Autor Wątek: All for love :)  (Przeczytany 3005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elzu

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
All for love :)
« dnia: 8 Sierpnia 2006, 16:51 »
Z kazda chwila, coraz wiekszymi krokami.. zbliza sie nasz (moj i mojego Damianka) dzien slubu :) zostal jeszcze jeden miesiac i 15 dni.

Nasz slub odbedzie sie 23 wrzesnia 2006 o godz. 16 w kosciele p.w. św. Antoniego w Nowej Soli

Nasze przygotowania, na chwile dzisiejsza utknely w martwym punkcie, a to tylko dlatego, ze jestesmy w Manchesterze, a nasz slub bedzie w Polsce, a nie wszystko da sie zalatwic na odleglosc.

Nasza lista spraw do zalatwienia i juz zalatwionych wyglada mniejwiecej tak:

Suknia Slubna - zamowiona, szyje sie
Welon - juz czeka, pozyczam go od siostry, ktora brala slub rok temu
ubranie na poprawiny - jeszcze nie mam zielonego pojecia co ubiore
Plaszcz / Bolerko - wybralam sobie plaszyk, ale pani krawcowa ma go dla mnie wycenic, jesli wyjdzie za drogo, to bedzie bolerko
Bizuteria - jeszcze nie ma, narazie wiem tylko, ze chce miec delikatny diadem
Buty - nie ma
Bielizna - nie ma

Fryzjer - bylam na probnej fryzurze (irokezik), ale okazala sie niewypalem teraz juz sama nie wiem jaka chce.. fryzjerke pomoga mi znalezc kolezanki u mnie w miescie, ale o pomoc w wyborze fryzurki prosze was (pozniej wkleje swoja fotke)
Makijaz / Wizazystka - pani kosmetyczka juz wybrana, po dwoch probnych makijazach juz mniej wiecej wiem czego chce :)
Paznokcie - zrobi mi kuzynka, mysle ze zwykly francuski..
Solarium - jeszcze nie bylam, a opalona nie jestem wcale.. nie wiem kiedy powinnam zaczac chodzic i na ile minut.. prosze o rady

Garnitur - nie ma
Koszula - nie ma
Musznik - nie ma
Obuwie meskie - nie ma

Jak widac nie mamy jeszcze nic ze stroju pana mlodego, bedac w Polsce pytalismy w naszych lokalnych sklepach, czy 2 tygodnie przed slubem wystarcza na uszycie, lub ewentualnie poprawke gotowego garnituru, powiedziano nam, ze bez problemu, wiec moj kochany odlozyl to na pozniej.

Obraczki - jeszcze nie ma, rozgladalismy sie za nimi tutaj w Anglii, ale ceny sa przerazajace, wiec zostalo nam zamowic w Polsce, narazie wiemy tylko, ze chcemy z bialego zlota (ewentualnie mieszane).
Zespol muzyczny - zamowiony, trzeba tylko obgadac szczegoly
Fotograf, Kamerzysta - zamowiony, takze trzeba jeszcze obgadac szczegoly
Organista (skrzypaczki, flecistki itp.) - organista bedzie ten co zwykle gra w naszym kosciele, moja mama jest w trakcie "zalatwiania" skrzypaczki

Kosciol - protokol podpisany, nauki koscielne zrobione, przed nami jeszcze spowiedz i nauki w poradni (prowadzi je moja ciocia wiec ma dla nas dosyc elastyczny terminaz)
Urzad - zalatwione (to co sie dalo przed slubem),

Zapowiedzi - zaniesione do mojej parafi - juz wisza :)

Nauka Tańca - piosenka na pierwszy taniec wybrana (irena santor  & jerzy polomski - zakochani), znalazlam juz tez szkole tanca, dowiedzialam sie szczegolow, zostalo tylko umowic sie na lekcje.. i troche pocwiczyc :)

Wiązanka slubna i kwiatek do butonierki - wiem tylko, ze chce miec niebieskie kwiaty, podobaja mi sie wiazanki w ksztalcie kulki, ale dokladnie jaka chce jeszcze nie wiem.. i tutaj tez licze na wasza pomoc

Tort - bedzie przygotowany przez nasze kuchary :), smaku nie wybieralismy, zdajemy sie na polecony przez pania ktora organizuje nasze przyjecie, zdecydowalam jedynie jak ma wygladac z zewnatrz.
Figurka na tort - juz kupiona czeka :)

Auto - nasz swiadek zaoferowal sie ze nam pozyczy auto, dekoracja juz wybrana, trzeba ja tylko kupic

Dekoracja sali weselnej - bedzie robiona samodzielnie (przy pomocy znajomych rodziny i ochotnikow), zdecydowalismy sie na kolory granat, pomarancz i jasniejszy niebieski, glownie fizelina i balony :), szczegoly napisze wam innym razem

Dekoracja mieszkania - moi rodzice mieszkaja w domku jednorodzinnym wiec mysle ze ustroimy troszke nasz plot i wejscie do domu, mam nadzieje, ze miejscem w ktorym bedzie blogoslawienstwo zajma sie rodzice :)

Dekoracja kosciola - tutaj mamy problem.. profesjonalna jest strasznie droga.. na swoja mojglabym miec jakies pomysly.. ale przed nami i po nas beda tez sluby (mam na mysli tego samego dnia) i wlasciwie dobrze byloby dogadac sie z tymi pozostalymi parami.. ale narazie nie mam do nich zadnego kontaktu, mam nadzieje, ze jak moja mama zaniesie nasze zapowiedzi to ksiadz bedzie juz mial do nich chociaz nr tel.

No i jesli chodzi o wesele to najwazniejsze:

Sala - zamowiona na dwa dni tzn wesele i poprawiny, menu i wiekszosc szczegolow juz ustalone
Alkohol i napoje - jeszcze nie kupione, ciagle nie wiemy ile czego..

Zaproszenia, podziekowania, winietki - zaproszenia juz rozeslane (robilismy je wlasnorecznie), podziekowania i winietki w fazie wymyslania :)

Etykiety na alkohol, naklejki na ciasto - zastanawiamy sie czy w ogole robic.. moze zamiast etykiet na alkohol beda tylko kokardki..

Prezenty dla rodzicow - w fazie wymyslania, narazie mamy plan kupic kwiaty.. ale moze jeszcze wymyslimy cos bardziej oryginalnego.


To na tyle :), jak widzicie sporo juz mamy.. ale duzo jeszcze trzeba zrobic. Do Polski przyjedziemy 2 tygodnie przed slubem, wiec pojejrzewam, ze nie znajde w tym czasie chwili na odpoczynek.. podobnie bylo kiedy przyjechalismy w czerwcu :), ale ciesze sie pomimo wszystko i pocieszam sie ze nie ma rzeczy niemozliwych :)



Narazie musze leciec.. bo mam do zrobienia schabowe heh :), ale moze juz jutro zarzuce was fotkami - na to pewnie czekacie, co? :)

Mam nadzieje, ze bedziecie mi towarzyszyc w moim odliczaniu i pomozecie jak bedzie taka potrzeba :)


Pozdrawiam cieplutko.

Offline anetka161
  • 16.06.2007-nasz wspaniały dzień
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1657
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
All for love :)
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Sierpnia 2006, 17:00 »
Będziemy towarzyszyć twojemu odliczaniu i pomożemy jeśli zajdzie taka potrzeba :D .Powodzenia  w ostatkach będę trzymała kciuki :P

Offline a_karbo

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • data ślubu: 26.08.2006
All for love :)
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Sierpnia 2006, 17:22 »
ja również witam - sama niedawno dołączyłam do e-forumkowej społeczności, więc będę Cię wspierać duchowo  :wink:
czekamy na fotki i opis zamówionych rzeczy  :D
Anusia Karbusia :>


zapraszam do mojej relacji ze ślubu 26 sierpnia 2006 :)
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=111590#111590

Offline gosia_kwiecień

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2044
All for love :)
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Sierpnia 2006, 17:23 »
witam serdecznie, co prawda, nie zaglądałam dawno na nowe wątki, kibicuję forumkom, które były już na forum, kiedy, ja miałam swoje przygotowania, ale Twój tytuł skusił mnie na maxa, bo jesli to piosenka B.Adamsa, Stinga i R. Stewarta, to jest top jedna z moich ulubionych ;)
Co do pytań:
ja na solarium zaczęłam chodzić na półtrora misiąca przed slubem raz w tygodniu, pierwszy raz 3 min, drugi 5 min, trzecie 5 min, a juz później 10 min a w tygodniu przed slubem były 2 solaria po 10 min. Myslę, ze specjalnie spalona nie byłam, nawet może ciut przy mało, miałam taką lekko ozłocną skorę, ale ja się bałam, bo mam skłonność do plam. |Mozesz sobie zobaczyć w wątku gratulacje, pewnie gdzieś baaaaaaardzo nisko na dole, bo to już ponad 3 mis temu było. Polecam Ci tez mój bukiecik, bo ja tez miałam kulę i wszytscy się zachwycali, bukiet byl niezwykle oryginalny, a przy tym elegancki.
Jesli ślub bierzezsz w Polsce, to znajdź w swojej okolicy wypożyczanię dekoracji slubnych, my za swoją zapłacilismy 118 zł chyba, a były przyozdobione 12 ławek, klęcznik, fotele dla nas i świadków oraz świeczniki ze stroikami. Wyglaładło to super, a na filmie rewelacja:)
czekamy na zdjęcia, szczególnie zaproszeń i winietek oraz sukni :)



gosia_kwiecień życzy miłego dnia :)

Offline sweetcoffee

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 451
All for love :)
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Sierpnia 2006, 20:55 »
witam kolejną przyszłą pannę młodą
będę z przyjemnością śledziła Twoją seteczkę

Offline agaaaa81

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 140
All for love :)
« Odpowiedź #5 dnia: 9 Sierpnia 2006, 09:18 »
Hej Elzu!!!
Gosia dobrze napisała (chodzi mi o solarium), że trzeba zacząć od krótkich sesji. Ja już mam kilka za sobą, jestem na etapie 10 min. Ale to dlatego, że teraz w sobotę mam wesele przyjaciólki. Jak teraz zaczniesz chodzić to spokojnie wystarczy.

Kościól dekorować będzie mi znajoma, także jestem pewna, że wszytsko wyjdzie super. Będę miała jeden wazon przed ołtarzem, dwa obok naszych klęczników albo krzeseł, jeszcze to musimy dogadać. Na ławkach będą białe kokardki a obok ławek, od ołtarza idąc, pięć po jednej i pięć po drugiej stronie wysokich wazonów z kwiatami. Wiązankę będę miała z bordowych prawdopodobnie różyczek i będzie z niej zwisał szafran, czy coś takiego, nawet nie wiem jak to się nazywa
Pozdrawiam!!!

Offline Elzu

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
All for love :)
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Sierpnia 2006, 16:34 »
anetka161, martini, a_karbo, gosia_kwiecień, sweetcoffee i agaaaa81 witam was bardzo cieplutko i dziekuje, ze mnie odwiedzilyscie :) nie spodziewalam sie tak licznego powitania, ale oczywiscie zaskoczylo mnie to pozytywnie :)

martini, to fajnie, ze nie jestem sama :) z jednej strony zalatwianie wszystko na odleglosc jest naprawde niewygodne i meczace, ale jak przyjade juz do Polski i naraz zalatwiam tak duzo spraw to tak jakos bardziej czuje te przygotowania :) najwazniejsze jest dla mnie, zeby zostac zonka mojego kochanego.. jakis jakis szczegol bedzie inny, albo cos nawet nie wyjdzie, to bedzie tylko co powspominac :)

A skad dokladnie jestes Marto (jesli mozna wiedziec)?

Same drukowanie winietek i podziekowan zostawie na koniec, ale chce zaczac je projektowac juz niedlugo, bo tutaj i tak nie mam nic do roboty, a pozniej bede miala juz z glowy.. podobnie zrobilam z zaproszeniami, zaprojektowalam je w Anglii, opracowalam na komputerze, a w Polsce kupilam papiery, wydrukowalam i przy pomocy przyjaciolki to wszystko zlozylam w calosc (wklejam fotki).

Jak widac zaproszenia mialy dwie kartki w srodku (papier wizytowkowy), na pierwszej byla tresc zaproszenia, a na drugiej informacja o weselu i prosba o potwierdzenie przybycia.
Okladki zrobilam z papieru czerpanego, a spod z kartonika gladkiego :)






Jak sie wam podobaja?

a_karbo, uwazaj bo jak sie wciagniesz w forum to oderwac sie nie bedziesz mogla :) to bardzo uzalezniajaca sprawa heh :)

gosia_kwiecień, ja osobiscie uwielbiam Briana Adamsa :) a "All for love" to jedna z moich ulubionych piosenek :)

Dzieki za rady co do solarium, wychodzi na to, ze najwyzszy czas, zeby zaczac na nie chodzic.. a jakie stosujecie kosmetyki na sztuczne opalanie?

gosia_kwiecień, nie moge znalezc watka, w ktorym jest zdjecie Twojej wiazanki.. moze wkleisz mi linka? :) Bo po tym jak ja pochwalilas to jestem bardzo ciekawa :)

agaaaa81, tez myslalam o kokardkach do kosciola, w jednej kwiaciarni ogladalam propozycje na wystroj, to najladniejsze, ale zarazem najdrozsze byly zywe kwiaty.. mam nadzieje, ze te pary, ktore maja slub w "naszym" dniu beda dosyc ugodowe i razem cos fajnego wymyslimy :) a bedzie u was czerwony dywan przez kosciol?

Na koniec wklejam wam fotke sukni, ktora zamowilam i wlasnie sie szyje (odbiore ja dopiero jak bede w Polsce, czyli za miesiac).

Na pierwszym zdjeciu jest plaszczyk, ktory pani krawcowa ma mi wycenic, na drugim MOJA SUKIENKA :), a na trzecim welon.

Na zdjeciu suknia jest ecri (podobno, tak mi powiedziala pani krawcowa..), moja bedzie biala :)



Czekam na wasze pomysly co do dodatkow, tzn butki (nie wysokie), bizuteria (tylko nie zlota), kwiatki.. fryzurka i wszystko co wam wpadnie do glowy..

A na sam koniec chcialam sie pochwalic swoim zareczynowym pierscionkiem (ktory nosze od poltora tygodnia) :)


Offline Ecia

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1128
All for love :)
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Sierpnia 2006, 23:19 »
Elzu ten płaszczyk już widziałam, jak szukałam sukni używanej do kupienia i bardzo mi sie podobał :) Szczególnie ten kołnierz :mrgreen: Sukienka piękna, a welon to już w ogóle jak z moich marzeń :)

Biżuteria... Wydaje mi się, że pasowałby jakiś delikatny łańcuszek na szyję, nawet bez żadnej zawieszki i jakieś niewielkie, ale zwisające kolczyki :)


Offline gosia_kwiecień

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2044
All for love :)
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sierpnia 2006, 09:56 »
Elzu, watek jest ale na dole i to bardzo niziutko niestety, ale cóż takie życie ;)
Przesyłam Ci też linka, od razu na zdjęcia i później były systematycznie wklejane do końca wątku i chyba tam najlepiej jest pokazany bukiet w kościele właśnie

https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=2926&postdays=0&postorder=asc&start=75

Zaproszonka przecudne, śliczne, BAAAAAAAAAAAAAAAARDZO !!!!!!!!!!!
suknia przepiękna, wspaniałą, płaszczyk również :)
a pierscionek porywający, gratuluję :) :serce: !!!!!

Ja używałąm balsamu kakaowego ZIAJA, jak dla mnie ślicznie pachnie, super odżywaia i ponoć wzmacnia opaleniznę, jest świetny



gosia_kwiecień życzy miłego dnia :)

Offline a_karbo

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • data ślubu: 26.08.2006
All for love :)
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sierpnia 2006, 10:44 »
sukienka "księżniczkowa", płaszczyk bajeczny - wszystko takie śliczne  :lol: mamy dokładnie taki sam gust (chociaż u mnie będzie troszkę inaczej bo sukienka ecru i płaszczyka nie będzie  :lol:
Anusia Karbusia :>


zapraszam do mojej relacji ze ślubu 26 sierpnia 2006 :)
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=111590#111590

Offline a_karbo

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • data ślubu: 26.08.2006
All for love :)
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sierpnia 2006, 10:45 »
i oczywiście pierścionek także jak z bajki... chyba też podobny do mojego hihi  8)
Anusia Karbusia :>


zapraszam do mojej relacji ze ślubu 26 sierpnia 2006 :)
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=111590#111590

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
All for love :)
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Sierpnia 2006, 16:52 »
Elzu, witaj w odliczankach :) Będę Ci kibicować :) Masz ślub 2 tygodnie przede mną :) Zaproszenia PRZEPIĘKNE, suknia NIESAMOWITA i pierścionek śliczny :) Wszystko BARDZO mi się podoba :) Buziaki

Offline agaaaa81

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 140
All for love :)
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Sierpnia 2006, 21:42 »
Czerwony dywan? Nawet nie wiem. Musze się zapytać. Kwiatów do kościoła jeszcze nie wybrałam. Bierzemy slub o 17, przed nami nie było żadnej pary, wiem że jest jedna po nas, więc nie będzie problemu. A nawet jeśli by był ktoś przed nami to i tak my sami będziemy dekorować kościół.
Gratuluję zaproszeń no i oczywiście sukienki. Jest prześliczna, podobna do mojej  :wink:

Offline goni@
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.09.2006
All for love :)
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Sierpnia 2006, 07:45 »
Elzu sukienka,pierścionek cudne...
I bardzo fajne zaproszenia...Hmm ja byłam zbyt leniwa i zamówiłam gotowce... :?

Cytat: "Elzu"
Obraczki - jeszcze nie ma, rozgladalismy sie za nimi tutaj w Anglii, ale ceny sa przerazajace, wiec zostalo nam zamowic w Polsce

Nie wiem jak jest u innych jubilerów ale my załatwialiśmy u "Kruka" i trzeba czekać 21 dni roboczych,ale spokojnie zdążycie na pewno ze wszystkim..
Pozdrawiam i będę z Tobą myślami podczas ślubu  :wink:
**********************************************************************
Czemu życie rani..czemu nie może być normalnie...

Offline sweetcoffee

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 451
All for love :)
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sierpnia 2006, 16:14 »
zaproszenia są śliczne  :mrgreen:
suknia też piękna ciekawe jak z tą pogodą bedzie we wrześniu
piescionek cudny czy on jest z białego złota?

Offline narzeczona

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
All for love :)
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Sierpnia 2006, 17:38 »
Plaszczyk jest rewelacyjny,jestem pelna podziwu:)

Offline agaaaa81

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 140
All for love :)
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Sierpnia 2006, 21:49 »
Hej Elzu, czyżbyś o nas zapomniała? My czekamy z niecierpliwością na dalsze Twoje relacje z przygotowywań!!! Odezwij się do nas  :id_juz:

Offline Elzu

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
All for love :)
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Sierpnia 2006, 22:47 »
Przepraszam bardzo za to zaniedbanie, ostatnio nie moge znalezc chwilki wolnego, dzisiaj juz za pozno bo wlasnie sie szykuje do spania (pobudka do pracy kolo 6 rano niestety), ale jutro postaram sie nadrobic zaleglosci! :)

Tym ktorzy przeczytaja to jeszcze dzisiaj.. milych snow zycze :)

Offline anetka161
  • 16.06.2007-nasz wspaniały dzień
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1657
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
All for love :)
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Sierpnia 2006, 14:45 »
Elzu ten płaszczyk jest śliczny bardzo mi się podoba.Czekamy na dalsze relacje :P

Offline Elzu

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
All for love :)
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Sierpnia 2006, 12:47 »
Czesc Kochane, wrocilam! :) Tzn znalazlam w koncu wolna chwile, zeby cos tutaj napisac :)

Wielkie dzieki za wasze odwiedzinki i cierpliwe czekanie!

Cytat: "Ecia"
Elzu ten płaszczyk już widziałam, jak szukałam sukni używanej do kupienia i bardzo mi sie podobał :) Szczególnie ten kołnierz :mrgreen: Sukienka piękna, a welon to już w ogóle jak z moich marzeń :)

Biżuteria... Wydaje mi się, że pasowałby jakiś delikatny łańcuszek na szyję, nawet bez żadnej zawieszki i jakieś niewielkie, ale zwisające kolczyki :)


Ja tez wlasnie znalazlam fotke tego plaszczyka porzegladajac uzywane suknie, bardzo mi sie spodobal i dlatego poprosilam krawcowa o uszycie takiego, tylko jeszcze nadal nie wiem ile bedzie kosztowal, bo jesli cena bedzie za wysoka, zdecyduje sie na bolerko, z podobnym kolnierzykiem.

Co do bizuterii, to mysle o czyms srebrnym, bo nie lubie zlota, a nasze obraczki pewnie beda z bialego zlota.. (jeszcze nie wybralismy).

Cytat: "gosia_kwiecień"
Elzu, watek jest ale na dole


Dziekuje za linka, rzeczywiscie mialas sliczny bukiet Gosiu - taki nietypowy, z jakich on wlasciwie byl kwiatkow? Przy okazji przejrzalam sobie caly watek, bardzo podoba mi sie Twoja suknia i wasze zdjecia, mieliscie naprawdde profesjonalnego fotografa.

Cytat: "gosia_kwiecień"


Zaproszonka przecudne, śliczne, BAAAAAAAAAAAAAAAARDZO !!!!!!!!!!!
suknia przepiękna, wspaniałą, płaszczyk również :)
a pierscionek porywający, gratuluję :) :serce: !!!!!

Ja używałąm balsamu kakaowego ZIAJA


Bardzo dziekuje :) ciesze sie ze zaproszenia sie podobaja, szczegolnie, ze wlozylam w nie duzo pracy :D
Czy ZIAJA, to Polska firma? Bo jesli tak to bede musiala znalezc sobie cos jakis podobny odpowiednik tutaj.. albo kupie dopiero po 10 wrzesnia jak bede w Polsce :)

a_karbo skoro mowisz, ze mamy taki podobny gust.. to zaraz zajrze do Twojego odliczanka ;) az jestem ciakawa jaka wybralas sukienke :) a do Twojego slubu juz naprawde blisko.. yhh.. zawsze sie rozczulam jak mysle o tych, ktorych ten jedyny dzien jest juz tuz tuz..

Cytat: "anulka33"
Elzu, witaj w odliczankach :) Będę Ci kibicować :) Masz ślub 2 tygodnie przede mną :) Zaproszenia PRZEPIĘKNE, suknia NIESAMOWITA i pierścionek śliczny :) Wszystko BARDZO mi się podoba :) Buziaki


Slicznie dziekuje za wsparcie i wszelkie komplementy :) Postaram sie zajrzec tez do Ciebie. Bardzo lubie zdanie, ktore masz w swoim podpisie..

Cytat: "agaaaa81"
Czerwony dywan?
 (...)
Gratuluję zaproszeń no i oczywiście sukienki. Jest prześliczna, podobna do mojej  :wink:


Widzialam na niektorych slubnych zdjeciach, ze czasami w kosciele albo przy wejsciu na sale jest czerwony dywan, ale tez nie mam pojecia czy w naszym kosciolku, maja taki :), byloby milo jakby mieli.. bo wygladaloby bardzo uroczyscie :)
Rzeczywiscie jest moja suknia podobna do twojej :)

Cytat: "goni@"
Elzu sukienka,pierścionek cudne...
I bardzo fajne zaproszenia...Hmm ja byłam zbyt leniwa i zamówiłam gotowce... :?
(...)
 u "Kruka" i trzeba czekać 21 dni roboczych,ale spokojnie zdążycie na pewno ze wszystkim..


Bardzo dziekuje za mile slowa :), sama tez mialam zamiar zamowic gotowe zaproszenia, ale zadne mi sie nie podobaly.. jak w koncu znalazlam kilka ladnych wzorow, to cena powalala na kolana :), no wiec ostatecznie zdecydowalam sie zrobic sama.

My bedziemy zamawiac obraczki u ktoregos z naszych miejscowych jubilerow, a nasze miasto nie jest zbyt duze, wiec mam nadzieje, ze 2 tygodnie wystarcza na zrealizowanie naszego zamowienia..

Cytat: "sweetcoffee"
zaproszenia są śliczne  :mrgreen:
suknia też piękna ciekawe jak z tą pogodą bedzie we wrześniu
piescionek cudny czy on jest z białego złota?


Oj, widze, ze wszystkim sie zaproszenia podobaja, bardzo sie ciesze :), co do pogody to sama nie wiem, najpierw bylo takie gorace lato, ze wydawalo sie ze moze ciagnac sie taka piekna pogoda az do jesieni.. ale teraz jest juz roznie.. jakakolwiek by pogoda nie byla.. bede najszczesliwsza pod sloncem :) (albo pod chmurami)

Pierscionek jest z bialego zlota i diamencikiem.

Cytat: "narzeczona"
Plaszczyk jest rewelacyjny,jestem pelna podziwu:)


Ja tez bylam, jak go pierwszy raz znalazlam (a raczej jego fotke), mam nadzieje, ze uda mi sie taki miec :), boje sie tylko, zeby gladki material plaszczyka nie zlal sie z gladka sukienka.. moze doszyc ba brzegach cos zeby byl jakis kontrast? Tylko co..? :)

Cytat: "agaaaa81"
Hej Elzu, czyżbyś o nas zapomniała?


Juz jestem :), mam nadzieje, ze juz wiecej takich dlugich przerw nie bede musiala robic :)

Cytat: "anetka161"
Czekamy na dalsze relacje


No to juz pisze, pisze :)

Dzisiaj pokaze wam nasza sale weselna. Zdecydowalismy sie na sale, a nie restauracje z kilku powodow, najwazniejszym byly chyba koszta :), do tego wlascicielka sali jest dobra znajoma mojej mamy, wiec wiemy, ze postara sie, zeby wszystko bylo jak najlepiej..

Nasza sala moze pomiescic maxymalnie 130 osob, u nas bedzie prawdopodobnie kolo 100 (zaprosilismy 115, ale kilka osob juz sie wykruszylo). Jak widac na zdjeciach beda 3 dlugie stoly - wprawdzie, mozemy sami zdecydowac jak rozstawic stoly, ale mysle, ze takie rozwiazanie jak na zdjeciach jest najlepsze.

Tutaj zdjecie z drzwi wejsciowych (bylo ono robione przed czyims weselem stad dekoracje, u nas beda calkiem inne):



W tej wnece na wprost bedzie orkiestra, nasze miejsca beda w po srodku tego stolu po lewej. podobnie jak na zdjeciu, chcemy je odznaczyc w taki sposob, ze nikt nie bedzie siedzial na przeciwko nas.

Sala jest ciagle remontowana i wlascicielka mowila, ze ostateczny efekt bedzie widoczny akurat przed naszym slubem, sciany jednak zostana takiego samego koloru.

Zdjecia wyszly troche ciemne, ale my zamierzamy podpiac te zaslonki (widac je na kolejnym zdjeciu), wiec nie bedzie az tak ponouro..



W watku o dekorowaniu, poprosilam o pomoc w wyborze kolorow i dekoracji, ostatecznie wybralismy kolory: granat, niebieski i pomaranczowy.
Na srodku sali podwieszone pod sufitem (moze troszke nizej bo tam jest bardzo wysoko) ma byc kolo z balonow podobne do tego ze zdjecia..



prawdopodobnie tez ze wstazkami.

Za siedzeniem pary mlodej chcemy zawiescic lampki przykryte materialem i umiescic jakis napis (jeszcze nie zdecydowalismy sie jaki). Moze cos takiego jak na tej fotce, tylko jeszcze pod spodem lampki..



Chce takze na stolach polozyc dodatkowy obrus w postaci paska kolorowego (prawdopodobnie granat albo niebieski) materialu podobnie jak na tym zdjeciu..



Nie wiem jeszcze jakie do tego wszystkiego beda kwiatki i swieczki, ale mysle ze takie szczegoly to juz mozna wybrac na samym koncu. Chociaz wlascicielka sali, podpowiedziala mi, zeby wykorzystac kwiatki, ktore dostaniemy od gosci, mowi, ze jak przyjdziemy na sale, bedzie powitanie, toast itd, to jej kelnerki szybko wybiora pasujace wielkoscia kwiatki i powkladaja do wazonikow na stolach.. Z jednej strony bardzo fajny pomysl, bo nie bede musiala wydwawac dodatkowych pieniedzy na kwiaty, z drugiej.. kazdy kwiatek bedzie inny, nie chcialabym zeby bylo za "pstrokato".. Co o tym myslicie?

Niestety na wyposazeniu lokalu, nie ma dzbankow na kwiaty (te pozostale nie wykorzystane do ustrojenia stolow), sa one wkladane w wiaderka i usawiane "pod orkiestra", wlascicielka zapewniala mnie, ze nie widac tych wiaderek, bo kwiaty je zaslaniaja i ze wszyscy przejeci chwila nawet nie zwroca uwagi w czym stoja kwiatki.. mam nadzieje, bo nie chce inwestowac w dzbanki, ktore pozniej do niczego mi sie nie przydadza..

Lokal jest zamowiony takze na poprawiny. Drugiego dnia nie bedzie juz orkiestry, ale mamy znajomego DJ, ktory prawdopodobnie dla nas zagra.

Hmm.. jeszcze z takich praktycznych plusow sali to.. dostaniemy klucze do pokoju, w ktorym mozemy spokojnie polozyc nasze prezenty, jest tez pomieszczenie z kanapa, gdzie mozna polozyc dzieci.. No i mamy pewnosc, ze wszelkie jedzenie, ktore zostanie, bedzie nam oddane (moja siostra miala slub w zeszlym roku - organizowany w hotelu i niestety nikt nie zadbal o to, zeby zapakowac dla nich jedzenie, ktore zostalo..).

Pewnie interesuje was cena, co? :) No wiec placimy 100zl za osobe - w tej cenie jest wliczone wszystko procz alkoholu i napojow.
Ciasta byly tez wliczone, ale zdecydowalismy sie na swoje (mojego nazeczonego ciocia i siostra pieka przepyszne ciasta, wiec one sie tym zajma), za to poprawiny mamy wliczone w cene.
Nie placimy tez za dzieci.. ale ich bedzie zaldwie kilkoro.

No i na koniec wklejam wam nasze menu :), nie jest ono jakies bardzo skomplikowane i nie powala na nogi bazantami albo kalamarnicami.. ale wg mnie jest w porzadku, duzo polskich potraw, ktore wszyscy lubia :) Mozemy dodac jakas potrawe jesli mamy na cos ochote, ale juz sama nie wiem co jeszcze mozna byloby dodac.. Co myslicie?

MENU WESELNE

I danie: rosól
II danie:
- ziemniaki, kluski śląskie

mięsa (mięso na półmiskach posypane smażonymi w całości pieczarkami):
- devolaje
- kotlety schabowe
- kotlety mielone z pieczarkami
- karkówka w sosie

surówki:
- z białej kapusty
- z kapusty pekińskiej
- buraczki
- kalafior z bułką

zakąski:
- ryba po japońsku
- galareta (mięso wieprzowe i z kurczaka)
- jajka w majonezie
- śledzie (rolmopsy)
- ćwikła
- marynaty (papryka, cebulka, małe kukurydza)

wędliny (w małej ilości):
- polędwica
- szynka
- boczek pieczony
- baleron
- mięsa pieczone

dania gorące:
- szaszłyki
- flaczki
- krokiety z kapusta i pieczarkami + barszcz czerwony
- kurczak pieczony
- gołąbki
- kiełbasa biała na gorąco
- zapiekane frankfurterki

ciasta:
- orzechowiec
- jabłecznik na biszkopcie
(pozostale ciasta beda upieczone przez rodzinke, dokladnie nie wiem jakie)

tort:
1wszy wg zdjecia
2gi prostokątny, 1 biszkopt jasny i 2 ciemny, smak - prezydent

napoje:
kompot z winogron,

owoce:
- sałatka owocowa
- winogrona
- banany
- morele
- mandarynki
- nektarynki

Do tego wszystkiego beda jeszcze napoje coca coli i soki owocowe (ktore juz kupimy sami), moze tez woda mineralna.. no i oczywiscie alkohol, okolo 100 butelek 0.5l wodki polskiej, szampan i moze kilka win.


Noo.. to koncze, bo juz siedze przed monitorkiem prawie dwie godziny :) Pozdrawiam cieplutko :*[/color]

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
All for love :)
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Sierpnia 2006, 19:08 »
Bardzo ładna sala ale tak sobie pomyślałam...nie chcecie siedzieć na przeciwko orkiestry? Wydaje mi się, że tak jest najlepiej... No ale takie ustawienie jak na zdjeciach też jest fajne  :D
Cena bardzo przystępna - 100 zł za wesele + poprawiny...naprawdę super!
Menu smakowite i bogate, mniam   :obiad:

Offline Elzu

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
All for love :)
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Sierpnia 2006, 20:14 »
Nie pomyslalam o tym, zeby siedziec na przeciwko orkiestry.. a dlaczego tak byloby lepiej? :) Jeszcze mozemy zmienic zdanie oczywiscie, ale mysle.. ze tak jest fajnie, bo jak goscie wchodza na sale to odrazu widza nasze miejsca (a pozniej w czasie wesela - nas) :)

Offline gosia_kwiecień

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2044
All for love :)
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Sierpnia 2006, 20:27 »
te kwiaty to eustomy, polecam z całego serca trzymają się świetnie tydzień, do tego gipsówka
salę masz śliczną, menu superosik i cena przystępna, a z kwiatkami to się zastanów, może to rzeczywiście dobry pomysł?
Aha, Ziaja jest polską firmą, można ją spotkać w Rossmannie, drogeriach i aptekach, ten kakaowy kosztuje ok 8-9 zl



gosia_kwiecień życzy miłego dnia :)

Offline agaaaa81

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 140
All for love :)
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sierpnia 2006, 16:19 »
Widzę, że nadrobiłaś zaległości i to z jakim efektem. Super!!! Sala bardzo ładna, mniej więcej tej samej wielkości co moja. Na początku bałam się, że będzie za mała (też mamy zaproszonych 100 osób) ale stwierdziłam, że wystarczy miejsca. A propos tych wiader na kwiaty, to możesz je obwinąć kawałkiem materiału, np. takiego jaki wykorzystasz na ten długi obrus. My płacimy 80zł za osobę. Alkohol i napoje załatwiamy sami. Nie robimy poprawin, bo wieększość gości będzie musiała wracać w niedzielę, a poza tym i tak już będziemy zmęczeni. A jak coś, to będziemy zapraszać na mini imprezkę do moich rodziców

Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
All for love :)
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Sierpnia 2006, 16:26 »
Hej. tez zalatwiam wszystko na odleglosc, chcoiaz zostalo mi jeszcze duzo wiecej czasu niz tobie. I mam nadzieje, ze uda mi sie rowniez wszystko tak dograc jak Tobie. I gratuluje organizacji!!! :D


Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
All for love :)
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Sierpnia 2006, 16:28 »
A jesli moge spytac to juz jestes w Polsce, czy dopiero pojedziesz? na ile przed zamierzasz byc? Bo ja wlasnie nie wiem jak to zrobic?


Offline Elzu

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
All for love :)
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Sierpnia 2006, 16:49 »
Witam was dziewczyny! :)

Cytat: "gosia_kwiecień"
te kwiaty to eustomy


Postaram sie zapamietac, wprawdzie chodzi mi po glowie wiazanka z niebieskich kwiatow, ale jeszcze sie nad tym zastanowie bo czytalam, ze niebieskie kwiaty moga brudzic (dlatego, ze przewaznie sa farbowane).


Cytat: "gosia_kwiecień"
salę masz śliczną, menu superosik


Ciesze sie, ze sie podoba :)


Cytat: "agaaaa81"
Sala bardzo ładna, mniej więcej tej samej wielkości co moja. Na początku bałam się, że będzie za mała


Tez wlasnie sie nad tym zastanawialam, ale na zdjeciach jest przygotowana na 130 osob, wiec jak u nas bedzie kolo 100.. to bedzie mozna troszke skrocic ten stol na przeciw drzwi i zrobi sie jeszcze luzniej.


Cytat: "agaaaa81"
A propos tych wiader na kwiaty, to możesz je obwinąć kawałkiem materiału, np. takiego jaki wykorzystasz na ten długi obrus


Ze tez sama na to nie wpadlam! :) Wielkie dzieki za pomysl, napewno go wykorzystam :), nie bede musiala kupowac specjalnie wazonow!


Cytat: "agaaaa81"
będziemy zapraszać na mini imprezkę do moich rodziców


Podobnie zrobila moja najstarsza siostra (mam dwie), miala slub latem, wiec nastepnego dnia zaprosili kilka osob do rodzicow, gdzie siedzieli sobie na tarasie i "kawkowali" :), my mamy poprawiny w cenie, do tego chcemy zaprosic na nie kilka znajomych, ktorych niestety nie mozemy zaprosic na slub.


Cytat: "olkahof"
tez zalatwiam wszystko na odleglosc, chcoiaz zostalo mi jeszcze duzo wiecej czasu niz tobie.


No to zycze powodzenia! :)

Cytat: "olkahof"
Bo ja wlasnie nie wiem jak to zrobic?


W tej chwili jestesmy w Anglii, a zrobilismy tak..  Sale wybralismy juz w grudniu w tamtym roku, pozniej tylko poprosilismy telefonicznie rodzicow o jej zamowienie, kamerzyste i fotografa takze zamowili rodzice. Orkiestre polecila mi siostra.. znalazlam ich strone w internecie.. i napisalam maila.. - rodzice podpisali umowe.

3 miesiace przed slubem bylismy w Polsce na 9 dni (nie wczesniej, bo niektore papierki ktore trzeba zaniesc do kosciola maja waznosc tlyko 3 miesiace). Zalatwilismy wtedy:

- zaproszenia,
- zamowilam sukienke,
- sprawy w urzedzie,
- podpisanie protokolu,
- probny makijaz i wybor kosmetyczki,
- wybranie menu i omowienie szczegolow z wlascicielka sali,

Z naszej listy zadan nie zdarzylismy zrobic:

- wybrac i kupic obraczek
- porozmawiac z kamerzysta i orkiestra

Jak jestem w Anglii to wlasciwie przygotowania stoja w miejscu, zamierzam sobie tutaj kupic ubranie na poprawiny.. obmyslam dekoracje.. i szukam w internecie gdzie co kupic :) projektuje tez winietki i podziekowania (ale drukowac bede w polsce, podobnie zrobilam z zaproszeniami - wymyslilam i zrobilam na komputerze w Anglii, a wydrukowalam i dokonczylam w PL), no i chyba jeszczedo rpzygotowan slubnych moge zaliczyc chodzenie na silownie i solarium (jeszcze nie bylam ale zamierzam zaczac od jutra).

Teraz bedziemy jechac do Polski 10 wrzesnia, czyli 2 tygodnie przed slubem.. i beda to bardzo pracowite dwa tygodnie.. przed nami:

- wybor i zakup ubrania mlodego
- wybor i zakup dodatkow i bielizny dla mnie
- dogadanie szczegolow z kamerzysta, fotografem i orkiestra
- nauka tanca (conajmniej ze dwie lekcje),
- zakup obraczek
- zakup alkoholu i sokow
- zakupy dekoracyjne (strojenie sali),
- omowienie szczegolow w kosciele,
- wybor fryzjerki, probna fryzurka..
- znalezienie dobrej kwiaciarni :)

i wiele innych juz mniejszych spraw :) No ale mam nadzieje, ze rodzinka i znajomi pomoga :)

Jakbym miala Ci cos poradzic olkahof, to jak bedziecie jechac 3 miesiace przed slubem (ze wzgledu na te wszystkie dokumenty), to wezcie sobie wiecej niz 9 dni wolnego.. bo my nie mielismy ani sekundy wytchnienia.. i zalatwcie wszystko co tylko da sie zalatwic tak wczesnie.. wtedy mysle ze dwa tygodnie przed samym slubem powinny wystarczyc.. :)

Jak juz bede po.. to napisze jak bylo i czy rzeczywiscie sie da tyle zalatwic spraw w dwa tygodnie heh - mam wielka nadzieje, ze tak!

Offline gosia_kwiecień

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2044
All for love :)
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Sierpnia 2006, 17:55 »
Eustomy są też niebieskie i nie farbują :)



gosia_kwiecień życzy miłego dnia :)

Offline agaaaa81

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 140
All for love :)
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Sierpnia 2006, 13:37 »
Ja w sobotę jadę dogadać szczególy z salą. Jeśli plany się nie zmienią. Zrobię parę fotek i wkleję w swoim odliczanku (jak mi się uda). Nie mama pojęcia jak ją udekorować. Może mi pomożecie...