Autor Wątek: ciasta na wesele  (Przeczytany 78056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline justyna85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8439
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.08.2009
Odp: jakie ciasta i ile???
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Kwietnia 2009, 11:38 »
ja tam sie nie bawie w jakies rozdawanie zwlaszcza ze sale mamy na caly tydzien wiec poprawiny moze sie przedluza :)
wiec wezme pod uwage tez to ze ciaasta nie schodza az tak na weselach ,wiec jakies symbolicznie oczywiscie beda ale to jeszcze wszystko jest do przemyslenia



caril
  • Gość
Odp: jakie ciasta i ile???
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Kwietnia 2009, 13:31 »
ja klucze od sali zdaję w środę rano, wiec też pewnie świętowanie się przedłuży :)

byłam na weselu kuzynki i połowa cioć była zdegustowana, że nikt nie dostał ciasta po poprawinach, więc nie będę się narażać ;)

Offline Miya

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09-07-2011
Odp: jakie ciasta i ile???
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Kwietnia 2009, 16:57 »
Mnie się podobają ciasteczka "na raz", dlatego zdecydujemy się prawdopodobnie na ofertę koktajlową Bliklego. :)

U nas też będą fontanny więc nie ma co szaleć z ilością słodyczy. :)

Offline ineeze

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 601
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest....
  • data ślubu: 2o.o6.2oo9[
Odp: jakie ciasta i ile???
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Kwietnia 2009, 13:53 »
W naszym przypadku ciasta i tort są w gestii właściciela lokalu, ale oczywiście jest to opcja dodatkowo płatna. Zdecydowaliśmy się na nią, ponieważ nie chcieliśmy tracić czasu na jeżdżenie po cukierniach i degustacje. W naszym lokalu potrawy są zmaczne, więc pewnie i z ciastami nie będzie problemu. Przy weselu na 80 osób, potrzebujemy 4 blachy ciast po 2 kg, czyli w sumie 8 kg ciasta. Z tego co mówiła właścicielka lokalu, niestety większość ciasta po weselu pozostaje na stołach, ponieważ wespół z dużą ilością potraw na weselu, taka ilość słodyczy jest nie do zjedzenia :(

Offline anekss
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Lutego 2012, 16:42 »
Dziewczyny,
ja już mężatka,ale piszę w imieniu siostry, która wkrótce wychodzi za mąż. 
A mianowicie, w wielu salach,które oglądaliśmy,powiedziano nam,że nie możemy wnieść wlasnego ciasta (bo sie boją że ktoś sie zatruje a potem będzie na salę) ani tortu,tylko musimy zamówić u nich. 
W niektórych salach ciasta nie wolno,a tort już tak. . . 
Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest.  Też macie takie problemy?

Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Lutego 2012, 17:29 »
Wszystko zależy od danego lokalu. W większości pozwalają ale są jak widać takie które mają podpisaną umowę z jakąś cukiernią i w ten sposób naganiają klientów . Można załatwić to w sposób inny choc nie zawsze szefostwo się zgodzi . Mianowicie podpiszcie umowę na lokal z jedzeniem ale bez ciasta jednak w umowie zawarta niech bedzie informacja,że ciasto pochodzi z własnego pieczenia lub cukierni takiej i takiej. Pieczatka cukierni itd. wtedy lokal ma podkładkę ,że w razie zatrucia jest czysty

Offline anekss
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Lutego 2012, 20:46 »
No tak,ale jak ktos sie zatruje to nie wie czy ciastem czy flaczkami na przyklad. . . . a goscie nie wiedza czy ciasto z sali czy przynoszone,no i suma sumarum bedzie na sale. . . Tak mi to tlumaczyli  ???

Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Lutego 2012, 20:54 »
Nie mam pojęcia jak to jest ale u nas taka zasada właśnie była. Miałam własne ciasta ale musiałam miec potwierdzenie skąd. Hmm....a ciasta które oferują sa dobre? Orientujesz sie? Możesz wybierac ? i jak cenowo wychodzi?

Offline doris_120189
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.09.2012
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Marca 2012, 12:52 »
Ja też podpisując w styczniu umowę z lokalem dowiedziałam się, że ze względu na "system HACCP" (ang.  Hazard Analysis and Critical Control Points - System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli ;) nie będę mogła przynieść swoich ciast na wesele.  Oczywiście mogę zamówić ciasta od nich, a jeśli chce z jakiejś cukierni to potrzebuje paragon, na którym wyraźnie będzie wymienione jakie cista, ile kilogramów/blach. . .  itp.  Właścicielka lokalu powiedziała nam, że kiedyś wystarczyło napisać oświadczenie, że ciasta pochodzą z wyrobów własnych i lokal nie ponosi odpowiedzialności za nie.

Offline Sayno91

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21 czerwca 2014
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #39 dnia: 7 Maja 2012, 17:03 »
Kwestia szefostwa. Niech nie mówią, ze obawiają się zatrucia bo nikt nie zamówi ciasta u niesprawdzonych cukierników/  kucharek. Moim zdaniem chodzi tylko i wyłącznie o zarobieniu na Młodej Parze. U mnie ciasta i tort są w cenie - właściciele mają od kilkudziesięciu lat cukiernię więc nawet nie pytałam - skoro w cenie to ok:) 
"Więc, gdy któregoś ranka znowu obudziłam się sama, zrozumiałam, że z różnych powodów wszyscy w końcu odejdą, a muzyka zostanie.  Do końca życia. " E. G

Offline NIUTA
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2012
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Maja 2012, 23:02 »
jako organizator wesel powiem tak  ;) :
 wszystko zależy od osoby decyzyjnej
oczywiście jest obawa przed np. salmonellą jednak pomimo współpracy z cukiernią zawsze zgadzałam się na własne ciasta w tym też tort jednak prosiłam o pisemne oświadczenie od PM iż dnia danego na daną imprezę ciasta są własnego wypieku bądz zakupione w  cukierni i ewentualnie dołączony paragon  :)

Offline anekss
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Maja 2012, 01:01 »
No,ok, ale Pani manager z ktora rozmawialismy,i nie wiem juz czy ma racje czy zrobila nam pranie mozgu, powiedziala wprost. Dobrze,ciasta z cukierni X, mamy wszystkie kwity,paragony,atest ale mimo wszystko ktos sie zatruje,to przeciez goscie nie wiedza ze ciasta sa skads tam i fama pojnie ze sie potruli na sali Y. No i troche racji w tym jest...nie?

Offline Sayno91

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21 czerwca 2014
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Maja 2012, 16:43 »
Nadal uważam, że z tymi atestami, zatruciem etc to trochę naciąganie.. Nikt kto przygotowuje wesele nie każe upiec ciasta u osoby niesprawdzonej. A poza tym bardzo często ciasta są pieczone przez gospodynie domowe i akurat za nie byłaby bardziej pewna niż za ciasta które dotarły z cukierni... W cukierniach klientów traktują tak samo - ciasto do wykonania i tyle, a jednak jesli powierzamy to zadanie osobom znajomym, zaufanym to nikt nie pozwoli sobie na fuszerkę.
"Więc, gdy któregoś ranka znowu obudziłam się sama, zrozumiałam, że z różnych powodów wszyscy w końcu odejdą, a muzyka zostanie.  Do końca życia. " E. G

Offline NIUTA
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2012
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Maja 2012, 18:47 »
również zgodzę się z tym iż jest to trochę naciągane jednak zawsze mamy odczucia że " nas to nie spotka..."
a w życiu różnie bywa i nie sądzę też iż osoba piekąca ciasta czy to cukiernik czy też gospodyni domowa chciałyby by wypieki komuś zaszkodziły więc po za kosztami i smakiem nie ma znaczenia kto piecze  ;)
co do Pani Manager trochę racji ma i ma prawo do takiego podejścia  8)

Offline SFA
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • data ślubu: 21.10.2012
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Czerwca 2012, 14:18 »
U nas było wręcz odwrotnie...ciasto i tort tylko we własnym zakresie. To chyba zależy tylko i wyłącznie od właściciela sali. Można zawsze spróbować się dogadać, a nóż zgodzą się na ciasta i tort we własnym zakresie.

Offline Wizawa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: BRAK
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Lipca 2012, 23:32 »
U nas też ciasto i tort we własnym zakresie był.  To zależy tylko i wyłączanie od właściciela sali.  Widać, że ten twój chce jeszcze za ciasta zarobić.  Bo wiadomo ciasta i tort to dodatkowe opłaty.  Spróbuj, a nóż da się przekonać do ciasta we własnym zakresie.

Offline polemika_schola

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.10.11r.
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #46 dnia: 2 Sierpnia 2012, 21:18 »
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... kase

a tak poważnie jeśli nie rzucili ceny z kosmosu to zamawiać ciasto od sali i pies ich drapał, ale na tort z sali już bym sie nie zgodziła bo zwykle nie ma dużej możliwości ingerencji w jego smak i wygląd

Offline Marita

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Kobieta
  • A jeśli nie Ty... to spłonę i nic nie powtórzy się
  • data ślubu: mam nadzieję, że już wkrótce
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #47 dnia: 2 Kwietnia 2013, 20:46 »
Ile ciasta zamówić na wesele 110-120 osób? Ile to może kosztować? chyba oswiejemy z tymi załatwieniami  ;D
" (...) Chroń to co masz. Gdy trzeba walcz i kochaj jak najmocniej."

Offline pan_w_garniturze
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 21/09/2013
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #48 dnia: 8 Kwietnia 2013, 08:34 »
U nas ciasto jest z domu weselnego, w cenie od talerzyka, ale zgodzili się, żeby dopiekli i donieśli też trochę swojego

Offline SlubNaCyprze_net
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Kwietnia 2013, 22:45 »
Ile ciasta zamówić na wesele 110-120 osób? Ile to może kosztować? chyba oswiejemy z tymi załatwieniami  ;D

Blachę ciasta liczy się na około 10 osób. U Was wypada 11-12 blach. Może nawet 10, ciasta aż tak dużo w czasie wesela nie schodzi. Najwięcej znika w czasie poprawin i do domów gości :)

Offline polemika_schola

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.10.11r.
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #50 dnia: 8 Maja 2013, 11:47 »
u nas było 0,6kg na pare lub singla, wiec wyszło tyle paczek ile zaproszeń + dla obsługi :)

Offline misia157
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.05.2014
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #51 dnia: 1 Października 2013, 21:28 »
U nas też ciasto i tort we własnym zakresie.
Orientujecię się. może ile cista potrzeba na 80 os + poprawiny ?

Offline hassi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.08.2011
Odp: jak to jest z tym ciastem??
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Stycznia 2014, 19:35 »
Bzdura z tymi ciastami. .  wiadomo ze musza zarobic na wszystkim, niewiadomo co lepsze, czy taki kit ze trzeba u nich bo sie boja zatrucia gosci, i brac czesto gesto ich ciasto tj biszkopt z budyniem i galaretka, czy płacic im dodatkowe pieniadze za mozliwosc wniesienia swojego ciasta. . 
My mielismy swoje wesele w Fenixie w Morzyczynie, i byłam pod tym wzgledem mega zadowolona, bo szefowie byli bardzo elastyczni, moglismy miec swoj alkohol, swoje ciasta nieodplatnie, ale jak jezdzilismy po salach to bylam przerazona, bo w jednej sali wlasciciel powiedzial ze nie maja wysokojakosciowych soków typu Hortex, Cappy tylko jakies Arrivy czy Gardeny które jada chemia, o pepsi czy tego typu napojach nie wspomne, wiec powiedzialam ze w takim razie przyjde ze swoim alkoholem, a Pan powiedzial (oprócz dodatkowej oplaty za wniesienie swoich napojów) czy chcemy wynajac ZASTAWE DO NAPOJÓW Z WERSJĄ Z USŁUGĄ CZY BEZ. .  Nie dziwcie sie ze nie zrozumiałam. .
ale 1.  opłata za wniesienie swoich soków itd, 2.  opłata za wynajecie dzbanków i szklanek do soków, 3.  usługa?
A pan powiedział ze tak, ze wtedy my sami musimy wlewac soki i MYĆ dzbanki itd. .  ręce mi opadły.
ROzumiem ze sale muszą zarabiac. .  dlatego nie nabierajcie sie na teksty o dodatkowa opłate, bo to jest po prostu chamskie zdzieranie z klienta i brak szacunku dla niego.  Takze zróbcie liste dyplomatycznych pytan w stylu co jest u Was dodatkowo płatne. .  Bo jak ja jezdziłam [o salach to 90% sal m dodatkowa oplate tzw "butelkową", ale sie wycwanili i zrobili tak z ciastami, napojami dodatkowym wystrojem (czyli musisz dopłacic jesli chcesz miec np ubrane krzesła a nie obdrapane drewniane bez pokrowców)
Ja po prostu z tych sal wychodziłam. . .

Offline kk001
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • data ślubu: 11.12.2017
Odp: ciasta na wesele
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Czerwca 2018, 23:30 »
Może i ciasta nie idą ale i tak muszą być dobre ! Ja na swoje wesele zamawiałam LINK USUNIETY Polecam jabłecznik-obłędny. Podczas dowozu żadne z łakoci nie ucierpiało
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2018, 04:39 wysłana przez ~Ania~ »

Offline kremik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Skąd:: Dąbrowa Górnicza
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: ciasta na wesele
« Odpowiedź #54 dnia: 9 Sierpnia 2018, 21:25 »
jak organizowałam wesele brata w sali Rozdroże w Lubinie, to ciasta były już w cenie , w menu . Ta ilość wystarczyła spokojnie , a i tak została. Uważam, wiec, że warto się zorientować czy w danym lokalu nie ma już słodkości w cenie ;)

Offline OriginalMiki
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: ciasta na wesele
« Odpowiedź #55 dnia: 6 Listopada 2018, 13:05 »
Mnie wydaje się, że na samym początku goście będą próbowali ciast jednak później gdy będą podawane dania to z pewnością nie. Proponowałabym coś słodkiego, aby uzupełnić cukier gdy pije się alkohol.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: ciasta na wesele
« Odpowiedź #56 dnia: 8 Listopada 2018, 13:27 »
to jak się pije alkohol trzeba uzupełniać cukier? hmm

Offline kk001
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • data ślubu: 11.12.2017
Odp: ciasta na wesele
« Odpowiedź #57 dnia: 9 Maja 2019, 21:37 »
Na wesele ciasta zamawiałam z cukierni online,
Wiadomo, przed weselem robiłam próbne zamówienie i wyszło naprawdę smakowicie. Polecam sernik i orzechowiec. Wystrzegałabym się ciast z bitą śmietaną jeśli ma być upał
« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2019, 13:03 wysłana przez zibi »

Offline Mariczka32
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • data ślubu: 26.12.2020
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Restauracja Rycerska
Odp: ciasta na wesele
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Maja 2019, 22:34 »
Online nie chcialam zamawiac bo to roznie bywa. W ogole mialam obawy wlasnie o ciasta i torta i nie mialam pojecia na co sie ostatecznie zdecydowac z naszych wrocławskich cukierni. Ostatecznie managerka Glamour zaproponowala degustacje ciast pieczonych przez nich w tym rowniez małą probke torta czekoladowego. Zrobili do degustacji w stylu black&white z ciemnej i białej czekolady. W zyciu nie probowalam czegos lepszego! Tak - to była prawdziwa przyjemnosc. Krem lekki, delikatny, czekolada - dalo sie wyczuc ze prawdziwa belgijska...Mega!