Autor Wątek: Pytanie o sprawy łóżkowe  (Przeczytany 9548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Pytanie o sprawy łóżkowe
« dnia: 23 Sierpnia 2006, 18:34 »
Dziś zapytam was przewrotnie: jaka jest wasza ulubiona pozycja łóżkowa? Mam na myśli- w jakiej pozycji najchętniej śpicie we dwoje. Ze strony durexa zaczerpnęłam taki opis:

1. pozycja "zen"
Propozycja dla kochanków, którzy chcą podkreślać swoją indywidualność w związku.
Partnerzy pozostający w długotrwałych związkach czasem chcieliby odzyskać nieco swobody i wytchnienia podczas snu. Gdy intymna więź między kochankami już okrzepnie, partnerzy w naturalny sposób znów zaczynają dbać o swoją prywatność. Niektórzy radzą sobie z tym kupując coraz większe łóżka, ale pozycja Zen to lepsze rozwiązanie - para zachowuje intymną bliskość stykając się pośladkami, a jednocześnie czuje się swobodnie i nie splata ze sobą w uściskach. „Dwie indywidualności - kompletne, lecz posiadające część wspólną. Pozycja Zen to kwintesencja współzależności”.



2."Nogi w objęciach"

Niektóre pary nie czują się swobodnie w nawiązywaniu bezpośredniego kontaktu fizycznego i potrzebują dojść do niego „niby przypadkiem” - w sposób niezaplanowany, np. jego palec u nogi dotknie Twojej stopy albo zarzucisz swoją nogę na jego. Chociaż taki przypadkowy kontakt może wskazywać na to, że Ty i Twoja partnerka/partner macie ambiwalentne podejście do pokazywania swoich uczuć albo w zamierzony sposób wstrzymujecie się przed tym, np. po kłótni. Niemniej jednak może to być również znak Waszego podejścia do związku, który zbudowany jest na zdrowym partnerstwie. „Zahaczone nogi” świadczą o zażyłości, błogości i śmiałości. Mimo, że pozycja ta wydaje się świadczyć o odizolowaniu partnerów, pary spędzające tak noc muszą mieć bardzo silne podstawy związku, gdyż podświadomie dążą do kontaktu.


3. Łyżeczka

Tyle bliskości i bezpieczeństwa jak „Łyżeczka”, nie zapewnia żadna inna pozycja - kolejna w „Pozycjach pod kołdrą”. Łyżeczka jest najczęściej praktykowaną pozycją do snu w trakcie pierwszych 5-ciu lat związku. Zazwyczaj to mężczyzna obejmuje ramionami kobietę. Jeżeli jednak to ona przyjmuje rolę osoby „obejmującej”, może to wskazywać, że jest więcej „dającym” partnerem albo on potrzebuje specjalnego wsparcia i opieki. Łyżeczka jest pozycją pół płodową, o dość erotycznym zabarwieniu, spowodowanym przysunięciem genitaliów do pośladków partnerki. Niemniej jednak, wielu uznaje ją po prostu za bardzo wygodny kokon, w którym można bezpiecznie przetrwać noc. Wiele par próbuje utrzymać tę pozycję przez większą część nocy, naśladując siebie nawzajem. Oznacza to, że kiedy jedna osoba odwraca się, druga automatycznie podąża za nią i „łyżeczka” przekładana jest na drugą stronę.


4. Kołyska zakochanych

 W tej pozycji kobieta jest bardziej trzymana niż tylko wspierana przez ramię partnera. W konsekwencji sprawia ona, że czujesz się jak odbiorca hojnego i wypełnionego miłością podarunku, w szczególności jeśli przechodzisz akurat przez ciężkie momenty w życiu. Jesteś wzięta pod skrzydła, obdarzona ciepłem i wsparciem.

Pomimo, że „Kołyska ukochanych” zapewnia kobiecie poczucie bezpieczeństwa, nie musicie koniecznie czekać na kryzys, aby ułożyć się tak do snu. Również niekoniecznie zawsze on musi spełniać rolę „opiekuna”. Tulenie go w swoich ramionach, kiedy rozmawiacie w nocy w łóżku, jest niezwykle intymnym sposobem na „połączenie” po dniu pełnym stresu. To również świetna pozycja do zaśnięcia, np. w trakcie oglądania telewizji - nieważne kto ma pilota.


5. Uścisk nowożeńców

„Uścisk nowożeńców” wśród innych postrzegana jest za najbardziej intymną. Takie ułożenie ciał obu partnerów występuje w początkowej fazie związku, kiedy to jeszcze targają nami niezwykle silne, miłosne uczucia.
Często również układamy się w niej do snu tuż po kochaniu się.
Niemniej jednak niektóre pary „z dłuższym stażem” powracają do tej pozycji w chwilach radosnych uniesień. Zdaniem psychoterapeutów takie ułożenie ciał podczas snu może również wskazywać, że partnerzy są od siebie za bardzo uzależnieni i że nie mogą nawet spać oddzielnie.
A jak jest w Twoim związku? Co robić, gdy parter/ka lubi się mocno przytulać we śnie, a Tobie zbytnio krępuje to ruchy? Pamiętaj, że tak, jak w innych kwestiach, wszystko można negocjować, również pozycje w jakich śpicie. Może przeczekaj w uścisku, aż druga połowa zaśnie, a następnie zmień pozycję na wygodniejszą?


6. Pozycja "dachówki"

Wiele par lubi tą pozycję, przedstawiającą układ sił w związku...
Jeden partner, zwykle mężczyzna, leży na plecach w “królewskiej” pozie odzwierciedlającej Jego silne ego i poczucie władzy. Kobieta również leży na plecach, ale trzyma głowę na Jego ramieniu, sugerując tym gestem swoją zależność i uległość. Patrząc na świat z perspektywy swojego Partnera ma pokrzepiające uczucie wspólnoty i bezpieczeństwa.

Wiele par lubi tą pozycję, ponieważ stwarza poczucie dużej zażyłości i zaufania. Partnerzy leżąc na plecach są całkowicie otwarci na dotykanie i pieszczoty.
Jeżeli nie lubicie spać na plecach, a chcielibyście spróbować tej pozycji, wypróbujcie układ „odwróconej dachówki”: Kobieta leży przodem do swojego Partnera, wtulając się w jego bok. Taka pozycja może być słodkim sygnałem, że jesteście całkowicie skoncentrowani na Partnerze, nawet we śnie.


7. Ścigająca łyżeczka

Czy musicie ganiać swojego partnera w łóżku?
Pozycje, w jakich leżycie we śnie mogą odzwierciedlać napięcia w Waszym związku. Gdy po kłótni partner odwraca się do Was plecami i odsuwa się na skraj łóżka, a Wy próbujecie zbliżyć się do niego i przytulić, wtedy układacie się w pozycji ścigającej łyżeczki.

Czasami powód ucieczki nie jest tak oczywisty - partner odsuwając się, może Was zapraszać do „pościgu”. Czy podejmiecie grę i zbliżycie się do niego? Osoba, która się odsuwa może być też zmęczona tym, że to ona zawsze inicjuje zbliżenia. Oddalając się na skraj łóżka chce Wam oddać inicjatywę i sprawdzić, czy z własnej woli rozpoczniecie łóżkowe podchody.


8. Pozycja "na raka"

Czy budząc się widzicie na poduszce stopy partnera...?

Czy któreś z Was śpi w dziwacznej pozie, niemal spada z łóżka i przez sen stara się uciec jak najdalej od partnera? A może budząc się widzicie na poduszce stopy kochanki, która przez sen ułożyła się w przeciwną stronę? Uważajcie  to może oznaczać niewypowiedzianą chęć wycofania się i zerwania związku. Takie sygnały powinny skłonić Was do rozmowy i odnalezienia źródła Waszych problemów.
Ale jeśli w ciągu dnia wszystko jest w porządku, kochacie się jak dawniej i jesteście szczęśliwi ; nie przesadzajcie z interpretowaniem swoich łóżkowych figur. Niektórzy po prostu śpią kreatywnie.

A jak wygląda Wasza łóżkowa twórczość? W jakich najdziwniejszych pozycjach się budziliście?



Tyle ze strony durexa, ale może to będzie początkiej jakiejś zabawnej dyskusji. Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie.

Ze swego doświadczenia dodam, że na początku fajnie nam się spało na jednoosobowym tapczaniku. Fakt, że to było "parę kilo temu", ale jakos nie przeszkadzało gorąco drugiej osoby, drętwiejące ręce, tyłek zjeżdżający z tapczanu. Potem "dorobiliśmy się" dwuosobowego łóżka i spaliśmy pod jedną kołdrą. Po dwóch latach doszła druga kołdra, a z nią pełna niezależność ;) Ponoć następnym etapem są osobne łóżka, a nawet osobne sypialnie. Mam nadzieję, że u nas do tego nie dojdzie  :mrgreen: Ale muszę przyznać, że lubię mieć duzo miejsca dla siebie, własną kołdrę, trzy jaśki, które na zmianę ugniatam.

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpnia 2006, 18:44 »
Nie mamy jednej swojej pozycji..śpimy jak nam wygodnie w danym momencie, ale z wymienionych wyżej pozyci, preferujemy szczególnie 1,3 i 4 :D

Cytat: "groszek"
doszła druga kołdra

my też mamy swoje kołderki, a właściwie Grześ ma dwie... Wieczorkiem lezymy pod jedną, zasypiamy pod dwoma, a w nocy Grzesiu luibi kołódrę zgnieść i w efekcie spi odkryty, więc pozyczam mu kawałka swojej kołdry :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline anetka161
  • 16.06.2007-nasz wspaniały dzień
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1657
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpnia 2006, 18:54 »
My również najczęściej śpimy w tych pozycjach 1,3 i 4 :) .Moja ulubiona jak zsypiamy to  łyżeczka,a miśka kołyska zakochanych.Natomiast najczęściej budzimy się w pozycji zan :)

Offline Agnieszka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3075
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.08.2005
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpnia 2006, 19:04 »
U nas pozycja 1,2,4,7, ale najlepiej nam się śpi w pozycjach 1 i 2....


Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama..

Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpnia 2006, 19:38 »
u nas 1 3 7 najczęściej 3 fajny temat

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpnia 2006, 19:49 »
no zdecydowanie 1 :-)

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpnia 2006, 20:45 »
U nas najczęściej 3 lub 7 - on wtulony we mnie lub ja w niego  :D
Pozycja nr 4 też nam się zdarza ale Tomek wtedy, po pewnym czasie, zaczyna chrapać hi hi ...
Nie wyobrażam sobie natomiast aby zasnąć w pozycji nr 5 czyli "uścisku nowożeńców" - jak tam da się oddychać?  :roll:

Offline narzeczona

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpnia 2006, 20:47 »
3i4  :)

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sierpnia 2006, 08:33 »
1,2,3...7 ojejku, to zależy-czasem tak się wiercimy, że trudno to nazwać pozycją... :mrgreen: ale rano zwykle budzimy się w/w. Kołdrę mamy jedną, za to o wymiarach 220/200 więc się nie szarpiemy :lol:


Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sierpnia 2006, 09:27 »
Najczęściej układamy sie do snu w pozycji "kołyska zakochanych" i cos tam sobie jeszcze szepczemy, ale jak zaczynają nam się bardzo mocno oczy kleić to dajemy sobie buziaka i każde z nas układa się po swojemu. Ale mam czasem tak, że chociaż jednym palcem muszę go dotykać, czasem cała ręką. Jakoś bliżej się wtedy czuję i bezpieczniej. Ale najczęściej lubię spać całkiem sama, tzn. cała kołdra moja i poduszka moja.

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sierpnia 2006, 10:29 »
MY najczesciej spimy w pozycjach : 1,3,4,6,7 ale czasem nie mozemy zasnac i sie kręcimy.



Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sierpnia 2006, 10:43 »
My porostu padamy na wyrko i zasypiamy, ja na boczku, małz na brzuchu co do pozycji w trakcie snu to nie mam zielonego pojecia :roll:  ale chyba musimy sie niezle wiercic bo rano jak wstajemy to łózko wyglada jakby tajfun po nim przeszedł :wink:  a co do kwestii kołderki to nie probroblemu bo kazdy ma swoją dostosowana do swoich wymiarów :wink:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline aneta_81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3666
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa, spełniona..
  • data ślubu: 22.07.2006
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sierpnia 2006, 11:02 »
Oj pozycja nr 3 to moja ulubiona, ja lubie spac na boku... to moj mężus tak slodko sie we mnie wtula. A ja czesto wierce sie i wierce... az zasypiam ze zmęczenia!
 :wink:

Offline kami
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 252
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpnia 2006, 11:09 »
U mnie napewno pozycja 3 - wtedy jest tak bardzo bezpiecznie i miło (szczególnie podczas burzy) a także 4 - wtedy jestem bardzo spokojna
....Ten Pan i ta Pani są na siebie skazani.....

Offline Lilkuś

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1447
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Sierpnia 2006, 14:26 »
zdecydowanie pozycja nr 3 - łyżeczki

Cytat: "kami"
wtedy jest tak bardzo bezpiecznie i miło

o tak, tak :):):):) :serce:

zdarza nam sie też 2, 6 i 7 :) sporadyczne przypadki ale i tak najczęściej budzimy sie w 1 :)

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Sierpnia 2006, 20:17 »
U nas to zwykle 1, 3 i 7 :) Ale różnie to jest więc wszystkie pozycje są możliwe :)

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sierpnia 2006, 20:35 »
A Moj Sebastian najbardziej wielbia 3 pozycje wtedy zawsze mowi ze od mojego ciepła robi mu sie gorąco na brzuszku i odrazu zasypia :)  :serce:



Offline atka83

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #17 dnia: 4 Października 2006, 14:44 »
My lubimy pozycje klasyczną,na boczek oraaazzz 69  :mrgreen:

Offline Gosia-oosta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3322
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #18 dnia: 4 Października 2006, 14:48 »
my najczęściej 4 lub 1


Offline goni@
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.09.2006
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #19 dnia: 4 Października 2006, 14:52 »
Nasze,a właściwie to moje ulubione to :

**********************************************************************
Czemu życie rani..czemu nie może być normalnie...

Offline atka83

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #20 dnia: 4 Października 2006, 19:00 »
goni@, my też tak samo lubimy spać. :D

O losie,nie wiem jak czytałam ten wątek,że wyżej napisałam co innego :wstydze:

Offline s.aga

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1780
  • Płeć: Kobieta
  • Życie jest piękne, gdy patrzysz na nie pięknie
  • data ślubu: 16.10.2004
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #21 dnia: 4 Października 2006, 22:26 »
goni@ u mnie jest podobnie, z tym że ja tak chyba tylko zasypiam. bo jak to mój mąż określił, wiercę się tak, że czasami sam się zastanawia czy na poduszce w tej chwili to moja głowa czy juz nogi :) a w tym wszystkim najlepsze jest to, że ja nie wiem jak to się dzieje ;)

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #22 dnia: 5 Października 2006, 08:24 »
A my zasypiamy w pozycji: 3, 4 albo 7.... ale w nocy zawsze odwracamy się tyłkami do siebie :P :P

Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #23 dnia: 5 Października 2006, 10:33 »
My pozycje 3 i 5, ale tak jak w przypadku Dziubaska czasem w nocy kończy sie to tyłeczkami do siebie :)



Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #24 dnia: 5 Października 2006, 11:46 »
A my zawsze w ten sam sposob. Ja tule sie do Misia plecow :D Nad ranem Mis tuli sie do moich plecow :D Ja juz inaczej nie potrafie zasnac niz tulac sie do niego :roll:
Czyli najpierw 4, pozniej 7 a nad ranem 3 :D


Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #25 dnia: 5 Października 2006, 12:05 »
atka83 hahahaha :D ale wpadłaś... dobre dobre... a przy 69 nie masz kłopotu z koncentracją na sobie bądź partnerze?  :lol:

Offline atka83

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #26 dnia: 5 Października 2006, 21:45 »
Cytat: "groszek"
atka83 hahahaha  ale wpadłaś... dobre dobre... a przy 69 nie masz kłopotu z koncentracją na sobie bądź partnerze?
Głodnemu chleb na myśli hehe Nie,nie mam takich problemów.  :D

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #27 dnia: 5 Października 2006, 22:50 »
wszystkie niestandardowe....i coraz to nowe ciekawsze wychodzą...niektórzy mają do tego talent....
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline atka83

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #28 dnia: 6 Października 2006, 15:05 »
Cytat: "martini"
Atka, ale mnie rozbawilas
 :mrgreen: To chyba dlatego,że narzeczonego nie widziałam 2 tygodnie.  :|

a.katarzyna
  • Gość
Pytanie o sprawy łóżkowe
« Odpowiedź #29 dnia: 6 Października 2006, 19:52 »
my wybieramy 1 i 3 :twisted: