\

Offline martusia83

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1222
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #55 dnia: 5 Grudnia 2010, 21:00 »
U mnie w szkole rodzenia położna proponowała, że najlepiej zacząć zajęcia tak w okresie 25-27 tygodnia. Oczywiście przyjmują wszystkich nie zależnie od tego, w którym tygodniu się jest. Za SR nie muszę płacić w momencie gdy wypiszę deklarację na położną, więc chodzę za darmo, ale z tego co wiem to u nas idzie znaleść bezpłatne szkoły rodzenia trzeba trochę poszukać ale są.
A jeśli chodzi o samą szkołe to jak na razie jestem zadowolona, że tam chodzę zawsze się można czegoś dowiedzieć nie tylko o samym porodzie. Mi się podobały zajęcia z kąpieli, przewijania bo położna pokazała jak trzymać, doradzała sama ze swojego doświadczenie co czasami jest lepsze i jak sobie poradzić. No też zajęcia z pierwszej pomocy jak dla mnie bardzo przydatna rzecz. Przeszłam kurs pierwszej pomocy z jakieś 10 lat temu i przynajmniej mogłam zobaczyć co się zmieniło od tego czasu no i oczywiście odświerzyć sobie pamięć.



Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #56 dnia: 8 Grudnia 2010, 14:53 »
Ja polecam chodzić na zajęcia razem z tatusiem dziecka, gdybym miała zdecydować - poszłabym raz jeszcze, teraz przynajmniej nie mam już dreszczy, kiedy słyszę "porodówka"  ;) oswoiłam się troszkę z tematem. Fakt - warto wcześniej poszukać, popytać i zarezerować sobie miejsce. My poszliśmy do SR z polecenia dwóch forumek i się nie zawiedliśmy.

Offline netusia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #57 dnia: 4 Maja 2011, 17:26 »
Witajcie :) Mam pytanie czy któraś z Was chodziła do SR do Kościoła?  Podobno u Dominikanów jast bezpłatna SR ale na stronie mają link to płatnej SR. No chyba że pomyliłam Kościoły ???

Offline diunia

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Maja 2011, 21:46 »
Witajcie, jeśki ktoś szuka bezpłatnej szkoły rodzenia w Szczecinie to taką znalazłam, a w zasadzie koleżanka dała mi namiar. Szkoła jest refundowana z NFZ-Jeśli ktoś jest zainteresowany to podam namiary na priv, bo nie wiem czy mogę tu... Ja zapisałam się na edycję, która zacznie się na początku czerwca mniej więcej i na razie byłam pierwsza :)
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2011, 18:59 wysłana przez ela »

Offline Fasolek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4022
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.08.2009
Odp: SZKOŁA RODZENIA
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Maja 2011, 22:44 »
Ja chodziłam do Dominikanów "Szkoła rodzenia im. Świętej Joanny Beretti Moli" zajęcia prowadzi m.in. Katarzyna Sachaj. O tą szkołę Tobie chodzi netusia? Tylko że to płatna szkoła. 250 zł 8 zajęć co tydzień- przynajmniej tak w 2009 roku było ;)
No ale polecam! Mimo że to przy klasztorze to na zajęciach nie doświadczycie żadnych religijnych nacisków. No i reklam i zajęć prowadzonych przez przedstawiciela jakiejś tam firmy produkującej coś tam dla dzieci co jest NIEZBĘDNE rodzicom też nie ma. Obie prowadzące polecają to, co znają i co się u nich po prostu sprawdziło.
Max 13 wrzesień 2009
Leoś 30 maj 2011