e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: ...a od września dzwonek wesoły zaprosi nasze urwisy do SZKOŁY...  (Przeczytany 132301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Ja mojego od połowy zerówki(6 latki) spod terenu szkoły puszczałam samego.Tzn szkoła i przedszkole mieszczą się w jednym budynku(dwa osobne wejścia) i od boiska szkolnego puszczałam Marcela samego do szatni i pod klasę. Odbierałam go zawsze Ja. Z tego co mi wiadomo, to dzieci ze szkoły mogą same wracać od 7 roku życia.I wiem,że u syna w klasie już w pierwszej klasie niektóre dzieci przychodziły i wracały same.
Ja mojego nadal prowadzam do szkoły.Ale w zeszłym tygodniu puściłam go całkowicie sama do szkoły...chciał iść sam.Stresowałam się bardzo, bo trzeba przechodzić 2 razy przez ulicę bez pasów i bez sygnalizacji  swietlnej
ale dał radę.

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
To gratulacje dla Marcela ...
Ja dziś zażartowałam ,że jestem zmęczona i żeby poszedł  sam do szkoły a ja po południu go odbiorę ... po chwili zastanowienia zgodził się :D  Jak na razie nie ma opcji abym go samego puściła , prowadzam ja albo babcia ....

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 21.05.2011
Cześć dziewczyny. Mam pytanie czy są tu mamy dzieci ze szkół nr 35, 10 lub 14? Najbliżej mamy do sp 14 ale i tak będę musiała dowozić autem więc zastanawiam się jeszcze nad 35 i 10. Polecacie którąś z tych szkół szczególnie? Dzięki serdeczne za podpowiedź :)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
mój  syn chodzi do 35 -  na razie jesteśmy zadowoleni, szkoła ma dosyc dobre opinie i jest blisko nas :) jeśli coś konkretnie Cie interesuje to może być na priva

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.08.2008.
Jak odbywają się zapisy do szkolnej zerowki?
Mam iść i zapisać czy jakiś nabór jest?

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
nie wiem, jak w świętokrzyskim, ale u nas jest to nabór elektorniczny, podanie znosi sie tylko to tzw. placówki pierwszego wyboru - choć w przypadku zerówki w szkole to wiadomo, ze muszą gdzieś  przyjąć :)

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
Ja chce do innej niż naszą rejonowa to tam mam zanieść? Jakąś rezygnacje do naszej?
Od kiedy ten nabór?

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
najlepiej dopytać się u źródła :) u nas online wybierasz 3 placówki, podanie zanosisz do tej pierwszego wyboru, zerówka jak i juz pierwsza klasa z rejonu ma obowiązek dziecko przyjąć,  nie jestem pewna, jak to ma sie do zerówki spoza rejonu, ostatnio nabór był w okolicach marca

Offline doksik86

• Chuck Norris
  • data ślubu: 06.09.2014
U nas jak w przypadku przedszkoli- rekrutacja online, wybierasz trzy placówki,  rejonizacja w przypadku zerówki nie obowiązuje.

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
Nie wiedziałam.  Jesteś pewna, że nie obowiązuje rejonizacja?

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
ja głowy sobie nie dam uciąć, bo syn szedł od razu do pierwszej klasy, ale jesli teraz córka będzie sie upierala przy zerówce w szkole to bym brała taką, gdzie docelowo będzie chodzić do szkoły - bo wtedy jest rok na zapoznanie się z topografią budynku itp

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
Właśnie o to mi chodzi,  żeby od razu do tej poszedł gdzie będziedo 6 kklasy chodził.

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
jesli to nie szkoła z rejonu, to musisz sie dopytac, czy sa jakieś preferencje dla dzieci, ktore chodzą juz tam do zerówki - bo jeśli będa miejsca, to przyjmą bez problemu, ale zasadniczo pierwszeństwo mają dzieci z rejonu (tzn. pisze tu konkretnie o pierwszej klasie)

Offline doksik86

• Chuck Norris
U nas do zerówki rejonizacji nie ma na 100%, bo mogłam składać chyba nawet w 5 miejsc, z czego wykorzystałam 4 i miałam nerwa czy dostanie się tam, gdzie będzie chodzić do szkoły do 6 klasy.
 Nie chciałam,żeby rok chodziła gdzieś indziej  i potem już zgodnie z rejonizacją do tej szkoły. Na szczęście się udało.

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
Jak przyjmą do zzerówki to potem nie z automatu do 1 klasy?

Offline doksik86

• Chuck Norris
NIe z automatu. Wtedy wniosek i rejonizacja.

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris

Offline doksik86

• Chuck Norris
O przyjęcie do szkoły

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
Miśka możesz mi więcej napisać? Czy klasy 1-3 są osobne? Jak jedzenie i jak świetlica działa. Czy są jakieś zajęcia pozalekcyjne lub basen? Wiem, że jest fajny chór dla dzieci. Wczorajszy występ organizowała głównie Wasza szkoła.

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
doksik jesli czytam ze zrozumieniem, to córka chodzi do zerówki w szkole zgodnie z rejonizacją?
bo MARTKA pisze o odwrotnej sytuacji - chce dac syna do zerówki niezgodnie z rejonem i jesli się tam dostanie, to wcale nie jest powiedziane, ze bedzie tez tam mógł chodzić do pierwszej klasy - bo rekrutacja do szkół podstawowych jest swoją drogą i tu juz obowiązuje ścisła rejonizacja
marcella klasy 1-3 to osobne skrzydło, zreszta będa dni otwarte, to można sobie wtedy przyjść z dzieckiem i dokładnie obejrzeć, świetlica jest osobno dla pierwszej klasy, osobno dla 2-3, dziecko zabiera ze soba drugie sniadanie, na miejscu dostają mleko (za smakowe jakies tam grosze sie dopłaca), wykupujesz  obiady, co do nich zdania są podzielone, ale mojemu synowi smakują, często na deser są owoce, była akcja, ze przynosił też  warzywa w woreczku do jedzenia :) co do zajeć dodatkowych, to zalezy, o jakie pytasz, bo są tzw,  kółka zainteresowań, które prowadzą nauczyciele bezpłatnie np mój chodzi na dodatkowy angielski , jest min. komputerowe, reporterskie - naprawde sporo, pytanie, czym sie córka interesuje i czy wam podpasuje czasowo, z dodatkowych płatnych jest np rytmika, karate, klub taneczny rytmix, samego basenu szkoła niestety nie ma, ale my i tak  jeżdzimy już od dłuzszego czasu do wodnego królestwa, z czasem przeniesiemy się na olimpijski, więc  na tym mi az tak nie zależało,  aha już na wstępie mozesz wybrać tzw.klase profilowaną, tylko do niej sa badane predyspozycje dziecka, w tym roku była z innowacją angielskiego,sportowa i bodajże plastyczna

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
całkiem niezła oferta...

Offline doksik86

• Chuck Norris
Tak miska,  dokładnie tak to wygląda :-) ale nie ma to większego znaczenia- do zerówki zapisujesz gdzie chcesz, nam zależało akurat tutaj. Ale i tak później składa się wniosek do pierwszej klasy zgodnie z rejonizacja. Generalnie czynności te same bez względu na placówki wybrane po drodze.

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
To do 1 klasy musi isc do szkoły z rejonu? Nie może do innej?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
ja mam tylko nadzieję na jedno
że gimnazjum, liceum i studia wybiorą już sobie sami  ;D ;D

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Miska jakbym czytała o szkole mojego syna :) Dosłownie wsio tak samo :)

Offline doksik86

• Chuck Norris
Nie mam pewności, ale z tego co słyszałam możesz starać się o przyjęcie do szkoły spoza rejonu o ile zostanie tam jakiś wolne miejsce. U nas rok temu były 4 klasy pierwprzyjęli kogo nsze, a w tym roku już siedem. Pewnie już by nie przyjelnadprogramowo. Możesz soe starać, ale nie masz gwarancji.  W rejonie z kolei muszą Was przyjąć.

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
To dopiero po naborze mam iść pytać czy zostały miejsca?

Offline doksik86

• Chuck Norris
Składasz papiery i czekasz na decyzje. U nas są dwa różne wnioski: dla dzieci z i spoza rejonu. Pewnie składa się do 2-3 placówek,  bo w rejonowej musisz mieć pewność.

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
doksik chyba dalej sie nie rozumiemy - dla mnie ma to znaczenie, bo zapisywać dziecko na rok do zerówki, gdzie sie przyzwyczai do miejsca itp po to, by za rok znowu musiało zmieniać placówke ze względu na pierwszą klase jest delikatnie mówiąc bez sensu....MARTKA dzieci z rejonu mają zagwarantowane miejsce :) ale jak to w życiu, szczęście, układy, znajomosci - i dziecko chodzi gdzie chce :P
liliann tez tak myślę :) jeszcze dla mnie na duzy plus, ze po dwóch tygodniach zaprowadzania rano dziecka do szatni (skąd już odbiera je Pani na lekcje - lub do swietlicy) rodzic odprowadza tylko do drzwi wejściowych szkoły, potem juz dziecko samo, zeby nie robić niepotrzebnego zamieszania, jak ma sie jakąś sprawę na terenie szkoły trzeba się wpisac i bierze plakietkę "gośc szkoły " - czyli zadne podejrzane typy po szkole nie maja prawa sie kręcić  ;D
aha zeby nie bylo tak różowo jest jeden główny minus - za względu za rejon, jaki obejmuje szkoła, jest sporo klas pierwszych, więc siłą rzeczy obowiązuje u nas system zmianowy

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
To jest ta szkoła przy Lompy prawda? Fajnie to wygląda. Mała zameldowana jest u rodziców więc albo ta szkoła albo 18 jest jej rejonową szkołą. Muszę się dowiedzieć jak wygląda sprawa w 14. Bo to najbliższa dla nas szkoła i tutaj będzie najwięcej dzieci z jej osiedla co potem też jest ważne.. Wspólne wracanie do domu i takie tam.. Do 10 poleca nasza Pani dyrektor z przedszkola no i najwięcej dzieci z przedszkola tam idzie więc by znała już jakieś dzieci.. To też duży plus.. Ale minus dojeżdżanie.. Na 8 rano od siebie do przedszkola jadę 45 min takie korki.. Jak na 9 to już tylko 20 minut.. Oj mam dylemat i to spory...